Wash, Żel do mycia twarzy z zieloną herbatą i liściem winorośli

Wash, Żel do mycia twarzy z zieloną herbatą i liściem winorośli

Oczyszczający żel do mycia twarzy nie zawierający żadnej chemii. 100% składników jest pochodzenia naturalnego, żadnych sztucznych spieniaczy ani detergentów.

Dobrze myje

Żel dobrze zmywa wszystko. Myłam nim twarz, czasem zmywałam makijaż z oczu i zawsze radził sobie ze wszystkim (nie używam wodoodpornych kosmetyków). Piana jest delikatna, ale mi to nie przeszkadza. Pieni się dużo mocniej użyty na szczoteczkę do mycia twarzy. Dla mnie jedyny minus to, to że trochę wysusza i ściąga skórę. Ale nie znalazłam jeszcze, żelu do twarzy, który by tego nie robił.
Pachnie delikatnie, ale raczej przyjemnie. Ja kupowałam stacjonarnie w Żółtym
Cesarzu z tego co pamiętam za ok. 22 zł.

zwykły, ale bardzo dobry

Kupiłam ten żel ze względu na jego skład i obiecywane właściwości. W sumie żel jak żel, myje, pieni się całkiem przyzwoicie, ale jako że jest to produkt ekologiczny nie jest to oszałamiająca piana ;) Pachnie delikatnie i naturalnie, nie podrażnia skóry ani co ważne nie przesusza jej. Szkoda, że jest dostępny tylko w internecie, ale to wada prouktów eko. Liczyłam na lepsze działanie pielęgnacyjne, ale szału nie ma, dlatego nie kupię go ponownie, bo 30 zł za w sumie zwykły żel to lekka przesada.

Używam tego produktu od: używałam przez 3-4 mce

Uniwersalny

Tak, jak w tytule recenzji: uważam, że ten żel do mycia twarzy jest naprawdę uniwersalny, czyli nadaje się do każdej cery. (Przy okazji chciałabym zaznaczyć, że jestem posiadaczką cery mieszanej.) Dlaczego?

Wynika to z jego zalet, które pokrótce postaram się opisać:
+ naturalny skład (posiada certyfikat ecocertu);
+ alkohol dość daleko w składzie, absolutnie niewyczuwalny tzn. żel nie pachnie alkoholowo, nie podrażnia ani nie wysusza;
+ dobrze oczyszcza twarz z makijażu (niewodoodpornego - wodoodpornych kosmetyków nie używam, więc niestety nie wiem jak z takowymi sobie radzi), bezproblemowo można nim zmyć oczy (nie szczypie);
+ mimo braku typowych "spieniaczy" typu SLS i in. jemu podobnych, wyjątkowo dobrze się pieni;
+ wydajny - mimo mniejszej pojemności niż standardowa (jedynie lub aż 125 ml) jest wydajny (wystarczy naprawdę niewielka ilość aby umyć nim twarz; po 6 tygodniach została mi jeszcze połowa opakowania);
+ twarz jest odświeżona, czysta, nie klei się; żel jest łatwo zmywalny;
+ przyjemny, świeży zapach;
+ solidne, przyjemne dla oka opakowanie (stojąca tuba, jednak z na tyle mocną zatyczką, że nie ma możliwości jej samoistnego otwarcia).

Inne:
* żel jest przezroczysty, ma galaretowatą konsystencję;
* cena ok. 22 zł (dość wysoka, ale jak już wspomniałam, żel jest wydajny).

Minus:
- widzę tylko jeden: dostępność (mam to szczęście, że w Poznaniu są dwa sklepy stacjonarne, gdzie mogę zakupić kosmetyki tej firmy; inna możliwość zakupu to internet i tu wyłania się drugi minus, koszty przesyłki, ale działanie i wydajność tego żelu rekompensują te minusy :-)

Podsumowując: zdecydowanie polecam!

