Multi-Matte Foundation

Multi-Matte Foundation

Dzięki podkładowi Multi-Matte, marka Clarins oferuje doskonałe rozwiązanie problemów wszystkich kobiet, które poszukują podkładu zapewniającego doskonale matowy wygląd cery przez cały dzień.
Pozbawiona zawartości tłuszczu (oil-free) konsystencja podkładu Multi-Matte jest płynna, elastyczna i łatwa w rozprowadzaniu.
Nie podkreśla porów skóry, minimalizuje niedoskonałości cery. Wyjątkowo drobne, porowate mikro-gąbki oparte na nylonie stale pochłaniają wydzielinę gruczołów łojowych w celu zapewnienia trwałego, matowego wyglądu cery.
Kolejne nowatorskie rozwiązanie w podkładzie Multi-Matte stanowi jego możliwość kontrolowania odbicia światła w taki sposób, że skóra wygląda tak samo pięknie niezależnie od oświetlenia czy też klimatu.

Produkt zawdzięcza to specjalnej kombinacji barwników tworzących unikalny efekt autofocus. Innowacja Clarinsa: auto-adaptujące się pigmenty o podwójnym działaniu odbijają i rozpraszają światło upiększając i rozświetlając rysy twarzy.
Barwniki fotochromowe zapewniają, iż kolor nie blaknie pod wpływem intensywnego światła.
Gęsta a równocześnie płynna konsystencja łagodzi i nawilża; nowatorska formuła dba o naszą skórę:
- Wyciąg z kasztanów - bogaty w taniny i sacharozę ma działanie ściągające, przeciwdziałające stanom zapalnym i nawilżające.
Kompleks Clarinsa Anti-Pollution przeciwdziałający skutkom zanieczyszczenia środowiska pomaga chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi dzięki:
- białkom pszenicy o działaniu odbudowującym, wyciągowi z kasztanowca o działaniu zmniejszającym przekrwienie, wyciągowi z lipy o działaniu kojącym oraz wyciągowi z korzenia Żeń-szeń o działaniu tonizującym i hamującym działanie wolnych rodników.
- odbijające światło barwniki mineralne pomagają chronić skórę przed promieniami UV.

Podkład Multi-Matte oferuje paletę odcieni, które można dobrać do każdego kolorytu cery.

Cena: 115 zł / 30 ml

prawie idealny

to jest moje wielkie odkrycie jesli chodzi o poszukiwanie swojego podkladu , dlatego troche mnie dziwia niezbyt wysokie noty tego produktu . skora wyglada wlasnie tak , jak wygladac powinna - zdrowo , promiennie , bez zbednego swiecenia . matuje na wiele godzin , ale nie tworzy plaskiego matu dzieki wlasciwosciom rozswietlajacym . jest trwaly . kolor znalazlam idealny dla swojej karnacji (7 tender ivory ) , jeszcze nigdy nie uzylam podkladu o tak podobnym odcieniu .jest lekki , nie tworzy maski , przy czym kryje calkiem niezle - wiadomo , ze do wiekszych skaz potrzebny jest korektor . zapach przyjemny , opakowanie bardzo poreczne , male , z latwoscia wejdzie do podrecznej kosmetyczki , atutem jest tubka , z ktorej da sie wycisnac produkt do konca . mam tlusta cere i produkt spelnia moje wymagania w 100 %.
edit : zorientowalam sie , ze ma jedna dosyc denerwujaca ceche - zostawia widoczne slady na kolnierzu mojej czarnej kurtki . jest super , ale nie dla ubran z wysokimi kolnierzami i golfami . zobacze , jak w tej kwestii sparwuje sie revlon colorstay :)

Używam tego produktu od:3 mscy
Ilość zużytych opakowań:

dobry

Podkład spełnia moje oczekiwania: nie tworzy maski, nie wysusza, nieźle matuje,trzyma się cały dzień w połączeniou z pudrem sypkim oraz nieźle kryje( na większe niedoskonałości jednak potrzebny jest korektor).W połączeniu z pudrem sypkim Clinique "Blended face powder" tworzy doskonały duet.Cera wygląda ładnie. Podczas lata używałam Nr 10,który wcale nie jest taki ciemny, ładnie stapa się ze skórą.Polecam

Używam tego produktu od:3 miesięcy

Raczej nie

Kiedys dostalam probki kilku podkladow tej firmy i pamietam, ze zadna mnie nie zachwycila. Tym razem postanowilam dac im szanse, po namowach kolezanki. Kremy to moze maja i dobre, ale ten podklad to jakas pomylka.
W pierwszym momencie przerazilam sie kolorem (05), ale faktycznie stapia sie on z twarza, a dokladnie gdzies znika:). Moja cera jest mieszana z tendencja do przetluszczania sie w strefie T, ale nie az tak strasznie a tu on nawet sobie z tym nie poradzil :(. Na pewno odradzam go posiadaczka tlustej cery! Nie kryje (nawet troche) i nie matuje :(

