SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

Łagodzący żel aloesowy składa się w 99% z czystego aloesu pochodzącego z wyspy Jeju (Dżedżu, najmniejszej prowincji Korei Południowej). Czysty ekologicznie żel ma nieocenione właściwości pielęgnacyjne. Działa kojąco na skórę wrażliwą i podrażnioną. Zapewnia długotrwałe nawilżenie bez śladu tłustej warstwy. Pobudza regenerację naskórka. Przyjemnie pachnie. Idealny dla każdego typu cery, od wrażliwej i suchej, po tłustą i trądzikową. Można stosować do twarzy, ciała i włosów. Najlepiej na nieco wilgotną skórę.

Niezbędny

Jeśli ktoś ma taką skórę jak ja, znaczy białą i zapomni posmarować się filtrem wychodząc w słoneczny dzień na dwór - żel jest niezastąpiony ;-) Szybko koi, łagodzi i nawilża naskórek. Oczywiście poparzenie nie znika po jednym zastosowaniu, ale proces gojenia postępuje znacznie szybciej. Ja używam go głównie do leczenia podrażnień słonecznych, ale zdarza mi się go rownież używać po depilacji - jest rownie skuteczny, szybko łagodzi podrażnienia. Czasami nakładam na twarz, np. po ostrym peelingu, kiedy chcę się rano cieszyć ładną cerą.

Podstawa mojej pielęgnacji

Żel aloesowy od długiego czasu na stałe zagościł w mojej codziennie pielęgnacji.
Moim ulubionym jest ten od Holika Holika, ten od Skin79 jest równie dobry.

Mam go w opakowaniu 300 ml. Jest solidnie zrobione i ma zabezpieczenie w środku, żeby się nie wylewał. Żel jet średnio gęsty, ma bardzo delikatny zapach i przy rozprowadzaniu jest bardziej wodnisty od Holiki. Szybciej się również wchłania.

Mam cerę mieszaniu w kierunku suchej i dla mnie nawilżenie nie jest wystarczające, ale lubię go stosować pod kremy po tonizacji skóry. Świetnie się sprawdza również po opalaniu i jako baza pod maski. Dobrze też wpływa na końcówki włosów.

Jeśli chodzi o łagodzenie podrażnień, to u mnie ma średnie działanie. Holika lepiej się sprawdza w przypadku niedoskonałości na twarzy.

Uważam, że jest to całkiem dobry produkt, ale przy mojej cerze nawilżenie nie jest wystarczające.

must have

Wcześniej używałam aloesu Holika Holika. Ten postanowiłam zakupić zachęcona promocją w Hebe (20 zł za 300 ml). Od tamtej pory się z nim nie rozstaję ze względu na jego wielofunkcyjność. Ja najczęściej stosuję go jako bazę pod makijaż (chwilę po nałożeniu pozostawia na twarzy lepką warstwę, dzięki której podkład o wiele lepiej utrzymuje się na twarzy), wieczorami zazwyczaj używam go w charakterze maski. Aloes zniwelował zaczerwienienia na mojej twarzy, skóra jest jakby "wyciszona". Od kiedy go używam nie pamiętam kiedy miałam jakiś większy wysyp nieprzyjaciół na twarzy, a wcześniej zdarzały się dość regularnie. Co tu więcej pisać? Każda kobietka chociaż raz powinna zainwestować w tego typu produkt i odkrywać jego zbawienne działanie.

Uniwersalny i przydatny kosmetyk

Od tego kosmetyku rozpoczęłam moją przygodę z aloesem - nie wyobrażam sobie teraz żeby mogłoby go zabraknąć w mojej łazience. Jest to bardzo uniwersalny, w 99% naturalny kosmetyk. Używam go na różne sposoby: nakładam samodzielnie na twarz, mieszam z kremem, olejami, z glinką zamiast wody, dodaję do maseczek na włosy - we wszystkich przypadkach sprawdza się świetnie. Mam cerę problematyczną, więc łagodzi również stany zapalne. Oprócz tego świetnie się sprawdza w łagodzeniu poparzeń słonecznych. Jak dla mnie jest to niezastąpiony kosmetyk!