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Powiększanie ust domowym sposobem - wasabi

ulubiony

zabrałam pół gwiazdki bo jednak trochę drogi.
bardzo go lubię, nie ściąga cery, zmywa makijaż oczu nie podrażniając ich (nienawidzę mleczek i innych specyfików do demakijażu, wszystko załatwiam żelem do mycia twarzy).
Nie używam podkładów płynnych ale z tym to raczej ten żel sobie nie poradzi.
wcześniej używałam cliniqua ale w ciąży "przeskoczyłam" na kosmetyki naturalne, to był jeden z pierwszych produktów i jestem bardzo zadowolona do cliniqua nie wrócę na pewno :)

zlego slowa nie dam powiedziec

Do eco cosmetics mam ogromny sentyment, bo to byly moje pierwsze organiki 6 late temu. Kupilam hurtem cala serie i sie zakochalam. Na mojej tlustej cerze sprawdzal sie bez zarzutu, ale tez jakos nie przyszlo mi do glowy oczekiwac, ze jakikolwiek zel do twarzy zmyje cala tapete. Skoro nakladanie makijazu to proces wieloetapowy, podobna skrupulatnosc powinna towarzyszyc jego sciaganiu. Zawsze uzywam kosmetyku do demakijazu oczu, a jesli mam na twarzy kremowy czy plynny podklad to z grubsza zbieram go wacikiem. Wtedy uzywalam podkladow logony, i tuszu Hauschki, a calosc zmywalam olejkiem logony, a dopiero pozniej na mokro woda i zelem. Jesli chodzi o sciaganie, byc moze kosmetyk nie zostal dopasowany do rodzaju cery, ktorej bartdziej posluzyloby kremowe mleczko, tez dostepne w serii. Uwielbiam zapach eco cosmetics, nie mam zadnych zastrzezen do skladow, jedynie zawartosc surowcow organicznych jest dosc mala, ale w sumie za te cene. Ktokolwiek ze znajomych pyta mnie od czego zaczac konwersje na kosmetyki naturalne, bez wahania zawsze polecam eco cosmetics. To naprawde swietny punkt wyjscia, sa na tyle przyjemne i daja widoczne rezultaty, ze sie delikwent szybko nie zniecheci ( po chemii trzeba sie "odtruc")!!!

Używam tego produktu od: Uzywalam okolo 6 lat temu
Ilość zużytych opakowań: chyba ze trzy

Dla wrażliwców

Jest to jeden z nielicznych żeli do mycia twarzy, który nie powoduje u mnie reakcji alergicznej na powiekach (AZS).

* świetny skład
* Ekologiczny nie tylko z nazwy
* Bardzo ładny zapach
* Wydajny - jeśli się go umiejętnie stosuje. Jedną kroplą da się umyć całą twarz.
* dobra relacja jakości do ceny (np. w porównaniu ze świetnymi, ale o wiele droższymi kosmetykami Sanoflore)

Minusy?
- trudno dostępny (ja kupuję w internecie)

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka

Co z tego, że eko?

Nic specjalnego. Spodziewałam się łagodnego, delikatnie oczyszczającego żelu a okazało się, że ten specyfik śmierdzi alkoholem i ściąga twarz niczym zwykłe mydło. W dodatku ze zmywaniem makijażu też średnio sobie radzi a ja wymagam od żelu, żeby ten tusz do rzęs chociaż zmył. Rozczarowanie. Dodam jeszcze, że butelkę ciężko otworzyć i można przy tym połamać paznokcie.

Używam tego produktu od:3 miesiące
Ilość zużytych opakowań:jedno

Rozczarowałam się.

