Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Uwielbiam

Avane ciclafate zawsze obecny jest wsród moich pielęgnacyjnych kosmetyków. Co jakiś czas robie sobie nim wlasnie takie wieczorne regeneracyjne kuracje. Gdy cera jest zmęczona lub pojawiają sie na niej jakies wypryski- ciclafate zawsze mi pomaga. Rano skóra wyglada na wypoczęta a wypryski lub tzw. Kaszka szybko znika! Polecam jednak robić sobie przerwy od czasu do czasu w stosowaniu kremu bo po kilku dniach skóra jakbyś sie za bardzo przyzwyczaja do dobrego

Często do niego wracam

Kupuję go zawsze kiedy moja skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia i regeneracji, a inne stosowane produkty nie dają sobie z moja cerą rady. Stosuję go na noc, a rano twarz jest gładka. Przy regularnym stosowaniu zmniejsza mi się ilość suchych skórek. Dodatkowo zapobiega powstawaniu niedoskonałości oraz łagodzi już powstałe.

To działa!

Przez pewien czas borykałam się z trądzikiem i dermatolog przepisala mi dość silne kremy i maści. I Cicalfate. Super łagodził wszystkie podrażnienia i zaczerwienienia. Trochę za tłusty, więc polecam stosować na noc.

Działa

Miałam bardzo duże przesuszenia na skorze twarzy po kwasach i on mi wowczas pomogł. Po kilku zastosowaniach rano i wieczorem poczułam ulgę, bo pomaga. Zauważyc mozna szybko po makijazu jak wyglada i sie utrzymuje. Stosuje go pod makijaz. Jest gęsty treściwy krem ale nie tlusty. Smaruje nim rowniez twarz i cialo moich dzieci 4 i 9lat, ktore rowniez miewaja przesuszenia od wody. Nie powoduje zapychania, alergii. Jest bardzo wydajny, rodzinne opakowanie.

Cudowna ochrona

Kupiłam go podczas leczenia retinoidami, by ochronić twarz przed zewnętrznym wpływem. U mnie sprawdził się bardzo dobrze. Najbardziej zależało mi na tym, by nie zapychał ponieważ moja twarz jest bardzo na to podatna. Więc zaufałam opisowi producenta i się nie zawiodłam. Doskonale nawilża, natłuszcza, idealny do stosowania w zimę. Na lato raczej za ciężki - przynajmniej w moim przypadku. Opakowanie baaaaaardzo wydajne. Zapach delikatny, przyjemny. Cena w stosunku do opakowania dobra.

NAJLEPSZY

Krem posiada niesamowite właściwości regenerujące, jest pod tym względem niesamowity. Posiadam cerę mieszaną, nieco wrażliwa. Walczę ze zmianami tradzikowymi. Krem od Avene zdecydowanie mi w tym pomógł. Jak wiele z nas wie, kuracja przeciwtrądzikowa bardzo często jest wysuszająca i podrażniająca. Ja nakładam ten krem na noc. Rano moja skóra jest w zdecydowanie lepszym stanie ;) Naprawdę polecam, świetnie regeneruje :)

MISTRZOSTWO!

Najlepszy krem jaki kiedykolwiek miałam. Stosuję go na noc, bo wg mnie ma zdecydowanie zbyt "ciężką" formułę by wykorzystać go pod podkład. Skóra rano jest widocznie nawilżona, wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia znikają w magiczny sposób. Niesamowicie wydajny (pomimo, że stosujemy ho na spółkę z chłopakiem).

Doskonały!

Krem poleciła mi dermatolog. Mam skórę atopową, wrażliwą, dość problematyczną jeśli chodzi o właściwe nawilżenie. Większość kremów w ogóle jej nie nawilża lub zostawia uczucie tłustej powłoki Cicialfate okazało się wybawieniem. Bardzo wydajny, super konsystencja, odżywia, nawilża i działa dokładnie tak jak powinien. Jedyny minus to problemy z jego dostępnością i dość duży rozstrzał cenowy. Lepiej zamawiać online niż szukać w superpharmie.

