Basic_01, Serum oczyszczające do skóry głowy z olejkiem z czarnej porzeczki

Basic_01, Serum oczyszczające do skóry głowy z olejkiem z czarnej porzeczki

Serum oczyszczające do skóry głowy to kosmetyk trychologiczny o działaniu oczyszczająco-ochronnym, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, do stosowania w profilaktyce, jak również w charakterze wspomagającym, przy leczeniu m.in. łupieżu, łuszczycy, świądu skóry głowy, grzybicy skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, atopowego zapalenia skóry i egzemy.

Ma działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych, reguluje pracę gruczołów łojowych, ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych. Nawet już po pierwszej aplikacji serum, włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość i dając niepowtarzalne uczucie odświeżenia.

Serum oczyszczające to pierwszy produkt linii BASIC (podstawowej linii kosmetyków BIONIGREE do pielęgnacji skóry głowy i włosów) i jednocześnie pierwszy na polskim rynku produkt kosmetyczny do oczyszczania skóry głowy o unikalnej recepturze, z dodatkiem olejku z czarnej porzeczki.

Produkt nie był testowany na zwierzętach i nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Naturalne oczyszczanie

Bardzo dobre serum do skóry głowy.
Jeśli szukacie czegoś, co dobrze oczyszcza - serdecznie polecam.
Idealnie sprawdzi się w przypadku wrażliwej skóry głowy, która jest skłonna do podrażnień.
Stosuję od miesiąca i jestem bardzo zadowolona, bo moje włosy mniej się przetłuszczają.
Kosmetyk wygodnie się aplikuje, bo posiada pipetę. Dzięki temu możemy wycisnąć odpowiednią ilość produktu bezpośrednio na skórę głowy i dopiero tam rozpocząć proces wmasowywania.
Stosuję go 0,5 h przed myciem głowy.
Cena nie najniższa, ale świadomość, że mamy do czynienia z naturalnym produktem o wysokiej jakości jest bardzo ważna.

Bardzo dobre serum

Serum spełnia obietnice producenta. Doskonale oczyszcza skórę głowy jak i włosy. Wypłukuje szybciej farbę, ale jestem w stanie to przełknąć, bo jednak dla takiego działania warto. Co ciekawe serum świetnie odbija włosy od nasady, po jego zastosowaniu z szamponem moje włosy są bardziej nie tyle co puszyste, ale wizualnie wyglądają jakby było ich dużo. Po prostu jest zwiększona ilość włosów. W dodatku łatwo opanować włosy, są posłuszne, dobrze je ułożyć.
Serum usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój, reguluje pracę gruczołów łojowych i przynosi ulgę skórze podrażnionej. Szczególnie takiej, która po zastosowaniu szamponu posiada krostki. Od tego czasu jak stosuję serum skóra głowy oczyściła się i nie mam problemu z krostkami. A także wspomaga pozbycie się łupieżu. Mam nawet wrażenie, że włosy mniej wypadają.

Najlepsze serum oczyszczające na świecie!

Opakowanie: Całość schowana jest w kartoniku, na którym można znaleźć wszystkie informacje dotyczące produktu. Szata graficzna jest schludna i przypadła mi do gustu.
Posiadam szklaną buteleczkę z pipetą o pojemności 100 ml, można także zakupić wersję 50 ml. Sposób nakładania na głowę przy pomocy szklanego aplikatora jest bardzo higieniczny i poręczny.

Konsystencja: Serum jest rzadkie jak woda, dlatego też świetnie rozprowadza się po skalpie.
Kosmetyk nie jest tłusty ani lepki, nie obciąża włosów i nie przyspiesza procesu przetłuszczania.

Wydajność: Producent zaleca użycie maksymalnie 2 miarek, dlatego produkt jest niezwykle oszczędny. Stosowałam go z mamą 2x w tygodniu przez niemal miesiąc i w moim opakowaniu pozostało około 2/3 produktu.
Kosmetyk trzeba użyć w ciągu 4 miesięcy od dnia otwarcia, więc polecam zamówić mniejszą wersję lub podzielić się ze znajomymi, jeśli nie jesteśmy w stanie go zużyć.

