Expanscience, Boreade Noviderm, Smoothing Care (krem wygładzający z witaminą C, estrami AHA i kwasem salicylowym)

Noviderm Boreade to specjalna linia kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji cery trądzikowej. Stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia farmkologicznego.

Krem złuszczający z dodatkiem witaminy C pomyślany do pielęgnacji dojrzałej cery tłustej ze skłonnością do powstawania trądziku (późny i przewlekły oraz zmiany złuszczające u osób w wieku 25-45 lat).

Preparat ma właściwości złuszczające (estry AHA i kwas salicylowy). Dzięki zawartości witamin C i E przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wygładza skórę i poprawia jej koloryt. Może być używany jako podkład pod makijaż, ma działeanie matujące (związki cynku).

Przebadany dermatologicznie. Hypoalergiczny. Nie zawiera barwników.

Niestety nie...

Kupiłam ten krem wraz z peelingiem zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu i niestety rozczarowałam się. Nie pozbyłam się ani wyprysków (nadal wyskakują w niezmiennie dużych ilościach), ani poszerzonych porów ani pierwszych oznak starzenia niestety...krem jest tłusty, mam wrażenie że obciąża moją przetłuszczającą się cerę, działanie złuszczające jest niewidoczne, wcale a wcale nie wygładza. Nie reguluje pracy gruczołów łojowych, cera świeci sie niemiłosiernie po wstaniu z łóżka (używam tylko na noc). Szczypie przy nakładaniu. Daję 2 gwiazdki za minimalną redukcję ilości zaskórników i za to że po wstaniu z łóżka cera jest jakaś taka wypoczęta (rozjaśniona, może troszkę bardziej napięta). Nie pamiętam juz dokładnie ile zapłaciłam za niego (ale nie był tani) napewno nie wart swojej ceny. Nie kupię go już więcej, szukam czegoś bardziej skutecznego.

Używam tego produktu od:4 miesiace
Ilość zużytych opakowań:1/2 moze 3/4 (stosuje 1raz dziennie)

zawiodłam się

Zachęcona pozytywnymi opiniami wizażanek postanowiłam zakupić ten krem.Dla mnie niestety krem nie okazał się tak genialny...
Mam 25 letnią mieszaną cerę z grudkami, "strefą T" , i sporadycznymi problemami i przebarwieniami. Stosuję krem na noc od 3 tygodni i zmian nie widzę-wręcz przeciwnie: ostatnio na twarzy pojawiło się więcej wyprysków i grudek...po zastosowaniu mam wrażenie,że zatyka pory /choć używam go troszeczkę/
Mało tego: krem ma ohydny farmakologiczny zapach /przypomina wodę utlenioną czy coś../ po nałożeniu odczuwam pieczenie- od razu zaznaczam,że na miejsca wrażliwe wokół oczu nie nakładam!
...A nazajutrz rano wcale nie dostrzegam jakichś super efektów.....
Jedyny mały plusik to wygodne opakowanie i odpowiednia konsystencja.

Używam tego produktu od:3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

i po sprawie...

