Mydlnica Lekarska, Płyn do kąpieli z koncentratem ziołowym `Kwiat arniki`

Mydlnica Lekarska, Płyn do kąpieli z koncentratem ziołowym `Kwiat arniki`

Kosmetyk do kąpieli w postaci gęstej galaretki, bez zawartości SLS, pieni się na bazie mydlnicy lekarskiej. Zmiękcza wodę, zapobiega wysuszaniu się skóry, poprawia mikrokrążenie, relaksuje. Nie podrażnia, działa aromaterapeutycznie. Aktywne składniki: mydlnica, kwiat arniki, nasiona kasztanowca, igliwie sosnowe, marzanka, substancje nawilżające i osłaniające.

zapachowa
w butelce
w płynie
>250ml
Skóra
normalna

Relaks w towarzystwie ziół

Płyn ziołowy kwiat arniki jest ciemno grafitowy. Ma ładny ziołowy zapach, który jest doprawiony odrobiną słodkości. Kosmetyk tworzy lekką piankę. Produkt dobrze wpływa na nawilżenie skóry, zmiękcza ją, podczas kąpieli zaznamy odżywienia. Działa aromaterapeutycznie- koi ciało i zmysły. Niesamowicie odpręża i wycisza. Płyn Fitomed to jednak nie tylko fitoterapia, kosmetyk ma także za zadanie zmiękczyć wodę, która może działać drażniąco na skórę. Ja jestem bardzo zadowolona z tej wersji oraz z drugiej- kwiatu lipy :)

Świetne relaksujące działanie

Płyn zawiera wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, kwiatu arniki, nasion kasztanowca, igliwia sosnowego, ziela marzanki, substancje nawilżające i osłaniające.
Ma konsystencję syropu i w wannie przyjemnie się pieni. Nie zawiera detergentu SLS, więc przy jego użyciu raczej nie zatopicie się w morzu piany, ale dzięki temu jest łagodny dla skóry.
Zgodnie z sugestią producenta wystarczy dodać do wody 3-5 nakrętek płynu. Jest zdecydowanie wydajny. Poza tym ziołowy zapach długo utrzymuje się w kąpieli.

wypoczynek "w leśnym gaju"

Prawdę powiedziawszy, od czasu do czasu pozwalam sobie na dłuższe kąpielowe seanse, ale kiedy już do nich mam okazji przystąpić, pragnę, aby chociaż na chwilę dać odpocząć swojej skórze, ale także sobie. Dlatego nie potrafię wypowiedzieć się na temat wydajności owego preparatu - chociaż zwykle staram się z umiarem dolewać kilka kropel. Zaskoczeniem okazało się to, że owszem, wylałam z opakowania tyle płynu, aby wystarczył na pojemność zakrętki, a ilość piętrzącej się piany była niemałą niespodzianką.

W każdym razie, płyn nie pachnie ziołowo, lecz powiedziałabym, że tak niczym ususzona trawa latem. Dodatkowo, na dnie wanny osadziły się wspomniane we składzie igliwia sosnowe, które nadały nieco leśny, taki sielski klimat - ostrzegam, w zupełności te igiełki nie stanowią zagrożenia, nie kują, wystarczająco sam płyn je zmiękczył w opakowaniu do granic możliwości.

Tym bardziej owy płyn do kąpieli stanowi dla mnie osobistą nowość, ponieważ zwykle sięgam po produkty pachnące kwiatowo albo słodko/ trochę lukrowo. Dlatego nieco ryzykowałam, ale też kierowałam się ciekawością, chociażby jak sobie naturalna baza składników poradzi z moją subiektywną opinią.
Nie mogę nic zarzucić płynowi - łagodzi obrzęki, relaksuje, poprawia ukrwienie skóry. Czyli nie tylko nasza zewnętrzna powłoka lipidowa na tym korzysta, ale nasze wnętrze, także.

Cellulit adipocyty

Bardzo dobry

Płyn znajduje się w bezbarwnej buteleczce (dzięki czemu mamy ilość zawartości pod kontrolą), zamykanej na klik i poj 300ml.
Płyn- jest dość gęsty, jak widzicie na zdjęciu poniżej jest koloru bardzo ciemnej zieleni. Posiada dość intensywny, ziołowy zapach, ja osobiście bardzo lubię tego typu zapachy.
Dość dobrze się pieni. Jest wydajny.
Czy używałam go prawidłowo czyli wlewając do wanny?
Niezupełnie:)
Płynu tego używałam w połączeniu np z żelem pod prysznic lub nawet samodzielnie (tzn płyn nalewałam na mokrą gąbkę lub myjkę i myłam ciało) w obu przypadkach płyn bardzo dobrze sobie radził:)
Nie podrażnił mnie, nie uczulił, nie wysuszył skóry.
Fajnie relaksuje.

