The Balm, Appétit (Paleta 9 cieni do powiek)

The Balm, Appétit (Paleta 9 cieni do powiek)

Pojemność 13,5 g

Paleta 9 cieni do oczu, które mogą być stosowane zarówno na sucho, jak i na mokro. Zawiera cienie matowe, foliowe i z połyskiem. Opakowanie w stylu retro mieści w sobie lusterko i nakładkę z literami, tworzącymi napis.

prasowane
paletki cieni
Efekt
metaliczne, matowe, perłowe

Fajna na wyjazdy

Nie jest to najlepsza paleta jaką używałam, ale bardzo ją lubiłam używać na wyjazdy.
Już jej nie mam, ale dobrze ją wspominam, nie była demonem pigmentacji ale można było zrobić nią naprawdę ładne i różnorodne makijaże.
Błyski były ok, do codziennego makijażu mogły być :)
Ja polecam, na plus też lusterko i piękne opakowanie

Gdzie jest the balm jakie znamy?

Palete kupilam po promocji i zaluje wydania tych 80 zl, bo to nie jest jakosc jaka serwuje the balm, cienie sa slabo napigmentowane, zwlaszcza najjasniejszy. Zestaw kolorow tez mi sie nie sprawdzil. Jedyne plusy to forma: lekka tektura, lusterko, ladny projekt typu vintage.

Słaby pigment

Szczerze nie przepadam za tą paletką i korzystam w zasadzie tylko z foliowego różu i rudego. Beżowego w ogóle nie widać na powiece, a brąz jest tak źle napigmentowany jak to tylko możliwe. Ogólnie szkoda kasy, lepiej poszukać czegoś innego.

Średniaczek

Przez palety Nude Dude, Nude Tude oczekiwałam od kolejnej palety The Balm czegoś lepszego, a Appetit dość mocno mnie zawiodło. Opakowanie, które wygląda ciekawie, jest mocne i bardzo w stylu The Balm. Bardzo fajny pomysł na design w stylu restauracyjnego menu i ta witrażowa wkładka w środku. Jednak jeśli chodzi o samą jakość cieni to jest ona umiarkowana. Kolorystyka okej, fajne, neutralne cienie do wyczarowania czegoś lekkiego i mocniejszego. Ale pigmentacja nie powala, cienie metaliczne nie powalają swoim błyskiem. Nie ma dużego osypu pod powieką może dlatego, że cienie nie chcą się przyczepiać do pędzla, co powoduje problem z transferem ich na powiekę.

Ma swoje mocne i słabe strony

Paletkę kupiłam z nadzieją, że będą to najmocniej napigmentowane cienie w mojej kolekcji. Niestety jest inaczej. Maty rozcierają się cudownie, ale zdecydowanie brakuje im pigmentu. Cienie błyszczące są świetne, ale wymagają użycia mocnej, lepkiej bazy, ponieważ bez niej znikają z powieki. Podsumowując : paletka nie powala jakością.

Świetna

Paletka jest bardzo przyjemna w użyciu a szczególnie te błyszczące cienie, maty niestety troszkę słabo napigmentowane. Cienie nakłada się bardzo przyjemnie. A odcień srebrno/ szampański bardzo ładnie rozświetla makijaż. Mam tę paletkę ponad rok i jestem bardzo zadowolonona, chociaż te niebieskości wymieniłabym np. na jakieś złoto

Całkiem ok

Dostałam jako prezent na urodziny od narzeczonego. To moja pierwsza paletka theBalm i muszę powiedzieć, że błyszczące cienie to czyste złoto. Są cudownie wydajne, mega napigmentowane i duże. Gorzej z matami - nie widzę szczerze powiedziawszy różnicy między nimi, a Inglotem, czy znacznie tańszymi czekoladkami z Makeup Revolution.
Paletka ma świetny desing, tak charakterystyczny dla tej marki.
Jedyny minus, który robi mi jakąkolwiek różnicę to ostatni rządek cieni w chłodnych odcieniach. Nie bardzo pasują mi te cienie do reszty z palety, a i też nie odnajduję się w nich przy moim typie urody.

