Vichy, Slow Age, Fluid (Fluid przeciwzmarszczkowy SPF 25)

Vichy, Slow Age, Fluid (Fluid przeciwzmarszczkowy SPF 25)

Slow Age to pielęgnacja skóry, która opóźnia pojawianie się oznak starzenia na różnych etapach ich powstawania. Laboratoria Vichy połączyły działanie antyoksydacyjne Bajkaliny ze wzmacniającymi właściwościami Bifidusa i Wodą Termalną z Vichy. Preparat zawiera SPF 25 oraz filtr UVA. Opóźnia pojawianie się oznak starzenia na różnych etapach ich powstawania: od pierwszych do widocznych zmarszczek, od drobnych przebarwień po ciemne plamy, od pierwszych widocznych oznak po utratę sprężystości. Skóra jest nawilżona, sprężysta i pełna blasku, szybciej się regeneruje. Hipoalergiczny. Bez parabenów.

Filtry
SPF 15 – 30
50 – 100ml
uniwersalne
krem

Niestety

Krem jest lekki szybko się wchlanial, niestety rolował się nuemilosiernie, ma bardzo intensywny chemiczny zapach który zostaje długo na skórze. Przy regularnym stosowaniu zauważyłem że krem podkreślał suche skórki na twarzy. Moja skóra po nim wyglądała na zmęczona i odwodnioną. A myślałem że to będzie kolejny hit Vichy niestety myliłem się.

Skóra jak z okładki, ale jest jeden, mały minus.

Fluid przeciwzmarszczkowy Slow Age zakupiłam w zestawie z maseczką nawilżającą. Szukałam produktu lekkiego, dobrego na upalne dni, a jednocześnie odpowiedniego dla skóry suchej i młodej (mam 25 lat). Filtry mile widziane, choć i tak mam swoje, sprawdzone produkty, cena nie gra roli - taką oto tyradę wygłosiłam w aptece i przemiła pani wskazała na urocze, biało-zielone pudełko. No więc, mam i ja Slow Age, zużyłam sumiennie całe opakowanie i mogę wygłosić opinię.
Czy rzeczywiście działa, jak działa i czy warto kupić?

PLUSY:
+Opakowanie: piękne, szklane, cieniowane, w bieli oraz zieleni. Ciężkie, to fakt, jednak mnie to absolutnie nie przeszkadza. Jest tutaj i pompka, wygodna i dozująca optymalną ilość produktu. Całość elegancka i estetyczna.
+Konsystencja: biało-różowawa emulsja, lekka, a jednocześnie czuć, że mamy coś nałożone na twarz - jednak nie jest to negatywne odczucie, efekt, jaki daje ten krem, to satynowa powłoka, a nie oblepiająca mazieja. Wchłania się szybko i nie obciąża skóry.
+Zapach: cóż, jest on wspaniały, kobiecy, kwiatowy i bogaty, ale nieco zbyt intensywny - alergikom radzę uważać! To taki plus nieco na siłę, no ale zaprzeczyć nie mogę: aromat jest naprawdę intrygujący.
+Nadaje się pod makijaż, właściwie to żaden z używanych wówczas przeze mnie podkładów nie rolował się na Slow Age.
+Wyrównuje koloryt cery, optycznie ją rozświetlając i w mig usuwając zmęczenie.
+Daje efekt blur - pory są niewidoczne, skóra napięta i rozjaśniona, no wygląda to naprawdę fantastycznie, taka wypoczęta i promienna cera.
+Nawilża, choć wiem, że w moim przypadku to preparat typowo letni - właśnie na okres czerwiec-sierpień, później jest zbyt lekki i za słaby, by sprostać oczekiwaniom mojej wymagającej, atopowej skóry. Niemniej jednak, nawilżenie jest, skóra jest miękka, nie odczuwam żadnego dyskomfortu ani nieprzyjemnego napięcia skóry.
+Nie zapycha.
+Nie uczula.
+Nie podrażnia skóry.
+Przy regularnym stosowaniu widać różnicę w stanie skóry:jest ona napięta, dobrze nawilżona, zregenerowana, pory nie istnieją, zero podrażnień, zero niedoskonałości. Zadbana, gładka i zdrowa skóra - a o to przecież chodzi, prawda? Zmarszczek nie posiadam, więc nie wiem, czy je likwiduje, ale umówmy się -to preparat anti-age, prewencja i te sprawy. On ma zapobiegać zmarszczkom i spowalniać procesy starzenia i robi to, co powinien robić dobry kosmetyk.
+Wydajny, zazwyczaj stosowałam na dzień, na twarz, szyję oraz dekolt, ale czasami z rozpędu aplikowałam go i na noc - a mimo to, starczył mi na prawie 2 miesiące.
+Cena, za mój zestaw: fluid plus maseczka 15 ml zapłaciłam 100 zł.
+Łatwa dostępność, znajdziemy go właściwie w każdej aptece.

