Vichy, Slow Age, Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia SPF 25 [Fluid przeciwzmarszczkowy]

Slow Age to pielęgnacja skóry, która opóźnia pojawianie się oznak starzenia na różnych etapach ich powstawania. Laboratoria Vichy połączyły działanie antyoksydacyjne Bajkaliny ze wzmacniającymi właściwościami Bifidusa i Wodą Termalną z Vichy. Preparat zawiera SPF 25 oraz filtr UVA. Opóźnia pojawianie się oznak starzenia na różnych etapach ich powstawania: od pierwszych do widocznych zmarszczek, od drobnych przebarwień po ciemne plamy, od pierwszych widocznych oznak po utratę sprężystości. Skóra jest nawilżona, sprężysta i pełna blasku, szybciej się regeneruje. Hipoalergiczny. Bez parabenów.

uniwersalne
krem
Filtry
SPF 15 – 30
50 – 100ml

Więcej plusów niż minusów

Używam produktu od prawie roku więc śmiem twierdzić, że wiem o nim już totalnie wszystko. Kupiłam najpierw próbki następnie, ponieważ byłam zadowolona pełną wersję. Opakowanie, kolorystyka i wygoda w używaniu plus. Produkt jest raczej emulsją, ma konsystencję mleczka jest dość rzadki. Jest bardzo wydajny. Kolor na palcach lekko różowy na twarzy podczas smarowania już tego różu specjalnie nie widzę. Należy uważać żeby nie użyć w okolicach oczu bo szczypie. Zostawia na skórze lekką poświatę, nie jest to tłusta warstwa ale taka ładnie rozświetlająca powłoczka. Z nałożeniem makijażu na niego bywa różnie. Ja lubię przedobrzać i paćkać za dużo wtedy się roluje, zostają frędzle białe. Jeśli się nałoży go oszczędnie jest ok. Uważam, że lepiej wygląda sam i zbyt wiele razy jednak mi się zrolował pod podkładem żebym go z przekonaniem stosowała pod make up. Zapach dla mnie jest za intensywny, czuję go cały dzień. Nie lubię aż tak mocno perfumowanych kosmetyków na twarzy. Ma filtr 25 to jest dla mnie duzy plus chociaż na moje plamy posłoneczne na czole i tak dodaję 50tkę miejscowo. Efekt moim zdaniem jest bardzo zadowalający. Twarz jest bardzo ładnie nawilżona i rozświetlona wygląda po prostu na zadbaną i wypielęgnowaną. Moim zdaniem warstewka którą zostawia blur'uje pory, nie są tak widoczne jak bez tego fluidu czy po innych kremach/serum. Dla mnie to że zmniejsza widoczność porów było główną zaletą i w sumie dlatego kupiłam normalne opakowanie. Dzięki chyba temu lekko różowemu kolorowi wyrównuje koloryt. Fluid tak jak napisałam w tytule ma moim zdaniem więcej plusów niż minusów, nie jest idealny ma swoje wady ale twarz wygląda lepiej po jego używaniu systematycznym a w sumie też doraźnym.

Słabo

Mimo szczerych chęci nie polubiłam się z tym produktem. Fakt, że ma ładne opakowanie i wygląda okazale, ma też szerokie zastosowanie - od podstawowego nawilżania, przez niwelowanie zmarszczek i przebarwień aż po zapobieganie utracie jędrności. Do tego ma jeszcze SPF 25. No bajka.

Zacznę od tego co najważniejsze czyli od kremu. Konsystencja jest kremowa, całkiem lekka, ale czuć że coś tam nakładamy. Nie ma szczególnego zapachu, ani nie drażni ani nie zachwyca. Tak samo zresztą jak pierwsze wrażenie po nałożeniu kremu. Ot krem jakich wiele. Niestety po chwili dzieje to co z większością produktów Vichy u mnie czyli krem się roluje. Bardzo mnie to irytuje, bo oznacza że nie nadaje się pod makijaż, a po drugie umówmy się, że nikt nie lubi mieć klusek na twarzy i nie jest to nic komfortowego. Ostatecznie krem skończyłam, używałam na noc lub na dzień, kiedy się nie malowałam. Nie zauważyłam żadnej poprawy w kondycji skóry, ani na lepsze ani na gorsze.

Jeśli chodzi o opakowanie, to mimo że ładne i dodaje kosmetykowi prestiżu to jest bardzo niepraktyczne. Krem jest w buteleczce z dość grubego i ciężkiego szkła. Produkt aplikuje się za pomocą pomki, co jest wygodne, higieniczne i praktyczne. Pompka działa bez zarzutu. Do czasu aż krem się skończy. Kiedy się skończy nie wiemy, ponieważ butelka nie jest przeźroczysta a sama w sobie jest tak ciężka że trudno ocenić zużycie kosmetyku. Po odkręceniu pompki widać, że w środku jeszcze sporo zostało, ale nie sposób tego wyciągnać. Ja akurat nie cierpiałam bardzo z tego powodu, a nawet odetchnęłam z ulgą, że to już koniec, ale pewnie nie każdy tak stwierdzi. Biorąc pod uwagę cenę oraz wady i zalety produktu, stwierdzam że nie jest wart uwagi i nie kupię go ponownie.

