Meridol, Pasta do zębów

Meridol, Pasta do zębów

Pasta do zębów Meridol łagodzi stany zapalne dziąseł, zmniejsza ich obrzęk i krwawienie.
Dzięki unikalnemu połączeniu dwóch składników czynnych: aminofluorku i fluorku cynawego, trwale zatrzymuje aktywność bakterii w pozostałe po szczotkowaniu zębów płytce nazębnej. Wysoce adhezyjne składniki czynne wstrzymują rozwój nowej płytki nazębnej oraz skutecznie zapobiegają zapaleniu dziąseł. Pasta wspomaga regenerację podrażnionych dziąseł, a podwójny związek fluoru zapewnia efektywna ochronę przed próchnicą, przy codziennym stosowaniu. Przebadana klinicznie.
Fluorek cynawy może powodować przebarwienia zębów i języka.

Jestem zadowolona

Pasta ta jest świetna: wydajna, dobrze się pieni. Jest łagodna. Idealna jest też na dziąsła - poprawił mi się ich stan. Ale ma jedna wadę (jak płyn Meridol) - barwi zęby.

raz na jakis czas

Wracam do niej raz na jakiś czas, ze względu na delikatne dziąsła. Zużywam jedno opakowanie i wracam do innej, Kompletnie nie wybiela, jest dość delikatna. Będę co jakiś czas do niej wracać, choć jest droga.

Dobra

Co jakiś czas ją kupuję. Nie za często, bo nie mam nadwrażliwych zębów. Pasta jest łagodnie miętowa. Dla osób z nadwrażliwością na pewno będzie super, bo jest bardzo bardzo delikatna. Jest stosunkowo droga. Wydajność...no cóż jak inne pasty. Pozostawia oddech świeży na nie za długo. Nic a nic nie wybiela.

depilacja rąk

pomaga przy krwawieniu dziąseł

Mam bardzo wrażliwe zęby. Nie mogę używać większości past. Zazwyczaj wierna jestem zielonemu Elmexowi, ostatnio odkryłam również pastę Ziaji zmniejszającą nadwrażliwość, jednak żadna z nich nie radzi sobie z krwawiącymi dziąsłami. Szukając ratunku trafiłam na Meridol.

Pasta ma gęstą konsystencję i biały kolor. Smakuje trochę jak pasta z myszką z mojego dzieciństwa. Nie jest to smak zły, lecz jednak nie należy do tych odświeżających. Pasta pieni się przyzwoicie, jest wydajna. Można ją dostać w każdej aptece i większości drogerii. Cena jest dość wysoka.

Dziąsła rzeczywiście zaczęły mniej krwawić, jednak zęby doprowadziła do stanu strasznego. Dosłownie wszystko powoduje u mnie ból: uśmiech, dotknięcie zębów czymkolwiek. Kiedy używam past, o których wspomniałam wyżej nie mam aż takiego problemu z nadwrażliwością. Z dwojga złego wolę jednak dziąsła krwawiące przy szczotkowaniu niż cały czas bolące zęby.

Pastę polecam jedynie osobom, które problem mają tylko z krwawieniem. Przy zębach nadwrażliwych nie warto.

Dobra na dziąsła, ale powoduje narastanie kamieia

Mam bardzo wrażliwe dziąsła, Po każdej innej paście mocno krwawiły i bolały. Kiedy odkryłam Meridol byłam zachwycona. Wreszcie przestały mnie boleć dziąsła. Mogłam spokojnie myć zęby i jeść. Używałam jej kilka ładnych lat. Niestety coraz bardziej żółkły mi zęby i co roku musiałam chodzić na usuwanie kamienia. Na początku nie łączyłam tych faktów z używaniem Meridolu. W końcu producent twierdzi, że pasta zapobiega powstawaniu kamienia, a nie wspomaga jego powstawanie.
Wszystko stało się jasne, kiedy poleciłam Meridol mojemu chłopakowi na odsłonięte szyjki. Zawsze miał idealnie białe zęby, takie, że mógłby grać w reklamach. Po kilku miesiącach zauważyłam, że na zębach robi mu się kamień i to całkiem spory. Wrócił do swojej poprzedniej pasty i po jakimś czasie znowu miał idealnie białe zęby. Od tego czasu przestałam ją stosować. Przerzuciłam się na pastę Agafii propolisową. Też jest dobra na dziąsła, ale porządnie czyści zęby.
Podsumowując polecam tą pastę jedynie osobom które mają wrażliwe dziąsła, ale nie zależy im na białych zębach.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Delikatna, ale słabo czyści

Pasta rzeczywiście działa jak balsam na dziąsła, daje takie przyjemne uczucie już podczas pierwszego szczotkowania. Wydaje mi się, że łagodzi podrażnienia.
Natomiast co mi w niej przeszkadza to fakt, że słabo oczyszcza zęby, cały czas czułam, że mam na nich nieprzyjemny nalot. Zmieniło się to kiedy zaczęłam używać twardszej szczoteczki, ale przecież to pasta dla wrażliwych dziąseł, a do takich używa się miękkiego włosia.
Pasta bardzo mocno się pieni, co mi początkowo przeszkadzało, ale się przyzwyczaiłam; smak ma przyjemny, nie za mocny. Jest przeciętnie wydajna.

