Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Doskonały!

Krem poleciła mi dermatolog. Mam skórę atopową, wrażliwą, dość problematyczną jeśli chodzi o właściwe nawilżenie. Większość kremów w ogóle jej nie nawilża lub zostawia uczucie tłustej powłoki Cicialfate okazało się wybawieniem. Bardzo wydajny, super konsystencja, odżywia, nawilża i działa dokładnie tak jak powinien. Jedyny minus to problemy z jego dostępnością i dość duży rozstrzał cenowy. Lepiej zamawiać online niż szukać w superpharmie.

Dobry sklad

Kupiłam ten produkt zachęcona opiniami na wizażu, produkt jest przyjemny, ze średniej półki cenowej, efekt ukojenia gwarantowany dlatego daje mu najwyższą z możliwych ocen

Wolę Zinalfat

Krem ten nie sprawdzil sie jako dopelnienie kuracji antytradzikowej.Masci z nadtleniem benzoilu wysuszyly skore na wior.Cicalfate jest duzo slabszy w moim odczuciu niz Zinalfat.Ale sprawdzil sie po operacji na blizne po wyjeciu szwow.Smarowalam tym kremem kilka razy dziennie i wygoilo sie ladnie.

Gala KWC 2017

Magia w niepozornym opakowaniu

Krem poleciła mi dermatolog, gdy miałam podrażniony nos po używaniu chusteczek do nosa i po mocnych zabiegach kosmetycznych - robi to, to obiecuje producent:

+ KOI! Ten krem to opatrunek w kremie
+ łagodzi
+ działa antybakteryjnie
+ przywraca skórze komfort

Niestety, z konsystencja jest trochę gorzej, bo przez parafinę w składzie, kremik jest tłuściochem, wiec na dzień odpada.

Mógłby jeszcze nawilżać, lecz najważniejsze co powinien robić, to robi, wiec często łącze go serum nawilżającym i jakos dajemy radę ;)

Polecam, perełka wśród kosmetyków Avenki

Serio- bardzo dobry!

A więc tak: mam tłustą skórę. Bardzo tłustą. Ale jednocześnie zupełnie odwodnioną, spinającą się i okazjonalnie łuszczącą. W dodatku moje pory zapycha niemal wszystko- czasem zbyt twarda woda doprowadza to wykwitów.
Ten krem uspokoił prawie wszystkie te symptomy. Mało tego- można nim traktować niemal wszystkie podrażnienia (co często robiłam przy np. depilacji), bo on je najzwyczajniej nawilży i złagodzi. Jeżeli ktoś stosuje kurację kwasami albo silnymi kosmetykami- może temu kremowi zaufać.
Ale teraz minusiki- bo niestety nie jest on idealny.
Zacznę od ceny i opakowania. Cena jest nieco zbyt wysoka jak na zawartość (którą nieco skrytykuję za momencik). Przeszłam przez próbkę+ 2 opakowania (jedno 40ml, drugie 100ml). Gdy je kupowałam, większa chodziła za 50zł. Kosmetyk jest bardzo wydajny- tubka spokojnie starczy na długo, co pozwoliło przełknąć cenę, ale cóż :(
Opakowanie (w czasie kiedy kosmetyk kupowałam) stanowiła metalowa tubka.
Co z jednej strony jest naprawdę fajne- można spokojnie docisnąć i dokończyć swój egzemplarz. Z drugiej- w pewnym momencie tubka najzwyczajniej popękała w niektórych miejscach i zrobił się bałagan. Jeżeli zmienili opakowanie, to mam nadzieję że te wady zniknęły.
Teraz sam krem. Nieco bieli, jest nieco tępy w rozprowadzaniu, nie wchłania się aż tak szybko, twarz się po nim nieco klei. Uff.
Najważniejsza sprawa: nie robi nic poza uspokojeniem cery. Co samo w sobie absolutnie nie jest wadą- takie ma własnie ten krem zadanie. Jednak przy cenie jaką zapłaciłam, spodziewałabym sie stałego polepszenia stanu twarzy. Regeneracji, wygładzenia czy wyrównania- niczego z takich rzeczy tutaj nie ma. Cera jest nawilżona, ale nie NAWILŻONA; mam wrażenie że kosmetyk nie wnika dogłebnie, tylko tuszuje suchość na powierzchni. Tak więc kremik fajny (gwarancja podratowania cery!) i możliwe że jeszcze do niego wrócę, jako sprawdzonego kosmetyku, ale teraz szukam dalej.

krem-ratunek

U mnie okazał się niezastąpiony, kiedy po ostrej reakcji alergicznej na nogach, skórę podrażniało mi już dosłownie wszystko. Alergia wprawdzie zniknęła, ale skóra była czerwona, sucha i bardzo wrażliwa. Kilka tygodni z tym kremem i nogi wyglądają już niemal idealnie :)
Do tego ma bardzo przyjemną konsystencję i jest wydajny. Skóra staje się widocznie zregenerowana i odporniejsza.