Co ciekawe mam zupełnie odmienną opinię na temat maski na noc z tej samej serii, która sprawdziła się świetnie.

Dobry krem, ale nie tak dobry jak wersja na noc

Posiadam cerę mieszana - krem mnie nie zatyka a to rzadkość i za to plus (zwłaszcza w przypadku kosmetyków z filtrem).
Krem pięknie pachnie i nie podrażnia mojej alergicznej cery. Faktycznie nawilża i odżywia skore. Działania przeciwzmarszczkowego nie moge ocenic, ponieważ mam dopiero 26 lat wiec nie mam zbyt wielu zmarszczek. Ogolnie Ok, ale nie tak dobry jak wersja na noc.

Bardzo dobry

Bardzo polubiłam ten kremik. Najpierw zaczynałam od próbek, później kupiłam opakowanie pełnowymiarowe z którego jestem bardzo zadowolona. Uważam, że to jeden z lepszych kremów tej marki, na pewno będę do niego wracać :)

Chyba faktycznie podraznia cerę

Mam cere mieszaną. Jak dla mnie konsystencja,ok. Lekko wyrównuje koloryt skóry. Niestety podraznia skórę i wywołuje u mnie zaczerwienienia na bryzdach nosowo-wargowych. Trudno to pozniej zwalczyc. Lekko podraznia oczy, zapach za mocny. Bardzo dobry pud makijaż, działania ujedrniajacego nie widzę.

Jestem na nie

Przyznaję, że kupiłam ten krem pod wpływem dobrych recenzji na Wizażu. Generalnie za kosmetykami tej marki nie przepadam, bo mało co dla mnie robią, ale żele do mycia buzi lubię.
A więc nabyłam ten krem i po krótkim czasie przystąpiłam do używania, dzisiaj wydobyłam z niego ostatnie tchnienie i nie ponowię zakupu, już wyjaśniam, dlaczego.
Zacznę od opakowania - bardzo ładne, szklane, bardzo miła dla oka kolorystyka i generalnie wygląda tak 'na bogato'. Jest tutaj też pompka, co jest świetne, bo nie trzeba maczać paluchów w żadnym słoiczku, tylko higienicznie sobie wypompowujemy pożądaną ilość. Pierwszy przytyk jest taki, że skoro opakowanie jest tak ładne, to czemu producent nie pomyślał nad tym, żeby zatyczkę do pompki zrobić lepiej? Plastikowy korek wygląda tanio i zupełnie nie pasuje do dizajnu butelki, nie wiem, kto w tym projekcie maczał palce, ale dla mnie jakoś nie do końca to przemyślane.
Druga sprawa - szklane opakowanie.
Zważywszy na to, że krem jest dość gęsty nie ma szans, żeby go w całości wydostać. Próbowałam przez dwa dni trzymać opakowanie odwrócone do góry nogami, żeby resztka kremu wyleciała do słoiczka, jednak przez dwa dni nawet kropla nie wyleciała, a wiem, bo widzę, że coś tam zostało w środku, także marnotrastwo zważywszy na to, że produkt do najtańszych nie należy.
Konsystencja kremu jak już wspomniałam jest dość gęsta, trochę przypomina mi lotiony do ciała, ale jest nieco bardziej gęsta. Kolor jasnobrzoskwiniowy.
I zapach - o ja pierdziu, ten zapach jest nie do zniesienia. Nie mogę powiedzieć, że śmierdzi, ale jego intensywność mnie az odrzucała i nie chciało mi się tego produktu używać. Zapach zostaje na twarzy, zostaje też na dłoniach i wszystko nam nim pachnie. Spoko, jeśli ktoś lubi takie aromaty, ale mnie on nie przypadł do gustu jakoś specjalnie.
Krem jest bardzo wydajny, stosowałam go 2 razy dziennie i starczył mi chyba na 3 czy 4 miesiące. Niby spoko, ale jednak ten zapach sprawiał, że po jakimś czasie miałam ochotę, żeby on się szybko skończył, abym nie musiała już tego wąchać.
Na pokrycie całej twarzy wystarczały mi zazwyczaj 2 pompki, czasem mniej. Sama pompka nigdy nie nastręczyła mi żadnych problemów, więc tutaj się nie przyczepię.
Na twarzy krem rozprowadza się bardzo dobrze, wchłania się dość szybko, jednak pozostawia lekką warstewkę na buzi, dla mnie to jest ok, ale dla tych, co wolą bardziej matujące kosmetyki to będzie minus. Daje nawilżenie na całkiem niezłym poziomie i to nawilżenie w skórze wydaje się utrzymane przez cały dzień. Ale tak poza tym, to niestety nie zauważyłam nic więcej. Niby producent nie mówi, że krem ów więcej coś ma zrobić, bo mówi tylko, że to jest pielęgnacja, która ma opóźnić postanie zmarszczek, a nie zlikwidować istniejące, ale tak naprawdę w żaden sposób zweryfikować tego nie możemy, a na mojej skórze po sumiennym zużyciu całego nie widzę niczego prócz dobrego nawilżenia. I ok, kupiłam go sobie sama, więc wiedziałam, co kupuję, nie liczyłam, że krem zdziała cuda (chociaz troszeczkę miałam nadzieję, że jak dziewczyny w komentarzach poniżej piszą, że zmarchy się jednak spłyciły, to stanie się też u mnie), ale moja ocena nie wynika z tego, że on nie spłycił zmarchów, ani że nie mam jak zweryfikować, czy naprawdę działa na te które mają powstać, ale z tego, że krem ma zbyt mocny, pudrowy, męczący i przytłaczający zapach i męczyłam się z tym zapachem. Gdyby nie ten zapach, to potraktowałabym go jak zwyczajny krem nawilżający być może (a być może nie, bo jak wspomniałam nie ma tego jak zweryfikować) z jakimiś dodatkami funkcjami wpomagającymi naszą skórę na przyszłość. Ale ten aromat sprawił, że nawet jego funkcja nawilżająca została przyćmiona i dlatego ma u mnie 3 i więcej się na niego nie skuszę.