Ogromnie się rozczarowałam tym żelem. Zapłaciłam za niego 30 zł, a on sobie stoi i używam go bardzo rzadko. Tak bardzo cieszyłam się, ze jest naturalny itp...Po pierwsze okropnie sciaga moją mieszaną cerę, mocno wysussza. Nie domywa dokładnie, a juz an pewno nie zmyłby filtra i całej tapety. Nie polecam.Używam tego produktu od: od paru miesiecy
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

kosmetyk blisko natury

To bardzo przyzwoity żel do mycia twarzy. Kupiłam go po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii i dlatego, że nie zawiera sls. Opakowanie to estetyczna tubka w nieagresywnych kolorach - niestety jej otwarcie to szamotanina przy każdej próbie - aż do zużycia żelu. Pokrywka w moim egzemplarzu tak ciężko się otwierała za każdym razem, że marzyłam już, żeby żel się skończył. Zresztą okazał się średnio wydajny, w porównaniu do innych żeli tej pojemności. Właściwości myjące dobre, chociaż bez szczególnych rewelacji - wcześniej używałam żelu Dax Cosmetics dla cery wrażliwej i uważam że są to kosmetyki porównywalne (oczywiście oprócz ceny, która w przypadku żelu Eco jest znacznie wyższa). Raczej polecam ten żel dla cer suchych i wrażliwych, lub dla mieszanej, ale nie w okresie letnim, kiedy bardziej się przetłuszcza.
Żel nie szczypie w oczy.

Używam tego produktu od:2 miesięcy

dobry żel w złym opakowaniu

To kolejny fajny produkt do mycia buźki. Nie ma w składzie SLS więc nie ściąga, nie podrażnia, ładnie wszystko zmywa, nawet filtry. Jest tylko jedno ALE, dla mnie nawet takie duże - opakowanie jest okropne! Kto wymyslił tubę w żelach do mycia twarzy? Nie ma pompki, ani innego dozownika, który umożliwiłby wydostanie takiej ilości żelu, jakiej potrzebujemy i to jedną ręką. Po trudnym otwarciu, wylewa się go najczęściej o wiele za dużo niż jest to konieczne do zmycia twarzy. Dla mnie to duża wada, bo w tym momencie kosmetyk ten traci punkty za wydajność. A nie jest go znowu tak dużo w tubie, bo zaledwie 125 ml. Dlatego nie wiem, czy go kupię ponownie. No chyba, że będę przelewać;) Ale póki co, trochę zniechęcona, spróbuję czegoś innego.

Używam tego produktu od:

genialny

Nie wierzyłam, że natura może być taka skuteczna jak chemia! Kosmetyk świetnie sobie radzi z moją tłustą cerą, idealnmie ją oczyszcza i ślicznie ściąga moje wielkie rozszerzone pory na policzkach. Dopiero zaczynam przygodę z kosmetykami naturalnymi i coraz bardziej mi się to podoba. Produkt wygląda na bardzo wydajny. Nie podoba mi się trochę otwarcie tubki- ciężko chodzi ale przy tych zaletach nie odważę się odjąć gwiazdki. Cena też mogłaby byc trochę niższa ale w imię takiej jakości odpuszczam ;)

Doskonały, niezastąpiony!

Nie znalazłam do tej pory lepszego żelu do mycia twarzy. To jest moje odkrycie i nie zamienię go na żaden inny Vichy czy nawet LRP. Skóra jest po nim mięciutka, odprężona, a przede wszystkim nie jest ściągnięta i przesuszona, a wręcz przeciwnie ma się wrażenie nawilżenia. Mam skórę przetłuszczającą się z problemami trądzikowymi i dla niej żel jest ukojeniem (wiadomo jak jest ono potrzebne, gdy stosuje się wszelkie mazidła przeciwtrądzikowe, które z zasady bardzo przesuszają i męczą skórę). Świadomość, że żel nie posiada w swoim składzie żadnej chemii i jest zupełnie naturalny, skutecznie poprawia mi nastrój. Specyfik dobrze się pieni i jest bardzo wydajny, mimo że to zaledwie 125 ml. Opakowanie mogłoby być z pompką, byłoby praktyczniejsze (ale to jedyna wada). Gorąco polecam wszystkim, którzy tak jak ja nie mogą obejść się bez mycia twarzy żelem i wodą.