Jantar, Kuracja na gorąco z wyciągiem z bursztynu dla włosów suchych i łamliwych

Kuracja na gorąco Jantar oparta jest na sprawdzonej i skutecznej recepturze, inspirowanej bogactwem natury. To owoc długich tradycji wykorzystywania niezwykłych właściwości bursztynu. Dzięki kuracji włosy staną się nawilżone, mocne, pełne witalności, jedwabiście gładkie, miękkie i błyszczące. Kuracja to ekspresowy zabieg w 3 krokach z natychmiastowymi efektami. Kuracja nie zawiera barwników, oleju parafinowego, alkoholu etylowego.

Skład jest w trakcie moderacji.

• regenerująca maska olejowa : Skład: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Hydrolized Silk, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Urea, Propylene Glycol, Amber Extract, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Dimethiconol, Hydroxyethylcellulose, Parfum (Fragrance), Limonene. szampon nawilżający : Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Urea, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Amber Extract, Inulin, Panthenol, Soluble Collagen, Sodium Cocoamphoacetate, Silicone Quaternium-22, Polyglyceryl-3 Caprate, Dipropylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Lactic Acid, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone. balsam wygładzający: Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Propylene Glycol, Equisetum Arvense (Horsetail) Herb Extract, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Inulin, Hydrolyzed Keratin, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Panthenol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance).

Używa produktu od: próbka

niezły efekt

Muszę przyznać, że efekt kuracji bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ale niestety mam też pewne zastrzeżenia. Wszystkie składniki mają niezwykle przyjemny zapach, ale jest ich strasznie mało w opakowaniach, zdecydowanie za mało dla moich włosów. Podgrzaną maskę przyjemnie się aplikuje, a sam zabieg jest dość szybki i łatwy do wykonania. Wygląd moich włosów po wyschnięciu bardzo mnie zaskoczył. Były gładkie, proste, błyszczące, nieco nawilżone, prezentowały się zdecydowanie lepiej niż zwykle. Nie było też najmniejszego problemu z rozczesywaniem. Niestety włosy bardzo szybko stały się tłuste, o wieeele szybciej niż zwykle. Kosmetyki te musiały bardzo je obciążyć, nie chce myśleć co by było, gdybym nie spłukała ostatniego preparatu (co poleca producent). Z tego też powodu nie jestem przekonana czy wrócę do tej kuracji ponownie, ale może skuszę się kiedyś przed jakimś ważniejszym wyjściem. Na co dzień się dla mnie nie sprawdzi, bo przy umyciu włosów wieczorem miałam je tłuste w połowie następnego dnia .. Produkt ma atrakcyjną cenę, dobrą dostępność i niestety zbyt małe pojemności poszczególnych preparatów .. Myślę, że za te pieniądze to naprawdę warto go przetestować; gdyby tak nie obciążał z pewnością zostałby ze mną na dłużej.

Używa produktu od: próbka

Niestety rozczarowanie

Skuszona promocją w Rossmannie i pozytywnymi opiniami zakupiłam ową kurację.
Jeśli chodzi o pojemności saszetek to wszystko mi odpowiadało, ale zaznaczę - włosy mam cienkie i przerzedzone przez różne perturbacje.
I uwaga: uważajcie na maskę, którą ogrzewamy w kubeczku. Nie róbcie tego za mocno i nie wylewajcie jej na dłonie bo się poparzycie, sprawdzone.;)

Co do samego zabiegu to był w porządku, jednak efekt rozczarował.
Włosy co prawda były miękkie i wygładzone, ale także oklapnięte i szybciej nieświeże.

Efektu głębokiej regeneracji nie zauważyłam, kupować kolejnego
produktu nie będę, po produktach domowych mam włosy w lepszym stanie.

BEZ EFEKTU

Po słowie kuracja oczekiwałam jakis rezultatów i tu moje wielkie zdziwienie... Po pierwsze jeśli ktoś ma średniej długości włosy radze kupić od razu dwie a nawet trzy takie sztuki takiej kuracji. Po drugie mimo stosowania się do zaleceń producenta efektów nie uzyskałam … Włosy ani nie nabrały blasku ani nie zostały zregenerowane może tylko mniej się puszyły ale poza tym to zupełna klapa

nie, dziękuję

Jakiś czas temu oglądałam filmik z ulubieńcami jednej YouTuberki i strasznie zachwalała tą kurację. Jak tylko byłam w Rossmanie i zobaczyłam, że ta kuracja jest i w to zawrotnej promocyjnej cenie 5,60, to wzięłam.

