Protex, Mydło antybakteryjne w kostce 'Herbal'

Protex, Mydło antybakteryjne w kostce 'Herbal'

Protex Herbal to unikalne mydło w kostce, które łączy antybakteryjną recepturę

z kompozycją naturalnych ziół, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiednią pielęgnację oraz ochronę antybakteryjną. Zioła, których wyciągi zastosowano w mydle Protex Herbal, znane są z pozytywnego oddziaływania na skórę:

Zielona herbata zawiera polifenole, które chronią przed działaniem wolnych rodników, mają silne właściwości antyutleniające, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu przedwczesnych zmarszczek, ponadto mają działanie bakteriobójcze, ściągające i przeciwzapalne.

Nagietek chroni wrażliwą skórę, regeneruje i dezynfekuje, przynosi ulgę w przypadku ropnych i trądzikowych zmian skóry.

Olejek z drzewa herbacianego to silny antyseptyk, ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, ułatwia gojenie się ran i blizn. Używany przy leczeniu trądziku, pęcherzy, oparzeń (w tym słonecznych) i wysypki.

Tymianek ma silne działanie bakteriobójcze, ściągające, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, chroni skórę przed zanieczyszczeniami, zapewnia miły zapach.

Rozmaryn działa kojąco i odświeżająco, pobudza ukrwienie oraz działa antyseptycznie i przeciwutleniająco, przyspiesza gojenie się skóry, ma właściwości aromaterapeutyczne, jego zapach ma działanie relaksujące.

Mydło antybakteryjne Protex Herbal jest niezbędnym środkiem pielęgnacyjnym dla wszystkich, którzy mają problemy z cerą. Doskonale oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednią pielęgnację i ochronę. Mogą go używać osoby młode z problemami skóry, jak również starsze, u których odporność na bakterie jest osłabiona. Mydło Protex Herbal jest doskonałym kosmetykiem na lato, niezbędnym w każdej walizce. Jasnozielony kolor i delikatny ziołowy zapach podkreślają właściwości wariantu.

Najlepsze !!

Zawsze używałam żelu pod prysznic, do póki nie wysypało mnie rok temu na plecach. Dermatolog kazał mi przez kilka tygodni używać Protexu i tak już mydło pozostało ze mną do dziś, a wszelkie żele itd odeszły w niepamięć.
Jak tylko dostanę drobnych krostek na plecach, czy ramionach, pod prysznicem robię peeling szorstką rękawicą i tym mydłem, a na drugi dzień nie mam absolutnie żadnych śladów krostek. To jest najlepsze mydło antybakteryjne jakie kiedykolwiek miałam.
Narzeczony na problem ze skórą, wszelkiego rodzaju wypryski. Zaczął używać Protexu i problem u niego również ustąpił.

Dodatkowo świetnie domywa blendery i pędzle z każdego włosia.

W porządku, choć tradycyjna zielona wersja jest lepsza

Mydełka Protex zagościły w moim domu chyba na dobre. Albo inaczej - będą gościły w moim domu do czasu pojawienia się lepszego mydełka (o ile takie kiedyś powstanie). Kupuję je głównie w celu mycia moich akcesoriów kosmetycznych: pędzli, gąbek, nawet szczotek do włosów. Do twarzy używam ich naprawdę rzadko i tylko przy większym wysypie niedoskonałości, głównie z powodu towarzyszącego uczucia ściągnięcia, którego tak nie znoszę. Są dla mojej cery, mimo, że mieszanej, po prostu za mocne. Poza tym bardzo piecze w oczy, moje są całe czerwone jeśli tylko troszkę mydła dostanie się do oczu.

Tak naprawdę wszystkie te mydełka są do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o działanie. Nie miałam jeszcze mydeł, które tak szybko i tak sprawnie domyją nawet najcięższe podkłady (najcięższy jaki mam to Revlon Colorstay, ale nie używam go codziennie, na co dzień wybieram raczej podkłady rzędu Healthy Mix i wymywa się jak bajka), korektory usuwa z wnętrza gąbki dosłownie w minutę. Lubię mieć poczucie, że akcesoria, których używam są czyste i zdezynfekowane.

Mydełko nie niszczy włosia moich pędzli. Niezależnie od tego czy jest to włosie naturalne czy syntetyczne mam to poczucie, że produkt jest dla nich całkowicie bezpieczny. Oczywiście, liczy się też siła nacisku, wykonywane ruchy podczas mycia, itp. Inwestując niemałe pieniądze w pędzle chcę, aby służyły mi jak najdłużej - wiadomo.

