L'Oreal Paris, Skin Expert, Maska czysta glinka oczyszczająco-matująca

L'Oreal Paris, Skin Expert, Maska czysta glinka oczyszczająco-matująca

Wyjątkowa oczyszczająco-matująca maska do twarzy zawierająca w swoje formule 3 mineralne glinki:
-kaolin - glinka o wysokiej zawartości krzemianów, która doskonale absorbuje zaniesczyszczenia i nadmiar sebum,
- montmorylonit - glinka niezwykle bogata w minerały pomaga zredukować niedoskonałości,
- ghassoul - glinka o wysokiej zawartości oligoelementów rozjaśniających skórę.
Kremowa formuła maski została wzbogacona w ekstrakt z eukaliptusa, aby dokładnie oczyścić i zmatowić skórę, jednocześnie nie wysuszając jej. Natychmiast po użyciu skóra jest odświeżona, oczyszczona i pozbawiona zanieczyszczeń.
Produkt testowany dermatologicznie.

Mam mieszane uczucia

Maska faktycznie działa, ale jej działanie jest dość typowe dla glinek. Po rozprowadzeniu na twarzy (mam cerę tłustą więc używam jej prawie na całej powierzchni) powoli zasycha ściągając skórę a po 10-15 minutach w miejscach gdzie mam najbardziej rozszerzone pory pojawiają się "dziurki"- w tych miejscach glinka pochłonęła sebum. Zdolność absorpcyjna tej maski jest naprawdę duża- to widać gołym okiem, a po użyciu skóra jest czysta i matowa przez dłuższy czas. Niestety glinka dość mocno wysusza skórę, przez co trzeba ją ratować nawilżaniem. Co gorsza, skóra oraz oczy mnie pieką, już sam zapach jest trochę drażniący. Mimo wszystko nie spodziewałam się po tej masce, że naprawi moją cerę i sprawi że będzie idealna, więc jej działanie oceniłabym na 4/5.
Co niestety obniża moją ocenę to opakowanie. Biorąc pod uwagę, że w tej samej drogerii można dostać podobne maseczki jednorazowe, których w tej cenie można kupić 10-12 wymagałam od tego produktu więcej. Mam prostokątną i dość dużą powierzchniowo twarz i niestety produkt wystarczył mi na 6 aplikacji. Za pierwszym razem próbowałam nakładać ją palcami, ale był to błąd, lepiej używać syntetycznego pędzla, wtedy można zużyć wszystko co jest w słoiczku, choć jego kształt tego nie ułatwia. Trochę przereklamowany produkt jak na tą cenę.

Glinka oczyszczająca

Maseczka sprawdza się w 100%. Doskonale oczyszcza twarz oraz zwęża pory. Pojawia się efekt ściągnięcia, dlatego po maseczce warto użyć kremu nawilżającego ( ale jest to normalne przy glinkach).
ALeeee jak na taką cenę, to chyba wolę robić własne maseczki z glinki. Efekt jest ten sam, a wychodzi taniej i wydajniej :) Niestety jak dla mnie cena jest zbyt wygórowana.

Bardzo fajna!

Do tej pory na moją mieszaną skórę w stronę tłustej stosowałam tylko glinki sypkie. A tu proszę jakie udogodnienie ! Fajna formuła od razu gotowa do użycia, przyjemna konsystencja, łatwo się aplikuje (trudniej zmywa). Faktycznie nie przesusza. Lekko szczypie skórę, także raczej nie nadaje się dla wrażliwców.

Gala KWC 2017

Perfekcyjne oczyszczenie & kontrola sebum.

Pierwsze co rzuca się w oczy to opakowanie. Poręczny, ale szklany słoiczek nie jest najlepszą rzeczą, którą można trzymać na łazienkowej półce. Mi wszystko zawsze spada, więc bałam się, że produkt może się zniszczyć. Raz nawet spadł, ale szkło jest na tyle mocne, że nic się nie stało.
Idąc dalej, maseczka ma bardzo przyjazną konsystencję i nienachalny zapach. Po zmyciu twarz jest widocznie oczyszczona i zmatowiona, a po dłuższym czasie stosowania widać zmiany na lepsze. Odblokowane pory i zmniejszona ilość wydzielanego sebum. Produkt idealny.

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo mocne oczyszczenie!

Aż za mocne.... Niestety na mojej suchej skórze wywołała mocne przesuszenie, ściągnięcie i zaczerwienienie. Miałam 3 jednorazowe saszetki i po każdej to samo, bez względu ile trzymałam i czy w międzyczasie ją spryskiwałam hydrolantami, jednak po nałożeniu kolejnej maski, tym razem nawilżającej, muszę przyznać, ze efekt nieziemski. Skóra połykała to nawilżenie w błyskawicznym tempie, ale jednak nie o to chodzi w maskach, by po maseczce nakładać maseczkę....

Niestety nie dla mnie..