Włosy mam dosyć długie i jest ich dużo. Nie są zniszczone. Raczej są normalne, przetłuszczają się od nasady. Nie są już tak suche jak kiedyś, ale nawilżenia nigdy za wiele. Do tego lubią się puszyć i falować. Kuracja jest dedykowana włosom suchym i łamliwym, więc wydała się tym bardziej zachęcająca.

W opakowaniu mamy maskę na gorąco, szampon, odżywkę i czepek. Super, że producent ten czepek dołączył, bo ja akurat nie mam takich rzeczy w domu a zawsze to lepszy efekt.

Przeprowadzenie kuracji jest proste i zajmie nam do 30 minut.

Krok pierwszy to wrzucenie maski do miseczki z gorącą wodą na minutę i aplikacja jej na suche włosy, a następnie rozczesanie ich.
Maska dobrze się nakłada. Na moje włosy starczyła akurat, chociaż wolałabym by było jej więcej. Trzymamy na włosach 20 min pod czepkiem i ręcznikiem.

Maska łatwo się zmywała dołączonym szamponem. Dobrze, że fajnie się pienił, bo jest go trochę mało. Włosy po umyciu nie były splątane, ale nie czuć było żadnej różnicy.

Ostatnim krokiem było nałożenie balsamu czy tam odżywki i albo spłukanie go albo pozostawienie na włosach. I tutaj już duże rozczarowanie, bo produktu jest bardzo malutko (mniej niż szamponu) i ta ilość nie wystarczyła nawet na połowę długości włosów. Ja po chwili produkt spłukałam.

Na pewno włosy gdy były mokre nie były bardzo splątane. Gdy je wysuszyłam nie zauważyłam nic. Włosy nie były ani odrobinkę miększe czy gładsze albo błyszczące. Jedyne co, to nie były spuszone jak zawsze. Jednakże nie było żadnego efektu wow ani nawet dobrego. Żadnej tafli, bomby nawilżenia, itd.

Jako, że produkt to "kuracja", to liczyłam na dosyć dobry efekt, ale go nie ma. Lepszy efekt jest po zwykłym umyciu włosów i nałożeniu odżywki, nie mówiąc już o masce, bo po dobrej masce mam efekt wow.

Tutaj jedyne co ten produkt robi, to zmniejszył puszenie włosów. W dotyku włosy bez zmian. Nie stały się oklapnięte i nie przetłuściły się po tej kuracji szybciej niż zwykle.

Na włosach w dobrej kondycji nie daje rady, więc na zniszczonych i suchych to już w ogóle nic nie zrobi.

Jestem na tak

Wiadomo jak to jest kiedy ma się długie włosy.. suche końce a przetłuszczające się od nasady. Jest to pierwszy produkt, po którym moje włosy na całej długości stały się miękkie i odżywione. Nie przetłuszcza włosów ani ich nie obciąża.

Raczej nie

Mam zniszczone włosy. Kruszą się okrutnie. Szukając ratunku, zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam zakupić jedno opakowanie. Cena nie duża bo jakoś około 10zł. No to otwieram. I tu moje pierwsze zdziwienie. Nie wystarczy na całe włosy. Produktu jest bardzo mało. No to dokupiłam kolejne. Żeby miało to jakiś sens. Ładnie pachnie. Ale po za tym nic. Kompletnie żadnej różnicy. A wręcz wydaje mi się że włosy stały się jakieś takie sztywne. Bez połysku.

Do niczego

Opakowanie kuracji jak najbardziej na tak. Jest interesujące i przyciągające wzrok. W środku znajduje się maska, szampon, balsam oraz czepek - co jest ogromnym plusem, bo do wielu produktów w których piszą o użyciu czeka nie dodają go. Jakby każda z Nas miała zapas czepków foliowych w domu.

Najpierw należy użyć maski. Dziwne jest to, że trzeba ją nałożyć na suche włosy, przed umyciem szamponem. Po wyjęciu saszetki z gorącej wody jak możecie się domyśleć jest bardzo gorąca. Podobnie jest jak wyciskacie ją sobie na rękę, bardzo gorąca. Maskę nakładałam w miarę szybko, ponieważ im robi się chłodniejsza tym bardziej gęsta. Jednak maski jest zdecydowanie za mało. Nie dałam rady jej nałożyć na wszystkie włosy bo było jej tak mało. Zapach bardzo ładny, przypomina jakiś lekki męski perfum. Po 20 min zmyłam maskę i umyłam głowę załączonym szamponem.