MINUSY:
-Cóż, minus jest jeden, ale zasadniczy: alkohol w składzie. Nie zastosujemy go w okolice oczu, o czym producent sam wspomina, nie wspomina jednak, dlaczego - tego dowiadujemy się same, po wczytaniu się w skład. Owszem, znajdziemy tutaj i cuda, jak chociażby Bifida Ferment Lysate (który to jest m.in. w serum Genifique od Lancome, a działa cuda!), wodę termalną z Vichy, ale jest i alkohol, silikony, kompozycja zapachowe itp.

Niemniej jednak, jest to produkt dobry, spełniający swoje zadanie, przywracający skórze blask i zatrzymujący czas (oczywiście nie dosłownie ;) ).
Warto jednak pamiętać o alkoholu i intensywnym zapachu, alergicy powinni najpierw poprosić o próbkę, zanim zdecydują się na zakup pełnowymiarowego produktu.

Polecam, bo to dobry produkt, zwłaszcza na lato. Efekty są i to jest najważniejsze ;)

U mnie się sprawdził

Używam kremu Vichy Slow Age od pond 1,5 roku - właśnie zamówiłam moje 5 opakowanie ( produkt jest bardzo wydajny ). Mam suchą skórę, która potrzebuje solidnego nawilżenia i ten krem idealnie się nadaje. Codziennie rano nakładam go pod makijaż. Cera jest świetlista, nawilżona i do tego wyrównał mi się koloryt skóry. Dodam że ma filtr 25 UV co jest dodatkowym plusem, ponieważ staram się unikać słońca, a ten krem idealnie mnie przed nim chroni.
Moja cera po stosowaniu się zdecydowanie się poprawiła i już nie jest taka przesuszona.

Warto spróbować

Krem ma lekką konsystencję i lekko brzoskwiniowy kolor. Nie wchłania się do matu - zostawia na twarzy delikatną powłoczkę, jednak jest ona niewyczuwalna (nie jest lepiąca). Krem ujednolica koloryt skóry - jest ona bardziej jednolita, promienna, napięta, wygląda zdrowiej. Nawilżanie jest na niezłym poziomie, choć dla skór bardziej wymagających może okazać się niewystarczające. Co do działania przeciwzmarszczkowego to takowego nie zauważyłam, ale może za krótko stosuję krem (w tym zakresie też nie oczekuję cudów). Co do ochrony przeciwstarzeniowej tutaj musimy zawierzyć producentowi, że coś w tym zakresie krem robi i to zaprocentuje na przyszłość, gdyż ocenić tego nie możemy. Krem ma dość intensywny zapach, który dla niektórych może okazać się wadą. Trzeba również uważać, by krem nie dostał się do oka, ponieważ okropnie szczypie. Ogólnie krem wart wypróbowania.

Więcej plusów niż minusów

Używam produktu od prawie roku więc śmiem twierdzić, że wiem o nim już totalnie wszystko. Kupiłam najpierw próbki następnie, ponieważ byłam zadowolona pełną wersję. Opakowanie, kolorystyka i wygoda w używaniu plus. Produkt jest raczej emulsją, ma konsystencję mleczka jest dość rzadki. Jest bardzo wydajny. Kolor na palcach lekko różowy na twarzy podczas smarowania już tego różu specjalnie nie widzę. Należy uważać żeby nie użyć w okolicach oczu bo szczypie. Zostawia na skórze lekką poświatę, nie jest to tłusta warstwa ale taka ładnie rozświetlająca powłoczka. Z nałożeniem makijażu na niego bywa różnie. Ja lubię przedobrzać i paćkać za dużo wtedy się roluje, zostają frędzle białe. Jeśli się nałoży go oszczędnie jest ok. Uważam, że lepiej wygląda sam i zbyt wiele razy jednak mi się zrolował pod podkładem żebym go z przekonaniem stosowała pod make up. Zapach dla mnie jest za intensywny, czuję go cały dzień. Nie lubię aż tak mocno perfumowanych kosmetyków na twarzy. Ma filtr 25 to jest dla mnie duzy plus chociaż na moje plamy posłoneczne na czole i tak dodaję 50tkę miejscowo. Efekt moim zdaniem jest bardzo zadowalający. Twarz jest bardzo ładnie nawilżona i rozświetlona wygląda po prostu na zadbaną i wypielęgnowaną. Moim zdaniem warstewka którą zostawia blur'uje pory, nie są tak widoczne jak bez tego fluidu czy po innych kremach/serum. Dla mnie to że zmniejsza widoczność porów było główną zaletą i w sumie dlatego kupiłam normalne opakowanie. Dzięki chyba temu lekko różowemu kolorowi wyrównuje koloryt. Fluid tak jak napisałam w tytule ma moim zdaniem więcej plusów niż minusów, nie jest idealny ma swoje wady ale twarz wygląda lepiej po jego używaniu systematycznym a w sumie też doraźnym.

