Dora Pharmacia, Cosmetici Dora, Color - Maska do włosów z pigmentami (stara wersja)

Kremowe maski do włosów przeznaczone dla osób, które farbują włosy i dla tych, którzy chcą nadać wyraźnego połysku podkreślającego ich naturalny kolor. Dzięki zawartości naturalnych składników: kokos, eukaliptus, mięta, melisa maska jest zarówno produktem pielęgnacyjnym jak rówież chroni, utrzymuje i nadaje kolor w sposób naturalny i bezpieczny dla włosa.
W produktach zostały zastosowane cztery pigmenty w podstawowych tonacjach. Każda z nich odpowiada następującym kolorom włosów:
-Biondo/blond z pigmentem pochodzącym z rumianku
-Rosso-rude z pigmentami z ratanii dla odcieni miedź, mahoń, czerwień
-Castano/kasztan z pigmentami z łupin orzechów włoskich do włosów kasztanowych i ciemnych
-Nero-czarne z pigmenatmi pochodzącym z fiołka dla włosów czarnych, popielatych oraz do neutralizacji żółtych odcieni

Świetna z minusem!

Plusy:
- Maseczka nadaje kolor już po drugim użyciu (posiadam wariant kasztanowy, włosy naturalny ciemny blond), już dwa zastosowania sprawiają, że czupryna nabiera delikatnego brązowego koloru.
- Dobrze nawilża (co jest dla mnie zaskoczeniem, bo nie miałam zbyt dobrych doświadczeń z maskami tej firmy).
- Nadaje jedwabisty połysk.
- Nie przetłuszcza.
- Nie podrażnia.
- Krótka lista składników.
- Ładnie pachnie.
- Ma ładny kolor i ciekawe opakowanie, z którego w miarę wygodnie się korzysta.

Minusy:
- Zawiera chemiczny barwnik: Basic Brown 17, używany w szamponach koloryzujących. Firma DORA nie informuje nas o tym ani na opakowaniu, ani na swoje stronie internetowej.
- Obiecane przez producenta naturalne barwniki to orzech włoski na ostatnim miejscu w składzie.
- Konsystencja przypomina galaretkę, co sprawia trudności w nakładaniu. Należy dobrze rozsmarować ją w dłoniach, a następnie nałożyć na całą długość włosów.

Podsumowanie:
Maska spełnia zapowiedzi producenta. Pomimo sztucznego barwnika nie zauważyłam aby niszczyła, czy przesuszała włosy.

Świetna

Na firmę trafiłam przypadkowo i przyznam że bardzo mi odpowiada.Maszeczka doskonale pogłębia kolor naturalnych włosów ale oczywiście najlepsze efekty widac dopiero po pewnym czasie( około 3 tygodni) a stosuję ją zawsze po umyciu.Niestety ma jedną wadę ciężko ją dostać zwlaszcza gdy chodzi o tą dla włosów kasztanowych, więc nie można sie przyzwyczaić.Podobno firma wycofuje się z rynku polskiego. Wielka szkoda!
Ale i tak bardzo polecam, zwłaszcza że cena w porównaniu z tymi marki Wella jest bardzo atrakcyjna.

Używam tego produktu od:2 miesięcy