Szampon także przyjemnie pachnie. Jego konsystencja jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt wodnista, szczególnie, że znajduje się w tak nieporęcznym opakowaniu jak saszetka. Szampon tak dobrze się pieni, że równie dobrze mogli by zabrać połowę szamponu na rzecz maski. Po zmyciu go z włosów czas na balsam.

Przy balsamie jest o tyle zabawnie, że stajemy przed dylematem "Zmyć, albo nie zmyć - oto jest pytanie". Nie trzeba go zmywać jeśli nasze włosy potrzebują intensywnej regeneracji. Zaryzykowałam i nie zmyłam. Uznałam, że najwyżej umyję włosy jeszcze raz. Ilość balsamu była dla mnie zabawniejsza niż ilość maski. Maska ma 17 ml, szampon 15 ml, a balsam jedynie 7 ml. Jednak w przeciwieństwie do maski balsam ma taką konsystencję, która bardzo dobrze rozprowadza się na włosach i o dziwo starczył na wszystkie włosy.

Jednak według mnie nie ma większego efektu po tym zestawie. Co prawda balsam nie obciąża włosów i ich nie przetłuszcza, ale włosy się puszą i w żadnym stopniu nie wydają się nawilżone lub zregenerowane. Może to dlatego, że po prostu maski i balsamu jest za mało.

Za drugim razem użyłam dwóch opakowań. Wtedy ilościowo już wszystko podpasowało moim włosom. Wszystko działało jak za pierwszym razem, oprócz balsamu. Niestety musiałam go zmyć. Po wysuszeniu włosy były one posklejane i nieprzyjemne w dotyku. Takiego efektu się nie spodziewałam. Skończyło się na jeszcze jednym myciu głowy i braku efektu.

Moje włosy ją lubią

Kurację Jantar kupiłam jakiś czas temu po raz pierwszy i moje włosy naprawdę ją polubiły. Opinie o tym produkcie są niezwykle podzielone, ja akurat należę do grona szczęśliwców, którym ten produkt służy. Nie jest idealnym kosmetykiem, ponieważ ma swoje wady, ale jak za tę cenę, to warto spróbować i się przekonać.

OPAKOWANIE

Srebrne, połyskliwe pudełeczko przyciąga wzrok i jest charakterystycznym elementem na drogeryjnej półce. Każdy kto zna tradycyjną wcierkę Jantar od razu skojarzy ten produkt z resztą serii. Szata graficzna przedstawiająca bursztyn idealnie do niej nawiązuje. Pudełeczko jest bardzo dobrze opisane, znajdziemy na nim szczegółowe informacje na temat produktu, sposobu stosowania i składników aktywnych. W środku znajdują się 3 saszetki: maska olejowa, szampon nawilżający i balsam wygładzający oraz woreczek foliowy z czepkiem. O ile balsamu i szamponu mamy sporo (jak na moje włosy do talii wystarczająco), tak balsam jest problematyczny – saszetka jest maleńka i ma jedynie 5 ml! To bardzo mało i na moje włosy ledwo wystarczyła, osoby z gęstymi i długimi włosami na pewno nie będą zadowolone z takiej ilości kosmetyku. Producent mógłby umieścić tyle samo produktu co w pozostałych saszetkach. Saszetki są natomiast wygodną formą, bo zużywamy je podczas 1 zabiegu i nie musimy męczyć się z nieporęcznymi opakowaniami.

MASKA OLEJOWA

Maskę należy najpierw wrzucić do miseczki z gorącą wodą i odczekać. Po chwili można nakładać ją na suche włosy. Maska ma kolor biały i zapachem przypomina sławną wcierkę Jantar. Od razu skojarzyłam tą woń, bo z wcierką miałam już wcześniej do czynienia. Maseczka w chwili nakładania faktycznie jest gorąca, ma Radką, lejącą konsystencję i po nałożeniu jakby zastyga. Nakładam ją na całą długość włosów od ucha w dół, przeczesuję i zakładam foliowy czepek, a następnie owijam całość ręcznikiem i przez chwilę się relaksuję. Kolejnym krokiem jest szampon.

SZAMPON

Szampon to gęsty, bezbarwny żel o podobnej nucie zapachowej co maska. Nakładam go na całe włosy. Słabo się pieni , ale za to dokładnie oczyszcza włosy. Świetnie radzi sobie ze zmyciem, maski olejowej. Już podczas płukania czuję miękkość i gładkość włosów, co świadczy o dobrym działaniu produktu. Czy szampon faktycznie nawilża, ciężko stwierdzić, bo pozostaje na włosach przez krótki czas. Z pewnością nie podrażnia i nie powoduje szybszego przetłuszczania. Włosy są odbite od nasady, lejące i zdyscyplinowane.