Wielofunkcyjny

Jeden z najlepszych kremów jakie miałam. Świetnie łagodzi podrażnienia, po kwasach, po zabiegach, po opalaniu.
Zawiera cynk kótry przyspiesza kojenie się ran i wyprysków, przy czym jednocześnie zawiera dużą ilość wody termalnej,
która nawilża przy czym cery suche też mogą go używać

Polecam, hit na podrażnienia

Cicalfate to krem , który mogą przyrównać do niewidzialnego pasterka, ktory wszystko goi .Jest nie do przecenienia jeżeli chodzi o podrażnienia, po mocnych peelingach, kwasach, czy kuracjach. Bardzo mi pomógł, gdy walczyłam z trądzikiem, rewelacyjnie przynosi równowagę i przyśpiesza gojenie. Uzywałam go także na otarcia, skaleczenia czy zaciecia- przyspiesza regeneracje skóry. Polecam, przez kilka lat zawsze musiał być w mojej torebce. Jest też bezpieczny.

Oblepiacz

Nie znam się na składach, oceniam samo działanie kosmetyku na mojej skórze. Naczytałam się wielu recenzji, naoglądałam filmików na yt i powiem szczerze, że narobiłam sobie ogromnych nadziei co do tego kremu. Obecnie używam retinoidów, moja skóra jest przesuszona, odwodniona, woła o nawilżenie. Stosowałam różne kremy zarówno apteczne jak i drogeryjne. Wreszcie skusiłam się na to 'cudo', stosowałam sumiennie rano i wieczorem...Cóż mogę powiedzieć po wykończeniu tubki kremu? Że jestem niestety zawiedziona. :( Krem natłuszcza, a nie nawilża. Tworzy lepką powłokę na skórze, coś w stylu parafiny lub gliceryny. Gdy umyję twarz to wcale nie czuję, że miałam wcześniej na niej krem. Nie wiem skąd te zachwyty, bo dla mnie on jest mocno średni. Niestety, ale już do niego nie wrócę.

Mój skarb, tylko ten skład...?

Uwielbiam ten krem i nie rozstaję się z nim.

Koi, leczy, regeneruje i odżywia - ale może też zapychać :(

Polecam na wszelkie sytuacje, gdy skóra jest podrażniona i potrzebuje opatrunku.

Opakowanie sterylne i bezpieczne - idealnie 40 ml do kosmetyczki :)

Polecam!

na podrażnienia

od kiedy Pani w aptece poleciła mi ten krem na mocno podrażnioną cerę zawsze staram się go mieć. nie wiem co się wtedy stało mojej twarzy ale była cała mocnoooo zaczerwieniona z jeszcze bardziej czerwonymi plackami gdzie niegdzie. cały czas czułam uczucie pieczenia i swędzenia. Twarz wręcz mnie " bolała " . ten krem po trzech ( naprawdę trzech ) użyciach przyniósł wielką ulgę i ukoił moją buzię. Po trzech dnia " czerwoność " zniknęła. Nie uzywam go na co dzień , jest trochę za tłusty jak dla mnie ale jak tylko czuję jakieś delikatne pogorszenia stanu mojej twarzy - użyję dwa razy i wszystko jest w porządku. Także naprawdę działa. polecam

Bardzo dobry

Krem zakupiłam w czasie, gdy moja skóra walczyła z mocnymi skutkami AZS. Sprawdził się całkiem dobrze jak na krem dostępny bez recepty. Moją skórę ukoiły wtedy dopiero sterydy od dermatologa, jednak krem pozostał ze mną już w trakcie doprowadzania mojej twarzy do jako takiego wyglądu.
Krem dawał ukojenie i nawilżał, nie uczulał. Minusem jest to, że pozostawia białą błyszczącą warstwę, ale w czasie skórnej rekonwalescencji myślę, że w domu można sobie na to pozwolić. Warto wypróbować.