La Roche Posay, Anthelios Fluide Extreme SPF 40

La Roche Posay, Anthelios Fluide Extreme SPF 40

Lekki fluid chroniacy przed promieniowaniem slonecznym UVA i UVB. Zawiera stabilne filtry Mexoryl XL i Mexoryl SX. Nadaje siĘ nawet do skóry sklonnej do przetłuszczania się.

Cena: $ 44 / 1.6 oz

dla tłustych cer

Fluid ma istotnie niezwykle rzadka konsystencje - przelewa sie miedzy palcami co utrudnia aplikację. Jednak doskonale sie wchlania, na mojej mieszanej cerze sprawdza sie bardzo dobrze. Pozostawia delikatny film, ale on jakims cudem sie nie blyszczy :-). W porownaniu np. z avene uhp to niemal matujacy krem ;-). Nie podraznia oczu - klade go pod oczy, a mam je dosc wrazliwe i nic - zadnego lzawienia. Gdyby nie parsol - ideal i juz :-)

prawie jak vichy

nie mam wielkiego doswiadczenia z porzadnymi filtrami - jeszcze, ale rozkrecam sie. ten krem uzywalam po tym jak skonczyl mi sie vichy ecran fluide i musze powiedziec, ze nie ma wielkiej roznicy miedzy tymi dwoma kosmetykami. chociaz wydaje mi sie, ze antheliosa uzywalo mi sie odrobine przyjemniej, jest jakby ciut mniej tlusty, jakos sie lepiej "trzyma" twarzy, ale sa to roznice tak subtelne, ze nie wplynelyb raczej zdecydowanie na przyszle decyzje zakupowe. no i vichy ma w koncu wyzszy filtr:)
anthelios 40 ma plynna konsystencje, dobrze sie rozprowadza i calkiem niezle nawilza, ja nie uzywam nic pod spod, cera jest dobrze nawilzona. ma ostry zapach alkoholowy, bywa, ze zaszczypie jak sie ma tu i owdzie jakies podraznienie.
ogolnie jednak swietny filtr.
ja swoj sprowadzilam z hiszpanii, za posrednictwem ebaya, nie wiem, czy sa takie dostepne w Polsce...