Avene, Cicalfate (Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Cicalfate

Cena już od 31,47 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 9

Gdyby tak bez parafiny w składzie...

Uwielbiam ten kremik.
Nie raz uratował moją skórę.
Spełnia wiele funkcji - to mój must-have na każdą sytuację.

Gdyby tylko nie miał w składzie parafiny, byłby ideałem... A tak to odejmuję 1 gwiazdkę, ponieważ przy dłuższym stosowaniu może zapychać :(

Polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1211113].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 6

3 razy tak !

Posiadam tubkę 40 ml, kupiłam ze względu na swoją przesuszoną podkładem a przede wszystkim pogodą skórę.
Co mogę o nim powiedzieć po 2 tygodniach stosowania ? Tak jak obiecuje producent krem regeneruje skórę podrażnioną. Krem ma konsystencję podobną do kremu bambino, jest gęsty, ale dobrze się rozprowadza i wchłania, zapach jest niewyczuwalny. Jako posiadaczka cery wrażliwej śmiało mogę stwierdzić, że produkt nie uczula, nie zapycha (a tendencję do zapychania mam sporą).
Kremu używam najczęściej na noc, radzi sobie z suchymi skórkami, nawilża skórę, nie czuję obciążenia. Nie wiem tylko jak sprawdziłby się w przypadku, gdybym nałożyła go pod podkład, podejrzewam, że świeciłabym się po nim, ale poza tym minusikiem jest bez zarzutów !

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1149771].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 16

Bardzo dobry!

Ogólnie jestem zadowolona z kosmetyków Avene, uważam, że są najlepsze ze wszystkich dermokosmetyków. Cicalfate uratowało moją twarz po zabiegu z kwasami. Nakładałam je dzień po zabiegu - głęboko nawilżał, lecz nie przetłuszczał (mam skórę tłustą) jeżeli mam jakieś podrażnienia, to oczywiście od razu łapie za ten krem - ulga niesamowita. Aktualnie jestem po 3 zabiegach i jeszcze połowy nie zużyłam. Bardzo szybko przywraca skórę po zabiegu do stanu normalnego. Kupiłam w przecenie za ok 20 zł. Jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek jest na tyle dobry, że gdyby skończyłby mi się, a czekałyby mnie zabiegi kupiłabym go za wszelką cenę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1146686].usefull || 0 }}% pomocna.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Dodanych produktów: 7

Napisanych recenzji: 114

Ratunek dla skóry

Avene stworzyło naprawdę bardzo dobry krem do zadań specjalnych. Podczas kuracji kwasami zdarzało mi się przesuszenie skóry czy podrażnienie (np. w okolicy płatków nosa). Krem z Avene sprawdza się w takich momentach świetnie.

Trochę obawiałam się zapychania przez obecność w składzie kombinacji gliceryny+parafiny, natomiast przy tak sporadycznym używaniu nie pojawiły się u mnie żadne niespodzianki.
Zdarzało mi się użyć go również na noc, na całą twarz, gdy chciałam zrobić jednodniową przerwę od kwasów na krótką regenerację i nawilżenie. W tym celu sprawdza się znakomicie - skóra rano jest miękka, bardzo przyjemna, nie jest ściągnięta. Podrażnienia są zdecydowanie mniejsze.

U mnie sprawdza się także w przypadku drobnej wysypki czy zmian na skórze (najprawdopodobniej wynikających z łagodnej postaci AZS).
Łagodzi świąd, sprawia, że łuszcząca się skóra szybko znika.

Podobnie w przypadku podgojonych ran - sprawia, ze zaczerwieniona skóra szybko wraca do normalnego stanu, dobrze się regeneruje.

De facto jest to taki opatrunek w kremie, który przyspiesza regenerację naskórka. Myślałam, że taki produkt nie jest mi potrzebny i wiele można zdziałać samym nawilżaniem, ale jak widać myliłam się. Bardzo się polubiliśmy i obecnie jest to niezbędnik w mojej kosmetyczce, także podczas wyjazdów.

