Dove, Intensive Cream Nourishing Care (Kkrem intensywnie nawilżający)

Dove, Intensive Cream Nourishing Care (Kkrem intensywnie nawilżający)

Nowy krem Dove zawiera składniki intensywnie nawilżające. Szybko się wchłania, dzięki czemu zawarte w nim składniki pielęgnujące wnikają głęboko w skórę, a nie pozostają na jej powierzchni. Daje skórze prawdziwą ochronę i nawilżenie. Do codziennego stosowania. Dla wszystkich rodzajów skóry.

Zbyt tłusty

Kupiłam go rezygnując z tłustego kremu Nivea Ostatecznie żałuję tej decyzji, bo Nivea po tygodniu dokupiłam, ponieważ ten krem średnio przypadł mi do gustu.

*Jest bardzo tłusty, najtłustszy krem jaki w ogóle miałam, to utrudnia użytkowanie.
*Ciężki do rozsmarowania, rozprowadza się nie równomiernie, jego aplikacja bywa przez to wręcz bolesna, ponieważ konieczne jest mocne pocieranie, by go właściwie rozetrzeć.
*Zakrętka podczas zakręcania przemieszcza się, przez co ciężko go dokładnie zamknąć.
*Zapach jest zbyt intensywny, po pewnym czasie zaczął mnie drażnić i przyprawiał o ból głowy. Pozostaje na ubraniach, pościeli.
*Krem długo się wchłania, skóra ciała jak i twarzy nie przestaje się świecić.
*Ciężko go usunąć, zmyć.
*Zapycha skórę twarzy, prowokuje wysyp.
*Wszystko się do niego lepi, krem i pudełko są brudne od kurzu, drobnych niteczek, jakby "przyciągają" wszystkie paprochy, które znajdą się w pobliżu.

+Bardzo dobrze regeneruje wysuszoną skórę kolan, łokci.
+Świetnie nawilża oraz pielęgnuję stopy.
+Jest wydajny.

łatwo się rozsmarowuje

minus:
nawilża na krótko
pozostawia tłusty lepki film
po użyciu wszystko się świeci

Raczej nie polecam

Kupilam krem zachecona niska cena, jednak ten z nivea w identycznym opakowaniu jest zdecydowanie lepszy. Nie nawilza, nie nadaje sie do stosowania na dzien, jest zbyt ciezki, niemal nie włchania sie w skórę, tlusta warstwa zostaje na twarzy do rana gdy zastosowalam go na noc. Mialam nadzieje ze pozbede sie wysuszonych miejsc na twarzy jednak nic takiego sie nie stało. Plus za zapach, wydajność i fakt ze nieco twarz wydaje sie "miekksza" po uzyciu na noc . nie wiem dlaczego po oczyszczeniu twarzy i nalozeniu kremu odczulam nieprzyjemne pieczenie co nie zacheca do ponownego kupna..
Polecam jedynie do ciala i w skrajnych przypadkach gdy braknie wam dobrego kremu do twarzy ale tylko na noc .

Serum na zmarszczki

super odżywienie

tłusty krem- odpowiednik "niebieskiej tradycyjnej nivei" z tą róznicą że mam wrażenie że ten nieco lepiej się wchłania. Pięknie pachnie jak cała gama produktów dove, wyraźnie odżywia. Jednak ze względu na swoją tłustość stosuję go na noc lub w wolne dni typu sobota gdzie mogę się świecić i czekać na jego działanie. Bardzo dobry też na suchą skórę na innych partiach ciała -łokcie, kolana, stopy- zwłaszcza że jest nie drogi,
Dostępny w wielu pojemnościach- czy stosować go jako niezbędnik torebki czy może w dużej rodzinnej formie.

Bardzo gesty

Ten krem ma bardzo bogata, tlusta formule. Nawilza, zabezpiecza przed niska temperatura, zaaplikowany na usta intensywnie je odzywia. Stosuje tez jako krem do rak i stop. Mam tez dla niego inne, nietypowe zastosowanie.. jest moim niezbednikiem przy robieniu henny brwi. Zaaplikowany na cala brew zapobiega farbowaniu sie skory oraz ulatwia zmywanie nadmiaru henny. Bardzo wydajny. Moj must have ;)

bardzo dobry krem

Uwielbiam produkty Dove. Ten jest naprawdę dobry. Można go używać do twarzy dłoni oraz suchy czy podrażnionych miejsc na ciele. Ma dobrą konsystencję. super się wchłania i ładnie pachnie. Mógłby być tylko trochę tańszy.

