The Makeup, Eye Shadow Duo

The Makeup, Eye Shadow Duo

Cienie Shiseido są niezwykle trwałe i przyjemnie się rozprowadzają. Istotną ich cechą jest to, że nie `warzą` się na powiekach, nawet po upływie kilku godzin. Ponadto zwalczają nadmierną suchość powiek. Trzy rodzaje perłowego pigmentu oraz trzy rodzaje konsystencji podkreślają intensywność odcieni. Trzy cienie to gładka perłowa konsystencja, trzy odcienie charakteryzują się jasnymi kontrastami pomiędzy dwoma barwami.
Paleta barwna obejmuje 16 zestawów.

Cena: 129zł / 4g

super cień

Zacznę od tego że oceniam cień podwójny S 17 viotel glitz
Cień jest doskonały (mam lancome, YSL, clinique dla porównania). Bardzo długo utrzymuje się na oku, nie osypuje się i nie gromadzi i w zmarszczkach... tyle ogólnie, zawiera drobinki rozświetlające.
Sam cień S17 składa się z dwóch kolorów mniejszy; liliowo-fioletowy i większy różowo-brzoskwiniowy (trochę jasno łososiowy).
I właśnie tego cienia używam do rozświetlania całego oka, jest najlepszy z wszystkich jasnych cieni bazowych. Mam ciemne włosy, piwne oczy i średnią karnację i on jest idealny (nie za szary jak clinique, nie za widoczny i jasny jak YSL i nie za mdły ja jeden z lancomów). Kupiłam podczas likwidacji sklepu galeria centrum i przysięgam że już na spróbowaniu na dłoni było widać że to cudo.
Mieni się delikatnie, oko jest duże i wypoczęte, współpracuje cieniami innych marek.

Najlepsze jakie miałam

Zacznę od tego, że posiadam testery tych cieni w kolorach:S1 Taffeta Taupe oraz S11 Deep Brown. Cienie są świetne, przede wszystkim są trwałe przetrwały nawet maraton na siłowni po pracy( sama nie wiem jak to się stało :) )Nie rozmazują się ani nie spływają, kolory bardzo ładne aczkolwiek te, które ja posiadam są raczej delikatne, do makijażu dziennego.Na wieczorne wyjścia mogą być za słabe, niewidoczne.
Do tego są bardzo wydajne,chociaż chciałabym żeby się już skończyły, bo chciałabym już nowe pełnowymiarowe opakowanie a nie tester :D Minusów jako tako nie zauważyłam, jedynie lekko się osypują przy nakładaniu, ale to chyba wina pędzelka.

Używam tego produktu od:1 roku
Ilość zużytych opakowań:w tarkcie dwóch(używam na zmiane dwóch palet)

jedwab dla powiek

Bardzo przyzwoite cienie, posiadają jedwabistą i miękka konsystencję, wręcz wygładzającą powieki, które po aplikacji są miłe w dotyku. Cienie dosyć długo się utrzymują. Jaśniejszy kolor jest świetny jako podkład pod inne. Kosmetyk dobrze i równomiernie się rozprowadza, jednak przez swoją miękkość jest mało wydajny - wydajność nieadekwatna do ceny. Jaśniejsza część zużyła się w ekspresowym tempie, a nie używam ich codziennie. Dołączony aplikator jest mało precyzyjny, zwłaszcza pędzelek, który rozsypuje cień na lewo i prawo. Opakowanie godne podziwu i gdy będzie już puste z pewnością zagości w torebce jako lusterko.
Osobom posiadającym większy budżet na kosmetyki polecam.

Używam tego produktu od:pół roku

masaz shiseido

Lubie je!

Mam dwie rozne paletki i musze przyznac ze je bardzo lubie. Dlugo szukalam odcienia brazu i wlasnie shiseido ma idealny jak dla mnie. Dlugo sie utrzymuja na moim oku - sa to moje cienie do pracy do makijazu codziennego. I ekstremalnie wydajne bo te dwie paletki mam juz kilka lat....

Używam tego produktu od: kliku lat

bez zachwytu

Bardzo slabe. Kolorek ladny, ale taki pozostaje tylko w opakowaniu, gdyz zmienia sie na powiece juz w trakcie nakladania. To nawet by mi nie przeszkadzalo, bo i tak ladnie sie mieni, ale ta trwalosc... w porownaniu do Chanel czy Clinique bardzo krotka; jakby sie utlenialy, a juz po paru godzinach, to prawie wcale ich nie widac, jedynie ciemny kolor w kacikach oczu i kilka kreseczek (pozostalosci po jasnym kolorze) w zalamaniach.
Dla mnie strata pieniedzy i drugie rozczarowanie Shiseido. Niestety...:(

Używam tego produktu od: kupilam dawno temu, uzywam od czasu do czasu, ale chyba nie zuzyje...

