Basic_01, Serum oczyszczające do skóry głowy z olejkiem z czarnej porzeczki

Basic_01, Serum oczyszczające do skóry głowy z olejkiem z czarnej porzeczki

Serum oczyszczające do skóry głowy to kosmetyk trychologiczny o działaniu oczyszczająco-ochronnym, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, do stosowania w profilaktyce, jak również w charakterze wspomagającym, przy leczeniu m.in. łupieżu, łuszczycy, świądu skóry głowy, grzybicy skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry i egzemy.

Ma działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych, reguluje pracę gruczołów łojowych, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych. Nawet już po pierwszej aplikacji serum, włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Serum oczyszczające to pierwszy produkt linii BASIC (podstawowej linii kosmetyków BIONIGREE do pielęgnacji skóry głowy i włosów) i jednocześnie pierwszy na polskim rynku produkt kosmetyczny do oczyszczania skóry głowy o unikalnej recepturze, z dodatkiem olejku z czarnej porzeczki.

Produkt nie był testowany na zwierzętach i nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Produkt - rewelacja! <3

Zawsze w okresie jesiennym nasza skóra potrzebuje szczególnej uwagi, ze względu na przesuszenie. Serum oczyszczające, jak sama nazwa mówi ma za zadanie oczyścić skórę naszej głowy. Produkt ma właściwości złuszczające, przeciwłupieżowe i antybakteryjne. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i innych nieprzyjemnych dolegliwości typu, swędzenie skóry głowy lub nadmierną pracę gruczołów łojowych. Po pierwszej aplikacji troszkę się przestraszyłam gdyż odczułam lekkie szczypanie na skórze, które w gruncie rzeczy nie sprawiło mi dyskomfortu. To tylko świadczyło o tym, iż preparat spełnia swe zadanie. Serum przepięknie pachnie, roznosi się po całym pokoju, w którym był wykonywany zabieg. Niesamowicie, intensywny, cudowny zapach czuć przez cały czas od momentu aplikacji. Na skórze możemy utrzymywać go pół godziny przed umyciem głowy, kilka godzin, a dla uzyskania lepszego efektu aplikację warto wykonać nawet dzień wcześniej przed pójściem spać. Wtedy należy tylko pamiętać o czepku ochronnym, gdyż serum ma tłustą, wodnistą konsystencje. Przy pierwszym zastosowaniu z obawy, iż 5 ml to ilość niewystarczająca, zaaplikowałam podwójną dawkę. Był to błąd, ze względu na to, iż serum rewelacyjnie rozprowadza się na skórze.
Efekty, dla mnie są zauważalne już po drugiej aplikacji. Włosy przede wszystkim są mniej podatne na przetłuszczenia, skóra głowy nie swędzi, można by rzec, iż nabrała zdrowego wyglądu. Producent wspomina, iż po wykonaniu zabiegu oczyszczającego przy użyciu serum, skóra intensywnie wchłania substancje odżywcze, a włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Najlepszy kosmetyk do skóry głowy! :)

Co do działania to w moim przypadku sprawdziły się obietnice zawarte na stronie producenta. Serum bardzo łatwo i wygodnie się używa. Konsystencja serum jest płynna, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Po zaaplikowaniu odczuwalne jest chłodzenie, które daje miłe uczucie ukojenia. Ten efekt utrzymuje się przez ok. 15 minut, aczkolwiek jest to kwestia indywidualna. Kosmetyk świetnie sprawdza się przy włosach, które szybko się przetłuszczają. Dobrze oczyszcza i usuwa nadmiar łoju. Po zastosowaniu włosy są uniesione u nasady i lekkie. Koi i łagodzi skórę głowy. Dla mnie jest to kosmetyk, który zawsze będzie miał miejsce w mojej pielęgnacji włosów. Jestem miło zaskoczona działaniem tego serum i mogę go polecić z czystym sumieniem :)

Świetny kosmetyk dla przetłuszczającej się skóry głowy

Moja skóra głowy jest skłonna do podrażnień i przesuszeń, co często skutkuje szybkim przetłuszczeniem i koniecznością mycia włosów codziennie. Serum stosuję około dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona z kosmetyku, ponieważ mogę sobie ostatnio pozwolić na mycie włosów co 2, a nawet 3 dni.

