Kenzo, Summer By Kenzo EDP

Kenzo, Summer By Kenzo EDP

"Lato kładzie się obok mnie / Na mojej skórze lśni słońce / Szepcząc pieści moje rzęsy".

Woda perfumowana SUMMER BY KENZO skomponowana przez Alberto Morillas-Firmenich to niezwykła interpretacja zapachu lata. SUMMER BY KENZO to zapach ucałowanej słońcem skóry. SUMMER BY KENZO to subtelnie zmysłowa woda perfumowana - szept kwiatów i blask słońca.
Bergamotka i cytryna przynoszą świeżość i energię. Mimoza i fiołek rozwijają się w kompozycję migdałowego mleka. Mleczne nuty pieszczotliwie obejmują bukiet opromienionych słońcem kwiatów. Woń piżma wyłania się wśród podkreślonych ambrą aromatów drzewnych: cedru i styrax'u.

Flakon w kształcie liścia przywołuje ciepłą woń lata. Promień słońca igra pośród miękkich, dynamicznych krzywizn, które odbijają jego blask.
Gamę SUMMER BY KENZO stanowią trzy liście (25, 50 i 75 ml), zwinięte w żywych, naturalnych pozach.

Mieszane uczucia, burzliwe raczej to lato

Początkowo byłam zachwycona tymi perfumami, bardzo kojarzyły mi się z Vibovitem, latem, takimi przyjemnymi, radosnymi rzeczami. Zapach zdecydowanie jest słoneczny, może też mimo nazwy trochę wiosenny. Kwiatki, owoce, te sprawy, nic nadzwyczajnego. A jednak w połowie flakonu doznałam olśnienia - wcale go nie lubię, jest sztuczny i syntetyczny. Dusi tą taką swoją "oryginalnością", jest po prostu plastikowy, w sam raz dla Barbie.

Pachną trochę jak rozgrzana słońcem skóra, rzecz jasna skropiona wodą. Wyczuwam też nuty podobne do tych, które możemy znaleźć w kosmetykach do opalania.

Flakon może i jest ładny, ale totalnie niewygodny, u mnie leżał na płasko, bo na boku nie miał szans, ciągle się przewracał, a ja nie chcę się skradać do własnych perfum każdego dnia, raczej jak się psikam to się spieszę i mam zamaszyste ruchy. Tak więc - leżał i nie wyglądało to ładnie.

Czuję vibovit, woń kwiaciarni, plastik, syntetyczne owoce, delikatne cytrusy, mimozę, fiołka, nuty mleczne i cedr.

Mydło "Biały jeleń"

Proponuję wyszorować się szarym mydłem. Efekt będzie ten sam, a wyjdzie o wiele taniej. A nawiasem mówiąc, higiena osobista to podstawa i szczerze ją polecam.

B. zachęcająca próbka, ale odpadłam przy pełnowymiarowym opakowaniu

Zużyłam tylko próbkę, więc nie może to być "pełna" ocena.

Zapach kojarzy mi się z zestawem woda+słońce+olejek do opalania, czyli pozytywnie i zgodnie z zamiarami producenta ;)

A tak poważnie, to jest to jeden z nielicznych zapachów, które mogłam stosować w upał. Chociaż nie odświeżał i nie chłodzi, po prostu PASOWAŁ do takiej pogody.Używam tego produktu od: próbka - parę lat temuIlość zużytych opakowań: duża próbka

Edit: wygrzebałam przy majówce resztki próbki. I wędruję kupić te perfumy :)

Edit 27.08.2012: prawie jednocześnie zostałam obdarowana tymi perfumami i mgiełką Eau D\'Energie Biothermu. No i okazało sie, że mgiełka pasuje mi stuprocentowo (a że jest to mgiełka, to mogę się nią spryskiwać parę razy dziennie), natomiast Summer jest wymagający jak typowe perfumy: po próbie poperfumowania się na noc obudziłam się z bólem głowy. Trzeba więc ostrożnie dawkować. Używam teraz zamiennie, zobaczę, co dalej.

Odejmuję gwiazdkę. Po ostatnim poperfumowaniu (w dzień, przed wyjściem, ilość chyba odpowiednia - nie za duża) przyprawił mnie o ból głowy :(

TOP 10 męskich perfum

majowo-czerwcowy...

