L'Oreal Paris, Magic Retouch, Błyskawiczny retusz odrostów w spray'u (różne odcienie)

Niezapowiedzani goście? Ważne wyjście? Jeśli farbujesz włosy, jesteś aktywna, chcesz wyglądać dobrze zawsze i wszędzie, nawet gdy brakuje Ci czasu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Natychmiastowy retusz odrostów i siwych włosów. Szybko wysycha i utrzymuje się aż do kolejnego mycia. Mieści sie w damskiej torebce i jest wielokrotnego użycia.

Spray dostępny w 5 odcieniach:
- blond
- ciemny blond
- brąz
- ciemny brąz
- czerń

Średni

Niestety produkt nie jest rewelacyjny. Odcień ciut za ciemny jak dla mnie. Aplikacja dość ciężka, trzeba naprawdę dobrze się posługiwać produktem aby dobrze wyglądał na włosach. Mam wrażenie, że troszkę skleja włosy. Czuję się niepewnie i niekomfortowo jak mam napsikany "retusz" na włosy. Już wolę użyć suchego szamponu w kolorze brązu, który przynajmniej trzyma włosy świeże i w dobrym odcieniu czyli przeciwieństwa do tego produktu.

recenzja

Stosowałam ten spray kilka razy, żeby sprawdzić jak sobie poradzi z odrostami i moim zdaniem nie do końca się do niego przekonałam. Jest to dość suchy spray, ale wiadomo, że każdy ma inny odcień włosów i brąz który używałam nie trafił w mój odcień. Wydawał się na moich włosach lekko tłusty i co prawda krył wszystkie odrosty i trzymał się dość długo. lecz nie czułam się z tym komfortowo.

Jedyny taki choć wzbudza wiele kontrowersji

Pierwsze wrażenie było dla mnie bardzo negatywne. Kolor, który wybrałam (brąz – na opakowaniu wyglądał jak mleczna czekolada) był dużo ciemniejszy niż się spodziewałam – lecz o dziwo odpowiedni dla moich ciemnych włosów.
Magic Retouch przypomina działaniem suchy szampon – choć jest bardziej skoncentrowany, wilgotniejszy i punktowy. Dość szybko wysycha, lekko się pyli i wymaga trochę wprawy.
Podczas pierwszej aplikacji pobrudziłam sobie bluzkę drobnymi kropeczkami…tuż przed wyjściem, a aplikacja na linii włosów tuż przy skroniach okazała się wielkim wyzwaniem. To zdarzenie wprowadziło dużo obaw podczas kolejnych prób polubienia się z tym kosmetykiem.
Sam efekt był jednak w porządku. Odrosty zakamuflowane, siwe włosy niewidoczne – zatem produkt spełnił swoje działanie – pod warunkiem, że były to włosy na samym czubku głowy… Produkt oprócz kamuflowania odrostów daje wrażenie gęstszych włosów. Trochę je usztywnia (działanie trochę podobne do pudrów, które unoszą włosy) – zatem jest dość mocno wyczuwalny.
Po kilku godzinach noszenia produktu moje cienkie włosy jednak szybciej się przetłuszczały. Produkt trzyma się wzorowo pod warunkiem, że nie zaczynamy się drapać lub nagminnie dotykać miejsca „kamuflowanego” – można mocno pobrudzić sobie paznokcie i „wydrapać” łysą dziurę na głowie. Przy skroniach zaobserwowałam, że produkt lekko się „zważył” niczym podkład po kilku godzinach noszenia na mojej tłustej cerze.

PODSUMOWANIE:
Niestety nie jestem fanką tego produktu – mimo, że nie raz pomógł mi w nagłych sytuacjach. Korzystanie z niego jest dla mnie koniecznością. Najchętniej sięgam po niego gdy wiem, że moje wyjście nie przekroczy 4h. Magic Retouch to dość fajny gadżet, który warto mieć i mimo tak wielu wad – stosuję go, bo jest pewną innowacją oszczędzającą czas.

