Cien, Mydło glicerynowe peelingujące z ziarnami maku

Cien, Mydło glicerynowe peelingujące z ziarnami maku

Mydło cięte, mydło glicerynowe peelingujące z ziarnami maku.

mydła
oczyszczające
kostka
w kostce
normalna

Niedrogie, dobre glicerynowe mydło, choć z tendencją do pękania, i tylko udające, że peelinguje skórę

Zaopiniowałam już mydełko z tej serii – miodowe (jak dla mnie bardziej nawet cytrynowe), co do zasady pozytywnie, i taką też – zasadniczo korzystną mam opinię o modelu makowym.

Mydło nie jest, a w zasadzie nie było drogie, kiedy kupowałam kilka kostek i płaciłam po ok. 2 zł od sztuki, choć dawno już nie byłam w obiekcie sieci Lidl, więc nie wiem czy i w jakim stopniu mydełko poddało się inflacji. Nie sądzę jednak, aby w porównaniu z innymi mydłami stało się nagle niebotycznie kosztowne.

Oprócz niezłej ceny kosmetyk przyciągnął mnie opakowaniem – ładną, skromną folijką z grafiką makówek i "okienkiem", przez które widać mydło – poręcznej wielkości kostkę-płaski-prostopadłościanik, mlecznobiały z wtopionymi pojedynczymi łupinkami maku. Mydło obiecuje być peelingujące, natomiast słusznie (jak się potem okazało) uznałam, że tak znikoma ilość łupin za bardzo skóry nie wymasuje.

Nie czyni tego, ale i tak jest przyjemne. Makóweczki na owijce, kolor mydła i nie ziarenka, a łupinki maku mnie uwiodły, przywodząc miłe zawodowe wspomnienia z zakresu rozwijania wiedzy o różnych intrygujących substancjach, które w trakcie użytkowania mydła jeszcze zostały stuningowane jego opioidopodobnym aromatem – mydlanym, ale i kremowym, z tłustawą nutką. Podobnie pachniały w dawnych czasach przepyszne, soczyste, makowce o autentycznie nasennym działaniu, wypiekane z dostępnych w sprzedaży całych ziarenek, nie jak obecnie – jedynie z łupinek. Ech... to se ne wrati.

A wracając do opiniowania działania mydełka – jak na tę kategorię cenową, jest naprawdę w porządku. Bardzo wydajne, świetnie się pieni, dobrze myje i się spłukuje, nie mięknie, nie rozmazuje się pod dłuższym wpływem wody.

Funkcji peelingującej nie odczuwałam, ale jak wspomniałam, w ogóle nawet jej po mydle nie oczekiwałam, łupinki w mydełku uznając jedynie za estetycznie ciekawy bajer.

Mogę jedynie za wadę uznać skłonność do pękania po wyschnięciu, co wiąże się niestety z dość syntetycznym składem kosmetyku.

Ponieważ jednak mydło skutecznie oczyszczało mi skórę (normalną, nie suchą) bez przesuszania jej i bez podrażniania, a zapachem przypominało mi dawne, smaczne makowce, chętnie jeszcze do niego wrócę.

Delikatne dla skóry.

Mydło glicerynowe marki Cien kupiłam w Lidlu. Kostka jest mała i poręczna, delikatny subtelny kremowo-mydlany zapach. Dobrze się pieni, przyjemnie się używa zarówno do mycia rąk, twarzy jak i całego ciała. Drobinki peelingujące z maku są delikatne dla skóry suchej i wrażliwej jak moja, szkoda tylko, że jest ich tak mało. Na plus mydełko nie rozmiękka w mydelniczce. Wydajność jest średnia, a niska cena to rekompensuje i zachęca do kupna kolejnego mydła. Opakowanie zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu, wykonane z folii przez którą widać produkt.

Fajne mydełko

Kupiłam bo skład wydawał mi się przyzwoity. Byłam także ciekawa jak się będzie go używało i czy ziarenka maku faktycznie peelingują. Zapach bardzo przyjemny, kremowy, czuć go w całej łazience (ale łazienka malutka w bloku). Dla mnie najważniejszą zaletą jest to, że po użyciu nie wysusza moich dłoni, bo inne mydła niestety to robiły. Gdy się mydło trochę użyje to ziarenka z niego wystają i faktycznie je czuć, czy mają działanie peelingujące nie wiem? Jak już to raczej delikatne. Jestem na plus.