Na początku się nie polubiliśmy. Zapach wydawał mi się zbyt duszący, zbyt mydlany. Z czasem jednak, a właściwie ze zmianą pory roku na, no właśnie, bliższą lata, woń ukryta w ciekawym flakoniku-liściu (niekoniecznie praktycznym, ale... czy główna cecha perfum to praktyczność? ;) ) przekonała mnie do siebie.

Skojarzenia mydlane wciąż mam, ale z czasem na mojej skórze rozwija się głównie nuta migdałowa, lekko przyprawiona kwiatami. Ten zapach sprawia, że czuję się dziewczęco, beztrosko. Jest bardzo, bardzo trwały, ale rozwija się na tyle ciekawie, że nie męczy w ciągu dnia.

Mój typ majowo-czerwcowy. Pięknie wprowadza w lato. Polecam sympatyczkom kwiatowych, acz niesztampowych zapachów.

Używam tego produktu od: 2010

Moje? Tak ale tylko czasami ;)

Zapach delikatny i uroczy aż do bólu.
Niewinny i bardzo słodki...ale nie jest to słodycz owoców czy banalnych kwiatów, momentami mdły (ale tak troszeczkę).Jest tu jednak coś więcej.
Zapach troche kojarzy mi się z Dior Dune, ale ten jest bardziej słodki. Dune to typowy klasyk, ten chce go troche zkopiować.

Zapach może się nudzić ale tylko gdy używa się go za często. Ja tego problemu nie mam bo kupowanie perfum to już mój zakupoholizm ;) gości więc w szafeczce i spokojnie czeka na swoją kolej... i szczerze to musi sie naczekać bo jest to jednak zapach dla zaawansowanych. To znaczy tyle, że nie umiem go używać często, zwariowałabym.
Są jednak dni, że chce nim pachnieć od stóp do głów!

Nieziemsko rozija się wtedy na skórze... prześlicznie!
Jest bardzo trwały,od rana do wieczora towarzyszy mi i wszytskim na około mnie :) Z tego co się orientuje nie drażni otoczenia (hura!)

Pasuje jak ulał do sukieneczki w kwateczki, do białych koronek i letniego spacerku :)))
Polecam!

Chińska gumka do mazania

Dostałam miniaturkę i myślę, że ją zużyję, ale tylko do wąchania na nadgarstku, bo zausznie do tego zapachu nie mam odwagi :D

Albowiem niestety, jest chemiczny - z początku przypomina mi chińską, pachnącą gumkę do mazania, pozbawioną troszkę jej wielkiej słodyczy. I nawet fajnie wąchać taką gumkę, ale globalnie pachnieć chińską gumką bym nie chciała ;)
Zapach zaczyna się mocno zielono, potem robi się mocno żółty.

I cóż... spod szalejącej gumki chińskiej zaczynają wyłaniać się kwiatki z łąki oraz siano, jednak wszystko nadal jeszcze chemiczne i dające po nosie. Jeśli to lato, to z początku wczesne, potem dojrzałe, ale lato w stylu plastic fantastic. To mi do Kenzo nie pasuje... Gumkę do mazania ma też w sobie Moschino, Light Clouds, jest ona jednak oczywiście inna.

Skojarzenia z szamponem Bambino i szarym mydłem też są trafione, choć do mnie bardziej przemawia gumka ;)

Zapach ma w sobie coś, co powoduje, że wącham go z ciekawością. Bardzo mnie zaskoczył.

Używam tego produktu od: dziś
Ilość zużytych opakowań: miniaturka

bardzo je lubię

Jestem zszokowana tak negatywnymi recenzjami:),według mnie najładniejszy zapach Kenzo, ale o biorąc pod uwagę fakt,że o gustach się nie dyskutuje, przeżyję:
1. pudrowe, ciepłe, delikatne. Bardzo wyczuwalny zapach mimozy i fiołka,czuje frezje, ale nie wiem czy tam są;) kojarzą się z latem, słońcem, rozgrzaną słońcem skórą
2. bardzo ładnie współgrają z moim ph:)
3. nie są dla mnie męczące
4. słodki flakonik
5.bardzo trwałe
W sumie nie jest to mój kwc-ale lubię je czuć na sobie, zwłaszcza jesienią, kiedy dopada mnie jesienny spleen i zimą. Taka zapachowa terapia;) jak bardzo tęsknię za latem.
Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 (50)

