Jantar, Kuracja na gorąco z wyciągiem z bursztynu dla włosów suchych i łamliwych

Kuracja na gorąco Jantar oparta jest na sprawdzonej i skutecznej recepturze, inspirowanej bogactwem natury. To owoc długich tradycji wykorzystywania niezwykłych właściwości bursztynu. Dzięki kuracji włosy staną się nawilżone, mocne, pełne witalności, jedwabiście gładkie, miękkie i błyszczące. Kuracja to ekspresowy zabieg w 3 krokach z natychmiastowymi efektami. Kuracja nie zawiera barwników, oleju parafinowego, alkoholu etylowego.

Skład jest w trakcie moderacji.

• regenerująca maska olejowa : Skład: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Hydrolized Silk, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Urea, Propylene Glycol, Amber Extract, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Dimethiconol, Hydroxyethylcellulose, Parfum (Fragrance), Limonene. szampon nawilżający : Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Urea, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Amber Extract, Inulin, Panthenol, Soluble Collagen, Sodium Cocoamphoacetate, Silicone Quaternium-22, Polyglyceryl-3 Caprate, Dipropylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Lactic Acid, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone. balsam wygładzający: Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Propylene Glycol, Equisetum Arvense (Horsetail) Herb Extract, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Inulin, Hydrolyzed Keratin, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Panthenol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance).

Do niczego

Opakowanie kuracji jak najbardziej na tak. Jest interesujące i przyciągające wzrok. W środku znajduje się maska, szampon, balsam oraz czepek - co jest ogromnym plusem, bo do wielu produktów w których piszą o użyciu czeka nie dodają go. Jakby każda z Nas miała zapas czepków foliowych w domu.

Najpierw należy użyć maski. Dziwne jest to, że trzeba ją nałożyć na suche włosy, przed umyciem szamponem. Po wyjęciu saszetki z gorącej wody jak możecie się domyśleć jest bardzo gorąca. Podobnie jest jak wyciskacie ją sobie na rękę, bardzo gorąca. Maskę nakładałam w miarę szybko, ponieważ im robi się chłodniejsza tym bardziej gęsta. Jednak maski jest zdecydowanie za mało. Nie dałam rady jej nałożyć na wszystkie włosy bo było jej tak mało. Zapach bardzo ładny, przypomina jakiś lekki męski perfum. Po 20 min zmyłam maskę i umyłam głowę załączonym szamponem.

Szampon także przyjemnie pachnie. Jego konsystencja jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt wodnista, szczególnie, że znajduje się w tak nieporęcznym opakowaniu jak saszetka. Szampon tak dobrze się pieni, że równie dobrze mogli by zabrać połowę szamponu na rzecz maski. Po zmyciu go z włosów czas na balsam.

Przy balsamie jest o tyle zabawnie, że stajemy przed dylematem "Zmyć, albo nie zmyć - oto jest pytanie". Nie trzeba go zmywać jeśli nasze włosy potrzebują intensywnej regeneracji. Zaryzykowałam i nie zmyłam. Uznałam, że najwyżej umyję włosy jeszcze raz. Ilość balsamu była dla mnie zabawniejsza niż ilość maski. Maska ma 17 ml, szampon 15 ml, a balsam jedynie 7 ml. Jednak w przeciwieństwie do maski balsam ma taką konsystencję, która bardzo dobrze rozprowadza się na włosach i o dziwo starczył na wszystkie włosy.

Jednak według mnie nie ma większego efektu po tym zestawie. Co prawda balsam nie obciąża włosów i ich nie przetłuszcza, ale włosy się puszą i w żadnym stopniu nie wydają się nawilżone lub zregenerowane. Może to dlatego, że po prostu maski i balsamu jest za mało.

Za drugim razem użyłam dwóch opakowań. Wtedy ilościowo już wszystko podpasowało moim włosom. Wszystko działało jak za pierwszym razem, oprócz balsamu. Niestety musiałam go zmyć. Po wysuszeniu włosy były one posklejane i nieprzyjemne w dotyku. Takiego efektu się nie spodziewałam. Skończyło się na jeszcze jednym myciu głowy i braku efektu.