Może jeszcze kiedyś ją kupię, ale tymczasem wracam do lubionego Adentu - jest tańszy, a na moje dziąsła ma równie zbawienny wpływ. :D

Używam tego produktu od: ponad półtora miesiąca

rewelacja

kupiła ten produkt przypadkiem bo był na promocji w rossmanie. I słuchajcie rewelacja. Mam wrażliwe zęby i dziąsła. A ta pasta robi cuda z dziąsłami. przyjemna konsystencja tak coś jak żel a nie pasta :) używam szczoteczki elektrycznej i to połączenie z tą pastą daje mega efekty. Wcześniej używałam elmex ale po dłuższym czasie stosowania zauważyłam jakby moje zęby "przyzwyczaiły" się do niej i efekty jej działania zmalały. Dlatego postanowiłam że kupię inną i akurat Meridol był na promocji to pomyślałam spróbuję! i nie żałuję! :) dziąsła są w super stanie a świeżość jaką daje pasta jest przyjemna. Może cena jest trochę odstraszająca ale warto kupić ją na promocji. Ja zawsze kupuję dwa opakowania i mam zapas :) Polecam dla osób które borykają się z nadwrażliwością zębów i mają podrażnione dziąsła.

Używam tego produktu od: marca
Ilość zużytych opakowań: 6 dużych

Trochę dziwna

Pastę doradziła mi dentystka na krwawiące dziąsła. Pasta jest delikatna, żelowa, przyjemnie myje się nią zęby ale mam wrażenie, że raz chroni dziąsła ale zębów przed próchnicą nie ochroni, jakby nie domywała zębów a po drugie ona przebarwia zęby, w moim przypadku zęby stały się lekko zażółknięte, więc odstawiłam ją.

Używam tego produktu od: dwa lata temu
Ilość zużytych opakowań: jedno nie do końca

Cudowna ! Balsam na nadwrażliwe zęby !

Ten produkt to prawdziwy wybawiciel ! Od kilku miesięcy bezskutecznie walczyłam z ostrą nadwrażliwością zębów i bolącymi dziąsłami. Po wielu bezskutecznych kuracjach produktami aptecznymi i specjalistycznymi pastami, sięgnęłam po tą. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona już właściwie po kilku dniach stosowania. Pozbyłam się nadwrażliwości! Wreszcie mogę jeść i pić bez obaw. Wrócił mój dawny komfort jedzenia :) Poza tym, moje dziąsła przestały krwawić, zeszła z nich opuchlizna i znów mają zdrowy, różowy kolor. Pasta jest niezwykle delikatna, kojąca, prawdziwy balsam ! Przyjemnie odświeża oddech, delikatnie czyści i lekko się pieni. Jestem zachwycona jej działaniem i polecam ją szczerze wszystkim, którzy mają problemy stomatologiczne.

Tylko doraznie

Uzywalam tej pasty tylko doraznie na obolale dziasla od aparatu i od czasu do czasu jak mi sie szyjka odsloni. Przy codziennym uzywaniu wogole nie odswieza, noe domywa zebow, zeby sa po niej zoltawe i wogole nie czuje umytych zebow. Daje jej maxa gwiazdek jako dorazny lek na dziasla, ale jako codzienna pasta jest beznadziejna- wole konkretniejsze doznania :-)

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 3

Polecam przy problemach z dziąsłami

Pasta świetnie sprawdzi się u osób z problemami z dziąsłami. Moim krwawiącym i podrażnionym dziąsłom pomogła. Nie tylko wyeliminowała krwawienie, ale także przyniosła wyraźną ulgę. Szczotkowanie zębów przestało mnie boleć. Produkt godny polecenia i wart swojej - niemałej - ceny ! Dosyć wydajny ! Mógłby bardziej odświeżać oddech, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

dobra dla podrażnionych, krwawiących dziąseł

Meridol po raz pierwszy kupiłam rok temu i czasami do niej wracam. Obsuwają mi się dziąsła, często krwawią, są podrażnione, a ta pasta z tego typu problemami radzi sobie doskonale. Co do wad- oddech mógłby być świeższy, mam wrażenie niedomytego osadu na zębach i najważniejsze- cena. 15,99 zł w Rossmanie to za drogo w stosunku do jakości, cena maksymalnie 10,00 zł jest ceną wystarczającą. Ogólnie polecam przy problemach z dziąsłami, jeżeli takowych nie macie, nie polecam :)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 4 tubki