SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

Łagodzący żel aloesowy składa się w 99% z czystego aloesu pochodzącego z wyspy Jeju (Dżedżu, najmniejszej prowincji Korei Południowej). Czysty ekologicznie żel ma nieocenione właściwości pielęgnacyjne. Działa kojąco na skórę wrażliwą i podrażnioną. Zapewnia długotrwałe nawilżenie bez śladu tłustej warstwy. Pobudza regenerację naskórka. Przyjemnie pachnie. Idealny dla każdego typu cery, od wrażliwej i suchej, po tłustą i trądzikową. Można stosować do twarzy, ciała i włosów. Najlepiej na nieco wilgotną skórę.

Skarb natury

Solidny plastikowy sloiczek skrywa w sobie zel aloesowy.
Konsystencja przypomina galaretke. Zel jest lekki. W zapachu delikatny,roslinny.
Ja uzywam go wielozadaniowo,np. jako maseczke, balsam po goleniu, ogolnie jako balsam do ciala, do pielegnacji wlosow, jako baza pod makijaz.
Nie sprawdzi sie u osob uczulonych na aloes.

genialny!

Aloes ma same dobroczynne właściwości, tutaj mamy go aż 99%. Działa m.in nawilżająco, kojąco, ale ogólnie lista właściwości jest na prawdę dluga. Pięknie pachnie. Jego konsystencja jest dosyć wodnita. Jest wydajny i mysle, że pojemność 300 ml starczy mi na bardzo dlugo. W porównaniu np z Holika holika, Skin jest bardziej lepiacy. Mysle, że działanie jest bardzo zblizone. Lubię nakładać go na noc grubsza warstwę, a rano małe zaczerwienienia i syfki dużo szybciej znikaja.
Ogółem wolę tube, bo jest higieniczniejsza niż w tym wypadku jak muszę wtapiac palce, ale to tylko jeden malutki minusik. Po za tym ten żel jest dla mnie wybawieniem w wielu sytuacjach!

mój ratunek

Przyznam szczerze, że używając tego produktu na ciało, czy twarz, nie zauważyłam jakiś spektakularnych efektów. Ot, delikatne nawilżenie, szybkie wchłanianie i tyle.... Ogólnie jest ok, ale szału nie ma. Przyszedł jednak dzień remontu, który jednym słowem odczuły moje dłonie. Najlepsze kremy nie dawały rady, bo skóra pękała, piekła.... Dramat. Wówczas przypomniałam sobie o tym produkcie. Stał się cud. Żel złagodził podrażnienia, ukoił i zregenerował skórę. Stał się warstwą ochronną dla skóry, która wówczas mogła przyjąć krem. Od tamtego czasu, ten produkt stał się moim nr 1 w takich ekstremalnych przypadkach.

Fajny produkt!

Bardzo go lubię. Stosuję go, aby złagodzić twarz po jej oczyszczaniu, a przed nałożeniem kremu na noc. Lubię nałożyć też grubszą warstwę żelu jako taką formę maseczki, aby żel się dłużej wchłaniał. Stosuję go też na końcówki włosów, kiedy są bardziej przesuszone jako dodatkowe wzmocnienie przed nałożeniem jakichś olejków.

Przyjemny w stosowaniu

Świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Natychmiastowo się wchłania, podbija nawilżające działanie kremów, które kładę bezpośrednio po. Przyjemnie się rozprowadza. Nie jest to nawilżająca bomba, tak więc nie ma co stawiać mu wysoko poprzeczki, ale jest dość wszechstronny.
Na buzi potraktowanej kuracją kwasową pięknie wygłuszył podrażnienia i zaczerwienienie.

Na włosach zminimalizował puszenie końcówek, gdy stosowałam go tuż przed suszeniem. Nie skleił włosów, szybko wyparował.
Ma bardzo delikatny i przyjemny zapach, którego nie pozostawia na skórze.

Przyjemny

Cera: mieszana ze skłonnością do przesuszenia.

Kupiłam skuszona promocją za 10 zł, do tego w wygodnej tubce. I jak na tą cenę jestem zadowolona.
Nie podrażnia, delikatnie koi wrażliwą cerę, ale nie nawilża też jakoś zniewalająco. Używam go tuż po umyciu i stonizowaniu cery, nakładam na niego krem nawilżający i wtedy efekt jest naprawdę super :)
Sam w sobie jako baza pod makijaż do mojej suchej skóry jest średni.
Podoba mi się w nim to, że można go nałożyć zamiast odżywki (i zmyć) lub podczas suszenia włosów niewielką ilość wgnieść w mokre pasemka i wysuszyć suszarką.

Znowu gładka cera!