Moje włosy ją lubią

Kurację Jantar kupiłam jakiś czas temu po raz pierwszy i moje włosy naprawdę ją polubiły. Opinie o tym produkcie są niezwykle podzielone, ja akurat należę do grona szczęśliwców, którym ten produkt służy. Nie jest idealnym kosmetykiem, ponieważ ma swoje wady, ale jak za tę cenę, to warto spróbować i się przekonać.

OPAKOWANIE

Srebrne, połyskliwe pudełeczko przyciąga wzrok i jest charakterystycznym elementem na drogeryjnej półce. Każdy kto zna tradycyjną wcierkę Jantar od razu skojarzy ten produkt z resztą serii. Szata graficzna przedstawiająca bursztyn idealnie do niej nawiązuje. Pudełeczko jest bardzo dobrze opisane, znajdziemy na nim szczegółowe informacje na temat produktu, sposobu stosowania i składników aktywnych. W środku znajdują się 3 saszetki: maska olejowa, szampon nawilżający i balsam wygładzający oraz woreczek foliowy z czepkiem. O ile balsamu i szamponu mamy sporo (jak na moje włosy do talii wystarczająco), tak balsam jest problematyczny – saszetka jest maleńka i ma jedynie 5 ml! To bardzo mało i na moje włosy ledwo wystarczyła, osoby z gęstymi i długimi włosami na pewno nie będą zadowolone z takiej ilości kosmetyku. Producent mógłby umieścić tyle samo produktu co w pozostałych saszetkach. Saszetki są natomiast wygodną formą, bo zużywamy je podczas 1 zabiegu i nie musimy męczyć się z nieporęcznymi opakowaniami.

MASKA OLEJOWA

Maskę należy najpierw wrzucić do miseczki z gorącą wodą i odczekać. Po chwili można nakładać ją na suche włosy. Maska ma kolor biały i zapachem przypomina sławną wcierkę Jantar. Od razu skojarzyłam tą woń, bo z wcierką miałam już wcześniej do czynienia. Maseczka w chwili nakładania faktycznie jest gorąca, ma Radką, lejącą konsystencję i po nałożeniu jakby zastyga. Nakładam ją na całą długość włosów od ucha w dół, przeczesuję i zakładam foliowy czepek, a następnie owijam całość ręcznikiem i przez chwilę się relaksuję. Kolejnym krokiem jest szampon.

SZAMPON

Szampon to gęsty, bezbarwny żel o podobnej nucie zapachowej co maska. Nakładam go na całe włosy. Słabo się pieni , ale za to dokładnie oczyszcza włosy. Świetnie radzi sobie ze zmyciem, maski olejowej. Już podczas płukania czuję miękkość i gładkość włosów, co świadczy o dobrym działaniu produktu. Czy szampon faktycznie nawilża, ciężko stwierdzić, bo pozostaje na włosach przez krótki czas. Z pewnością nie podrażnia i nie powoduje szybszego przetłuszczania. Włosy są odbite od nasady, lejące i zdyscyplinowane.

BALSAM

Najsłabsze ogniwo jeśli chodzi o pojemność i z tego powodu ciężko dokładnie określić jego działanie. Ma konsystencję gęstego, białego kremu o miłym zapachu, jednak nieco innym niż reszta produktów. Tutaj zapach jest dosyć kremowy. Udało mi się nim pokryć włosy jedynie powierzchownie. Trzymałam go na włosach krótką chwilę i spłukałam.

Po całym zabiegu włosy były wygładzone, miękkie w dotyku i zdyscyplinowane. Zdecydowanie lepiej się układały i były podatne na stylizację. Co mi się spodobało to odbicie ich u nasady i optyczne zwiększenie objętości. Produkt stosowałam jak dotąd 2 razy i zamierzam powtórzyć kurację. Jako sposób prewencji przez zniszczeniami na pewno się sprawdzi, ale zniszczonych włosów nie zregeneruje, co zresztą nie zrobi żadne produkt. Plus za dobrą dostępność i korzystną cenę, często w promocjach.