Słabo

Mimo szczerych chęci nie polubiłam się z tym produktem. Fakt, że ma ładne opakowanie i wygląda okazale, ma też szerokie zastosowanie - od podstawowego nawilżania, przez niwelowanie zmarszczek i przebarwień aż po zapobieganie utracie jędrności. Do tego ma jeszcze SPF 25. No bajka.

Zacznę od tego co najważniejsze czyli od kremu. Konsystencja jest kremowa, całkiem lekka, ale czuć że coś tam nakładamy. Nie ma szczególnego zapachu, ani nie drażni ani nie zachwyca. Tak samo zresztą jak pierwsze wrażenie po nałożeniu kremu. Ot krem jakich wiele. Niestety po chwili dzieje to co z większością produktów Vichy u mnie czyli krem się roluje. Bardzo mnie to irytuje, bo oznacza że nie nadaje się pod makijaż, a po drugie umówmy się, że nikt nie lubi mieć klusek na twarzy i nie jest to nic komfortowego. Ostatecznie krem skończyłam, używałam na noc lub na dzień, kiedy się nie malowałam. Nie zauważyłam żadnej poprawy w kondycji skóry, ani na lepsze ani na gorsze.

Jeśli chodzi o opakowanie, to mimo że ładne i dodaje kosmetykowi prestiżu to jest bardzo niepraktyczne. Krem jest w buteleczce z dość grubego i ciężkiego szkła. Produkt aplikuje się za pomocą pomki, co jest wygodne, higieniczne i praktyczne. Pompka działa bez zarzutu. Do czasu aż krem się skończy. Kiedy się skończy nie wiemy, ponieważ butelka nie jest przeźroczysta a sama w sobie jest tak ciężka że trudno ocenić zużycie kosmetyku. Po odkręceniu pompki widać, że w środku jeszcze sporo zostało, ale nie sposób tego wyciągnać. Ja akurat nie cierpiałam bardzo z tego powodu, a nawet odetchnęłam z ulgą, że to już koniec, ale pewnie nie każdy tak stwierdzi. Biorąc pod uwagę cenę oraz wady i zalety produktu, stwierdzam że nie jest wart uwagi i nie kupię go ponownie.

Co ciekawe mam zupełnie odmienną opinię na temat maski na noc z tej samej serii, która sprawdziła się świetnie.

Dobry krem, ale nie tak dobry jak wersja na noc

Posiadam cerę mieszana - krem mnie nie zatyka a to rzadkość i za to plus (zwłaszcza w przypadku kosmetyków z filtrem).
Krem pięknie pachnie i nie podrażnia mojej alergicznej cery. Faktycznie nawilża i odżywia skore. Działania przeciwzmarszczkowego nie moge ocenic, ponieważ mam dopiero 26 lat wiec nie mam zbyt wielu zmarszczek. Ogolnie Ok, ale nie tak dobry jak wersja na noc.

Bardzo dobry

Bardzo polubiłam ten kremik. Najpierw zaczynałam od próbek, później kupiłam opakowanie pełnowymiarowe z którego jestem bardzo zadowolona. Uważam, że to jeden z lepszych kremów tej marki, na pewno będę do niego wracać :)

Chyba faktycznie podraznia cerę

Mam cere mieszaną. Jak dla mnie konsystencja,ok. Lekko wyrównuje koloryt skóry. Niestety podraznia skórę i wywołuje u mnie zaczerwienienia na bryzdach nosowo-wargowych. Trudno to pozniej zwalczyc. Lekko podraznia oczy, zapach za mocny. Bardzo dobry pud makijaż, działania ujedrniajacego nie widzę.

