L'Oreal Paris, Skin Expert, Maska czysta glinka detoksykująco-rozświetlająca

L'Oreal Paris, Skin Expert, Maska czysta glinka detoksykująco-rozświetlająca

Wyjątkowa detoksykująco-rozświetlająca maska do twarzy zawierająca w swoje formule 3 mineralne glinki:
-kaolin - glinka o wysokiej zawartości krzemianów, która doskonale absorbuje zaniesczyszczenia i nadmiar sebum,
- montmorylonit - glinka niezwykle bogata w minerały pomaga zredukować niedoskonałości,
- ghassoul - glinka o wysokiej zawartości oligoelementów rozjaśniających skórę.
Kremowa formuła maski została wzbogacona w węgiel, aby oczyścić skórę z toksyn i przywrócić jej blask. Natychmiast po użyciu skóra jest oczyszczona i pełna blasku.
Produkt testowany dermatologicznie.

Szara twarz w kropki czarne.

Podczas jednej z akcji promocyjnych udało mi się zdobyć kilka saszetek nowych masek Loreal z serii Czysta Glinka.
Mam cerę mieszaną, lekko wrażliwą, delikatną, ale bez większych skłonności do niedoskonałości.Co prawda walczę z zaskórnikami, ale są one ulokowane w okolicach płatków nosa i jest ich niewiele. W zasadzie nie mam na co narzekać.
Generalnie stawiam na nawilżenie, rozświetlenie cery, wyrównanie jej kolorytu. Od czasu do czasu podaję ją procesowi złuszczania i dogłębnego oczyszczania.

Co prawda mam już w swojej kosmetyczce matująco- oczyszczającego ulubieńca glinkowego (Sephora, maska błotna), ale przyznaję, że ta z Loerala sprawdza się równie dobrze. Co ciekawe mam nieodparte wrażenie, że recenzowana przeze mnie szara maska Loreal, przy moim typie cery, lepiej radzi sobie z oczyszczeniem, matowieniem i ogólną poprawą kondycji cery niż ta zielona.
Przy tym jest delikatniejsza w działaniu.

+ wydajność, jedna saszetka wystarcza średnio na dwie aplikacje( cała twarz), lub jeśli chcemy, możemy pokryć nią tylko wybrane części twarzy
+ konsystencja, aksamitnej, gęstej glinki, dobrze się rozprowadza, nie spływa z twarzy, nie wycieka z opakowania
+ przyjemny, błotny, podrasowany, odrobinę mydlany, herbaciano-cytrusowy zapach, trafiający w me gusta

Działanie:
+ relaksuje i odświeża
+ oczyszcza z codziennych zanieczyszczeń, resztek makijażu, nadmiaru sebum
+ daje uczucie detoksykacji
+ delikatnie rozświetla i rozjaśnia cerę, nadając jej równomierny koloryt

+/- maska nie zasycha na wiór, ale jest dosyć tłusta w konsystencji i ciężko się ją zmywa
+/- w trakcie zasychania maseczki, zmienia ona kolor z grafitowej na szarawą, jednakże miejsca na twarzy z rozszerzonymi porami są zabarwione na ciemno (czarne kropki)
+/- należy nie przekraczać czasu wskazanego przez producenta na opakowaniu, inaczej może podrażnić
+/- brudzi i jest trochę upierdliwa w stosowaniu i zmywaniu

Przez kilka miesięcy zużyłam kilka saszetek produktu.

CAłkiem całkiem

nie zawsze mam czas aby wymieszać glinki które posiadam (choć nie mam czarnej). Ta fajnie oczyszcza i faktycznie rozjaśnia a również zmniejsza pory. Można stosować na dwa sposoby aby wyschła, lub aby rozjaśnić skórę nie dopuszczać do wyschnięcia - wtedy jest mniej inwazyjna dla cer wrażliwych).

Super!

Moja ulubiona z serii glinek L'Oreala. Świetnie wygładza, sprawia, że skóra robi się promienna, zdrowa i czysta. Lubię używać ją przed makijażem. Polecam szczególnie osobą, które potrzebują rozświetlenia, chcą wyrównać koloryt, mają zaczerwienienia. Łagodzi wypryski. Jedno opakowanie spokojnie starcza na 10 masek (zgodnie z opisem produktu). ALE! Należy ją trzymać 10 do maksimum 15 minut. Moja koleżanka przekroczyła ten limit i miała zaczerwienioną skórę (zeszło po krótkim czasie). Jest alergiczką, więc może też to jest powód, ale lepiej nie kusić losu i patrzyć na czas. Maska może nawet nie do końca wyschnąć, a już ją należy zmyć.

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Wykorzystała: kilka próbek

Idealnie detoksykuje, jednak nie zauważyłam, żeby maska rozświetlała. Natomiast dobrze oczyszcza twarz - chociaż jak dla mnie zbyt mocno przylega do cery - ciężko ją zmyć. Poza tym zapach, konsystencja jest ok

maseczka czysta glinka

Gdy pierwszy raz zobaczyłam reklamę tej maseczki wiedziałam że chcę ją kupić. Bardzo lubię maseczki z glinką. Przyjechałam do mojej siostry i zobaczyłam, że tą maseczkę właśnie ma. Więc długo nie musialam czekać i zaraz nalozyłam ją na swoją twarz. Cera po zastosowaniu tej maseczki jest matowa, bardzo dobrze i głęboko oczyszczona. Zapach maseczki mi bardzo odpowiada. Jedna z moich ulubionych masek do twarzy.