Ilość zużytych opakowań: jedno i wiecej nie bedzie:)

Gdyby jeszcze trwałe były...

Cudne cienie! Piękne kolory, naprawdę duży komfort używania. Nie obsypują się, nie kruszą, mają jedwabistą i dość miękką konsystencję. Mam S11 (Deep brown) i ten zestaw wygląda na powiece bardzo naturalnie, chociaż nadaje się raczej na dzień. Niestety nie są zbyt trwałe i za to odejmuję gwiazdkę - po kilku godzinach noszenia kolory stają się mniej intensywne, a cienie lubią zbierać się w załamaniu powieki. Mam wyjątkową słabość do kolorówki Shiseido, więc pomimo tej niedoskonałości pewnie skuszę się jeszcze na jakiś zestawik.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

rewelacja

super cienie ! najlepsze jakie kiedykolwiek mialam. jedwabista konsystencja, wysoka trwalosc, sliczne kolory, fajne poreczne opakowanie, brak podraznien po uzyciu to plusy tych cieni
minus jest jeden - wysoka cena

Używam tego produktu od:kilka miesiecy

piękne i długotrwałe

Jestem szczęśliwą posiadaczką zestawu nr 3 "brown contrast", w którym znajduje się duet beżowego cienia połyskującego starym złotem oraz cienia brązowego, matowego, w kolorze czekolady, a raczej kakao. Sam zestaw kolorystyczny jest świetny i doskonale prezentuje się na powiece jego połączenie. Pacynka do nakładania cieni jest duża i dość miękka, a z drugiej strony zakończona jest pędzelkiem z włosia, który niewiarygodnie miękko i równomiernie rozprowadza cień po powiece. Co prawda na moich powiekach cienie wszelkiej maści trzymają się zadziwiająco dobrze (sama nie wiem dlaczego), Shiseido nie ustępuje na tym polu miejsca pozostałym - cienie tkwią na swoim miejscu przez kilkanaście godzin. Zaskoczyło mnie natomiast to, że prawie w ogóle się nie osypują przy aplikacji pędzelkiem (oprócz dwustronnej pacynki, nacześciej używam oddzielnego długiego pędzelka do cieni), co przy innych cieniach jest nieuniknione. Wyglądają ładnie, nie zmieniają barwy, nie warzą się, kolory nabierają intensywnosci przy nałożeniu kolejnych warstw - wszystko jak trzeba :)

Opakowanie, jak zwykle u Shiseido, ładne, poręczne, lekkie i z lusterkiem.
Na pewno wypróbuję inne zestawienia kolorystyczne (o ile zdołam sama siebie przekonać, że w innych cieniach niż brązowe mogę pokazać się na ulicy ;) )

przyjemne

Cienie maja lekka, pudrowa, bardzo latwo rozprowadzajaca sie na powiece, konsystencje.
Aplikator z jednej strony zakonczony pedzelkiem - wspaniale nadajacym sie do ciemniejszego cienia, a z drugiej mieciutka gabeczka do cienia jasniejszego, doskonale spelnia swoja funkcje.
Cienie nie sa matowe, na powiece bardzo delikatnie opalizuja.
Polecam do dyskretnego, dziennego makujazu oka, ciemniejszy cien, w moim przypadku gleboki grafit, doskonale nadaje sie takze do makijazu wieczornego.

świetne

Mam zestaw nr 7 piękny chabrowy jasny kolor plus ciemny fiolet..jestem naprawde bardzo zadowolona z tych cieni..pieknie dobrane kolory,ładnie współgrają z moimi niebieskimi oczami,nie osypują się,po jakimś czasie zbierają niestety w załamaniu powieki ale nie oczekuje cudów.Kolejny plus dla poręcznej,bardzo ładnej puderniczki z lusterkiem.Mam ochote nabyć jeszcze jakis ładny zestaw kolorów.

super

Pięknie się je nakłada, utrzymują się cały dzień, ładnie podkreślają oko. Zasługują na "5-tkę".

Bardzo dobre!

Świetna jakość, piękne opakowanie, rewelacyjne pędzęlki. Jestem jak zwykle z Shiseido bardzo zadowolona!