SVR, 30 B Spray, Protection Majeure Peaux Sensibles

SVR, 30 B Spray, Protection Majeure Peaux Sensibles

Wodoodporne mleczko ochronne do twarzy i ciała, o faktorze SPF30 i ochronie UVA oznaczonej: IPD 25, PPD 15. Przeznaczone do ciemniejszej karnacji (fototyp II i III), ze względu na lekką konsystencję doskonale nadaje się do cery tłustej i mieszanej, także tej wrażliwej.
Do stosowania w codziennych warunkach normalnego nasłonecznienia.
Zawiera mieszankę filtrów chemicznych (16,4%, w tym 8% Tinosorb M) i mineralnych (2%), oraz 3% kompleksu antyoksydacyjnego "Thermopherol".

Niezły pod oczy

Weszłam w jego posiadanie zupełnym przypadkiem, był dodawany do wersji 60B Lait, którą tak pragnęłam wypróbować. Generalnie nie obejrzałabym się za filtrem 30, bo na paszczę za słaby wydawałby mi się, a cielska nigdzie na słońce póki co nie wystawiam, łażę w spodniach i często z długim rękawem ( ;) ).
Rzekomy "lait" zawiódł mnie boleśnie, wypróbowałam więc i spray. Mają podobne wady: gęsty, biały osad z filtrów mineralnych, który ciężko równomiernie rozprowadzić, choć ten tu nie ma przynajmniej konsystencji pasty do butów, ale bardziej tej do zębów. ;)
Nie, no generalnie do konsystencji przyczepić się nie mogę, jest śmietankowa i łatwa w aplikacji.
Osad nieudany, ale... sprawdza mi się pod oczami! Nie mogę tam nakładać lekkich (czyli alkoholizowanych) blokerów typu Vichy Fluide czy UV Expert Lancome, nie mogę także klasycznych "past" SVR (osad w zmarszczkach, których jeszcze nie ma, murowany :( ). Miałam zamiar zakupić oczną Biodermę 30, ale na razie nie ma takiej potrzeby, podejrzewam, że zachowują sie podobnie, stopnień ochrony identyczny, a ta pojemność.... Do końca życia nie zużyję! ;) (nie mojego, rzecz jasna)
Trzeba tylko go wklepywać, a nie rozsmarowywać; wtedy biały osad ładnie się rozprowadza i nie jest widoczny. Nie podrażnia, nie powoduje szczypania ani łzawienia. Cienie się na tym trzymają przyzwoicie, choć z korektorem pod oczami trzeba uważać. Idealnie byłoby w ciągu dnia wszystko zmyć i nałożyć od nowa, już nie tylko ze względu na osłabienie skuteczności filtrów, ale utratę świeżości makijażu, niestety. Coś za coś. Nie zostawię przecież najdelikatnieszego obszaru twarzy na pastwę promieniowania UV.

Spryskuję nim też wierzchy dłoni, dobrze się wchłania i nie klei.