PLUSY:

+ kompleksowa kuracja w 1 opakowaniu
+ łatwość aplikacji produktów
+ dołączony czepek
+ włosy są wygładzone, miękkie, zdyscyplinowane
+ szampon odbija je u nasady
+ miły zapach
+ wygodna forma saszetek
+ dobra cena
+ świetne dostępność

MINUSY
- zbyt mało balsamu w saszetce, zdecydowanie mniej niż innych produktów

Dobry, jednak krótkie rezultaty

Zużyłam już około 3 opakowań tego produktu i jestem zadowolona z tego, co czyni na moich rozjaśnianych i zniszczonych włosach. Włosy po tej kuracji są wygładzone i nawilżone, bardziej sypkie. Niestety taki efekt nie utrzymuje się dłużej niż do 2-3 mycia. Może przy regularnym stosowaniu np. raz w miesiącu efekt byłby bardziej długotrwały? Na pewno jeszcze to sprawdzę :) Ogólnie jak za taką cenę produkt warty uwagi. Zawsze taką kurację na gorąco można zastosować przed większym wyjściem kiedy zależy nam na wygładzeniu włosów.

Ciekawy produkt

Włosy długie,gęste,niesforne,podatne na przetłuszczanie przy skalpie.
Produkt użyty zgodnie z instrukcją,ilość odpowiednia dla włosów powyżej łopatek lub niezbyt gęstych.
Podeszłam sceptycznie do efektu patrząc na ilość produktu w opakowaniu, jednak pomimo trudności z rozprowadzeniem maski (bardzo gęsta,nawet po podgrzaniu) efekt mnie bardzo zadowolił.
Włosy były miękkie,błyszczące,cudownie się lały. Efekt niestety utrzymuje się 2 mycia w lekkich szamponach,jednak zdecydowanie kupię ponownie.

Raz na jakiś czas

Kuracja nie wzbudziła we mnie jakiegoś dużego zadowolenia. Co prawda włosy były miłe i gładkie ale przez krótki okres.
Maska : Ciężko było mi ją rozprowadzić. Nie chciała ze mną współpracować, ponieważ część saszetki ładnie się rozpuściła i wypłynęła a resztę musiałam wygrzebać.
Szampon : Przyjemnie się pienił, dobrze oczyścił. Nie podrażnił skóry głowy.
Balsam : Wygładził włosy, po wysuszeniu były miękkie i gładkie..
niestety przez chwilę. Po jakiś może 3 godzinach stały się oklapnięte, do wieczora zdążyły się przetłuścić. Nie wiem czy może moje włosy miały gorszy dzień czy ta kuracja tak na nie wpłynęła. Dam jej jeszcze jedną szansę gdy będę przechodzić obok.

tragedia :)

Kupiłam ten produkt zachęcona promocją w sieci ROSSMANN, żałuję wydanych pieniędzy, mimo tego, że nie była to zbyt wielka kwota. Nie wiem czy to sprawa moich włosów, ale produkt ten pogorszył ich stan. Po zaaplikowaniu maski włosy były twarde jak druciana szczotka, miałam problem z rozczesaniem ich, zaczęły się plątać. Co do szamponu nie mam żadnbych zastrzeżeń, ale na całą kurację na pewno już się nie zdecyduje.

Jest ok :)

Krok1: Regenerująca maska olejowa.
Saszetkę z maską należy włożyć do miseczki z gorącą wodą na około minutę. Po tym czasie wmasować maskę w suche włosy i rozczesać. Było to trudne, bo była ona bardzo ciepła i lejącej się konsystencji. Uważam też, że było jej za mało by starczyło na całe włosy. Gdy włosy są wyczesane nakładamy na głowę czepek dołączony do zestawu i zawijamy w ręcznik na 20 minut.
Krok2: Szampon nawilżający.
Wiadomo myjemy nim włosy i spłukujemy. Ja podzieliłam sobie saszetkę i umyłam włosy 2 razy. Jeden raz po drugim.
Krok3: Balsam wygładzający.
Gdy włosy nam trochę obeschną rozprowadzamy balsam na wilgotnych włosach. Można spłukać go, lub zmyć po kilku minutach. Ja chciałam mocno odżywić włosy, więc zostawiłam produkt na włosach.
Efekt: Włosy gładkie, miękkie i delikatne w dotyku!
Skorzystam z niej jeszcze raz, ale następnym razem kupię 2 opakowania!