Zapach: Mnie aromat serum kojarzy się z ziołami. Jest dość specyficzny, aczkolwiek przyjemny. Zauważyłam, że pozostaje wyczuwalny nawet po kąpieli.
Nie jest męczący i nie zniechęca do dalszego używania, a jestem bardzo wrażliwa na mocne nuty zapachowe.
Uczucie na skórze: Pierwsze użycie- gdy nałożyłam go po raz pierwszy, kilka minut później poczułam mrowienie i uczucie ciepła. Czułam, że serum działa i zaczyna usuwać stary naskórek i zanieczyszczenia.
Kolejne użycia- wspomniany wcześniej rezultat przechodzi w zapomnienie, pojawia się natomiast przyjemny efekt chłodzenia, który z czasem znika.

Działanie: Należy używać go minimum 30 minut, my z mamą trzymamy godzinę lub dwie. Ja używam go w celu odświeżenia i oczyszczenia, mama zaś ma lekkie problemy z nawracającym łupieżem.
Już po pierwszym zastosowaniu zauważyłyśmy, że skóra jest złagodzona i ukojona.
W przypadku mamy dodatkowo zniknął delikatny świąd i łupież. Skóra po każdym zabiegu jest świetnie oczyszczona, a włosy są uniesione od nasady.
Latem nasze pasma w ekspresowym tempie tracą swoją świeżość ze względu na temperatury, dlatego serum jest naszym wybawieniem, ponieważ usuwa nadmiar sebum.
Z czasem również stały się mocniejsze i przestały wypadać.
Obie jesteśmy niesamowicie zadowolone z działania, produkt spełnił nasze oczekiwania.

Cena i dostępność: Duże opakowanie kosztuje 96,00 zł, mniejsze zaś 59,00 zł.
Kwota może i jest wysoka, ale uważam, że warto wydać na nie każdą złotówkę. Serum jest niezwykle wydajne, więc zakup jest opłacalny.
Kosmetyk można oczywiście dostać w sklepie Bionigree. Można zamówić tam także próbki.

Podsumowanie: Obawiałam się wysuszonej skóry, jednak uważam, że moje obawy były bezpodstawne. Produkt spisuje się genialnie, włosy odzyskały świeżość, a mama uwolniła się od nieprzyjemnego łupieżu. Zachwycił ją również fakt, że pasma zaczęły się lepiej układać i nie potrzebuje suszarki i specjalnej szczotki, aby wyglądały lekko.
Obie jesteśmy zadowolone w 100%, a to najważniejsze.

Studio fryzur kucyk Beyonce

Jest świetny. polecam

Serum oczyszczające do skóry głowy BIONIGREE to istny cud natury, który cechuje się wysoką skutecznością. Już po pierwszym użyciu można odczuć niezwykłą świeżość. Preparat jest w 100% naturalny i bezpieczny nawet dla alergików, takich jak ja. Wodnista konsystencja, o złotawym kolorze to eliksir szczęścia każdego z nas. Podrażnienia, świąt i szybkie przetłuszczanie włosów znikają wraz z systematycznym stosowaniem kosmetyku. Jego elegancka szklana butelka ładnie prezentuje się w łazience. Serum aplikuje się za pomoca pipety, co ułatwia użytkowanie kosmetyku. Zaobserwowałam poprawe kondycji moich włosów; stały się uniesione, bardziej podatne na układanie. Uwielbiam ten efekt świeżości, którego niestety nie da się odczuć używając samego szamponu. Produkt stosuję dwa razy w tygodniu i dobrze mi z nim. :)

Całkiem dobry produkt

Serum nakładamy na suchą skórę głowy. Producent zaleca maksymalnie 2 pipety. U mnie było to za mało. Za dużo mam włosów by dobrze rozprowadzić serum po całej głowie. Aby serum dobrze się rozprowadziło masujemy skórę głowy. Tak rozprowadzone serum zostawiamy na 30 mim lub w razie potrzeby (łupież, łuszczyca, świąd skóry głowy, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry czy egzemy) zaleca się zostawić kosmetyk na całą noc. Już po upływie kilku minut, wyczuwalne jest na skórze głowy przyjemne uczucie chłodu. Utrzymuje się ono od kilku do kilkunastu minut w zależności od ilości nałożenia serum. Po upływie zaleconego czasu zwilżamy włosy wodą a następnie myjemy ulubionym szamponem. Serum zmywa się bez najmniejszego problemu.
Serum ma za zadanie podnieść włosy od nasady, przedłużyć świeżość włosów, zapewnić niepowtarzalne uczucie świeżości oraz zwalczyć wyżej wymienione problemy skórne. Jak się sprawdził u mnie? Nie mam zbytnio wielkich problemów ze skórą głowy. Czasem pojawi się łupież, ale tylko wtedy kiedy jakiś szampon podrażni mi skórę. Moje włosy nie przetłuszczają się szybko, także co do kwestii przedłużania świeżości włosów się również nie wypowiem. Na pewno podnosi włosy od nasady czyniąc, że włosów jest znacznie więcej. Serum stosowałam również wtedy kiedy pojawił się łupież. Przyznam, że zaskoczył mnie swoim działaniem. Kupowałam różne szampony i nie spełniały one moich oczekiwań. Stosując serum trychologiczne BIONIGREE regularnie, łupież znikał powoli. W końcu po kilku stosowaniach łupież zniknął całkowicie. Usunął nadmiar zrogowaciałego naskórka oraz złagodził podrażniani skóry, które były powodem źle dobranego szamponu.