BALSAM

Najsłabsze ogniwo jeśli chodzi o pojemność i z tego powodu ciężko dokładnie określić jego działanie. Ma konsystencję gęstego, białego kremu o miłym zapachu, jednak nieco innym niż reszta produktów. Tutaj zapach jest dosyć kremowy. Udało mi się nim pokryć włosy jedynie powierzchownie. Trzymałam go na włosach krótką chwilę i spłukałam.

Po całym zabiegu włosy były wygładzone, miękkie w dotyku i zdyscyplinowane. Zdecydowanie lepiej się układały i były podatne na stylizację. Co mi się spodobało to odbicie ich u nasady i optyczne zwiększenie objętości. Produkt stosowałam jak dotąd 2 razy i zamierzam powtórzyć kurację. Jako sposób prewencji przez zniszczeniami na pewno się sprawdzi, ale zniszczonych włosów nie zregeneruje, co zresztą nie zrobi żadne produkt. Plus za dobrą dostępność i korzystną cenę, często w promocjach.

PLUSY:

+ kompleksowa kuracja w 1 opakowaniu
+ łatwość aplikacji produktów
+ dołączony czepek
+ włosy są wygładzone, miękkie, zdyscyplinowane
+ szampon odbija je u nasady
+ miły zapach
+ wygodna forma saszetek
+ dobra cena
+ świetne dostępność

MINUSY
- zbyt mało balsamu w saszetce, zdecydowanie mniej niż innych produktów

Dobry, jednak krótkie rezultaty

Zużyłam już około 3 opakowań tego produktu i jestem zadowolona z tego, co czyni na moich rozjaśnianych i zniszczonych włosach. Włosy po tej kuracji są wygładzone i nawilżone, bardziej sypkie. Niestety taki efekt nie utrzymuje się dłużej niż do 2-3 mycia. Może przy regularnym stosowaniu np. raz w miesiącu efekt byłby bardziej długotrwały? Na pewno jeszcze to sprawdzę :) Ogólnie jak za taką cenę produkt warty uwagi. Zawsze taką kurację na gorąco można zastosować przed większym wyjściem kiedy zależy nam na wygładzeniu włosów.

Ciekawy produkt

Włosy długie,gęste,niesforne,podatne na przetłuszczanie przy skalpie.
Produkt użyty zgodnie z instrukcją,ilość odpowiednia dla włosów powyżej łopatek lub niezbyt gęstych.
Podeszłam sceptycznie do efektu patrząc na ilość produktu w opakowaniu, jednak pomimo trudności z rozprowadzeniem maski (bardzo gęsta,nawet po podgrzaniu) efekt mnie bardzo zadowolił.
Włosy były miękkie,błyszczące,cudownie się lały. Efekt niestety utrzymuje się 2 mycia w lekkich szamponach,jednak zdecydowanie kupię ponownie.

Raz na jakiś czas

Kuracja nie wzbudziła we mnie jakiegoś dużego zadowolenia. Co prawda włosy były miłe i gładkie ale przez krótki okres.
Maska : Ciężko było mi ją rozprowadzić. Nie chciała ze mną współpracować, ponieważ część saszetki ładnie się rozpuściła i wypłynęła a resztę musiałam wygrzebać.
Szampon : Przyjemnie się pienił, dobrze oczyścił. Nie podrażnił skóry głowy.
Balsam : Wygładził włosy, po wysuszeniu były miękkie i gładkie..
niestety przez chwilę. Po jakiś może 3 godzinach stały się oklapnięte, do wieczora zdążyły się przetłuścić. Nie wiem czy może moje włosy miały gorszy dzień czy ta kuracja tak na nie wpłynęła. Dam jej jeszcze jedną szansę gdy będę przechodzić obok.

tragedia :)

Kupiłam ten produkt zachęcona promocją w sieci ROSSMANN, żałuję wydanych pieniędzy, mimo tego, że nie była to zbyt wielka kwota. Nie wiem czy to sprawa moich włosów, ale produkt ten pogorszył ich stan. Po zaaplikowaniu maski włosy były twarde jak druciana szczotka, miałam problem z rozczesaniem ich, zaczęły się plątać. Co do szamponu nie mam żadnbych zastrzeżeń, ale na całą kurację na pewno już się nie zdecyduje.