Co zrobić z włosami pod czapką?

cudowne serum

cudowne serum oczyszczające. mi osobiście potrzeba więcej niż dwie pipety tak jak zaleca producent. po dłuższym stosowaniu zauważyłam brak świądu, który towarzyszył mi mając łupież. koleżanka mi ostatnio prostowała włosy i powiedziałam jej, żeby się nie zdziwiła jak zobaczy u mnie łupież, a ona zdziwiona mówi, że nie mam -też byłam zdziwiona. zapach mi nie przeszkadza chociaż znam osoby , dla których on jest nieprzyjemny. plusem jest to, że nawet jak komuś zapach będzie przeszkadzał to wraz z umyciem głowy on się ulatnia. serum należy zaaplikować 30 minut przed planowanym umyciem głowy.

Serum Bionigree

Kosmetyk zamknięto w szklanej buteleczce, która dostępna jest w dwóch wielkościach: 50 i 100 ml. Ciemny kolor szkła chroni zawartość przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, przede wszystkim przed manewrowaniem słońca, i na dłużej gwarantuje wysoką jakość produktu. Serum wydobywamy za pomocą szklanej pipety, bezpośrednio nakładając je na skórę głowy, co jest niezwykle wygodne. Kosmetyk po otwarciu pachnie dosyć intensywnie (przede wszystkim można wyczuć menthol), jednak już nałożony na skórę wyraźnie zmniejsza swoją moc. Obawiałam się, że tuż po aplikacji będzie nieco szczypał i dawał nieprzyjemne odczucie chłodu, jednak nic takiego na mojej głowie się nie działo. Nie wystąpiły żadne podrażnienia, uczulenia, nic nie swędziało i nie pojawiły się żadne inne efekty uboczne. Pojawiło się natomiast przyjemne uczucie dokładnie oczyszczonej skóry głowy i świetnego odświeżenia włosów. Włosy nie przetłuszczały się tak szybko, jak bywało to wcześniej, mam wrażenie, że stały się również bardziej miękkie i błyszczące. Nie ma śladu o żadnym, nawet najmniejszym, łupieżu. Kosmetyk wart wypróbowania!

Warto spróbować przy problematycznej skórze głowy

Serum znajduje się w wygodnym, szklanym opakowaniu z pipetką, dzięki czemu aplikacja jest bezproblemowa, z łatwością można dotrzeć do całej powierzchni skóry głowy. Zawsze starałam się serum trochę wmasować po aplikacji. Według zaleceń producenta serum (100 ml) powinno wystarczyć na 10-20 aplikacji, ale moim zdaniem na dłużej, jest wydajne :) Pachnie bardzo odświeżająco, mentolowo (zapach jest intensywny, na początku lekko zatykający), po aplikacji czuć chłodzenie na skórze głowy. Za pierwszym razem uczucie to było bardzo intensywne, ale później już nie. Serum łatwo się rozprowadza i łatwo zmywa szamponem. Zwykle trzymałam kilka godzin przed myciem. Skóra głowy jest wyczuwalnie czystsza. Nie wpłynęło jednak na ograniczenie przetłuszczania skóry głowy. Borykałam się natomiast z małą "wysepką łupieżu", nie wiem czym spowodowaną (może coś mnie podrażniło, może zmiana szamponu?), nie mogłam się jej pozbyć szamponami przeciwłupieżowymi. Na początku nawet tego nie zauważyłam, ale w pewnym momencie... nie mogłam jej znaleźć i to właśnie przy stosowaniu Bionigree (pierwsze opakowanie)! Tyle miesięcy bezskutecznie walczyłam, a tu proszę, problem zniknął. Jest to produkt, który zdecydowanie warto wypróbować, jeżeli borykacie się z różnymi problemami skóry głowy - czy to profilaktycznie, czy w celu leczenia. Natomiast wiem, że różnym osobom pomogło w różnym zakresie, więc po prostu warto przekonać się na własnej skórze :) Ja akurat nie wiem, czy kupię serum w przyszłości bo jeden problem został już rozwiązany dzięki Bionigree (no chyba, że powróci, to kupię na pewno!), a w drugim bez zmian :)