Duży plus jest taki, że w wersji Herbal nie widzę na dłoniach tak dużego osadu z mydła (co dało się zaobserwować w wersji żółtej). Ma jednak intensywniejszy, ziołowy zapach (a żółta pachnie już lepiej) i niestety barwi mi na zielono białe i marmurkowe gąbki (mam różnych firm, więc to raczej nie wina gąbek). Także jak widać każde z mydełek ma swoje plusy i minusy. Mi osobiście ziołowy zapach specjalnie nie przeszkadza, ale wydaje mi się, że jeśli miałabym wybierać ze wszystkich mydeł Protex to jedno najlepsze to będzie to tradycyjna zielona wersja Ultra. Niebieskie Fresh postawiłabym na drugim miejscu. Odnoszę też wrażenie, że te tradycyjne są też bardziej wydajne. Przy ziołowym już po pierwszym myciu pędzli napis na mydełku praktycznie się wytarł (co nie miało miejsca w innych wersjach).

Mydło kosztuje około 3zł, tak więc cena jest bardzo adekwatna do jakości. Nie łamie się, nie pęka, dobrze się pieni i co ważne - piana nie zalega we wnętrzu gąbek, tylko całkowicie się wypłukuje. Jeśli do akcesoriów jeszcze tych mydeł nie stosowałaś (-eś), to trzeba się liczyć z tym, że zapach zostanie wyczuwalny na gąbkach i włosiu pędzli. Ja to odbieram jako przyjemne z dodatkowym poczuciem czystości i wybiciu bakterii.

Polecam, jak raz użyjesz Protex do mycia akcesoriów to prawdopodobnie już nie wrócisz do szarego mydła. Ja Białego Jelenia kupuję już bardziej do dłoni (suchych, spękanych, skłonnych do uczuleń), bo z akcesoriami schodzi mi czasowo znacznie dłużej z tego co zauważyłam. W temacie mycia narzędzi do makijażu zostaję przy mydłach Protex Ultra i Fresh.

Nie do wszystkiego, ale jak najbardziej działa

W samym działaniu antybakteryjnym mydeł Protex nie widzę szczególnej różnicy. Używam ich głównie z szorstką rękawicą, do peelingu skóry na łydkach, aby zapobiegać wrastającym włoskom, oraz do mycia gąbek do makijażu i pędzli (chyba żadne klasyczne mydło nie domywa tak resztek podkładu jak Protex). Do tego celu każdy wariant sprawdza się w mojej opinii identycznie. Nie używam ich natomiast do codziennej higieny, bo uważam, że za duża ochrona przeciwbakteryjna może zrobić więcej szkody niż pożytku. Są to więc dla mnie mydła wyłącznie do zadań specjalnych. Sporadycznie - naprawdę sporadycznie - używam ich (jak najkrócej namydlając) na skórę twarzy, gdy podczas podróży czy przed okresem pojawią się na niej jakieś przypadkowe wypryski. Mam cerę normalną ze skłonnością do wysuszania, więc taki zabieg zazwyczaj już po jednym zastosowaniu wycisza wszelkie zmiany. Z zachowaniem później odpowiedniego nawilżenia mydło nie wysuszało u mnie skóry (choć wątpię, by nie wysuszało przy częstszym używaniu).

Wersja Herbal - kostka ma mocno zielony kolor i dość intensywny, ziołowy, raczej ostry zapach. To już zależy co kto lubi - ja zdecydowanie wolę wersję z witaminą E (żółta) - i jak chodzi o zapach, i odczucie na skórze. Herbal daje efekt aż piszczącej skóry, pozbawionej jakiejkolwiek naturalnej warstwy lipidowej, a tego wrażenia nie lubię - dlatego raczej nie będzie moim ponownym wyborem i pozostanę przy kostce z witaminą E, której lubię już kolejne z rzędu opakowanie :)

Podoba mi się skład - dużo wyciągów roślinnych (tymianek, nagietek, rozmaryn, olejek z drzewa herbacianego). Oczywiście trudno mi ocenić ich realne działanie, ale zakładam, że faktycznie ich zawartość (i ilość) ma jakieś znaczenie.
Cena, dostępność - to na pewno atuty.
Mydło jest trwałe, nie pęka, nie kruszy się podczas użytkowania.