Stosuję od jakichś trzech tygodni tylko na noc i widzę poprawę stanu skóry. Doskwierają mi podskórne grudki, zaskórniki i sporadycznie pryszcze. Krem zdecydowanie i w widoczny sposób zmniejszył ich ilość-złuszcza "niewidzialnie":)
Poza tym nie powoduje wysuszenia, nie podrażnia, a gdy sama coś próbuję usunąć, krem idealnie goi i łagodzi zaczerwienienia.
Wyrównuje koloryt, zmniejsza przebarwienia!
Jest wydajny!
Gdybym tylko przeszła na odpowiednią dietę... Myślę, że cerę miała bym z tym kremem (no i wespół z Laverą:) oczywiście)jak marzenie...
Luty 2008 - a ja podtrzymuję swoje zdanie na temat kremu Boreade. Mnie zdecydowanie nie zapycha i pomaga utrzymać skórę w jako takim stanie. Cudów się po nim nie spodziewam, np. że nagle zacznie mi w czarodziejski sposób hipnotyzować cerę i regulować pracę hormonów (hehehe), które wpływają na stan skóry zdecydowanie mocniej niż jakikolwiek krem. I nie mam złudzeń, że krem da mi gwarancję, że już nic mi nie wyskoczy na paszczy... On działa TYLKO na naskórek, na nic więcej.
Pomyślałam sobie też, że może ma w składzie coś, co nie wszystkie skóry tolerują: jednych będzie zapychał, innych wręcz przeciwnie:) Ja miałam złe doświadczenia z "kwasowym" kremem z Avene i La Roche Posay na przykład... Więc może ZAWSZE warto się liczyć z ryzykiem;) A na koniec podkreślam - krem nie ma SAM SAMIUSIEŃKI zlikwidować wszystkich problemów ze skórą . Czasami cała pielęgnacja skóry wymaga zmian i modyfikacji:) Coś na ten temat wiem... I nie zawsze jest różowo...

Używam tego produktu od: jeden dzień
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

geniusz

Po stosowaniu mocniejszych kremów takich jak Lysanel i Cleanance K na wakacje postanowiłam wypróbować coś delikatniejszego. Niestety bez kwasów żyć nie mogę. Mimo, że ten krem zawiera estry AHA, które mają być słabsze efekty są nieziemskie. Utrzymuje stan oczyszczenia uzyskany po poprzednich kwasach, ale dodatkowo cudnie wygładza, skóra jest świeża oraz wreszcie pozbyłam się blizn popryszczowych, a nie tylko przebarwień. Dlatego ten krem to przebój dla mnie. Stosuję go co drugi dzień na noc.

wygłaaadza

Krem stosuję na noc ok 3-4 razy w tygodniu - wtedy, kiedy nie stosuję kuracji kwasami (diacneal) i kiedy nie mam bardzo wysuszonej cery (wtedy potrzebuję ntensywnego nawilżenia).
Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie - delikatnie złuszcza, ale nie wysusza. Rano, po umyciu twarzy, aż miło jest dotykać swoją skórę. Cera jest gładka, rozjaśniona, pory są zwężone i jakby częsciowo opróżnione. Mam wrażenie, ze krem wspomaga i przedłuża działanie Diacnealu.
Nie wiem, czy ma działanie przeciwzmarszczkowe, bo zmarszczek u siebie jeszcze nie zauważyłam, a nie odważyłabym się zastosować tego kremu pod moje wrazliwe oczy.
Moim zdaniem krem idealnie nadaje się do conocnego użytku dla cery tłustej, ale już nie nastoletniej, ze skłonnością do powstawania zaskórników i drobnych wyprysków.
Daje po prostu efekt pięknej, rozjaśnionej, wygładzonej cery bez użycia silikonów i tego typu "oszukiwaczy".
Zapomniałam dopisac, że nie matuje zupełnie, ale nie jest to moim zdaniem niezbędne, bo krem jest idealny do stosowania na noc (używanie go na dzień byłoby moim zdaniem trochę bezsensowne, bo krem opróznia pory, czym wzmaga produkcję sebum).

Brak oczekiwanych efektów

Kupiłam ten krem pchana dobrymi recenzjami zarówno na Wizażu jak i Esentii, choć zdaję sobie sprawę, że kosmetyki nie na każdego działają tak samo. No i właśnie na mnie ten krem nie zadziałał tak jak na poprzedniczki. Jest dość lekki, nawet półpłynny, ale nie wylewa się z tubki. Początkowo używałam go zbyt dużą ilość i przez to długo, długo musiałam go wmasowywać. Dla mojej 30-letniej mieszanej cery okazał się być nieodpowiedni na dzień, gdyż pozostawiał na skórze dziwny tłustawo-mokry film. Nałożenie choćby odrobiny podkładu nie wchodziło w rachubę. Dlatego używałam go jedynie na noc. Krem sprawdził się pod jednym względem, a mianowicie bardzo ładnie wygładził mi skórę, rozjaśnił i wyrównał koloryt cery - działanie kwasów :-) Kiedy budziłam się rano twarz była wypoczęta i promienna. Niestety krem kompletnie nie poradził sobie ze zmianami trądzikowymi, ani na twarzy, ani na dekolcie, ani na plecach, choć producent zaleca go właśnie dla dojrzałych cer borykających się wciąż z tym problemem.
Preparatów złuszczających i wygładzających, zawierających kwasy, jest na rynku bardzo wiele, i znam o wiele lepsze niż ten, więc nie widzę powodu, by jeszcze kiedyś do kremu Boreade Noviderm wrócić.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Rewelacja