Batiste

Retusz odrostów szybko i lekko

Odrosty to jedyny problem jaki mam przy farbowaniu włosów. Pełna nadzieji sięgnęłam po ten Magic Retouch. Przyznam, że całkiem pozytywne wrażenia. Faktycznie po rozpyleniu widać od razu różnicę. Nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ani poświęcać na użycie jakiejś dłuższej ilości czasu. Wystarczy rozpylić i gotowe. Spray dość wydajny, bo stosowałam już kilka razy i nadal go mam. Opakowanie jest niewielkie więc bez problemu można go mieć przy sobie w torebce. Jedynym minusem był fakt, że włosy po spryskaniu miały lekki połysk i czuć było na ich powierzchni spray. Ale po rozczesaniu wszystko było tak jak być powinno. Moim zdaniem bardzo trafiony produkt. Na pewno będę kupować.

Niestety

Niestety produkt nie spełnił moich oczekiwań. Odrosty nie zostały zretuszowane. Mam włosy blond, rozjaśnianie, naturalne to ciemny blond i niestety ten kosmetyk nie dał im rady.

U mnie się sprawdza

Testowałam odcień chłodnego brązu. U mnie się sprawdził. Włosy farbuję już od wielu lat, z mysiego blondu na chłodne odcienie brązu, więc różnica spora i odrosty zwykle szybko były widoczne. Ten spray szybko maskuje odrosty, nic nie spływa w deszczu, a tego się trochę bałam. Nie wygląda to sztucznie, nie rzuca się w oczy. Włosy po nim sa sztywniejsze, jakby utrwalone lakierem do włosów. Ogólnie efekt jest ładny, równy, wygląda naturalnie. Jako szybki retusz odrostów rewelacja. Szkoda, że trwałość tylko do pierwszego mycia.

tny

Świetny produkt! Uratował mnie przed ważną kolacją, nie zdązyłam umówić się na farbowanie odrostu u mojej fryzjerki. Wystarczyła chwila by nie było widać odrostu, cały wieczór miałam spokojny, a spotkanie poszło po mojej myśli!

super wynalazek

nie spodziewałam się, że ktoś kiedyś wpadnie na taki pomysł, ale dla tego kogoś należą się brawa. mam ten retusz koloru brąz i wierzcie lub nie ale to naprawdę działa i pokrywa te wstrętne siwuchy. trzeba go jednak ostrożnie nakładać, bo inaczej zrobimy sobie plamę na czubku głowy.

Nie działa

Aż ciężko mi uwierzyć w pozytywne opinie na temat tego produktu. Na moich włosach w ogóle nie przyniósł rezultatu, nie zrobił nic kompletnie z odrostami. Dla pewności próbowałam kilka razy. Jedyne co pozostało na moich włosach to wygląd jakby były przetłuszczone.

Co miesiąc ratuje mój Look

od 17 roku życia walczę z siwymi włosami i niestety z każdą wiosną jest ich coraz więcej. Jestem naturalną brunetką i do tego włosy rosną mi bardzo szybko przez co muszę je farbować co 3 tygodnie. Już nie raz zdarzało mi się chodzić z widocznym srebrnym paskiem. Odkąd trafiłam na MR, mój problem znikną. Kapitalnie pokrywa siwe włosy, dzięki czemu mogę przesunąć kolejne farbowanie o tydzień lub dwa. Jedyny minus to to, ze jak zasnę bez mycia głowy to zostają ślady na poduszce :)

Przy odpowiednim zastosowaniu całkiem daje radę

Z pewnością produktu trzeba się nauczyć używać. Trzeba stosować go z umiarem i zachowawczo. Zapach znośny, trzeba poświęcić trochę czasu, aby uzyskać optymalny efekt, ale jak na pierwszy tego typu produkt na rynku całkiem daje radę. Nie m niej jednak, czekam na kolejne wersje, które będą bardziej dopracowane. Osobiście używam koloru ciemny blond, który najbardziej pasuje do moich włosów. Moze kolejnym krokiem niech będzie rozszerzenie linii kolorystycznej

szybki kamuflaż w awaryjnej sytuacji

Ciekawy produkt. W przypadku moich, pojedynczych siwych włosów to póki co przerost formy nad treścią, jednak dobrze sprawdza się na jaśniejszych odrostach.
Zdecydowanie nie używałabym go codziennie, obciąża włosy w podobny sposób do suchych szamponów i uważam go raczej za środek zaradczy w awaryjnych sytuacjach.
Trzeba dojść do wprawy z nakładaniem i robić to dość uważnie, by się nie pobrudzić.