Peelingujące ziarna maku

Mydło w kostce z peelingującymi ziarnami maku to kosmetyk, który na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco, ale... niestety ma też i swoje wady. Z mydła korzystam codziennie, zazwyczaj do mycia rąk i całe szczęście, że nie do całego ciała. Mydło ma ładny, delikatny zapach, który dość długo utrzymuje się na dłoniach, ładnie wygląda. Mydło jest wydajne, dobrze się pieni. Ma bardzo fajną, bo niedrogą cenę. Po kilku dniach stosowania tego produktu zauważyłam, że stan moich dłoni znacznie się pogorszył, zdecydowanie bardziej są wysuszone. Ogólna moja ocena jest ok, oprócz właśnie tego małego minusa. Za jakiś czas dam mu szansę, może się lepiej sprawdzi.

Silnie uczuliło

Praktycznie nie korzystam z mydeł w kostkach, wolę bardziej żelowe formy czy to mydeł do rąk czy po prostu żeli pod prysznic. Na zakup tego konkretnego mydełka zdecydowałam się nie ze względów praktycznych, a... estetycznych. Trochę to głupie, ale ostatnio kupiłam ładny zestaw akcesoriów do łazienki (białe z bambusowymi wykończeniami), w tym mydelniczkę. To mydełko kupiłam, gdyż doszłam do przekonania, że będzie się pięknie prezentowało w mojej nowej mydelniczce - faktycznie tak jest, robotę robią czarne ziarenka maku.

W związku z tym, że dokonałam rzeczonego zakupu oczywiście użyłam mydełka podczas prysznica - myślę że pierwszy i ostatni raz. Na początku moją uwagę zwrócił zapach, niestety nie przypadł mi do gustu. Pachnie trochę jak mieszanina mydła i potu, nie wiem jakie lepsze porównanie mogłabym znaleźć.

Po drugie, bardzo wysusza skórę, która nie jest ładnie gładka a bardziej tępa, bardzo wyraźnie oddzielają się na skórze kropelki wody (normalnie skóra jest po prostu mokra a tu mamy efekt wyraźnych kropli wody). Wątpię również w jakiekolwiek właściwości peelingujące ziarenek maku. Jest ich tak mało, że to wręcz niemożliwe i sama również nie dostrzegłam takiego efektu.

Niestety największe rozczarowanie pojawiło się dnia następnego. Mydło spowodowało na mojej skórze silną reakcję alergiczną i od tygodnia jestem cała w krostkach. Co prawda mam wrażliwą cerę, ale jak dotychczas nie zdarzyło mi się, żeby mydło mnie uczuliło. Niestety był to nieprzemyślany zakup i zawiódł mnie po całości. Na razie jednak pozostaje w mojej pięknej mydelniczce bo nie mam dla niego zastępstwa, a wygląda naprawdę ładnie, chociaż jest nie do użytku...

Dowcipne mydło

Po pozytywnych recenzjach na Wizażu przy okazji zakupów wrzuciłam do koszyka mydło z ziarnami maku,byłam bardzo ciekawa co to za cudo, parę lat temu uwielbiałam kostkę peelingującą Dove i też liczyłam na taki sam efekt jak nie lepszy.
Wróciłam z zakupów,zaczęłam rozkładać produkty i widzę ,mąż rozpakowuje mydło i zaczyna je gryźć :D w tym momencie mówię do niego co Ty robisz ?a on, ja myślałem że to biała czekolada Ritter sport z jakimiś dodatkami, śmiechu było mnóstwo odtąd mydło dostało przydomek:dowcipne
Opakowanie to przezroczysta folia z napisami, widnieje wzór makówki oraz jest napis inspirowane naturą, a ta właśnie natura potrafi czasem w kosmetykach dać mi po łapkach.
Mydło używałam głównie pod prysznicem,kostka bardzo wygodnie trzyma się dłoni, nie ślizga,nie paćka, niestety nie odpowiada mi zapach, fakt jest o niebo lepszy niż np. mydło Jericho ale miałam nadzieję że chociaż troszkę będzie to zamiennik mydła Dove,niestety nie jest. Jeśli chodzi p efekt peelingu nie zauważyłam go w ogóle,może temu że ziarenek maku jest za mało ?
Kiedy przeciągnęłam dłonią pod prysznicem po swoim ciele, napotkałam opór, skóra nie była śliska ani nawilżona a raczej w moim przypadku przesuszona,co zresztą zauważyłam przy aplikacji balsamu który wchłonął się niemal od razu a wcześniej musiałam troszeczkę odczekać aby się ubrać.
Któraś z Wizażanek myła nim twarz, ja na to się jeszcze nie odważyłam, ale jako posiadaczka cery mieszanej/tłustej pewnie się skuszę, podsumowując, nie żałuję że sięgnęłam po dany produkt ponieważ jest tani, jednak gdyby kosztował z 20 zł pewnie męczyła bym się z nim.
Wiem jedno możemy mieć wszystkie np cerę tłustą :moja przyjaciółka, siostra, bratowa a dany produkt zupełnie inaczej zachowa się u każdej z nas.