Podsumowanie: Serum oczywiście polecam wypróbować na własne skórze. Jest to kosmetyk trychologiczny do stosowania zarówno profilaktycznego, jak i wspomagającego przy leczeniu poważnych dolegliwości skóry głowy. Kosmetyk o polskim pochodzeniu ma działanie złuszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Preparat przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry. Dodatkowo serum sprawiło, że moje włosy wyglądają na zdrowsze. Są miękkie i sprężyste. Skóra głowy oczyszczona. Kiedy łupież się pojawia, towarzysz mu również nieprzyjemne uczucie swędzącej skóry. Oba problemy znikły. Chętnie sięgnę ponownie po ten produkt nie tylko w przy większych problemach skórnych, ale nawet profilaktycznie aby oczyścić skórę głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka czy też oczyścić mieszki włosowe z nagromadzonego łoju.

Delikatny i skuteczny

Bardzo dokładnie oczyszcza skórę głowy. Jednocześnie jest bardzo delikatny i wprost łagodzi wszelkie podrażnienia. Włosy są bardziej odbite od nasady i świeższe.

Łagodne oczyszczenie

Serum znajduje się w luksusowej szklanej buteleczce. Do jego nakładania na skórę mamy specjalną długą pipetę. Płyn jest rzadki jak woda i ma intensywny zapach.

Serum nakładałam na minimum 30 minut ograniczając je do max. dwóch pipet. Od razu czuć na skórze przyjemne uczucie chłodzenia i odświeżenia. Dobrze się spłukuje. Używałam w połączeniu z szamponem naturalnym.

Po stosowaniu przez miesiąc, tak mniej więcej 1 raz w tygodniu moja skóra głowy jest nawilżona i wolna od łupieżu. Serum mogę określić jako kojące.

Peeling skóry głowy też jest potrzebny!

Uważałam, że peeling do skóry głowy nie jest mi potrzebny, bo przecież większych problemów ze skórą głowy nie mam. O tym, w jakim byłam błędzie dowiedziałam się dopiero po kilku tygodniach testowania oczyszczającego serum do skóry głowy Bionigree.

Serum używam co drugie mycie. Aplikuje je najpierw na dłoń ( 3-4 pipety ), rozprowadzam po skórze głowy, zostawiam na przynajmniej 30 minut, a potem wcieram w skórę głowy. Po upływie określonego czasu myję włosy tak jak zawsze.

Ze względu na swoją lekką konsystencję, serum fajnie rozprowadza się po skórze głowy, szybko się wchłania, nie obciążając skóry. Kilka chwil po aplikacji zaczynam czuć, jak serum wnika w głąb skóry, dając efekt orzeźwiającego ochłodzenia, które utrzymuje się paręnaście minut, a potem stopniowo łagodnieje. Zawsze wzbraniałam się przed nakładaniem kosmetyków bezpośrednio na skórę głowy z obawy, że przeciążą moje włosy, ale to serum działa kompletnie odwrotnie! Tak jak obiecał producent włosy są odbite od nasady, nabrały objętości i wizualnie wyglądają na gęstsze. Dodatkowo są sypkie, nie elektryzują się ani nie puszą. Mają ładny połysk, są miękkie, zyskują na sprężystości. Skóra głowy jest oczyszczona, odzyskuje dawną świeżość, a to znów sprawia, że włosy wolniej się przetłuszczają, dłużej są świeże, zwłaszcza u ich nasady, i już nie muszę ich myć co drugi dzień, bo dobrze wyglądają też trzeciego dnia.