Nie nie nie

Kupiłam ten produkt za dosłownie 1 grosz przy okazji jakiejś promocji w drogerii. Muszę niestety powiedzieć że szkoda nawet tego grosza na takie coś. Ilość maseczki zawartej w opakowaniu starczy może dla pań o bardzo krótkich i cienkich włosach a posiadaczkom nieco dłuższych kosmyków zalecam kupno większej ilości opakowań. Jedynym plusem był zapach i ilość szamponu dołączonego do tego zestawu. Dla mnie produkt na nie.

Bubel

Nie lubię dawać tak negatywnych opinii jak ta, ale w tym wypadku - muszę.
Kuracja Jantar - jest bardzo tania, dlatego cudów się nie spodziewałam, jednak pierwszym niezbyt przyjemnym zaskoczeniem była dla mnie ilość maseczki, szamponu oraz balsamu. Ilość maseczki i balsamu wystarczyła akurat na pokrycie 3 cm końcówek włosów - a co z resztą? Nie znalazłam nigdzie na opakowaniu informacji, że produktu jest mało i jeżeli ma się włosy jakiejkolwiek damskiej długości to należy kupić dwa opakowania (w tym przypadku to musiałabym tych opakowań kupić chyba z 10, bo mam włosy do połowy pleców.
Kolejnym krokiem po maseczce było mycie głowy szamponem. Szampon pienił się średnio: nie najlepiej, ale też nie tragicznie, więc "jako tako" udało mi się umyć całe włosy.
Ostatnim krokiem było nałożenie balsamu i tutaj - porażka. Balsamu było mniej niż maseczki.
Podsumowując:
NIE zauważyłam żadnego pozytywnego efektu działania kuracji bursztynowej Jantar. Na domiar złego moje włosy okropnie się plączą zarówno podczas suszenia jak i po wysuszenia. I to tak bardzo, że nawet przeczesanie włosów samymi palcami to wyzwanie.
Nie polecam, chociaż tanie.

Używa produktu od: próbka

Efekt widoczny po pierwszym użyciu, ale......

Włosy do ramion, farbowane, delikatnie zniszczone.
Kuracja jest bardzo łatwa w wykonaniu. Nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań włosów. Zabieg składa się z trzech etapów: saszetkę z maską na gorąco należy podgrzać i położyć na suche włosy, nałożyć załączony czepek i owinąć ręcznikiem; po 20 minutach myjemy włosy szamponem z zestawu; na koniec nakładamy dołączony balsam (można zostawić na włosach lub spłukać- ja spłukałam). Ponieważ "maska na gorąco" chwilę po nałożeniu była już zimna, dogrzałam włosy suszarką (przez ok 3 min. strumień powietrza kierowałam pomiędzy czepek a ręcznik).
Po użyciu kosmetyku włosy były gładsze i trochę lepiej się układały, ale nie był to efekt wooow. Na pewno jeszcze wypróbuje ten produkt i ciekawa jestem, jaki będzie rezultat kuracji po 3-4 użyciu.
Jeśli ktoś ma długie włosy, proponuję kupić dwa opakowania kuracji. Maski i balsamu jest bardzo mało (nie wystarczyło na moje włosy). Produkt jest bardzo tani, ale uważam że śmiało może konkurować z kosmetykami "z wyższej półki".
Podsumowując: musisz wypróbować!

strata czasu

Kuracje kupiłam po przeczytaniu dobrych opini na jej temat. Zawiodłam się już na samym początku podczas gdy nakłaadając szampon okazalo się ze jest go tak mało że ledwo starczyło aby umyć nim dobrze włosy. Przy masce i balsamie bylo dokładnie to samo. Efektów nie zauważyłam żadnych. Mimo że lubię produkty jantar ta kuracja to dla mnie totalny bubel.

Jantar odżywka na gorąco

Żaden z kosmetyków jantar które wypróbowałam do tej pory mnie nie zawiódł i ten też tego nie zrobił kosmetyk tak jak pisze producent wygładza pięknie włosy odżywia , pomaga w rozczesywaniu.