Meridol, Płyn do płukania jamy ustnej wpomagający regenerację podrażnionych dziąseł

Płyn do płukania jamy ustnej Meridol zawiera unikalne połączenie dwóch składników czynnych: aminofluorku i fluorku cynawego, zapewniające długotrwałe działanie. Płyn trwale zatrzymuje aktywność bakterii w pozostałej po szczotkowaniu płytce nazębnej. Wysoce adhezyjne składniki czynne wstrzymują rozwój nowej płytki nazębnej oraz skutecznie zapobiegają zapaleniu dziąseł. Płyn do płukania jamy ustnej Meridol utrzymuje naturalna równowagę mikroflory jamy ustnej. Zalecany do codziennego stosowania, szczególnie w wypadkach zapalenia dziąseł, utrudnień w utrzymaniu higieny jamy ustnej i dużego nagromadzenia się płytki nazębnej. Przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia.

Nie zawiera alkoholu.

Super

-bez alkoholu
-przywraca równowagę flory bakteryjnej w ustach
-efekt utrzymuje się stosunkowo długo
-bardzo dobrze wpływa na dziąsła
-niestety drogi :(

Polecam z czystym sumieniem.

Dwa duże minusy.

Produkt jest naprawde dobry. Lubię jego smak, choć na początku musiałam się do niego przekonać. Jest łagodny, nie piecze nie drażni. Działa cudownie na dziąsła. Ale barwi zęby, więc wrócę do niego w ostateczności oraz pozostawia na aparacie takie dziwne niebieskie coś (niteczki?), z którymi nie wiem ci zrobić.

2 minusy

Uzywalam kiedys - bylam bardzo zadowolona- mial 2 minusy ale o tym zaraz. Plyn ma dziwny smak- jakis anyz ? Ale do przejscia. Nie wypala buzi, nie piecze, lzy nie leca, dobrze lagodzi bolace dziasla, troche drogi, ale czesto mozna dostac w promocji. A teraz te dwa minusy- 1) napisane na opakowaniu, ze przy dluzszym stosowaniu moga pozolknac zeby. To ja juz dziekuje- nie po to je wybielam, zeby plynem farbowac na zolto. 2) jak mialam aparat na zebach, mimo extra lagodzenia ran po aparacie to po plukaniu zostawaly miedzy zamkami takie niebiesknie nitki, ktore wygladaly jak szczatki jedzenia. Nie wiem co to bylo,ale bylo irytujace. Bez aparatu takiego " efektu" nie ma. Raczej sie nie skusze, bo wole tego brata Halitsosis

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc

pierwsza depilacja bikini

Nie dla mnie

Przede wszystkim nie odpowiada mi smak tego płynu. Nie jest co prawda ostry, nie "wypala" i nie powoduje łzawienia oczu, ale jest po prostu niesmaczny, jakaś taka mieszanina mięty i anyżu, za którym nigdy nie szalałam.

Zdziwiło mnie zalecenie zamieszczone na butelce, aby używać płynu tylko raz dziennie (na wszystkich używanych przeze mnie do tej pory płukankach było zalecenie używania 2x dziennie lub po każdym szczotkowaniu), ale się posłusznie stosowałam. :D

Czuć, że płyn ma działanie łagodzące, działa trochę jak balsam, nie wysusza śluzówki. To na pewno jego zalety.

Nie kupię go jednak ponownie ze wględu na smak oraz cenę - jest zaporowa.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

bdb

Bardzo dobry płyn szczegolnie dla osob takich jak ja,czyli:podraznione dziasla,odsloniete szyjki zebowe.Poczatkowe stadium paradontozy...sprawdzil sie.Nie jest ostry,bez alkoholu.Smak przyjemny.Fajnie odswiezal i lagodzil podrazniona sluzowke,dziasla.Chetnie do niego wroce jednak cena regularna mnie przeraza...na promocji bardzo chetnie.W ostatnim czasie duzo eksperymentowalam z plynami do plukania i doszlam do wniosku ze jest wiele rownych a nawet lepszych od przereklamowanego listerine.1
Recenzja nie jest sponsorowana,produkt kupiony za wlasne pieniadze
Używam tego produktu od: kilka tygodni temu
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Jak najbardziej za!

Przede wszystkim Meridol płyn jest skuteczny!!! Nie musi być mega smaczny - to nie jest przecież smakołyk który ma być pyszny. Ja zmasakrowałam sobie dziąsła pastami pseudowybielającymi i miałam ogromny problem. Wypróbowałam różnych płynów i maści, ale pomógl tak naprawdę właśnie Meridol - dziąsła jak nowe :) i świeży oddech.