Ulubiona na codzień

Z paletki korzystam od kilku miesięcy. Zawiera kolory idealnie nadające się do codziennych makijaży oraz makijaży wieczorowych, trochę bardziej szalonych. Matowe cienie mają fajny pigment i dobrze się rozcierają. Cienie foliowe ze środkowego rzędu mają przepiękne kolory, bardzo przyjemną formułę, na powiece wyglądają bosko. Z cieni "z połyskiem", czyli tych z najniższego rzędu korzystam rzadko, jednak ich pigmentacja jest w porządku. Moje serce skradł odcień Tate R. Tots, przepiękny odcień różu.
Cienie dobrze się blendują i można je budować. Po długim czasie noszenia ich niektóre kolory potrafią zebrać się w zagłębieniu powieki, jednak można to szybko skorygować.
The Balm postarało się o ciekawe opakowanie i oryginalne nazwy cieni, co od początku przypadło mi do gustu. Paletka jest kartonowa, jednak jest trwała (przetrwała te kilka miesięcy co tydzień podróżując w walizce). Ma spore lusterko, które naprawdę dobrze się sprawdza. Minusem jest to, że opakowanie szybko się brudzi i bardzo trudno je doczyścić.

w swojej klasie przeciętna

Lubie markę TheBalm, ale ta paleta nieco mnie rozczarowała. Appetit jest świetnie skomponowana - kolory są bardzo dobrze dobrane i użytkowe, pasują do większości typów urody. Dobrze się nakładają i blendują. Mój największy zarzut dotyczy ich napigmentowania, które jest przeciętne, a wśród cieni z tej samej półki cenowej niestety nawet poniżej przeciętnej. Pod tym względem między Appetit a cieniami np. Zoevy lub Nabli jest po prostu przepaść (na niekorzyść tej pierwszej). Nie powiedziałabym, że pod względem napigmentowania paleta ta jest lepsza niż niektóre czekoladki z Makeup Revolution, a kosztuje trzy razy drożej. Podsumowując, moim zdaniem jest to dobra paleta, ale jej cena jest nieadekwatna do jakości.

Fajna paletka

Kupiłam paletkę na promocji w Minti Shop, bo pewnie nie skusiłabym się na nią w cenie standardowej. Zakupu nie żałuję, ponieważ kolorystyka palety nadaje się do wykonania dziennych naturalnych makijaży z ciekawym wykończeniem. Błyszczące cienie są po prostu piękne, w szczególności kolor miedzi. Fajna, mała paletka z lusterkiem - dobra na wyjazdy.

Apetyczna ;)

Paletkę posiadam od kilku miesięcy, bardzo często po nią sięgam podczas wykonywania dziennego, lekkiego makijażu, lubię ją za to, że posiada szeroką gamę komorystyczną i przede wszystkim neutralny, matowy cień bazowy, czego w wielu paletach niestety brakuje. Co do jakości cieni- górny matowy rządek jest delikatny, cienie nie są mocno napigmentowane, co może nas lekko frustrować jeśli mamy już doświadczenie z bardziej napigmentowanymi paletami, ale bez problemu można budować krycie do mocniejszego. Drugi rządek- wielbię pierwszy cień od lewej strony, no cudo! Jest to taki delikatny wpadający w pudrowy róż błysk, przepięknie wygląda na oku. Najlepiej nakładać go palcem, albo zwilżonym, płaskim pędzelkiem. Następny równie piękny cień chris P bacon- jest bardzo mocno napigmentowany, przepięknie wyglada na oku, super sprawdzi sie przy mocniejszym makijażu, cień po srodku jest równie dobry co pozostałe 2, choć najmniej go lubię. Co do ostatniego- dolnego rzędu, nie korzystam z tych cieni, nie odpowiada mi ich kolorystyka, więc nie będę się wypowiadać, jedynie cień po lewej moze sie sprawdzić do lekkiego rozwwietlenia pod łukiem brwiowym, czy w wewnętrznym kąciku.

Rewelacja !

Bardzo dobra paletka, cienie blenduje się z łatwością, gdy użyłam lśniących cieni na mokro to byłam pod wrażeniem . Mam w niej kilka swoich ulubionych kolorów.