Jeden z najlepszych kremów jakie używałam

Vichy Slow Age to produkt, który z czystym sumieniem mogę polecić.
Dobrze się rozprowadza i wchłania, ma wygodne i poręczne opakowanie, nie podrażnia i z tego co mogę zaobserwować działa. Skóra wydaje się być rozświetlona i napięta! Stosunek jakości i wydajności do ceny wypada znakomicie. Polecam!

wyrównuje koloryt skóry

krem jest delikatny i ma bardzo przyjemną konsystencję. Nawilża skórę i przepięknie pachnie :) jest idealny do skóry mieszanej ponieważ nie zostawia nieprzyjemnego filmu. Piękny design opakowania niestety cena jest dość wysoka.. na dodatek jesli krem dostanie się do oczu bardzo mocno szczypie, trzeba uważać nakładając go na okolice oczu. Plusem może być za to wydajność produktu. Starcza naprawdę na długo dzięki użyciu pompki

Ulubiony

Z kremem zetknęłam się przypadkiem, gdy w kinie dostałam malutką próbkę. Zakochałam się w nim od pierwszego użycia - śliczny kolor, piękny zapach, a co najważniejsze, świetnie się go używa. łatwo się rozprowadza na twarzy, szybko się wchłania, ale jednocześnie czuję go na twarzy, skóra jest miękka, elastyczna, gładka. Co mi się najbardziej w nim podoba, że mimo warstwy na skórze, w ogóle go nie widać. Wszystkie inne kremy, które do tej pory używałam pozostawiały dość widoczny, świecący się film, co źle wyglądało. Nad kupnem produktu zastanawiałam się kilka miesięcy, ponieważ odstraszała mnie cena, ale nie mogłam o nim zapomnieć i uległam. Kupiłam go w zestawie świątecznym w promocji, razem z kosmetyczką i kremem pod oczy, w takiej wersji się znacznie bardziej opłaca.

Może być

Fluid przeciwzmarszczkowy, jak nazywa to producent, to po prostu serum do pielęgnacji twarzy. Ma dosyć rzadką konsystencję i piękny zapach. Ładnie się rozprowadza i dobrze wchłania. Nie potrzeba dużej ilości by pokryć całą twarz. Nie pozostawia tłustej ani lepiącej się warstwy. Tworzy na skórze delikatną powłoczkę. Sprawia, że skóra jest mięciutka i przyjemna w dotyku. Nie spowodował żadnego wysypu czy innych niechcianych niespodzianek. Kosmetyk jest przyjemny w użyciu, ale czy działa przeciwzmarszczkowo, ciężko powiedzieć. Na pewno dobrze nawilża. Na plus dodatkowo wygodne i ładne opakowanie.

Ten zapach!

Krem bardzo przyjemny w użyciu, przepięknie pachnie, dobrze się wchłania. Nie daje spektakularnych efektów przeciwzmarszczkowych. Spokojnie można go używać pod makijaż

Zawód..

Cera po kuracji trądzikowej. Krem pogarsza jej stan przez wysyp małych jakby alergicznych krostek wypełnionych osoczem. Wielka szkoda ;( Pod makijaz super, ale musialam odstawić . Podraznil tez okolice ust i oczu a uważałam by nie nakladac zbyt blisko.