Bardzo dobre

Nakładałam serum na skórę głowy przed każdym myciem. Zazwyczaj starczyła jedna pipeta, czasem nakładałam odrobinę więcej. Dzięki temu, że produkt właśnie zawiera pipetę, ogromnie ułatwia to aplikację serum, ponieważ można bez problemu przejeżdżać pipetą po skórze głowy, pomiędzy pasmami, a nie jak nakładanie ręką, gdzie zwykle większość produkt zwyczajnie ląduje na włosach.
Przy początkowych użyciach czułam na głowie lekki chłód oraz mrowienie. Potem przy którymś użyciu z kolei znowu czułam taki efekt. Dodatkowo wszystko umila zapach serum. Dla mnie jest to zapach takiej mocnej mięty, bardzo orzeźwiający i świeży.
Po pierwszym użyciu zauważyłam już złuszczanie się naskórka. Było to trochę widoczne (wygląd takiego dużego łupieżu), ale po kilku użyciach już nie było to tak zauważalne. Teraz już nawet tego nie widzę. Pod tym względem naprawdę serum się dobrze sprawdziło. Śmiem twierdzić, że serum jest idealne do oczyszczania skóry głowy i przygotowania jej do dalszej pielęgnacji.
Po tym serum moje włosy są dłużej świeże. Wolniej się przetłuszczają, przez co nie muszę nawet patrzeć na suchy szampon. Są odbite od nasady, a że zazwyczaj u mnie jest okropny oklap i ulizanie, to jest to dla mnie spora zmiana.
Chyba jedną z największych zalet jest to, że produkt nie jest tłusty.

Naturalne oczyszczanie

Bardzo dobre serum do skóry głowy.
Jeśli szukacie czegoś, co dobrze oczyszcza - serdecznie polecam.
Idealnie sprawdzi się w przypadku wrażliwej skóry głowy, która jest skłonna do podrażnień.
Stosuję od miesiąca i jestem bardzo zadowolona, bo moje włosy mniej się przetłuszczają.
Kosmetyk wygodnie się aplikuje, bo posiada pipetę. Dzięki temu możemy wycisnąć odpowiednią ilość produktu bezpośrednio na skórę głowy i dopiero tam rozpocząć proces wmasowywania.
Stosuję go 0,5 h przed myciem głowy.
Cena nie najniższa, ale świadomość, że mamy do czynienia z naturalnym produktem o wysokiej jakości jest bardzo ważna.

Bardzo dobre serum

Serum spełnia obietnice producenta. Doskonale oczyszcza skórę głowy jak i włosy. Wypłukuje szybciej farbę, ale jestem w stanie to przełknąć, bo jednak dla takiego działania warto. Co ciekawe serum świetnie odbija włosy od nasady, po jego zastosowaniu z szamponem moje włosy są bardziej nie tyle co puszyste, ale wizualnie wyglądają jakby było ich dużo. Po prostu jest zwiększona ilość włosów. W dodatku łatwo opanować włosy, są posłuszne, dobrze je ułożyć.
Serum usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój, reguluje pracę gruczołów łojowych i przynosi ulgę skórze podrażnionej. Szczególnie takiej, która po zastosowaniu szamponu posiada krostki. Od tego czasu jak stosuję serum skóra głowy oczyściła się i nie mam problemu z krostkami. A także wspomaga pozbycie się łupieżu. Mam nawet wrażenie, że włosy mniej wypadają.