Recenzja :)

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony po pierwsze ceną kosmetyków (nie są drogie) oraz ich działaniem. Czyli stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny :)
Płyn do kąpieli można powiedzieć że wręcz naładowany jest koncentratem ziołowym. Jego zapach który wypełnia nie tylko łazienkę ale rozchodzi się tez na mieszkanie ;p pozwoli Nam się naprawdę zrelaksować i odprężyć, więc mamy możliwość na chwilę luksusu i relaksu we własnych 4 kontach. Jeśli chodzi o działanie płynu oprócz pięknego zapachu bardzo dobrze oczyszcza też drogi oddechowe, tak się składa, że w trakcie testu się rozchorowałem (kolejna próba dla kosmetyków) i kąpiele pomagały mi "odepchać" zatkany nos.
Dodatkowo skóra po kąpieli stawała się elastyczna gładka i przyjemna w dotyku. Płyn do kąpieli jest też bardzo wydajny bo już niewielka ilość dostarcza sporej ilości piany i intensywnego zapachu.

Hit wśród płynów do kąpieli!

Wspaniały płyn, który relaksuje po ciężkim dniu. Odpręża po wysiłku fizycznym. Zapach okazał się idealny i utrzymuje się w łazience przez cały czas trwania kąpieli. Nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie - sprawia, że staje się miękka i miła w dotyku. Tworzy delikatną pianę. Delikatnie barwi wodę, ale nie brudzi wanny. Jak dla mnie produkt bez wad :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 3/4

prawie idealny

Przekonałam się do tego płynu, ponieważ jest on bogaty w naturalne ekstrakty ziołowe i nie zawiera sls. Niestety dodano do niego inną nie fajną substancję (Cocamide DEA). Jednak płyn ten w żaden sposób mnie nie podrażnił, nie uczulił.
Miałam też drugą wersję płynu do kąpieli z tej marki: Kwiat Lipy (w którym również wykluczono sls) i również byłam zadowolona.
Dobrze, że firma poprawia składy, wyklucza sls, mam jednak wrażenie, że obecnie panuje moda na BEZ-SLS, a przecież jest wiele więcej innych szkodliwych składników. Jednak konsumentki nadal nie są świadome ich szkodliwości.
Powracając do właściwości tego płynu, uważam, że spełnia swoje zadanie. Charakteryzuje się przyjemnym, ziołowo-kwiatowym zapachem, który świetnie relaksuje. Oczywiście zmiękcza i poprawia jakość wody a przy tym wytwarza przyjemną pianę, która nie jest zbyt trwała. U mnie woda z wodociągu nie jest aż taka straszna, ale ten płyn na pewno znosi dyskomfort, jaki czasem miewam przy zbyt długim przebywaniu w wannie. Nie stosuje go za często, bo jednak prysznic zdecydowanie przemawia na korzyść, w moim przypadku za oszczędność czasu.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Rewelacyjny zapach i miękka skóra

Opakowanie: typowe dla marki Fitomed, prosta szata graficzna, wymienione ekstrakty i właściwości produktu. Pojemność 300 ml, otwierane na klik, mały otwór, ale nie trzeba czekać wieczność na to by wlać go do wanny, bo jego konsystencja nie jest na tyle gęsta by stanowiło to jakiś problem. Właśnie też nie do końca bym ją określiła tak jak producent, czyli jako galaretkę, raczej coś pomiędzy żelem a galaretką.

Zapach: i to jest właśnie ten powód dla którego czekałam z jego używaniem aż do jesieni, nie do końca komponował mi się z latem i upałami, a wiedziałam że kąpiel jesienią z jego użyciem będzie prawdziwą ucztą zapachową. Pachnie według mnie lasem iglastym, dominuje w nim właśnie zapach igliwia sosnowego i nie jest to taki zapach jak w typowych płynach do kąpieli, które pamiętam z dzieciństwa, czyli taki wielki zielony płyn o zapachu "leśnym". Ten jest subtelniejszy i bardziej prawdziwy.

