SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

Łagodzący żel aloesowy składa się w 99% z czystego aloesu pochodzącego z wyspy Jeju (Dżedżu, najmniejszej prowincji Korei Południowej). Czysty ekologicznie żel ma nieocenione właściwości pielęgnacyjne. Działa kojąco na skórę wrażliwą i podrażnioną. Zapewnia długotrwałe nawilżenie bez śladu tłustej warstwy. Pobudza regenerację naskórka. Przyjemnie pachnie. Idealny dla każdego typu cery, od wrażliwej i suchej, po tłustą i trądzikową. Można stosować do twarzy, ciała i włosów. Najlepiej na nieco wilgotną skórę.

Mieszane uczucia

Żel ma bardzo piękny i delikatny zapach. Konsystencja jest rzadka. Szybko się wchłania. Niestety nawilżenia nie zauważyłam, wręcz wydaje mi się że ściąga i wysusza skórę.
Dam mu jeszcze szansę i trochę potestuje. Może mnie zaskoczy.

Skin79 aloes

Nie radzi sobie z suchymi partiami twarzy, miejscach podanych na przetluszczanie - matuje. Niesty przy dłuższym użytkowaniu strasznie ściąga skórę, co daje nieprzyjemny efekt oraz zauważyłam, że ze na twarzy pojawiło się więcej niedoskonałości :(

Wszechstronny

Bardzo lubię ten żel. Nie dość, że zawiera 99% aloesu, to jeszcze ma bardzo wszechstronne zastosowanie.
TWARZ
Śmiało, można stosować na twarz zamiast kremu lub jako dodatek go niego. Można również nasączyć nim płachtę bawełnianą i stosować jako maseczkę. Sprawdzi się także jako kojący opatrunek po opalaniu.
WŁOSY
Świetnie nawilża włosy i skórę głowy. Nałożony na nasadę mokrych włosów przedłuża ich świeżość oraz pięknie odbija je od nasady. Można również mieszać z maseczkami i odzywkami.
CIAŁO
Prócz tego, że można stosować na całe ciało, bo dobrze je nawilża. To najlepiej sprawdza się, po nadmiernej ekspozycji na słońcu. Ja go trzymam w lodówce, po wyjęciu pięknie chłodzi gorącą skórę, ale również daje jej potrzebne ukojenie. Sprawia, że szybciej się regeneruje i goi. Zaczerwienienia znikają. Dobrze sprawdza się po goleniu, goi male ranki i nie ma po nim podrażnień.

Wiele zastosowań, ale nie dla mojej twarzy

Kupiłam ten żel na promocji w hebe za jakieś 9-10zł
Używałam go pod krem dla dodatkowego nawilżenia skóry, ale NIESTETY po 3 dniach takiego stosowania zapchał mi skórę :( dlatego nie nadaje się do mojej wielce kapryśnej cery
ALE! polecam stosować do jako nawilżający podkład pod olejowanie włosów :)

łagodzący żel aloesowy

Wiele znanych influenserek polecało ten żel. Zakupiłam i myślę, że oczekiwałam czegość więcej. Żel po nałożeniu fajnie koił skorę, ale zaraz po wniknięciu powodował naciągniętej skóry i ciągłe uczucie że muszę ją jakoś nawilżyć.

Podsawa łagodzenia skóry

Skin79 myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać. Bardzo dobra marka i w przypadku tego żelu to kolejny zachwyt. Konsystencja jest lekka, bardzo przyjemna dla skóry i automatycznie koi, łagodzi i sprawia, że skóra od razu odpoczywa . Poprawia nawilżenie, dobrze się wchłania . Aloes jest świetny.

polecam

Świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Natychmiastowo się wchłania, podbija nawilżające działanie kremów, które kładę bezpośrednio po. Przyjemnie się rozprowadza. Nie jest to nawilżająca bomba, tak więc nie ma co stawiać mu wysoko poprzeczki, ale jest dość wszechstronny.
Na buzi potraktowanej kuracją kwasową pięknie wygłuszył podrażnienia i zaczerwienienie.

Na włosach zminimalizował puszenie końcówek, gdy stosowałam go tuż przed suszeniem. Nie skleił włosów, szybko wyparował.
Ma bardzo delikatny i przyjemny zapach, którego nie pozostawia na skórze.

ZALETY:
*wydajny
*piękny zapach
*wzmacnia działanie kremu
*łagodzi podrażnienia

WADY:
*nie ma co liczyć na spektakularne działanie

żel wielofunkcyjny

Żel bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z innymi kosmetykami, albo jako jeden z etapów pielęgnacji twarzy.
Dobrze nawilża dodany do odżywki do włosów (warto dłużej potrzymać w ciepłym turbanie), w połączeniu z dowolnym olejkiem w pielęgnacji twarzy (często zastępuję krem nawilżający mieszanką aloesu z olejem arganowym).
Super łagodzi podrażnioną słońcem skórę, świetny tuż po goleniu, nie zapycha, łagodzi podrażnienia.
Cena przyzwoita w promocji, bardzo wydajny przy codziennym stosowaniu.
Gęsta konsystencja zwiększa wydajność, żel jest sztywny, nie wylewa się z opakowania ani rąk przy nakładaniu.
Opakowanie bardzo szczelne, dość duży rozmiar pudełka może być nieporęczny, ale łatwo szybko zamknąć je wieczkiem, nie wylewa się, pozwala na łatwe wydobycie resztek produktu.

Hit!

Od tego lata żel aloesowy stal się moim niezbędnikiem w pielegnacji. Sprawdza się dosłownie w każdej sytuacji. Po goleniu sprawia, że nie pojawiają się czerwone krostki. Po oparzeniach słonecznych pięknie koi skórę. Lubię co jakiś czas nakładać go na twarz- i tutaj radzę dodatkowo użyć jakiegoś olejku, ponieważ przy regularnym używaniu aloes lubi lekko wysuszać. Stosuję go codziennie i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest bardzo wydajny. Pachnie bardzo delikatnie, świeżo. Na promocji w drogerii można go znaleźć w naprawdę dobrej cenie.

Mały skarb w pielęgnacji

Aloes stał się podstawą mojej pielęgnacji!
Niewielka ilość potrafi fajnie nawilżyć całą moją buzię, do tego wcieram go też we włosy. Lekka formuła jest dodatkowym atutem.

Wspaniałe właściwości

Żel zauważyłam na promocji w drogerii i postanowiłam wypróbować. Decydując się na szybki zakup nie żałowałam ani razu po jego wypróbowaniu, od dawna wiedziałam że właściwości aloesu są niezwykle szerokie i doceniane przez wiele osób. Szczególnie polecam osobom z wrażliwą skórą, moja właśnie taka jest i to jeden z nielicznych produktów po którym nie odczułam żadnego dyskomfortu (pieczenie, swędzenie itd.) Skóra po nim jest świetnie nawilżona i odżywiona. Gorąco polecam!

Niezbędny

Jeśli ktoś ma taką skórę jak ja, znaczy białą i zapomni posmarować się filtrem wychodząc w słoneczny dzień na dwór - żel jest niezastąpiony ;-) Szybko koi, łagodzi i nawilża naskórek. Oczywiście poparzenie nie znika po jednym zastosowaniu, ale proces gojenia postępuje znacznie szybciej. Ja używam go głównie do leczenia podrażnień słonecznych, ale zdarza mi się go rownież używać po depilacji - jest rownie skuteczny, szybko łagodzi podrażnienia. Czasami nakładam na twarz, np. po ostrym peelingu, kiedy chcę się rano cieszyć ładną cerą.