Dobry sklad

Kupiłam ten produkt zachęcona opiniami na wizażu, produkt jest przyjemny, ze średniej półki cenowej, efekt ukojenia gwarantowany dlatego daje mu najwyższą z możliwych ocen

Wolę Zinalfat

Krem ten nie sprawdzil sie jako dopelnienie kuracji antytradzikowej.Masci z nadtleniem benzoilu wysuszyly skore na wior.Cicalfate jest duzo slabszy w moim odczuciu niz Zinalfat.Ale sprawdzil sie po operacji na blizne po wyjeciu szwow.Smarowalam tym kremem kilka razy dziennie i wygoilo sie ladnie.

Magia w niepozornym opakowaniu

Krem poleciła mi dermatolog, gdy miałam podrażniony nos po używaniu chusteczek do nosa i po mocnych zabiegach kosmetycznych - robi to, to obiecuje producent:

+ KOI! Ten krem to opatrunek w kremie
+ łagodzi
+ działa antybakteryjnie
+ przywraca skórze komfort

Niestety, z konsystencja jest trochę gorzej, bo przez parafinę w składzie, kremik jest tłuściochem, wiec na dzień odpada.

Mógłby jeszcze nawilżać, lecz najważniejsze co powinien robić, to robi, wiec często łącze go serum nawilżającym i jakos dajemy radę ;)

Polecam, perełka wśród kosmetyków Avenki

Serio- bardzo dobry!

A więc tak: mam tłustą skórę. Bardzo tłustą. Ale jednocześnie zupełnie odwodnioną, spinającą się i okazjonalnie łuszczącą. W dodatku moje pory zapycha niemal wszystko- czasem zbyt twarda woda doprowadza to wykwitów.
Ten krem uspokoił prawie wszystkie te symptomy. Mało tego- można nim traktować niemal wszystkie podrażnienia (co często robiłam przy np. depilacji), bo on je najzwyczajniej nawilży i złagodzi. Jeżeli ktoś stosuje kurację kwasami albo silnymi kosmetykami- może temu kremowi zaufać.
Ale teraz minusiki- bo niestety nie jest on idealny.
Zacznę od ceny i opakowania. Cena jest nieco zbyt wysoka jak na zawartość (którą nieco skrytykuję za momencik). Przeszłam przez próbkę+ 2 opakowania (jedno 40ml, drugie 100ml). Gdy je kupowałam, większa chodziła za 50zł. Kosmetyk jest bardzo wydajny- tubka spokojnie starczy na długo, co pozwoliło przełknąć cenę, ale cóż :(
Opakowanie (w czasie kiedy kosmetyk kupowałam) stanowiła metalowa tubka.
Co z jednej strony jest naprawdę fajne- można spokojnie docisnąć i dokończyć swój egzemplarz. Z drugiej- w pewnym momencie tubka najzwyczajniej popękała w niektórych miejscach i zrobił się bałagan. Jeżeli zmienili opakowanie, to mam nadzieję że te wady zniknęły.
Teraz sam krem. Nieco bieli, jest nieco tępy w rozprowadzaniu, nie wchłania się aż tak szybko, twarz się po nim nieco klei. Uff.
Najważniejsza sprawa: nie robi nic poza uspokojeniem cery. Co samo w sobie absolutnie nie jest wadą- takie ma własnie ten krem zadanie. Jednak przy cenie jaką zapłaciłam, spodziewałabym sie stałego polepszenia stanu twarzy. Regeneracji, wygładzenia czy wyrównania- niczego z takich rzeczy tutaj nie ma. Cera jest nawilżona, ale nie NAWILŻONA; mam wrażenie że kosmetyk nie wnika dogłebnie, tylko tuszuje suchość na powierzchni. Tak więc kremik fajny (gwarancja podratowania cery!) i możliwe że jeszcze do niego wrócę, jako sprawdzonego kosmetyku, ale teraz szukam dalej.