Anti-Age Handcreme ( Antystarzeniowey krem do rąk)

Anti-Age Handcreme ( Antystarzeniowey krem do rąk)

Bogaty w składniki odżywcze krem do rąk. Zawiera wyciąg z zielonej herbaty, witaminę E i pantenol. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, wygładza istniejące już zmarszczki, redukuje plamy na skórze. Szybko się wchłania pozostawiając gładkie i miękkie dłonie.

cytrynowy "znikacz" skórek

Po sojowym Daxie i n-tym opakowaniu malinowego AA (ten chyba odpowiada mi najbardziej)przyszedł czas na zmiany i wybrałam tym razem pielęgnację przeciwstarzeniową ;) chociaż nie do końca, bo sam krem nie zawiera żadnego filtra i trzeba tę warstwę kłaść osobno.
Krem ma jak dla mojego oka dobry skład bo nawilża gliceryna, olejem z awokado i soji.
Rozmumiem, ze aby utrzymać dobre nawilżenie skóry, krem musi posiadać jakieś walory "blokujące" uciekanie wody z naskórka, ale jak na mój gust to raczej mam wrażenie zalepienia dokumentnego dłoni i uczucie, że sie pod tym tylko pocą - stąd brak 5 gwiazdek (no i ta obiecana zielona herbata gdzieś na szarym końcu skladu) - krem zostawia wyraźną, śliska warstwę, która długo się wchłania. Na skórki wokół paznokci działa to jednak wybornie i dlatego nie obniżam drastycznie oceny, tym bardziej, ze przez kilka tygodni smarowalam nim tez stopy.
Krem pachnie intensywnie cytrusowo-słodko, niczym mocno posłodzona herbata z cytryną (albo jak krem do rąk Erisu) , ale zapach nie jest mdły czy nachalny - znika po kilku minutach.
Ciezko go wydobyc do konca z tubki z miekkiego plastiku (rozcielam opakowanie a tam calkiem jeszcze sporo na dnie!).
Jednakowoż, wydaje mie się, że ten krem, lepszy będzie na zimę niż na lato - ale w lecie może być dobry podczas naprawiania dłoni po sportach extremalnych - czyli np. codziennym, wielogodzinnym zwijaniu lin umaczanych w słonej wodzie :)