Jestem na nie

Przyznaję, że kupiłam ten krem pod wpływem dobrych recenzji na Wizażu. Generalnie za kosmetykami tej marki nie przepadam, bo mało co dla mnie robią, ale żele do mycia buzi lubię.
A więc nabyłam ten krem i po krótkim czasie przystąpiłam do używania, dzisiaj wydobyłam z niego ostatnie tchnienie i nie ponowię zakupu, już wyjaśniam, dlaczego.
Zacznę od opakowania - bardzo ładne, szklane, bardzo miła dla oka kolorystyka i generalnie wygląda tak 'na bogato'. Jest tutaj też pompka, co jest świetne, bo nie trzeba maczać paluchów w żadnym słoiczku, tylko higienicznie sobie wypompowujemy pożądaną ilość. Pierwszy przytyk jest taki, że skoro opakowanie jest tak ładne, to czemu producent nie pomyślał nad tym, żeby zatyczkę do pompki zrobić lepiej? Plastikowy korek wygląda tanio i zupełnie nie pasuje do dizajnu butelki, nie wiem, kto w tym projekcie maczał palce, ale dla mnie jakoś nie do końca to przemyślane.
Druga sprawa - szklane opakowanie.
Zważywszy na to, że krem jest dość gęsty nie ma szans, żeby go w całości wydostać. Próbowałam przez dwa dni trzymać opakowanie odwrócone do góry nogami, żeby resztka kremu wyleciała do słoiczka, jednak przez dwa dni nawet kropla nie wyleciała, a wiem, bo widzę, że coś tam zostało w środku, także marnotrastwo zważywszy na to, że produkt do najtańszych nie należy.
Konsystencja kremu jak już wspomniałam jest dość gęsta, trochę przypomina mi lotiony do ciała, ale jest nieco bardziej gęsta. Kolor jasnobrzoskwiniowy.
I zapach - o ja pierdziu, ten zapach jest nie do zniesienia. Nie mogę powiedzieć, że śmierdzi, ale jego intensywność mnie az odrzucała i nie chciało mi się tego produktu używać. Zapach zostaje na twarzy, zostaje też na dłoniach i wszystko nam nim pachnie. Spoko, jeśli ktoś lubi takie aromaty, ale mnie on nie przypadł do gustu jakoś specjalnie.
Krem jest bardzo wydajny, stosowałam go 2 razy dziennie i starczył mi chyba na 3 czy 4 miesiące. Niby spoko, ale jednak ten zapach sprawiał, że po jakimś czasie miałam ochotę, żeby on się szybko skończył, abym nie musiała już tego wąchać.
Na pokrycie całej twarzy wystarczały mi zazwyczaj 2 pompki, czasem mniej. Sama pompka nigdy nie nastręczyła mi żadnych problemów, więc tutaj się nie przyczepię.
Na twarzy krem rozprowadza się bardzo dobrze, wchłania się dość szybko, jednak pozostawia lekką warstewkę na buzi, dla mnie to jest ok, ale dla tych, co wolą bardziej matujące kosmetyki to będzie minus. Daje nawilżenie na całkiem niezłym poziomie i to nawilżenie w skórze wydaje się utrzymane przez cały dzień. Ale tak poza tym, to niestety nie zauważyłam nic więcej. Niby producent nie mówi, że krem ów więcej coś ma zrobić, bo mówi tylko, że to jest pielęgnacja, która ma opóźnić postanie zmarszczek, a nie zlikwidować istniejące, ale tak naprawdę w żaden sposób zweryfikować tego nie możemy, a na mojej skórze po sumiennym zużyciu całego nie widzę niczego prócz dobrego nawilżenia. I ok, kupiłam go sobie sama, więc wiedziałam, co kupuję, nie liczyłam, że krem zdziała cuda (chociaz troszeczkę miałam nadzieję, że jak dziewczyny w komentarzach poniżej piszą, że zmarchy się jednak spłyciły, to stanie się też u mnie), ale moja ocena nie wynika z tego, że on nie spłycił zmarchów, ani że nie mam jak zweryfikować, czy naprawdę działa na te które mają powstać, ale z tego, że krem ma zbyt mocny, pudrowy, męczący i przytłaczający zapach i męczyłam się z tym zapachem. Gdyby nie ten zapach, to potraktowałabym go jak zwyczajny krem nawilżający być może (a być może nie, bo jak wspomniałam nie ma tego jak zweryfikować) z jakimiś dodatkami funkcjami wpomagającymi naszą skórę na przyszłość. Ale ten aromat sprawił, że nawet jego funkcja nawilżająca została przyćmiona i dlatego ma u mnie 3 i więcej się na niego nie skuszę.

Jeden z najlepszych kremów jakie używałam

Vichy Slow Age to produkt, który z czystym sumieniem mogę polecić.
Dobrze się rozprowadza i wchłania, ma wygodne i poręczne opakowanie, nie podrażnia i z tego co mogę zaobserwować działa. Skóra wydaje się być rozświetlona i napięta! Stosunek jakości i wydajności do ceny wypada znakomicie. Polecam!

wyrównuje koloryt skóry

krem jest delikatny i ma bardzo przyjemną konsystencję. Nawilża skórę i przepięknie pachnie :) jest idealny do skóry mieszanej ponieważ nie zostawia nieprzyjemnego filmu. Piękny design opakowania niestety cena jest dość wysoka.. na dodatek jesli krem dostanie się do oczu bardzo mocno szczypie, trzeba uważać nakładając go na okolice oczu. Plusem może być za to wydajność produktu. Starcza naprawdę na długo dzięki użyciu pompki