W porządku

Płyn sprawdza się w swojej roli. Stosowałam go głównie na noc (razem z pastą) i muszę przyznać, że dobrze odświeża jamę ustną (świeży oddech pozostaje do rana, a nie jak po niektórych tego typu płynach tylko chwilowo).
Nie mam większych problemów z dziąsłami, ale z lekką nadwrażliwością zębów już tak. W tym przypadku płyn nie eliminuje całkiem tego problemu, ale trochę go zmniejsza.
Smak i zapach płynu - mi jak najbardziej się podobają. Nie jest to typowy mentolowy posmak, ale bardziej taki słodkawy, anyżkowy.
Jeśli chodzi o przebarwienia zębów po płynie to nie zauważyłam znacznej różnicy. Z tym, że muszę zaznaczyć, że nie mam naturalnie białych zębów (nawet po piaskowaniu), tylko lekko kremowy odcień. Poza tym co jakiś czas używam pasty wybielającej, więc może redukuje ten efekt.

Używam tego produktu od: używałam ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 mała butelka

Bardzo dobry, ale...

Płyn jest bardzo dobry, w połączeniu z pastą, a nawet sam (!) likwiduje krwawienie. Po przepłukaniu czuć, że działa na dziąsła,po prostu czuć te miejsca. Sama dzięki temu wyczaiłam kilka, o których nie wiedziałam, że coś jest nie tak. ;) Ma jednak dwa duże minusy:

- zęby stają się bardziej żółte i zauważyłam to dość szybko (w instrukcji nawet jest o tym wzmianka, że tak się może stać)
- zapach i smak są dość nieprzyjemne. Przypomina mi jakiś płyn owadobójczy czy coś takiego. Mycie zebów jest teraz bardzo nieprzyjemne. :(

Może kiedyś kupię jeszcze, może poprawią smak?

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Najlepszy na łagodzenie dziąseł

Płyn razem z pastą zakupiłam, gdy aparat ortodontyczny doprowadził moje dziąsła do stanu, w którym krwawiły nawet przy jedzeniu banana! Błyskawicznie poprawił stan moich dziąseł, tak bardzo, że przestały w ogóle krwawić (a to zawsze było u mnie problemem). Jak tylko czuję jakieś podrażnienie w ustach od aparatu, płucze nim wieczorem i przechodzi. Tak samo na jakieś afty czy nawet puchnące dziąsło przy wychodzącej ósemce. Pod tym względem płyn nie ma sobie równych (łącznie z żelami dentystycznymi).
Smak mi odpowiada i nie bardzo wiem, czemu inni piszą, że ostry - ja nigdy nie płukałam zębów tak delikatnym w smaku płynem.
Ale ideałów nie ma i tu też jest skaza. Niestety przebarwia zęby (przynajmniej moje) i co gorsze - aparat. Mam aparat kryształowy (przezroczyste zamki) i niestety nabrał żółtawego odcienia.
Mimo to dalej mam go zawsze w łazience i jak tylko coś się dzieje - używam, ale nie jest już składnikiem codziennej pielęgnacji (przynajmniej dopóki nie zdejmę aparatu)

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 normalne

dobry

Dbam o swoja jame ustną - muszę z racji zawodu ;) Wiadomo, ze obowiązuje świeta trójca: pasta, nitka, płyn, z czego płyn jest najmniej istotny w profilaktyce. co nie znaczy, ze mozna go sobie darowac - działa na najwieksza powierzchnie zebów i błony sluzowej, tam, gdzie nie dotrze szczoteczka czy nitka.
Meridol jest wygodny w uzyciu, nie jest zbyt ostry. zapach mnie nie zachwyca, ale przywykłąm - daje poczucie swiezosci bez szczypania w język. łagodzi stany zapalne błony sluzowej, choc oczywiscie z zapaleniem dziaseł solo sobie nie poradzi. stosuję go z róznymi pastami , jako wspomaganie regeneracji - pomógł mi przy powybielaniowym podraznieniu dziaseł. Nie zauwazyłam przebarwien, teoretycznie nie powinien, nie ma chlorheksydyny, ale za fluorek cynawy głowy bym nie dała. producent zapewnia, ze nie przebarwia ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, w trakcie 2

Tak jak i Elmex:

Tak więc od początku- ten płyn jest rewelacyjny. Najpierw powody subiektywne- smaczny, odświeżający, zmniejszający nadwrażliwość zębów (również w przypadku mojej odsłoniętej w jednym miejscu szyjki).
Obiektywnie- jeden z niewielu płynów bez alkoholu co jest ważne, gdyż alkohol hamuje gojenie uszkodzonej skóry i śluzówki (i tym samym stosowanie płynów z alkoholem często nasila problemy z dziąsłami. Poza tym zawiera aminofluorek- związek który występuje również w innych produktach marki GABA- pastach i płynach). Potwierdzono naukowo, że aminofluorek wykazuje o wiele większą skuteczność w profilaktyce próchnicy niż fluorek sodu, który występuje w pozostałych pastach i płynach. W związku z tym produkty GABY jak na razie nie mają konkurencji na polskim rynku.

Taki sobie

Jest to jeden z pierwszych produktów tego typu. Zapach ma dosyć ostry (bardzo charakterystyczny). Płyn jak dla mnie jest ciut za mocny, chociaż odświeża oddech na dość długi czas. Na bolące i podrażnione dziąsła - bardzo dobry.

Używam tego produktu od: dawna (nie pamiętam kiedy)
Ilość zużytych opakowań: prawie cała butelka