Oriflame, Coconut & Sea Salt Soft Scrub (Peeling z kokosem i solą morską)

Oriflame, Coconut & Sea Salt Soft Scrub (Peeling z kokosem i solą morską)

Zgłaszająca osoba: cookiepower

Sól morska delikatnie poleruje skórę, nadając jej gładki wygląd. Olejek kokosowy, wosk pszczeli i masło shea nawilżają i odżywiają skórę, zapewniają uczucie miękkości i komfortu. Producent nie stwierdza czy to jest peeling do ciała czy do twarzy, ale jego mała ilość sugeruje na to iż jest to peeling do twarzy.

Skład: glycerin, sodium chloride, aqua (water), paraffinum liquidum (mineral oil), cera alba (beeswax), sodium laureth sulfate, cetearyl alcohol, cocamidopropyl betaine, butyrospermum parkii (shea butter), prunus armeniaca (apricot kernel oil), vitis vinifera (grape) seed oil, petrolatum, parfum (fragrance), hydrogenated coconut oil, propylparaben.

Cena: 19,90 / 75 ml

Szczypał i napinał twarz

Ten peeling to porażka!!
Zacznę od tego, że tubka tego peelingu jest naprawdę mała. Peeling zawiera dość duże, grube ziarenka soli, które podczas peelingowania ulegają rozpuszczeniu.
Mam cerę normalną i nie mam z nią większych problemów, ani reakcji na większość nowych kosmetyków do twarzy także mogę sobie pozwolić na drobne eksperymenty i wiem że nic mi nie będzie.
Po użyciu tego scrubu moja skóra była lekko czerwona, jakby rozpalona, piekła mnie miejscami, min. na policzkach i w okolicach oczu, mimo że nie peelingowałam tych miejsc. Skóra twarzy szczypała w okolicach nosa i ust (tam gdzie znajdują się śluzówki) - do twarzy się nie nadawał!

Dodatkowo ochydny słony smak peelingu, bleh! chcąc nie chcąc zmywając go pozostawiał po sobie słonawy posmak, zapach też szczególnie nie przypadł mi do gustu.

Użyłam parę razy do ciała i to samo, miejscami skóra była rozpalona, jakby rozgrzana i piekła.
Odstawiłam go w ciemny kąt w łazience, podczas porządków wywaliłam do kosza, bo stracił termin ważności. Nie polecam.

Używam tego produktu od: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: ok. 1/2 opakowania

Pachniał wakacjami :)

Delikatny peeling do twarzy.
Odpowiedni również do cery wrażliwej i z problemami, gdyż nie podrażnia skóry.
Po użyciu twarz była jakby bardziej rozświetlona, jak po masażu ;)
I ten zapach kojarzący się z wakacjami i wylegiwaniem się na plaży...

Używam tego produktu od: używałam jakieś 7-8 lat temu
Ilość zużytych opakowań: 2-3

słabo peelinguje, ale pachnie

Jeśli ktoś szuka scrubu, to w tym przypadku raczej się zawiedzie. Ten peeling ma siłę działania peelingu enzymatycznego. Spokojnie można go używać do twarzy, nawet mając cerę wrażliwą czy naczynkową. Drobinki w nim zawarte są delikatne i jest ich raczej niedużo. Za to świetnie nawilża, również wygładza skórę, ale bardziej dzięki temu nawilżeniu niż ścieraniu naskórka. Używałam go zarówno do twarzy, jak i do ciała. Pojemność ma niestety niewielką, więc wystarczył mi na ok. 4-5 razy. Zauroczył mnie jego zapach - nie jest to typowy, słodki kokos, ale zapach... plaży ;) Kokos w połączeniu z piaskiem... :) Tak samo pachnie kokosowy żel pod prysznic.

Używam tego produktu od: ok. 2 tyg.

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 02

kiepski

Moja najmłodsza siostra jest konsultantką Oriflame i czasem coś tam od niej kupię dla podratowania uczniowskiego budżetu. Ten peeling jest ostatnim nabytkiem w mojej kolekcji. Niestety kompletnie nieużytecznym. Nie jest to preparat do twarzy, jak sugeruje opis, ale do ciała. Tuba faktycznie maleńka (tylko 75ml), co powoduje, że jest to dosyć drogi kosmetyk (gdyby miał pojemność przeciętnego peelingu do ciała, jego cena w promocji wahałaby się w granicach 45 zł). Działanie: lekko nawilża i natłuszcza, jednak to peeling, a zatem ma przede wszystkim ścierać! Sól morska rozpuszcza się błyskawicznie pod wpływem wody, co powoduje, iż nie sposób złuszczyć nim naskórka. Może użycie na sucho to jakaś metoda na ten bubel, tylko kto przy zdrowych zmysłach odważy się tak pokiereszować skórę?! Ja na pewno nie.
Do tego wszystkiego jest mało wydajny i jakoś tak dziwnie pachnie, niby kokosem, ale nie do końca.
Znam lepsze preparaty do pellingu i ten z całego serca odradzam.

Używam tego produktu od:dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

pachnie :) ale słabo działa

Zapach obłędny, szczególnie intensywnie czuć podczas stsowania peelingu, niestety na skórze się nie utzrymuje. Stosuję tylko do ciała, bo tak na opakowaniu podali, poza tym bałaby się solą po twarzy jeździć.
Peeling ma kremową konsystencję co sprawia, że nie ujrzymy zbyt dużo piany, za to skóra się ci4eszy, bo jest lekko nawilżona po całym zabiegu.
Drobinki peelingujące z soli dość małe, przez co są delikatne. Mam wrażenie,że nacieram się kremem z wiórkami kokosowymi, a nie z solą morską.
Pojemność trochę mała - starcza na ok. 4 razy na ciało. W zasadzie odpowiada mi taka tubka, bo jak coś nie tak to bez żalu szybko mozna się rozstać, cena tylko powinna być adekwatna do ilości kosmetyku.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:kończę pierwsze

Niezbyt

Zapach jak juz wcześniej wspomniano zabójczy,ale...no wlaśnie.Na początku użyłam do ciała,ale nie sprawdził się za bardzo(ani to żel ani peeling),potem wypróbowałam na twarzy(zazwyczaj nie stosuję kosmetyków do ciała na twarz no ale...)i może i doznania węchowe były pierwszorzędne ale sól zawarta w peelingu zaczęła niemiłosierie piec:(.Także nie wiem do czego go zużyję,ale wyrzucić nie wyrzucę bo zapach boski.Sam pomysł peelingu z solą dobry ale granulki za małe i w zbyt nikłej ilości-zanim zdąrzą :podrapać" wogóle skórę już ich nie ma.

Ślicznie pachnie!

Przede wszystkim pięknie pachnie kokosem (choć po dłuższym czasie mdląco) stosuję go na twarz i ciało. Bardzo fajnie masuje skórę, nie jest podrażniona, nie szczypie jak po innych peelingach. Pojego użyciu skóra nie była wysuszona a gładka i "żywsza". Opakowanie trochę małe (75 ml) ale jak się okazało dość wydajne z tym że ja używam go częściej na twarz niż na całe ciało, gęsta konsystencja sprawia, że kosmetyku nie trzeba nakładać dużo. Ładne opakowanie. Ogólnie fajny i przyjemny peeling ;)

Używam tego kosmetyku od: 3 tyg./ ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

<b> P.S. CO DO GŁÓWNEGO OPISU PRODUKTU:

Na opakowaniu są podane inne olejki niż tutaj napisano mianowicie:
Olejki: z pestek winogron, kokosowy i morelowy nawilżają i zmiękczają skórę (...) </b>

dobry ale mały

Ma bardzo gruba ta sol przez co dobrze sciera,skora jest gładziutka i pachnaca kokosem:)Plus odejmuje za to ze na poczatku nakładania na twarz peeling ma ładny zapach kokosu,lecz pozniej smierdzi sola..i to mi sie nie podoba zabardzo ale ogolnie ok tylko strasznie mdlacy zapach.Uzywałam tego kosmetyku na poczatku do twarzy bo nie było w katalogu napisane do czego on jest :[ niemiłosiernie piekła mnie po nim twarz !!do ciała ten peeling to wystarczy chyba tylko na 2 razy bo tubka to juz mniejsza nie mogła chyba byc...To chyba tubka podrozna na 2 dni wakacji hehe