Przyjemny tłuścioch :)

Krem najlepiej się sprawdzi u osób z cerą bardzo suchą - jest niesamowicie tłusty!

Moja skóra ma tendencje do przesuszenia, dlatego czasami nakładam go na twarz rano - szczególnie zimą. Ale ogólnie do twarzy się u mnie nie nadaje - świecę się po nim jakbym przebiegła maraton.

Za to do ciała jest super - już nie jest mi straszne przesuszenie skóry ;)

Opakowanie ładne, minimalistyczne, zapach przyjemny, taki lekki.

Ogólnie polecam, ale na pewno nie jako krem do twarzy (chyba, że dla osób z bardzo suchą skórą).

Nie dla mnie

Krem znajduje się w prostym, plastikowym opakowaniu. Jest biały, o typowej dla tego rodzaju kremów konsystencji. Bardzo przyjemnie pachnie, jest wydajny i tani. Mam cerę mieszaną i nie wiem czemu postanowiłam go wypróbować na twarz. Wolno się wchłaniał, pozostawiając na skórze tłustą warstwę- świeciłam się jak żarówka. Zapchał mnie, więc przestałam go stosować. Nie lubię czegoś marnować, więc użyłam go jako balsam do ciała.

Średniak

Krem trochę przypomina klasyczny z Nivea, ale ma lżejszą konsystencję. Kupiłam go w momencie, kiedy po nieodpowiednim podkładzie miałam przesuszoną i łuszczącą się skórę. Niestety nie zauważyłam żadnych właściwości pielęgnacyjnych, stan mojej skóry w ogóle się nie zmienił. Na szczęście krzywdy nie zrobił i był tani, więc mocno nie żałowałam.

Taki sobie

Krem ładnie pachnie. Ma fajna konsystencje. Ale jest tłusty, pozostawia cere błyszczącą-tłustą. Nie zauwazylam pozytywnych działań na cere po jego stosowaniu. Opakowanie klasyczne, wydajny.

Nie dla mnie

Spodziewałam się, że krem Dove będzie uniwersalnym kosmetykiem na różne problemy, ale okazał się właściwie bezużyteczny, bardzo mnie rozczarował:

-na twarz nie mogę go stosować, bo mam bardzo tłustą cerę, a on jest tak ciężki, że absolutnie się nie nadaje
-kilka razy podrażnił mi skórę twarzy (wcale nie mam wrażliwej)
-mam też skłonność do trądziku i mam wrażenie, że jeśli mam jakiś nie do końca zagojony wyprysk, to Dove dosłownie opóźnia jego gojenie...
-w przypadku mocno suchej skóry na dłoniach, krem jakby "ślizgał" się po powierzchni, ale na dłuższą metę nie dawał żadnego efektu, bo w ogóle nie wchłaniał się w skórę i jej nie odżywiał.

Sprawdził się jedynie jako balsam do ciała, ale z takim przeznaczeniem lepiej jednak kupić balsam, bo wyjdzie po prostu taniej ;)

Nie mogę też przekonać się do zapachu: w pierwszej chwili niby przyjemny, kremowy, ale gdzieś dalej czuć jakiś taki kwaskowy zapach - nie za przyjemny. Do tego wszystkiego dochodzi za gęsta i za tłusta w moim odczuciu konsystencja.

Plusy:
+ładne i wygodne opakowanie
+wydajny
+ciężki (to plus, jeśli takiego kremu szukamy)
+dostępność

Minusy:
-utrudnia gojenie niedoskonałości czy zadrapań
-potrafi podrażnić
-kiepsko odżywia/nawilża
-średni zapach
-nie nadaje się do skóry tłustej
-może podrażniać

Podsumowując: krem zupełnie nie dla mnie, myślę, że u innych może się sprawdzać ciut lepiej, ale ja więcej niż 3 gwiazdek dać mu nie mogę. Dla mnie rolę uniwersalnego kremu pełni Nivea soft (ma też przyjemniejszy zapach). Dove miałam 1 opakowanie, zużyłam całe, ale głównie jako balsam do ciała, bo inaczej się nie nadawał. Więcej go nie kupię.

Super nawilżenie

Lubię kosmetyki z Dove są praktycznie moimi ulubionymi . :)

Plusy :
+dobrze nawilża
+niska cena
+skóra wygląda zdrowo
+przepięknie pachnie
+ładne opakowanie
+starcza na długi czas

Minusy :
- zapycha bo test dość tłusty

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego