Cacharel, Gloria EDT

Cacharel, Gloria EDT

Świeża, lekka, słodko-orientalna kompozycja zapachowa. Zapach kusi mieszanką woni kulinarnych i kwiatowych:
migdałowa nuta likieru amaretto, bułgarska róża, kwiat hibiskusa
wanilia, biały pieprz z Madagaskaru, drewno cedrowe, bób tonka oraz syjamska żywica.

Cena: ok. 180zł / 30ml

Używa produktu od: próbka

Śmierdziadłooo!

Po naczytaniu się wszystkich pochwał recenzji dla tego zapachu zdecydowałam się zamówić odlewkę,,, Boże jakie rozczarowanie! Śmierdzi ciężko i jest to specyficzny zapach jak... w gabinecie dentystycznym! Powaznie tak go odbieram... Nic nadzywczajnegom nie wiem skad tak wysoka CENA.. Później jest samo mydło, a ten specyficzny zapaszek nie odpuszcza nawet na chwilę.
Dla starszych kobiet zdecydowanie nie dla nastolatek,
Może i trwałość jest super,ale ten "ogon" jest tak przytłaczajaco ciężki, że gorszego perfumu na sobie nie miałam... Ból głowy murowany. Nawet za najmnijeszą cenę nie kupiłabym tak odstraszającego unikatu.
Tragedia nie do opisania...

Tak pachnie dobro

Na początku jest amaretto. Ale tylko przez chwilę. Później zapach znacznie się wysładza, do głosu dochodzi wanilia, odrobinka pieprzu i delikatne, kwiatowe nuty. Całość jest dość spójna, słodka, miękka...i tyle. Nic więcej nie można o niej powiedzieć, poza tym, że jest całkiem trwała, dość dobrze wyczuwalna i zamknięta w pięknym, prostym flakonie - to kompozycja prosta i przejrzysta, raczej jednostajna, bez zwrotów akcji i olkaforycznych sensacji. Lecz mimo to, Gloria jest po prostu...bajecznie piękna. Ileż określeń ciśnie mi się na usta gdy ją wącham: czułość, ciepło, delikatność, niewinność, słodycz...kobiecość. Tak pachnie kobieta o czystym, dobrym sercu. Tak mogłaby pachnieć Sonia ze "Zbrodni i kary".
Przypomina mi Cinemę, ale jest bardziej charakterna, ciut chropowata w porównaniu z nią, mniej waniliowa i trochę słodsza...gdybym miała wybór - wybrałabym Glorię.
Ale nie mam. Cacharel sp...artolił sprawę i Glorię wycofał. Wielka szkoda...

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

kobieta i chwała

Reformulacja Angela Innocenta wprawiła mnie we wściekłość, bo kocham migdałowe perfumy, a twór, który pojawił się na półkach pod skróconą nazwą jest popłuczynami po Niewinnym Aniołku. Mam najwyraźniej pecha do wycofywanych i przerabianych zapachów.
Na szczęście, przynajmniej na jakiś czas, mam możliwość obcowania z innym migdałem doskonałym. Gloria to zapach złożony, choć od początku dominuje w nim rozkoszny migdał. I chyba nieprzypadkowo, bo Gloria to nie tylko kobiece imię ale i Chwała (Sława). Tak jak pamięć u potomnych, tak i kobieta bywa gorzko-słodka, więc w głowie perfum pojawia się apteczny, delikatnie gorzkawy aromat, który stopniowo się wysładza. Ja jednak nie dostrzegam żadnych kuchenno-kulinarnych klimatów. Przesłodzonego ulepka też tutaj nie ma, a zatem to idealny zapach dla mnie.
Wielka szkoda, że Cacharel zdecydował się wycofać ten zapach. Ja zdecydowałam się na zakup 100 ml butelki za nieco kosmiczną cenę, a ponieważ skrapiam się delikatnie, mam nadzieję, że długo będę się cieszyła tym migdałowym cudem. Pozostaje polować i robić zapasy gdzie się da.
Trwałość wody jest więcej niż bardzo dobra. Buteleczka taka sobie, moim zdaniem nie bardzo pasuje do zawartości. Patrząc na te różowości obawiałam się kiedyś dziewczęcego, stereotypowego zapachu. Do tych perfum pasuje lekko przezroczysta mleczna biel, zdecydowanie. Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 100 ml w trakcie oraz 10 ml w atomie.

Mexx Look up now

Tak pachnie szczęście :)

Na początku muszę zaznaczyć, że mało które perfumy czuć na mnie dłużej niż parę godzin. Chyba tylko Pradzie się to udaje, też z pozostawiającym nieco do życzenia efektem, Glorię natomiast czuję na sobie cały dzień. Ale to tylko drobna wzmianka techniczna...

Prawdziwe piękno tkwi w zapachu Glorii. Gdyby szczęście miało zapach, pachniałoby Glorią :) Zapach jest delikatny, kojący, i mimo wielokrotnego użycia ciągle nie mogę się powstrzymać od wąchania nadgarstków (ciekawe, kiedy mi przejdzie)^^" Jeśli kiedyś będę szła do ślubu w białej sukni, to tak właśnie chciałabym pachnieć :)

Butelka jest prosta, mimo tego nie wygląda tanio. Zapach, niezależnie od ilości na ciele, nie wywołuje bólu głowy. Co do ceny... Cóż, czego tu się spodziewać po wycofanym "pomniku", jak tu o nim czytam :D

Ocena? 5 gwiazdek to za mało. Absolutny KWC.