Kupiłam go po opini KWC, dla mnie rewelacja,bardzo łagodny, dobrze się wchłania, zawiera witaminy, cerę po nim mam gładką, napiętą-po prostu super, trądziku itp. rzeczy nie mam, od czasu do czasu jakiś malutki pryszczyk mi wyskoczy, więc nie mogę napisać czy przeciwdziała trądzikowi,mam cerę tłustą w strefie T- i widzę poprawę.
Coć ja nie stosuję kwasów na dzień mozna go spokojnie stowowac na dzien, gdyż ładnie i szybko się wchłania, nie wiem czy wysusza skórę, bo zawsze po paru minutach nakładam na niego inny krem.
Gorąco polecam

Używam tego produktu od:1 m-c
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Świetny.

Kupiłam go razem z peelingiem tej firmy i jestem z niego bardzo zadowolona. Miałam pewne obawy związane z jego efektem matującym,nie lubię tego, ale na szczęście (dla mnie), okazało się że na matowanie nie ma co liczyć. Ładnie się wchłania , choć pozostawia na skórze tłusty film, nie podrażnia. Krem fantastycznie nawilża, odświeża cerę, łagodzi zaczerwienienia i rzeczywście ujednolica koloryt. Używam go często popołudniu, gdy wiem, że nie wychodzę już z domu, lub czasem na noc. Zawiera estry AHA, łagodniejsze niż kwasy, ale napewno mające swoje mikrozłuszczające działanie, zapobiegające powstawaniu wykwitów. Dla mnie dużym plusem jest zawartość witamin i działanie antystarzeniowe.
Krem, podobnie jak i cała seria przeciwtrądzikowa, jest godny wypróbowania.

Dobry!

Kupiłam trochę z przypadku, właściwie głównie z myślą o traktowaniu dotkniętych "rogowaceniem przymieszkowym" ramion (bo te kwasy i wit.C...).
Stosuję zarówno na ramiona (którym jednak, prawdę mowiąc, lepiej służy Hascoderm) jak i na paszczę oraz dekolt, na noc, co któryś dzień.
Krem jest bardzo przyzwoity, ładnie rozjaśnia (tj. wyrównuje koloryt), odżywia i nawilża cerę (której przez kilka ostatnich miesięcy nie mogłam traktować żadnymi kremami nawilżającym w ogóle, a jednak chciałam dać jej czasem dzień czy dwa odpoczynku od retinoidów), nie powoduje zanieczyszczania porów, przeciwnie - odblokowuje je. Ze względu na kwas glikolowy może delikatnie poszczypać. Rano cera wygląda po nim naprawdę ładnie, jest dobrze napięta i odświeżona.
Ramiona też delikatnie wygładził, choć najlepiej poszło mu z dekoltem, który mam teraz po prostu filmowo idealny! :D

Jedna uwaga: krem nie nadaje się do użycia za dnia - daje wrażenie "spoconej" pod spodem skóry, absolutnie nie matuje, roluje się na nim bloker, z resztą kwasy na dzień to sport raczej ekstremalny :/. Nie pojmuję skąd zapewnienia producenta, ze świetny jest przez okrągłą dobę.

Dzięki półpłynnej konsystencji ogromnie wydajny.