Makowy peeling

Mydełko ma ciekawy wygląd - biała kostka z widocznymi zatopionymi ziarenkami maku - ładnie wygląda w łazience.
Podczas mycia wyczuwalny jest na skórze mak, który delikatnie ją peelinguje. Skóra po użyciu jest nawilżona.
Kostka ładnie się wymydla i jest poręczna dzięki mniejszym wymiarom. Nie pęka ani nie rozpuszcza się po użyciu.
Jedynie do czego mogę się przyczepić to słaby zapach mydełka - dla mnie prawie nie wyczuwalny.

mydło peelingujące

Z racji tego, że lidla mam pod bokiem, sporo rzeczy z tego sklepu gości w moim domu. To mydełko również, wygląda mega niepozornie - opakowanie jak i kształt praktycznie niczym się nie różnią od zwykłych mydeł, ale posiada drobinki maku, które rzeczywiście delikatnie peelingują skórę. W zapachu lekko kremowe, nie pieni się tak bardzo jak ''zwykłe'' mydła. Nie podrażnia, nie uczula. Cena jest bardzo dobra jak za takie działanie. Pozostawia po sobie aksamitną ''poświatę'' na ciele, za co bardzo je lubię. Jest dostępne w każdym lidlu, szczerze polecam.

Wielkie tak

Mydło w niskiej cenie za to bardzo ładnie się prezentuje. Ma sporo ziarenek maku co zapewnia delikatny peeling.
Zapach lekko owsiankowy, kolor szary/ beżowy

Myjąca makówka

Bardzo rzadko używam mydeł w kostce, ale to tak mnie zafascynowało wyglądem i zawartością maku że po prostu nie mogłam się oprzeć , a w dodatku cena bardzo niska więc natychmiast znalazło się na mojej liście zakupów.

Mydło schowane jest w foliowym częściowo przeźroczystym opakowaniu z nadrukiem zawierającym logo producenta,opis oraz główki maku.
Wielkość jest mniejsza niż przeciętnego mydła, jest bardziej prostokątne i poręczniejsze w użyciu. W trakcie użytkowania dobrze trzyma formę, nie pęka, nie odkształca się ani nie robi się paćkowate.

Ma piękną strukturę, samo patrzenie na niego sprawia przyjemność. Biało-mleczna kostka posiada zatopione ziarenka maku, wyglądające jak czarne kropeczki. Szkoda że jest ich taka mała ilość. Przyjemny gadżet do mydelniczki w łazience.
Zapach delikatny mydlano-kremowy, oliwkowy, długo utrzymuje się na skórze po zastosowaniu.

Mydełko tworzy miłą kremowa piankę, podczas stosowania drobinki maku wykonują przyjemny masaż i bardzo delikatny peeling. Dobrze oczyszcza ciało, daje przyjemne uczucie odświeżenia. Nie powoduje wysuszania skóry i jej nie podrażnia. Ja zazwyczaj stosuje je do mycia rąk , ale zdarzało mi się je używać do mycia ciała i buzi. I również w tym przypadku nie przesuszało skóry i nie wywoływało żadnych niepożądanych zmian.

Ciekawe mydełko

Mydło peelengujące z ziarenkami maku. Bardzo fajnie się pieni i rozprowadza. Delikatnie scrubuje skórę i pozostawia ją miękką i delikatną w dotyku. Nie ma szczególnego zapachu tylko delikatną woń.

Ciekawe

Mydło pachnie przyjemnie, drobinki maku przyjemnie masują skórę, nie jest to jednak mocny peeling. Mydełko jest średnio wydajne i ma atrakcyjną cenę. Jego wadą jest to że szybko pęka i przestaje ładnie wyglądać.