Żel kupiłam skuszona promocją i przyznam, że nie żałuję! Pomógł mi zwalczyć uciążliwą "kaszkę" na policzkach i załagodzić zaczerwienienia. Pozostawia uczucie lekkiego "schłodzenia".

mój ulubiony nawilżacz do twarzy

Odkąd stosuję ten żel w mojej wieczornej rutynie, w odstawkę poszły wszelkie kremy nawilżające. Żelu aloesowego używam jako ostatni etap pielęgnacji. Nakładam go grubszą warstwą na serum/olejek, lekko masuję, a resztę pozostawiam do wchłonięcia.
Teraz moja skóra jest mega nawilzona, lepiej niż po niejednym kremie nawilżającym. Uwielbiam to uczucie jakie pozostawia na skórze. Żel łagodzi podrażnienia, pomaga przy gojeniu się krostek, rozjaśnia skórę i nie zapycha porów.
Żel ma lekką, wodnistą konsystencję i bardzo delikatny przyjemny zapach.
Ogromnym plusem produktu jest to, że zawiera 99% aloesu, ma całkiem dobry skład w porównaniu do innych tego typu produktów.
Jest to bardzo prosty produkt, który może używać każdy, kto oczywiście nie ma uczulenia na aloes.

Świetny

- lekki, nie tłusty żel
- bardzo szybko się wchłania
- idealny na lato, lub dla osób, które nie lubią tłustych kremowych konsystencji
- uniwersalny, ma wiele zastosowań: twarz, ciało, włosy
- idealnie się sprawdza po opalaniu, przyjemnie chłodzi, szybko się wchłania, łagodzi podrażnienia
- bardzo dobrze nawilża, świetnie się sprawdził w ekstremalnie ciepłym klimacie, kiedy skóra była wysuszona od słońca
- wygodne opakowanie typu słoik, trochę dużo miejsca zajmuje, ale przynajmniej da się wykorzystać produkt do końca.
- zapach taki sam jak w przypadku innych koreańskich żeli aloesowych, lekki, świeży i delikatny. Mi bardzo odpowiada.

bez szału

Aloes kupiłam w Hebe na promocji i zapłaciłam 10zł za opakowanie w tubie (bardzo wygodne, wszystko można wycisnąć). Zdecydowałam się po przeczytaniu wychwalających opinii. Żel stosowałam przed pójściem spać na całą twarz. I powiem tyle, szału nie było. Jedyne co zauważyłam to szybsze i ładniejsze gojenie się ran. Nie wiem jednak czy kupię znowu, ze względu na uczucie ściągnięcia, czego fanką nie jestem. Jedna tubka wystarczyła na ok 2 miesiące. Na całą twarz wystarczy niewielka ilość.

Meh...

Swoją przygodę z aloesem zaczęłam właśnie od niego i przyznam szczerze, że średnio się z nim polubiłam. Z początku było całkiem okej, ładnie się wchłaniał, troszkę nawilżał, chociaż leciutko piekł (nie przejęłam się tym, bo czasami zdarza mi się to z produktami, które mi się sprawdzają). Ale po dłuższym czasie nie zauważyłam ani łagodznia podrażnień, ani jakiegoś większczego nawilżenia. Co więcej - miałam wrażenie, że przy regularnym stosowaniu go na skórę twarzy delikatnie mnie wysypuje. :/
Opakowanie też jest średnio trafione - przez ciągłe wkładnanie w niego paluchów producent był zmuszony do zwiększenia ilości konserwatów, ale czy nie łatwiej byłoby po prostu zmienić opakowania? Dodatkowo dodadny do niego zapach jest dośc intensywny - dla mnie to minus. :(

Mam mieszany stosunek, póki co pozostałą połowę trzymam w lodówce i czasami używam go jako balsam do ciała, bo tak mnie nie podrażnia, chociaż jest to chyba kwestia nieregularnego używania.

Może będzie dobry na lato...

Ja jestem rozczarowana tym żelem. Wcale nie nawilża mocno, nie radzi sobie szczególnie jeśli cera jest przesuszona zbyt agresywnym kosmetykiem myjącym lub niską temperaturą i kaloryferami. Musiałam przerwać jego używanie i przejść na inny nawilżacz, w postaci tradycyjnego kremu.
Oczywiście jest świetny do tłustej skóry, bo siłą rzeczy sam nie ma w sobie żadnego tłuszczu.
Przy nakładaniu daje takie przyjemne uczucie chłodzenia i odświeżania, choć wchłania się dość długo. Zapach jest bardzo ładny. Na szczęście nie roluje się pod makijażem.

Myślę, że to będzie świetny kosmetyk na upały, kiedy kremy ważą się na skórze. W każdym razie ja dokończę opakowanie, kiedy zrobi się cieplej.