Ilość zużytych opakowań: jedno 40 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1131856].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 45

Bardzo dobrze koi i przyśpiesza regenerację skóry

O kremie dowiedziałam się od mojej dermatolog u której wykonuję laser na twarz. I to dzięki jej zaleceniom go zakupiłam.

+świetnie łagodzi
+przyśpiesza gojenie
+nawilża podrażnione miejsca
+nie uczula
+gęsta, kremowa konsystencja
+cena (w stosunku do jakości) jest ok
+bardzo wydajny
+opakowanie (metalowa tubka)

Próbowałam go stosować na całą twarz jednakże jest zbyt gęsty i nie przynosił takich rezultatów jak bezpośrednio na podrażnione miejsca dlatego stosuje go punktowo i w tym przypadku spisuje się świetnie :)

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1123206].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 20

jest naprawdę ok

Próbkę tego cuda dał mi przemiła pan w aptecę gdy kupowałam krem z kwasem do złuszczania na noc. Pan mnie ostrzegł, ze skóra po serum może być podrażniona i zaczerwieniona. Tak też się stało. Avene było ukojeniem. Dobrze nawilżyło i odżywiło buzię. Zaczerwnienienie i podrażnienie zniknęło. Jestem b. zadowolona i na pewno po skończeniu opakowania kupię ponownie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1118586].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 54

gdyby tylko nie zapychał

Oceniając obietnice producenta można postawić mocną 5, ale to nie wszystko...
Krem faktycznie działa na podrażnienia skóry, nadaje się jako ratunek po zabiegach kosmetycznych, w tym po zabawach z kwasami. W żadnym wypadku nie szczypie i nie powoduje zaczerwienienia.
Niestety krem bardzo mocno zapycha. Bezpiecznie można go stosować właściwie raz w tygodniu w niewielkich ilościach - punktowo. Gorzej kiedy podrażnioną i wysuszoną miałam praktycznie całą twarz. Dzień po użyciu kremu miałam pełno nowych zapchanych porów i kilka "kiełkujących" pryszczy. Po co w tym kremie parafina ?
Przy użyciu punktowym albo na tylko na policzkach, krem jest bardzo wydajny. Poręczna tubka. Praktycznie bezzapachowy to na plus.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1117536].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 14

Dobry krem

Bardzo dobry krem na podrażnienia. Pozostawia skórę spokojną, bez zaczerwienienia, niestety z tłustą warstwą. Świetnie radzi sobie ze wszelkimi zmianami, niestety jednak nie nawilża. Nawet nieco wysusza, ale po takim składzie można się było tego spodziewać.
Idealnie nadaje się do skóry wrażliwej, nie uczula. Ma przyjemne opakowanie i jest wydajny. Spokojnie znajdzie wiele zastosowań u każdego w apteczce.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1091911].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 35

Odpowiedni na miejscowe przesuszenia i podrażnienia

Krem pielęgnuje skórę i zapewnia delikatną ochronę. Nie wiem, czy podoła poważnym zmianom i podrażnieniom skóry. Stosowałam go także na usta i do rąk /tutaj wbrew przeznaczeniu/. Właściwie nawilża usta, które można pielęgnować podczas snu, nakładając na nie grubszą warstwę kremu

Myślę, że warto mieć go na półce /podobnie do wody termalnej/, bowiem zawsze znajdziemy dla niego zastosowanie.

Używam tego produktu od: pół roku.
Ilość zużytych opakowań: jedno.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1078076].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 9

Dobry na lekkie podrażnienia

Kupując ten produkt spodziewałam sie cudów , których ten krem mimo wszystko nie zdziałał :( jednak okazał sie być bardzo przyzwoitym kremem.
Plusy:
-łagodzi zaczerwienienia
-łagodzi podrażnienia
-skład
-brak zapachu
-nie uczula

Minusy:
-zapycha
-nie nawilża a natłuszcza
-w moim przypadku nie ukoił mojej przesuszonej łuszczacej skóry czego oczekiwałam
-cena

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1074506].usefull || 0 }}% pomocna.