Lancome, Hair Sensation, Nutrition Intense (odżywka do włosów zniszczonych i suchych)

Luksusowa odżywka wzbogacona opatentowanym przez Lancome kompleksem "Nutrition System", zawierającym ceramidy, proteiny jedwabne i miód, o działaniu ochronnym i wygładzającym powierzchnię włosów, dla zapewnienia maksymalnego blasku.

Obciążnik w kremie

Podeszłam do tej odżyweczki pełna nadziei, zwłaszcza po udanych eksperymentach z serią Lancome do włosów farbowanych, a że moje i farbowane i wysuszone były ponad miarę przyzwoitości (dochodziło do ich łamania), uznałam, że trzeba mi czegoś specjalistycznego.
Zawiodłam się okrutnie. Ten produkt nie tyle włosy nawilża, co je w jakiś sposób natłuszcza (!), bardzo obciążając. Nie jest może aż tak radykalny w przyklejaniu włosów do głowy jak szampon z tej samej serii (stosowany razem z jakimś zwykłym szamponem ujdzie, ale trzeba oszczędnie i na same końcówki), ale też pozbawia fryzurę wszekiego życia i puszystości. Włosy nie były lśniące, sprawiały wrażenie czymś oblepionych, wyglądały na wymęczone.
Odżywka razem z szamponem tworzy zabójczy duecik.
Ładnie pachnie i to na tyle. 2* bo ostatecznie da się jej używać (w przeciwieństwie do szamponu), jest nawet wydajna. Ale robiłam to bardzo niechętnie, na pewno z własnej woli nie powtórzę.

Seria "Nutrition Intense" dziwnie przypomina mi czerwoną serię L'Oreal'a do włosów farbowanych, której bardzo nie lubię, bo robi ze mnie właśnie starą Indiankę z zaczeską (bez obrazy Indianek)... Co jest szczególnie irytujące w zestawieniu z cenami produktów Lancome. :(

Nie wątpię, że są osoby, które lubią takie obciążające odżywki - mają włosy kręcone, elektryzujące się czy "puszące". Ale dla prostych, gładkich włosów, choćby suchych jak pieprz, ta odżywka (ani tym bardziej szampon) się nie nadaje.

Zużyłam dwie miniaturki.