Meridol, Pasta do zębów

Meridol, Pasta do zębów

Pasta do zębów Meridol łagodzi stany zapalne dziąseł, zmniejsza ich obrzęk i krwawienie.
Dzięki unikalnemu połączeniu dwóch składników czynnych: aminofluorku i fluorku cynawego, trwale zatrzymuje aktywność bakterii w pozostałe po szczotkowaniu zębów płytce nazębnej. Wysoce adhezyjne składniki czynne wstrzymują rozwój nowej płytki nazębnej oraz skutecznie zapobiegają zapaleniu dziąseł. Pasta wspomaga regenerację podrażnionych dziąseł, a podwójny związek fluoru zapewnia efektywna ochronę przed próchnicą, przy codziennym stosowaniu. Przebadana klinicznie.
Fluorek cynawy może powodować przebarwienia zębów i języka.

Dobra

Pasta jest dobra, ma przyjemny miętowy smak, nie za ostry i nie za słodki. Dziąsła już od dawna mi nie krwawią, od kiedy dentystka powiedziała mi jak mam masować dziąsła, więc nie mogę ocenić tego działania, ale polecam ze względu na smak.

rewelacja

Stosuję pastę Meridol od wielu lat. Jest to najlepsze rozwiązanie przy nadwrażliwości dziąseł. Poza tym pasta bardzo wzmacnia ząbki i ma przyjemny smak.
Z całego serca polecam wszystkim nadwrażliwcom ;)

Balsam dla wrażliwych dziąseł

Używałam jej w okresie ciąży , gdy moje dziadka krwawiły przy każdym szczotkowaniu. Po rozpoczęciu mycia zębów ta pasta i płukaniu płynem meridol , moje dziąsła stały się mniej wrażliwe , a krwawienia ustały . Nie znam lepszego lekarstwa na nadwrażliwe dziąsła

Dobra

Pastę Meridol poleciła mi dentystka, na krwawiące i podrażnione dziąsła. I ta pasta faktycznie działa. Używana systematycznie wpływa korzystnie na kondycje dziąseł, zmniejszając krwawienia podczas szczotkowania. Delikatnie odświeża i dokładnie doczyszcza zęby. Warta wypróbowania.

Pomaga na krwawiące dziąsła ale..

Pasta ładnie pachnie. Pomaga w prawidłowej higienie dziąseł. Zauważalna poprawa stanu dziąseł, nie krwawią, nie są opuchnięte. Niestety po dłuższym stosowaniu powoduje odbarwienia na zębach..

Skuteczna, dobry smak, łatwo dostepna

Tak jak napisałam powyżej, dobra pasta, w dobrej cenie jak na ceny apteczne, pomaga w prawidłowym utrzymaniu czystości jamy ustnej. Przyjemny smak i estetyczne opakowanie. Minus za nakrętke.

Najlepsza!

Kupiłam, ponieważ miałam dość duże problemy z dziąsłami. Szczerze powiedziawszy nie wierzyłam, że ta pasta cokolwiek mi da. Ogromne było moje zdziwienie kiedy po jakimś tygodniu używania stan moich dziąseł mega się poprawił. Od tego czasu ja i meridol jesteśmy stałym duetem i mam głęboko w tyle to że ta pasta jest droga, zapłaciłabym za nią nawet 3 razy tyle. Jest tego warta.

Jestem zadowolona

Pasta ta jest świetna: wydajna, dobrze się pieni. Jest łagodna. Idealna jest też na dziąsła - poprawił mi się ich stan. Ale ma jedna wadę (jak płyn Meridol) - barwi zęby.

raz na jakis czas

Wracam do niej raz na jakiś czas, ze względu na delikatne dziąsła. Zużywam jedno opakowanie i wracam do innej, Kompletnie nie wybiela, jest dość delikatna. Będę co jakiś czas do niej wracać, choć jest droga.

Dobra

Co jakiś czas ją kupuję. Nie za często, bo nie mam nadwrażliwych zębów. Pasta jest łagodnie miętowa. Dla osób z nadwrażliwością na pewno będzie super, bo jest bardzo bardzo delikatna. Jest stosunkowo droga. Wydajność...no cóż jak inne pasty. Pozostawia oddech świeży na nie za długo. Nic a nic nie wybiela.

pomaga przy krwawieniu dziąseł

Mam bardzo wrażliwe zęby. Nie mogę używać większości past. Zazwyczaj wierna jestem zielonemu Elmexowi, ostatnio odkryłam również pastę Ziaji zmniejszającą nadwrażliwość, jednak żadna z nich nie radzi sobie z krwawiącymi dziąsłami. Szukając ratunku trafiłam na Meridol.

Pasta ma gęstą konsystencję i biały kolor. Smakuje trochę jak pasta z myszką z mojego dzieciństwa. Nie jest to smak zły, lecz jednak nie należy do tych odświeżających. Pasta pieni się przyzwoicie, jest wydajna. Można ją dostać w każdej aptece i większości drogerii. Cena jest dość wysoka.

Dziąsła rzeczywiście zaczęły mniej krwawić, jednak zęby doprowadziła do stanu strasznego. Dosłownie wszystko powoduje u mnie ból: uśmiech, dotknięcie zębów czymkolwiek. Kiedy używam past, o których wspomniałam wyżej nie mam aż takiego problemu z nadwrażliwością. Z dwojga złego wolę jednak dziąsła krwawiące przy szczotkowaniu niż cały czas bolące zęby.

Pastę polecam jedynie osobom, które problem mają tylko z krwawieniem. Przy zębach nadwrażliwych nie warto.

Dobra na dziąsła, ale powoduje narastanie kamieia

Mam bardzo wrażliwe dziąsła, Po każdej innej paście mocno krwawiły i bolały. Kiedy odkryłam Meridol byłam zachwycona. Wreszcie przestały mnie boleć dziąsła. Mogłam spokojnie myć zęby i jeść. Używałam jej kilka ładnych lat. Niestety coraz bardziej żółkły mi zęby i co roku musiałam chodzić na usuwanie kamienia. Na początku nie łączyłam tych faktów z używaniem Meridolu. W końcu producent twierdzi, że pasta zapobiega powstawaniu kamienia, a nie wspomaga jego powstawanie.
Wszystko stało się jasne, kiedy poleciłam Meridol mojemu chłopakowi na odsłonięte szyjki. Zawsze miał idealnie białe zęby, takie, że mógłby grać w reklamach. Po kilku miesiącach zauważyłam, że na zębach robi mu się kamień i to całkiem spory. Wrócił do swojej poprzedniej pasty i po jakimś czasie znowu miał idealnie białe zęby. Od tego czasu przestałam ją stosować. Przerzuciłam się na pastę Agafii propolisową. Też jest dobra na dziąsła, ale porządnie czyści zęby.
Podsumowując polecam tą pastę jedynie osobom które mają wrażliwe dziąsła, ale nie zależy im na białych zębach.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: dużo