Agnieszka Broda błędy w makijażu 02

*****

Po odkryciu Double Wear EL nie myślałam, że istnieje podkład, który może być jeszcze lepszy. Multi-Matte jest wręcz ideałem - kompilacją wszystkiego, czego od podkładu oczekuję.
W zasadzie kupiłam go zupełnie w ciemno - chciałam wypróbować jakikolwiek produkt Clarinsa, a traf chciał, że to podkłady rzuciły mi się w oczy.
Kosmetyk zamknięto w poręcznej, malutkiej tubce, elegancko i gustownie wykończonej. Nie lubię szklanych opakowań, ani słoiczków, gdyż nigdy nie mogę z nich wydobyć resztek produktu, co doprowadza mnie do pasji ;) Podkład ślicznie pachnie, zupełnie nie-chemicznie. Ma gęstą konsystencję, ale płynnie rozprowadza się po powierzchni skóry. Błyskawicznie w nią wnika, pokrywając wszelkie niedoskonałości cery, naczynka, jednocześnie nie podkreślając suchych partii skóry, ani nie uwidaczniając porów (mam wrażenie, że nawet zmniejsza je optycznie). Błyskawicznie zastyga na twarzy, przypominając w tym Colorstay Revlonu, dlatego też, aby osiągnąć cudny efekt, należy mieć większą wprawę w posługiwaniu się tego typu podkładami.
Multi-Matte jest bardzo wytrzymały, w niezmienionym stanie wytrzymuje 12h, a przypruszony sypkim pudrem wytrzymał jeszcze całą noc ;) Skóra przez ten czas jest absolutnie matowa. Fantastycznie jest być pewną swojego wyglądu w każdej sytuacji, bez co kilkuminutowego zerkania w lusterko.
Paleta odcieni jest bardzo bogata i jako okropny bledziuszek wybrałam sobie nie najjasniejszy odcień z palety (03), tylko nieco bardziej 'zdrowszy' - 05.
Multi-Matte jest bardzo wydajny. Na dodatek jego cena, jak na produkt selektywny, nie jest wygórowana (130 zł). Jeśli pozostałe produkty Clarinsa są takie dobre, to chyba przerzucę się z ukochanego Guerlain i EL :D

Niestety, dramat

Jeszcze w życiu czegoś takiego nie widziałam. Nie dosyć, że to kosztuje nie wiadmo ile, to jeszcze jest beznadziejne. Zero, powtarzam, kompletne zero krycia. Ten podkład jest wręcz transparentny. Efekt matujący też nie najlepszy. Poza tym tak szybko zastyga na twarzy, że nie można go spokojnie nałożyć. Totalne dno. Kto nie wierzy , niech porówna z Estee Lauder Ideal Matte - rewelacja. Na szczęście miałam tylko próbkę tego Clarinsa.

faworyt

Uwielbiam ten podkład. Na lato niezastąpiony. Pięknie matuje i autentycznie rozświetla twarz, która wygląda w nim dobrze w świetle sztucznym i naturalnym. Kupiłam go w przedziwny sposób, wchodząc do salonu kosmetycznego Clarinsa, mrucząc pod nosem, że szukam podkładu, na co pani kosmetyczka rzuciła na mnie raz okiem i powiedziała: "07 Tender Ivory". Kupiłam w ciemno, a w domu nie mogłam wyjść z zachwytu. To się nazywa profesjonalizm! I po co te zabawy z próbkami, testowaniem na nadgarstkach i policzkach. Podkład jest trwały, subtelnie pachnie. Przy cerze mieszanej w kierunku suchej trzeba użyć solidniejszego kremu nawilżającego, bo właściwości matujące podkładu mogą okazać się zbyt mocne.

Bez rewelacji

Tak szczerze mówiąc nie widzę, żadnej różnicy między tym podkładem, a innymi 3 razy tańszymi. Efekt matowienia znikomy, krycie również. Trzeba także uważać co się pod niego kładzie( wałkuje się ) Więcej go nie kupie nawet gdyby kosztował 30 zł. Normalny i już!
ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie.

średni

Myślałam, że będzie lepszy. Nawet dobrze kryje, gorzej z matowaniem, po 2-3 godzinach cera zaczyna się świecic. Nie najlepiej nawilża. Sądze, iż jego cena jest zbyt wygórowana.

Dla mnie najlepszy

Jak dla mnie najlepszy podkład,a przetestowałam ich naprawdę wiele.Ma lekką konsystencję i świetny poślizg,dzięki czemu bardzo równomiernie się rozprowadza.Dobrałam sobie idealny kolor(03 Clair Opale)z czym mam zazwyczaj największe problemy.Powstrzymuje świecenie się buzi dosyć długo,buzia wygląda w nim świeżo i faktycznie dobrze w każdym oświetleniu ,a co najważniejsze nie ma mowy o efekcie maski.Może nie maskuje większych defektów cery,ale używam w celu ich zamaskowania korektora a nie podkładu.Jedyny ze znanych mi podkładów matujących,który mogę polecić na lato.Szkoda jednak,że nie lubi się z kremikiem matującym Carinsa z tej samej linii.Świetnie za to współgra z kremem Biopur Biotherm'u.

Taki sobie

Bardzo dobrze matuje, ale wcale nie lepiej niż Naturel Ultra - Mat Clarinsa.Poza tym nie mogę napiać o nim nic dobrego.Podkreśla pory, nie nawilża, właściwie nie zuważyłam żadnych efektów pielęgnacyjnych, w wyglądzie skóry czegoś brakuje po jego nałożeniu pomimo, iż próbowałma również używać go z sypkim pudrem lekko rozświetlającym.

jeden z najlepszych

Doskonale matuje i utrzymuje mat na mojej świecącej się nagminnie cerze. Nadaje skórze równy koloryt, dobrze kryje moje przebarwienia ostudowe. Przy zakupie zastanawiałam się jedynie nad kolorem. Ze względu na przebarwienia na twarzy unikam słońca, więc twarz mam jasną. Wybór kolorów tego podkładu jest nieduży, zaczyna się od numeru 3. Kiedyś podobne matowe podkłady firmy Clarins były dostępne w jasnych odcieniach tylko w numerach 1 i 5. 5 była za ciemna, a 1 jasna ale różowa. Zdecydowałam się na tę 3 i jestem bardzo zadowolona z koloru (nie ma różowego odcienia). Jedynym mankamentem jest może, że za mało nawilża.