Producent zapewnia, że maska nie wysusza cery, a jednak moją - mieszaną, wysusza.
Pozwala na wielokrotne użycie, chociaż opakowanie jest bardzo nieporęczne.
Po użyciu niestety wychodzi mi więcej trądziku

Zdecydowanie na Tak!

Maseczka oczyszczająco-matująca to jak na razie jedyna maseczka z serii glinek, ktorej używałam, ale na pewno nie ostatnia! Moja skóra świetnie na nią reaguje, łagodzi wszelkie wypryski, twarz jest gładka i zdrowo zmatowiona. Mogę bardzo często jej używać bo nie przesusza mi skóry twarzy.

Świetny produkt

Według producenta opakowanie starcza na 10 aplikacji, moim zdaniem powinno starczyć nawet na więcej, chyba że ktoś nakłada bardzo grube warstwy. Cena jest dość wysoka ale jak przełożymy to na ilość możliwych użyć to nie wychodzi już tak drogo. Jako pierwszą kupiłam maseczkę z 3 glinkami i ekstraktem z czerwonych alg i tak mi się spodobała, że postanowiłam wypróbować pozostałe warianty. Zielona - z ekstraktem z eukaliptusa, której poświęcona jest ta recenzja ma za zadanie oczyszczać, matować i odświeżać skórę. Jej konsystencja jest dość gęsta, maska jest zbita ale bardzo łatwo się ją nakłada, trochę trudniej zmywa Dość szybko zasycha ale nie tworzy wtedy skorupy na twarzy i nie osypuje się. Trzeba zmyć ją za pomocą wody. Po użyciu maseczki skóra jest wyraźnie wygładzona, oczyszczona, poprawia się jej wygląd. Zapach tego produktu jest bardzo delikatny i moim zdaniem przyjemny. Szata graficzna opakowania i sama jego forma też bardzo mi się podobają. Słoiczek wygląda naprawdę elegancko, jest całkiem wygodny w użyciu, jednak przy nakładaniu palcami sporo kosmetyku zostaje mi pod paznokciami

Cudowna!

Jestem zachwycona tą maską! Doskonale oczyszcza cerę , pozostawia ją gładką , zmatowioną. Pory są mniej widoczne . Bardzo łatwo się zmywa . Dodatkowym plusem jest to ,że skóra po zmyciu nie jest ściągnięta , wysuszona. Jak najbardziej polecam! Na pewno kupie ten produkt ponownie !

Nie dla mnie.

Podczas jednej z akcji promocyjnych udało mi się zdobyć kilka saszetek nowych masek Loreal z serii Czysta Glinka. Jako, że uwielbiam tego typu produkty pielęgnacyjne, ochoczo przystąpiłam do "testów".

Krótka charakterystyka cery.
Mieszana, lekko wrażliwa, delikatna, ale bez większych skłonności do niedoskonałości.Co prawda walczę z zaskórnikami, ale są one ulokowane w okolicach płatków nosa i jest ich niewiele.
W codziennej pielęgnacji cery stawiam na nawilżenie, odżywienie i rozświetlenie, od czasu do czasu stosuję kuracje złuszczające i matujące.

+ wydajność, jedna saszetka wystarcza średnio na dwie aplikacje( cała twarz), lub jeśli chcemy, możemy pokryć nią tylko wybrane części twarzy wymagające oczyszczenia i zmatowienia

+ przyjemna konsystencja, aksamitnej, gęstej, kremowej glinki, dobrze się rozprowadza, nie spływa z twarzy, nie wycieka z opakowania

+/- działa, oczyszcza i matuje, ale jest przeznaczona raczej do cer tłustych, trądzikowych, dla mnie za mocna, o wiele lepiej na mojej skórze także w kwestii matowienia i oczyszczania sprawdza się maska glinkowa o szarym kolorze, również Loreal

- bardzo mocno zasycha i ściąga cerę (konieczne spryskiwanie wodą termalną, tonikiem, itp.)
- trudna do zmycia, maże się, roluje, wymaga czasu
- nie podoba mi się jej mocno ekaliptusowy męczący zapach
- dla mojej cery zbyt mocna i inwazyjna, skóra delikatnie piecze, jest zaczerwieniona

Przez kilka miesięcy zużyłam kilka saszetek produktu.

Idealna dla mojej mieszanej cery

Moja mieszana cera zakochała się w tej maseczce, która bardzo dobrze oczyszcza i matowi. Po zmyciu maseczki cera jest pełna blasku i energii, niedoskonałości mniej widoczne a pory zwezone. Uważam tą maseczke za bardzo dobry produkt i polecam ją. Warto wypróbować.

Wykorzystała: kilka próbek

bardzo lubię!

Jedna z moich ulubionych masek. Bardzo dobrze oczyszcza cerę z różnego rodzaju zanieczyszczeń dzięki czemu cera staje się idealnie wygładzona. Dodatkowo maska bardzo dobrze matuje co u mnie sprawdza się idealnie. Zapach i konsystencja jest na plus