Używam tego produktu od: 2 miesiące, odlewka
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania (dopiero zdobyte) :)

Wow!

Mówiąc kolokwialnie "ma kopa". Wieczorowe, silne, perfumy sukcesu. No i kultowy różowy flakon. Prosty, a ładny. Do trwałości nie mam zarzutów. Jak najbardziej moja opinia jest tu pozytywna. Nie polecam jednak miłośniczkom "świeżaków".

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: Jedno, 30 ml

Wspaniała, wyróżniająca się słodyczą

i subtelnym orientem Gloria uciekła i niestety nie powróci. Bywa jeszcze czasem wywyższona w pewnych niszowych miejscach, lecz nas już nie zachwyci.
A szkoda, bo była wyjątkowa. Odrobinę kwiatowa. Długo smakować ją można było w likierowych kroplach. Grzeszyła trwałością i wyszukanym ubraniem.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: 2 i miniatura

kultowy nie bez przyczyny

trudno dostępny i diabelnie drogi na internecie, ale warto go wypróbować. ten pomnik perfumiarstwa nie zawiódł mnie, lecz ja głupia w pierwszej chwili nie dostrzegłam jego czaru i mocy.
piękny różany, ciepły, trochę parny zapach doprawiony przyprawami, które ożywiają kompozycję.
taka róża z pieprzem, do tego dochodzi zapach jakiegoś drewna i robi się już bardziej elegancko.
trzeba go wypróbować i trochę się z tym zapachem oswoić, nawet jeśli w pierwszym momencie go nie pokochacie to trzeba dać mu szansę, bo jest tego warty.
bardzo trwały, niesamowicie podoba się toczeniu.

zapachy podobne do niego nie dorównują mu.

Eee, kolejny pąsogowy, kultowy nie dla mnie

Gloria... Zapach mityczny, wychwalany, ubóstwiany, niedostępny. Cóż lepiej może reprezentować zapach?
Perfumeryjny szaleniec, który nie zna Glorii to... nie perfumeryjny szaleniec? Pewnie tak, ale :D

Daję zgodę, że klasykę, dodatkowo owianą mgiełką chwały, należy poznać, ale nie należy jej wielbić wbrew sobie, tylko dlatego, że to WIELKI zapach.

Gloria ładna, ale Gloria nie zachwyca. Mnie, oczywiście.
Ot, delikatny orient, chyba nawet miejscami przyjemny, słodki.
Dla mnie słodycz wanilii jest zbyt mocna, zintensyfikowana gorzkim dymem i gorzkimi migdałami. W to wszystko zaplątana jest ciężka bułgarska róża i jakiś rodzaj drewna. Niestety, nie współgram z tym połączeniem aromatów. Szkoda, albo nie szkoda, bo zapach trudno dostępny i zostawiam go dla koneserek :)

Nie mogę nie napisać, że Gloria kojarzy mi się z avonowym Prowlem, który był dostępny na rynku jakiś czas temu. W obu wynajduję ten sam cień klaustrofobii, który mnie odstrasza i przytłacza.

Trwałość raczej słaba, Gloria jest wyczuwalna tylko przy skórze.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

Ilość zużytych opakowań: miniaturka, próbka

Słodziak:)

Ideał. Kilka lat temu kupilam te perfumy w ciemno i zakochałam się w nich po uszy. Był to zdecydowanie mój KWC. To byl ten rodzaj perfum, o który pytają Cię znajomi "czym tak ładnie pachniesz" i naprawdę często się to zdarzało. Do tej pory nie udało mi się znaleźć tak idealnego zapachu, więc strasznie żałuję, że zostały wycofane:(Używam tego produktu od:d dawno temu...

dawne czasy

Kiedys je uwielbialam, sa idealne na chlodne letnie wieczory. Przypominaja mi beztroskie wakacje z czasow licealnych hmmmm ;-)ale na tamet
sa trwale i wydajne, ostroznie z aplikacja mozna przesadzic
sa radosne, cieple, owocowe, mysle ze ciezko by sie je nosilo w upaly
ladna i wygodna buteleczka
generalnie przemila przygoda i fajne wspomnienia ale juz mi sie troszke zmienil gust ;)

Używam tego produktu od: kiedys, 2 sezony letnie

najbardziej mój zapach

To jedne z pierwszych moich perfum. Stąd też mój nick. Genialne połączenie słodkości i orientu. Te perfumy działają bardzo pozytywnie na mój nastrój. Wbrew wielu opiniom nie uważam, że są ciężkie. W lecie można stosować mgięłkę zapachową, która jest dosyć trwała.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Nope.

Nigdy nie mów nigdy, zwłaszcza w przypadku perfum. Z Glorią było podobnie, kiedyś wydawała mi się być zupełnie nie do zniesienia, męcząca, nużąca, dusząca. Robiło mi się po niej niedobrze i mdło.
Dzisiaj odkrywam w niej Moschino Couture (za to plus), czyli herbatę earl grey (bergamotka), cytrynę i miód oraz winiak, czy inne amaretto. W każdym razie słodki alkohol, a ja za słodyczami nie przepadam.
Ogólnie rzecz biorąc - ujdzie. Zużyję, może kiedyś jeszcze potestuję dla przypomnienia. Jednak uczucia między nami nie było i pewnie nie będzie.

Używam tego produktu od: znam od 2 lat
Ilość zużytych opakowań: testy testów