Taki sobie

Żel przyjemnie chłodzi, szybko się wchłania. Niestety, u mnie się nie sprawdza, mam po nim bardzo ściągnięta skórę, jakbym umyla mydłem. W ogóle nie czuję nawilżenia (mam skórę tłustą).

must have

Nie wyobrażam już sobie codziennej pielęgnacji bez takiego żelu. Używałam tego od Holika Holika, więc chciałam wypróbować i ten.
Można go stosować na całe ciało, na włosy czy podrażnienia, ja jednak stosuje go głównie jako krem na noc, więc dodaje właśnie do tej kategorii. Ma bardziej gęstą konsystencji w sumie dzięki temu łatwiej mi się go nakłada. Sama tubka jest również łatwiejsza w użyciu, nie wylewa się go za dużo i na pewno łatwiej go będzie wycisnąć do końca. Świetnie nawilża skórę, która rano jest idealnie gładka i przyjemna w dotyku. Zapach jest raczej neutralny. Opakowanie zawiera 100ml i jest bardzo wydajne (o ile nie stosuje się go na całe ciało).

Aloesowy Żel 99%

Uwielbiam ten żel za jego łagodzące właściwości. Jest to najlepszy produkt po opalaniu na poparzenia skóry. Nic tak nie daje ulgi jak ten aloes wyciągnięty z lodówki i nałożony na poparzone miejsca. Nakładam go również w formie maseczki rano na pobudzenie skóry twarzy :) Osobiście wolę formę w tubce niż w słoiku :)

Świetny

Mam już żel aloesowy firmy holika holika. Oba są świetne, działają tak samo. Jak dla mnie must have każdej dziewczyny.
Dorwałam w promocji w hebe za 20 zł (300g) więc jest to dla mnie tańszy zamiennik holika holika (podobno często są w promocji).

Wielofunkcyjny produkt

Jest to jedno z najmilszych kosmetycznych niespodzianek tego roku jak dla mnie. Produkt o tyle fajny, ze ma wiele zastosowań.
Skusiłam się na niego w Hebe za namowa ekspedientki, do tego za niecałe 10 zł. To był strzał w dziesiątkę.
Służy mi przedewszystkim jako baza pod makijaż. Utrzymuje się rewelacyjnie cały dzień. Również stosuje do ciała, która przy kuracji izotekiem jest wymagająca a produkt zbawieniem. Miejsca, które zostały podrażnione bardzo szybko łagodzi, nadmiernie przesuszone natychmiast nawilża.

Niezły

Kupiłam ten żel, kiedy potrzebowałam zamiennika dla Holika Holika. Niestety nie dorównuje danej marce, ale jest naprawdę niezły. Odpowiednio nawilża, dobrze się wchłania, ma ładne opakowanie, dobrą konsystencje i cenowo wyglada naprawdę w porządku. Jest bardzo podobny do Holika, ale odrobinkę mnie uczulał. Aloes sam w sobie jest problematyczny, ale nie zdążyło mi się to podczas stosowania Holiki. Na szczęście niewielkie zaczerwienienie nie utrzymało się długo.

Tańsza wersja Holika Holika

Co tu duzo mówić, w żelu aloesowym z Holiki jestem bardzo zadowolona, moje love love. Jednak byłam zmuszona kupić coś na szybko i zdecydowałam się na Skin 79. Był akurat na promocji w Hebe za ok. 15 zł. Więc biorę, a czytałam trochę o nim, więc będzie ok. I tak jest żel sprawdza się doskonale.. Niczym nie różni się od Holiki. Mam cerę mieszaną, wymagająca z tendencją do zapychania i zaskórników. Jestem wdzięczna pielęgnacji i kosmetyom azjatyckim, bo wpływa na moją twarz zbawiennie.
Przyjemnie się go używa, oczyszcza i odświeża. Jest delikatny, mam wrażenie że delikatnie nawilża. Fajny jako maseczka. Używam dwa razy dziennie.
Mój hit #2

Nawilżenie i chłodzenie w jednym

Żel aloesowy zakupiłam w Hebe 100g 9,99zł.
Żel ten w wersji 100g występuje w poręcznej wyciskanej tubce z miękkiego plastiku.
Ten produkt jest bardzo chłodzący i nawilżający. Najlepiej stosować go po toniku wtedy na pewno będą rezultaty nawilżenia i ukojenia dzięki formule żelu.
Jest to produkt który powinien się znaleźć w każdej kosmetyczce.
Nie można od niego oczekiwać cudów jednak gdy przypaliłam sobie skórę szyi pomógł mi bardzo i skóra nie zeszła. Została piękna opalona.