powinni tego zabronić

jest tak niesamowicie śmierdzący, tak odrażający, że naprawdę sama się dziwię, że kiedyś będę tak kategoryczna w recenzji, bo wiem ze o gustach się nie dyskutuje...
Nie chcę pisać, jakie dokładnie mam skojarzenia - bo uważam, że byłoby to trochę nieprzyzwoite...Dla mnie to niestety, zapach toalety publicznej+ odświeżacza, a może taniego mydła.
Ciężki, kwiatowy zapach, bardzo intensywny, troszkę pudrowy, troszkę przypominający Classique, to akurat jest dla niego na plus. Flakon przepiękny, z resztą tylko tyle ma związku z latem...Szkoda, przeokropnie, spodziewałam się lekkiego kwiatowego zapachu, w którym odnajdę słońce, znalazłam ukiszone biedne bliżej niezidentyfikowanie rośliniska, przywalone stęchłym pudrem...

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam miniaturkę

Mydło i puder

Opakowanie bardzo ładne, ale niestety nieporęczne i flakon 75 ml zajmuje dużo miejsca w szafce.
Zapach...Wiem, że tym co teraz napiszę zszokuję niejednego z Was :) Ale Kenzo Summer to dla mnie brat bliźniak dla Acqua di Gio. Z początku pachną tak samo - czyli jak mydełko w łazience w galerii handlowej ;) Później zapach robi się ciepły i ma tą pudrową, charakterystyczną dla perfum Kenzo nutkę. Zapach kojarzy mi się z olejkiem do opalania. Trwałość bardzo dobra. 6 godzin.

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 75 ml

frezje w plastikowym pudełku

Cóż generalnie przeżyłam, ale nie ośmielę powiedzieć, że jest ładny. Po nazwie spodziewałam się zapachu kwiatowego, łagodnego, na upały.
Otrzymałam: frezje zamknięte w plastikowym pudełku w 35 st. upale. Świeżych akordów wcale nie czuję, może zbyt szybko uciekają z mojej skóry.
Ogólnie nie bardzo widzę, gdzie mógłby mieć zastosowanie ten zapach, jedynie na wieczór w wakacje mogłabym go użyć.

Używam tego produktu od: -
Ilość zużytych opakowań: test

Wielki zawód

Niestety. Od lat w ciepłe miesiące perfumowałam się Kenzo Le Monde Est Beau i wciąż szukam czegoś podobnie ładnego, ale jakoś mi się nie trafia. A już najbardziej nie udało mi się w przypadku Summer. Po powąchaniu blottera zdecydowałam się na test na nadgarstku, pewnie dlatego, że w powietrzu unosiło się tyle zapachów i trudno było rozróżnić, co się wącha. Po wyjściu z perfumerii powąchałam nadgarstek i niestety przytrafiło mi się to co jednej z moich poprzedniczek - po prostu zebrało mi się na torsje. Zapach niby wodno-kwiatowo-trawiasty, ale to wszystko tak straszliwie plastikowe i okropne... Po przyjściu do domu musiałam bardzo dokładnie wyszorować nadgarstek, bo mdliło mnie przy każdym najmniejszym powiewie tego zapachu. Generalnie lubię testować zapachy i niektóre mi się podobają, inne mniej, niektóre uważam za "obce" albo dziwne, niektóre mnie trochę drażnią, ale takiego nieprzyjemnego wrażenia nie zrobiły na mnie dotąd żadne perfumy. Tylko dość ładne opakowanie ratuje je przed kompletną klęską - dla mnie zero gwiazdek za zapach.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy

Zbyt duzo kwiatow

O tym zapachu mozna napisac tylko jedno: Jest zbyt kwiatowy. Od samego poczatku wyczuwam opary, zołtawych kwiatkow tylko nie potrafie sobie przypomniec jaka maja nazwe. Na samym koncu dochodza jakies słodkie migdaly i na tym koniec. Zapach całosciowo jest paskudny i dla mnie nie dozniesienia. Lubie kwiaty, ale tym razem kenzo mocno przegial w tej swojej dosłownej kwiecistosci. Buteleczka ma brzydki kształt i ciezko trzyma sie ja w rece. Trwałosc 3godziny.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:...