Dla mnie na pewno nie do skóry twarzy, ale jako awaryjna pomoc. Świetnie dezynfekuje skórę po goleniu, gdy np. mamy tendencje do zapalenia mieszków włosowych na nogach. Świetnie doczyszcza gąbki do makijażu (i zapobiega utrzymywaniu w nich bakterii). Ja nie wybiorę raczej tej wersji ponownie, ale na pewno jest warta polecenia.

Uwielbiam

Uwielbiam za zapach, świeży, ziołowy
bardzo fajnie oczyszcza twarz,
używam rano i wieczorem,
niedoskonałości są u mnie sporadyczne,
a jeśli są to szybko znikają.
pomógł mi w przypadku mocnej opryszczki- wysuszył krosty
i wspomógł działanie antybiotyku.

Tak :)

Stały bywalec w mojej łazience. Uwielbiam jego świeży zapach. Dobrze się pieni, nawilża skórę dłoni i wystarcza na długo. Nie podrażnia i jest w dobrej cenie. Ciągle do niego wracam, moja rodzina je uwielbia :) Plus za ładny wygląd - zielona kostka elegancko prezentuje się w łazience.

Najlepsze mydło antybakteryjne.

Kiedy moja skora potrzebuje porządnego oczyszczenia sięgam po mydło Protex.

Plusy:
+ pomaga przy nadpotliwości
+ wybija bakterie podczas choroby
+ doskonale oczyszcza skórę
+ pomocne przy wypryskach na plecach, dekolcie
+ bez trudu zmywa bród z gąbek i pędzli do makijażu
+ nadaje się do zapierania
+ posiada świeży zapach
+ kostka zachowuje swój kształt

Minus:
- wysusza, dlatego najlepiej stosować je zamiennie z tymi bardziej kremowymi.

Bardzo dobrze myje.

Dużo kostek tego mydła już zużyłam, lubię je zwłaszcza latem gdy mocno się pocimy, doskonale zmywa pot, tłuszcz i brud, a dodatkowo szybciej się goją po nim ropne wypryski, cokolwiek wyskoczy to Protex dokładnie to wymyje, że szybciej zniknie.
Zapach ładny, mydlany, szybko się ulatnia ze skóry i potem nie miesza się z perfumami, konsystencja twarda a przez to długo można używać.
Trochę skórę wysusza, więc dobry do cery tłustej jest, a jak taka nie jest to można używać naprzemiennie z Dove, i ja tak robię, używam go naprzemiennie z innym mydełkiem.
Dobry do higieny intymnej, świeżość się długo utrzymuje. Ja nim myje całe ciało, od twarzy do stóp.

Używam tego produktu od: Kilka lat.
Ilość zużytych opakowań: 10-20 kostek, nawet nie pamiętam dokładnej ilości.

Mocny zawodnik...

chwilami aż za mocny:D

Po miłych doświadczeniach z ziołowymi mydłami firmy Himalaya Herbals w kwestii mycia twarzy doszłam do wniosku, że mojej kapryśnej cerze taka forma oczyszczania służy, więc postanowiłam dalej świdrować w tym kierunku i zainteresować się innymi ogólnodostępnymi mydłami tego typu. Miałam kiedyś Protexa tylko w wersji Ultra, działania zbyt dobrze nie pamiętam, ale zapach-kadzidlany, ale świeży, o tak, zapadł mi w pamięć. Postanowiłam kupić wersję Herbal, bo niby daleko w składzie te ziółka, ale jednak są i to te fajne(zwłaszcza rozmaryn i olejek z drzewa herbacianego), poza tym deklaracje, że to antybakteryjne. Więc teoretycznie dla mnie twarzowe myjadło w sam raz:]

Kostka ma wygodny, obły kształt. Szybko rozmięka-chociaż trzymam w zamkniętej mydelniczce, tą z kolei często myję i wycieram do sucha, więc mydło jest trzymane w warunkach, które w żaden sposób nie wspierają procesu ciapciania się kostki. A jednak się ciapcia, nie lubię tego.
Ładnie się pieni, dobrze spłukuje. No i pięknie pachnie-ziołowo-kadzidlanie, ale świeżo, bardzo polubiłam ten zapach. Rzeczywiście taka troszkę aromaterapia, relaksująca:)

Używam do mycia twarzy, rano i wieczorem.
Ogólnie jest tak-cerę mam mieszaną, tłusta w strefie T(chwilami to aż za bardzo), policzki względnie normalne, troszeczkę niedoskonałości, głównie zaskórników, krostki pojawiają mi się rzadko, głównie przed okresem i nie są duże. Nie maluję się-jedynie nakładam puder na krem/filtr i oczekuję, że mydło mi to zmyje. To ze spraw organizacyjnych.