Działanie: głównym celem mojej recenzji będzie pokazanie, że nie jest to standardowy płyn do kąpieli jakich wiele, tj. wlewamy do wanny, mamy masę piany spod której nie widać człowieka i na dodatek jakiś ładny różowy czy inny kolorek. Na pewno jest to płyn inny i w moim przypadku przełamujący nudę płynów Luksja, których mam sporo i trzeba mieć do niego trochę inne podejście ;) Kolor na zdjęciu wyszedł mi czekoladowy, patrząc na niego w butelce jest czarny- i już to jest dla mnie świetne, oczywiście barwi wodę na taki ciemny brąz/czerń i nie każdemu może się to spodobać. Z uwagi na brak SLS czy SLES nie ma po jego użyciu ogromu piany, jest naprawdę niewielka, ale jak już wspomniałam zapachem nadrabia. Zauważyłam też, że zostawia na skórze taką przyjemną warstwę, która powoduje, że skóra jest o wiele bardziej miękka i mogę spokojnie zrezygnować dzięki temu z balsamu.

Używam tego produktu od: Miesiąca

ideał

Idealny żel:
- fantastycznie oczyszcza
- pozostawia skórę nawilżoną
- ładnie pachnie
- relaksuje
- mało się pieni jednak i tak bardzo dobrze oczyszcza

Używam tego produktu od: 1 rok

Umila kąpiel

+OPAKOWANIE
Produkt dostajemy w standardowej plastykowej przezroczystej butelce.Dzięki której widać ile jeszcze zostało produktu.Na opakowaniu znajdują się wszystkie ważne informacji np skład,opinia producenta,data ważności.Etykieta się nie odkleja i nie zdziera.Dozownik jest w kolorze białym z małym dzióbkiem.Nie ma problemu z wydostaniem szamponu.Wszystkie kosmetyki z tej firmy są w takich samych opakowaniach.
+KONSYSTENCJA,KOLOR
Jak widać kosmetyk jest w kolorze bardzo ciemnej zgniłej zieleni.Produkt jest dość wodnisty chociaż z wodą tak szybko się nie łączy.Tworzy bardzo delikatną pianę co mi osobiście bardzo się podoba i barwi wodę na zielono.
+ZAPACH
Po prostu go ubóstwiam kąpiel z tym płynem sprawia mi wielką przyjemność.Ponieważ zapach bardzo przypomina męski a jak takie uwielbiam.Czuć w nim zioła pachnie troszkę jak Dentosept,ale bardziej delikatniej i słodko.
+POJEMNOŚĆ,CENA
300ml kosztuje 12zł
+DATA WAŻNOŚĆ
6 miesięcy po otwarciu
+/-WYDAJNOŚĆ
Cała butelka wystarcza na około 6 kąpieli
-/+DOSTĘPNOŚĆ
Produkty marki Fitomed możemy kupić na ich stronie internetowej oraz w sklepach zielarsko-kosmetycznych.Na stronie producenta także mamy a dokładnie podane są miejsca gdzie jeszcze możemy spotkać kosmetyki tej marki
+DZIAŁANIE
Podczas kąpieli zapach unosi się w całej łazieńce.Płyn wytwarza delikatną piankę i naprawdę podczas kąpieli można się zrelaksować.Skóra po wyjściu w wanny jest mięciutka i miękka w dotyku

*Podsumowanie*
Naprawdę jestem z niego zadowolona i umila mi kąpiel ;)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Zmiękcza wodę i nawilża cało

Koncentrat arnikowy w widoczny sposób różni się od drogeryjnych płynów.
W przezroczystej butelce wygląda na czarny, w rzeczywistości jest ciemnozielony i na ten kolor zabarwia wodę.
Ma leśny zapach iglaków. Bardzo przyjemny i odprężający. Działa relaksując.
Gdy wlejemy go pod bieżącą wodę tworzy przyjemną, miękką pianę.

Podczas kąpieli czuć, że woda nie wysusza skóry a wręcz przeciwnie. Otacza ją ochronnym płaszczem.

Płyn działa przeciwobrzękowo i poprawia ukrwienie skóry. Tak pisze producent. U mnie niweluje uczucie ciężkich nóg.

ziołowa kąpiel

Konsystencja rzadsza niż płynu z lipy. Kolor lekko zielonkawy. Zapach ziołowy ale nie mój. Płyn ładnie delikatnie się pieni. Daje przjmeny relaks podczas kąpieli. Skóra po umyciu nie jest przesuszona ani podrażniona. Dobrze oczyszcza jednocześnie pielęgnując ciało.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 duże