Rewelacja!

Mam problematyczna skore. Nie zmagam sie z tradzikiem itp., jednak ma ona sklonnosc do przetluszczania w strefie T oraz ciagle mam glownie na czole, brodzie i skroniach tzw kaszke. Niestety nie jestem w stanie sie tego pozbyc. ALE to cudo od L'Oréal wyciszylo zaczerwienienia i zmniejszylo pory oraz mam jakby mniej wagrow. Zaczelam eskperymentowac i mieszac ta maske ze "swiezym" weglem i efekt jest jeszcze lepszy. Po zmyciu tej czarnej papki twarz wyglada o niebo lepiej! Promiennie, jest delikatna w dotyku. I to cudowne uczucie dokladnego oczyszczenia skory- bomba! Rownie dobry jest z tej samej serii zel do mycia twarzy, wlasnie detoxykujaco- rozwietlajacy. Na pewno bede uzywac tych kosmetykow tak dlugo, poki mam nadzieje moja skora sie nie uodporni na wspaniale dzialanie tegoz specyfiku :D

Bez szału

Zakupiłam ją kilka miesięcy temu jak zrobił się na nie wielki szał.
W dobrej cenie kupiła czarną i zieloną.
Przewidziana jest na 10 aplikacji i chyba na tyle wystarczyła +/- 1.
Nakłada się ja bardzo dobrze , trzeba jednak pilnować aby nie zaschnęła i często spryskiwać wodą termalną. Zmywanie jest okropne, trzeba wiele zachodu aby zmyć tę maseczkę z twarzy.
Skóra po jest świeża , ale rozświetlenia nie zauwazyłam.
Twarz rano też nie wygląda jakos inaczej.
Myślę, że spora popularnośc to jednak zasługa reklamy, popularności firmy i ładnego opakowania.

Efekt rozświetlenia gwarantowany

Kocham maseczki z glinki, dlatego jak tylko pojawiło się to cudeńko postanowiłam ją kupić. Długo zastanawiałam się, którą wybrać. Zdecydowałam się na tą w dużej mierze dzięki temu, że zawiera węgiel.
Zamknięte są w bardzo ładnych, dość pojemnych słoiczkach. Znajdziemy tam informację, że starcza na ok 10 aplikacji. U mnie wyniosło to znacznie więcej. Ich zapach jest cudowny. Pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby maska z glinka miała taki piękny zapach. Bez problemu nakłada się na twarz-ma kremową konsystencję. Po 5/10 min zaczyna zastygać i jest to znak, że pora ją zmyć.
Producent spełnił swoje obietnice-cera rzeczywiście jest rozświetlona. Czuję, że jest ładnie oczyszczona i nie wysuszona.
Bardzo podoba mi się efekt tej maseczki, przyjemnie się ją nosi a efekt jest jeszcze lepszy !

Coś strasznego

Użyłam maseczki tylko 3 razy. Niestety to co zrobiła z moją buzią to istna maskra. Posiadam cerę mieszaną w kierunku suchej. W miarę zadbaną jednak trochę wrażliwą. Jestem w stanie przeboleć pieczenie w trakcie noszenia maski ale najgorsze jest to, że buzia dosłownie bolała mnie przy jej zmywaniu. Kontakt z wodą powodował okropne pieczenie i mrowienie. Do tego ilość wydzielnego sebemu przez moją skórę zwiększyła się przynajmniej dwukrotnie. Dodatkowo pojawiło się pełno małych czerwonych krostek w wyniku podrażnienia skóry, pory jeszcze bardziej widoczne. Ogólnie sam pomysł na maskę wydawał się dobry. Konsystencja ok, skład ujdzie, cena znośna, zapach męski ale to mi akurat nie przeszkadza. Zdecydowanie nie polecam. Moj prawie pełny sloiczek idzie na wydanie chociaż nie wiem czy komukolwiek odważę się ją podarować.

:>

Bardzo jej chciałam ale jej cena mnie odrzucała.
Zaczęłam jej używać. Nakładana oszczędnie starcza na o wiele więcej aplikacji niż w pierwotnym założeniu.
Pory są bardziej zwężone a nos bardziej oczyszczony z brudków.
Chętnie do niej wrócę, w promocji jest bardziej opłacalna.
(cera całkowity mieszaniec, potrafi się przetłuszczać, świecić, wysuszyć.. Łatwo się zapycha)

Tak :)

Ta maseczka bardziej mi się spodobała pod względem zapachu niż eukaliptus. Maska jest tak samo dobra jak eukaliptusowa. Świetnie oczyszcza cerę, nie podrażnia i nie zapycha cery. Skóra jest także bardzo miła w dotyku.Maska szybko zasycha na buzi unieruchamiając ją całkowicie.

Wykorzystała: kilka próbek

Dziwny specyfik

Ta maska oczyszcza. Bez dwóch zdań. Jednak na mojej skórze działa tak, że "wyciąga" zanieczyszczenia z głębszych partii skóry i potem pojawiają się u mnie pryszcze. Należy jednak nadmienić, że ma przyjemny zapach i fajnie się aplikuje. Zmywałam ją szczoteczką do twarzy więc nie było z tym problemu. Gdy zasycha to fajnie widać, gdzie miałyśmy zapchane pory. Na masce pojawiają się tłuste kropeczki.