Najlepsze serum oczyszczające na świecie!

Opakowanie: Całość schowana jest w kartoniku, na którym można znaleźć wszystkie informacje dotyczące produktu. Szata graficzna jest schludna i przypadła mi do gustu.
Posiadam szklaną buteleczkę z pipetą o pojemności 100 ml, można także zakupić wersję 50 ml. Sposób nakładania na głowę przy pomocy szklanego aplikatora jest bardzo higieniczny i poręczny.

Konsystencja: Serum jest rzadkie jak woda, dlatego też świetnie rozprowadza się po skalpie.
Kosmetyk nie jest tłusty ani lepki, nie obciąża włosów i nie przyspiesza procesu przetłuszczania.

Wydajność: Producent zaleca użycie maksymalnie 2 miarek, dlatego produkt jest niezwykle oszczędny. Stosowałam go z mamą 2x w tygodniu przez niemal miesiąc i w moim opakowaniu pozostało około 2/3 produktu.
Kosmetyk trzeba użyć w ciągu 4 miesięcy od dnia otwarcia, więc polecam zamówić mniejszą wersję lub podzielić się ze znajomymi, jeśli nie jesteśmy w stanie go zużyć.

Zapach: Mnie aromat serum kojarzy się z ziołami. Jest dość specyficzny, aczkolwiek przyjemny. Zauważyłam, że pozostaje wyczuwalny nawet po kąpieli.
Nie jest męczący i nie zniechęca do dalszego używania, a jestem bardzo wrażliwa na mocne nuty zapachowe.
Uczucie na skórze: Pierwsze użycie- gdy nałożyłam go po raz pierwszy, kilka minut później poczułam mrowienie i uczucie ciepła. Czułam, że serum działa i zaczyna usuwać stary naskórek i zanieczyszczenia.
Kolejne użycia- wspomniany wcześniej rezultat przechodzi w zapomnienie, pojawia się natomiast przyjemny efekt chłodzenia, który z czasem znika.

Działanie: Należy używać go minimum 30 minut, my z mamą trzymamy godzinę lub dwie. Ja używam go w celu odświeżenia i oczyszczenia, mama zaś ma lekkie problemy z nawracającym łupieżem.
Już po pierwszym zastosowaniu zauważyłyśmy, że skóra jest złagodzona i ukojona.
W przypadku mamy dodatkowo zniknął delikatny świąd i łupież. Skóra po każdym zabiegu jest świetnie oczyszczona, a włosy są uniesione od nasady.
Latem nasze pasma w ekspresowym tempie tracą swoją świeżość ze względu na temperatury, dlatego serum jest naszym wybawieniem, ponieważ usuwa nadmiar sebum.
Z czasem również stały się mocniejsze i przestały wypadać.
Obie jesteśmy niesamowicie zadowolone z działania, produkt spełnił nasze oczekiwania.

Cena i dostępność: Duże opakowanie kosztuje 96,00 zł, mniejsze zaś 59,00 zł.
Kwota może i jest wysoka, ale uważam, że warto wydać na nie każdą złotówkę. Serum jest niezwykle wydajne, więc zakup jest opłacalny.
Kosmetyk można oczywiście dostać w sklepie Bionigree. Można zamówić tam także próbki.

Podsumowanie: Obawiałam się wysuszonej skóry, jednak uważam, że moje obawy były bezpodstawne. Produkt spisuje się genialnie, włosy odzyskały świeżość, a mama uwolniła się od nieprzyjemnego łupieżu. Zachwycił ją również fakt, że pasma zaczęły się lepiej układać i nie potrzebuje suszarki i specjalnej szczotki, aby wyglądały lekko.
Obie jesteśmy zadowolone w 100%, a to najważniejsze.