I to mydło mi odpowiada do oczyszczania twarzy-skóra jest czysta, świeża, dokładnie oczyszczona, ewentualne krostki zasuszone(a więc i szybciej się goją), ogólnie mi pasuje. Wierzę, że jakieś tam działanie antybakteryjne ma, przynajmniej staram się w to wierzyć. Czy działa na trądzik-tego nie wiem, ja nie mam z nim większych problemów, jak już mówiłam-parę drobnych krostek raz na jakiś czas mi się pojawia, ale trądziku dokuczliwego nie mam.

Jednak lubi wysuszać i ściągać skórę(choć to jest całkiem zrozumiałe, to mydło antybakteryjne, więc skoro jest anty- dla bakterii to nie może być jednocześnie soft dla skóry, no i ma w sobie te zioła, a zioła ogólnie lubią wysuszać bez odpowiedniej asekuracji), tonik oraz dobry krem/olejek są obowiązkowe, inaczej efekt za małej, niekomfortowo ściągniętej skóry gwarantowany.

A-i jak dostanie się do oczu to piecze. Jak cholera.

Wydajne toto niesamowicie-cztery miesiące, stosowanie dwa razy dziennie, a dopiero połowa kostki poszła:rolleyes:

Porządne mydło oczyszczające-skóra po nim skrzypi ze świeżości, jest dokładnie oczyszczona, choć krem po nim-obowiązkowy. Niemniej-dla cer mieszanych/tłustych/z niedoskonałościami-polecam:)

Idealne dla osób z niedoskonałościami skórnymi

Mydełko na prawdę bardzo skuteczne. Pomocne w walce z niechcianymi niedoskonałościami skórnymi. Pomaga je zredukować. Matowi skórę i pozostawia ją świeżą i oczyszczoną na długo. Co ważne - nie wysusza i nie podrażnia ! Nie wywołuje żadnych reakcji niepożądanych. Mydło wydajne, w bardzo dobrej cenie. Dobre dla osób z problemami skórnymi.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

świetne

Mydło regularnie gości w moim domu.Świetne do rąk,chociaż wysusza lekko.
Bardzo dobrze oczyszcza i odświeża.Pomaga zwalczać wypryski,gdy coś pojawi się na twarzy czy dekolcie.
Gdy moja cera ma gorsze dni jest dla mnie wybawieniem.Buzia po jego użyciu jest matowa.Wiadomo,krem nawilżający konieczny.
Nie jest drogie,ok. 3 zł w Rossmanie.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: duuużo

fajne mydełko ;-)

z tym produktem zetknęłam się kiedy zalecono stosowanie go po zrobieniu tatuażu (sprawdził się znakomicie), później stosowałam go do mycia twarzy i muszę przyznać, że zarówno wersja Herbal jak i inne wersje tego mydła spisuja się znakomicie:

- nadaja się do mycia twarzy i ciała
- niska cena
- dostępność
- pomaga przy cerze problematycznej lecz jej nie wysusza
- pięknie pachnie
- bardzo wydajne mi jedna kostka starcza na pół roku myjąc twarz dwa razy dziennie

jedyny minus to że nie radzi sobie z makijażem ale cudów nie ma ja stosuję żel do mycia twarzy a dopiero po nim myję mydełkiem i jest git :) polecam

Używam tego produktu od: 1 rok

Bardzo dobre

Na początku uprzedzam, że stosowałam wszystkie warianty tych mydełek i wszystkie są bardzo dobre, więc recenzja pod tym produktem tyczy się również reszty tych mydełek.

Mydełka są bardzo bardzo. Super myją, działają bardzo odświeżająco, wystarczają na ponad dwa miesiące.
Pomagają cerze problematycznej - matują, odświeżają, dezynfekują.

Odjęłam gwiazdkę z dwóch powodów: ceny, która mogłaby być może ociupinkę niższa, chociaż nie wiem czy mam się czego czepiać, ponieważ siarkowe jest droższe więc..., a to można upolować na promocji w Rossmannie za 1.99 oraz z drugiego powodu potrafi bardzo ściągać twarz i skóra gdy jest troszkę podrażniona to może piec przy myciu i może być twarz zaróżowiona.

Myślę, że warto wypróbować. Mydło to polubił również mój brat, który używa tylko tego do mycia twarzy.

Używam tego produktu od: nie pamiętam od kiedy, z przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka kostek różnych wariantów