Jest świetny. polecam

Serum oczyszczające do skóry głowy BIONIGREE to istny cud natury, który cechuje się wysoką skutecznością. Już po pierwszym użyciu można odczuć niezwykłą świeżość. Preparat jest w 100% naturalny i bezpieczny nawet dla alergików, takich jak ja. Wodnista konsystencja, o złotawym kolorze to eliksir szczęścia każdego z nas. Podrażnienia, świąt i szybkie przetłuszczanie włosów znikają wraz z systematycznym stosowaniem kosmetyku. Jego elegancka szklana butelka ładnie prezentuje się w łazience. Serum aplikuje się za pomoca pipety, co ułatwia użytkowanie kosmetyku. Zaobserwowałam poprawe kondycji moich włosów; stały się uniesione, bardziej podatne na układanie. Uwielbiam ten efekt świeżości, którego niestety nie da się odczuć używając samego szamponu. Produkt stosuję dwa razy w tygodniu i dobrze mi z nim. :)

Całkiem dobry produkt

Serum nakładamy na suchą skórę głowy. Producent zaleca maksymalnie 2 pipety. U mnie było to za mało. Za dużo mam włosów by dobrze rozprowadzić serum po całej głowie. Aby serum dobrze się rozprowadziło masujemy skórę głowy. Tak rozprowadzone serum zostawiamy na 30 mim lub w razie potrzeby (łupież, łuszczyca, świąd skóry głowy, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry czy egzemy) zaleca się zostawić kosmetyk na całą noc. Już po upływie kilku minut, wyczuwalne jest na skórze głowy przyjemne uczucie chłodu. Utrzymuje się ono od kilku do kilkunastu minut w zależności od ilości nałożenia serum. Po upływie zaleconego czasu zwilżamy włosy wodą a następnie myjemy ulubionym szamponem. Serum zmywa się bez najmniejszego problemu.
Serum ma za zadanie podnieść włosy od nasady, przedłużyć świeżość włosów, zapewnić niepowtarzalne uczucie świeżości oraz zwalczyć wyżej wymienione problemy skórne. Jak się sprawdził u mnie? Nie mam zbytnio wielkich problemów ze skórą głowy. Czasem pojawi się łupież, ale tylko wtedy kiedy jakiś szampon podrażni mi skórę. Moje włosy nie przetłuszczają się szybko, także co do kwestii przedłużania świeżości włosów się również nie wypowiem. Na pewno podnosi włosy od nasady czyniąc, że włosów jest znacznie więcej. Serum stosowałam również wtedy kiedy pojawił się łupież. Przyznam, że zaskoczył mnie swoim działaniem. Kupowałam różne szampony i nie spełniały one moich oczekiwań. Stosując serum trychologiczne BIONIGREE regularnie, łupież znikał powoli. W końcu po kilku stosowaniach łupież zniknął całkowicie. Usunął nadmiar zrogowaciałego naskórka oraz złagodził podrażniani skóry, które były powodem źle dobranego szamponu.

Podsumowanie: Serum oczywiście polecam wypróbować na własne skórze. Jest to kosmetyk trychologiczny do stosowania zarówno profilaktycznego, jak i wspomagającego przy leczeniu poważnych dolegliwości skóry głowy. Kosmetyk o polskim pochodzeniu ma działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Preparat przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry. Dodatkowo serum sprawiło, że moje włosy wyglądają na zdrowsze. Są miękkie i sprężyste. Skóra głowy oczyszczona. Kiedy łupież się pojawia, towarzysz mu również nieprzyjemne uczucie swędzącej skóry. Oba problemy znikły. Chętnie sięgnę ponownie po ten produkt nie tylko w przy większych problemach skórnych, ale nawet profilaktycznie aby oczyścić skórę głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka czy też oczyścić mieszki włosowe z nagromadzonego łoju.