DOSKONAŁE

Na działanie serum nie musiałam długo czekać, gdyż zaraz po aplikacji poczułam chłodzenie i delikatne mrowienie, które utrzymuje się na skórze głowy lekko ponad godzinę (sprawdziłam!). To też dla mnie sygnał, że kosmetyk wykonuje swoją pracę - oczyszcza skalp z nagromadzonych zanieczyszczeń i martwego naskórka. Po umyciu głowy szamponem i tym samym zmyciu kosmetyku, czekała na mnie miła niespodzianka - oczyszczona i odświeżona skóra głowy - to się czuje, aż miło ! Skóra po prostu oddycha i jest odpowiednio przygotowana do lepszej absorpcji składników odżywczych, jakie jej w dalszym etapie zaserwujemy, poprzez nałożenie masek czy wcierek. Jakby tego było mało - kosmetyk zafundował moim włosom małe czary mary, gdyż po naturalnym wyschnięciu były one ładnie odbite od nasady przez cały dzień, co się rzadko kiedy zdarza, bo zazwyczaj szybko tracą swój fason. Ważną kwestią jest też w pewnym stopniu ograniczenie przetłuszczania się skalpu - przed stosowaniem produktu musiałam myć włosy co 2 dni, natomiast obecnie ich czas świeżości wydłużył się o 1 dzień, tak więc mogę to robić śmiało co 3 dni, bez obaw że tłuste pasma rzucą się w oczy osobom trzecim. Cóż, czego chcieć więcej ? Niemożliwe, aby jeden kosmetyk czynił aż tyle dobra, a jednak ! Według mnie to absolutny must have każdej włosomaniaczki !

Recenzja Serum

Serum bionigree ma dosyć mocny zapach. Bardzo dobrze czuć porzeczkę i mentol. Po nałożeniu na skórę serum głowy daje efekt chłodzenia i mocnego odświeżenia. Po myciu włosy są odbite od nasady i co najważniejsze wolniej się przetłuszczają.

pozytywna opinia !! <3

Serum jest rewelacyjne ! polecam każdej osobie jaka mnie o niego zapyta. Stosuję i jestem bardzo zadowolona z efektów !! Nigdy nie miałam do czynienia z tak wyjątkowym serum ! Serum po stosowaniu zostawia po sobie uczucie świeżości i czystości. Serum nadało moim włosom doskonałego wyglądu.
Już po pierwszej aplikacji serum, włosy unoszą się u nasady, zwiększając swoją objętość. Miałam problem z łupieżem a dzięki temu produktowi uwolniłam się o tego zbędnego problemu ;) Jak najbardziej polecam :)

Idealny na problemy łuszczycowe

Pudełeczko bardzo ładne, przejrzyste. Prezentuje jeden ze składników aktywnych- czarną porzeczkę. W środku znajdziemy ładną buteleczkę. Szata graficzna taka sama jak przy opakowaniu. Buteleczka zakończona jest pipetką, co ułatwia aplikację oraz dozowanie produktu. Muszę nadmienić, że jest to kosmetyk trychologiczny, czyli specjalistyczny produkt do pielęgnacji skóry głowy). Serum jest płynne, myślałam że będzie bardziej oleiste lub gęste, ale nie. Łatwiej się je przynajmniej aplikuje. Zapach jest specyficzny, ale jak dla mnie dość przyjemny- mocno herbaciany, z nutą mentolu i porzeczki. Odcień jest żółty. Producent zaleca stosowanie serum raz w tygodniu w celach profilaktycznych lub 1-5 razy w tygodniu w celach wspomagających przy chorobach skóry i łupieżu. Jestem łuszczykiem, więc jak zapewne się domyślacie stosowałam je więcej niż raz na tydzień. U mnie najlepiej sprawdza się, kiedy używam go 2 razy w tygodniu. Idealna doza to 1-2 pipetki na skórę głowy. Podczas nakładania nie czuć żadnego dyskomfortu. Serum nakładałam zawsze na minimum 3 godziny. Serum ładnie oczyszcza skórę głowy i przygotowuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli używamy maseczek czy wcierek do skóry głowy to serum oczyszczające do skóry głowy BASIC_01 jest must have! Po aplikacji czuć lekkie uczucie chłodzenia, to bardzo kojącę, szczególnie kiedy skóra jest rozdrażniona. U mnie wręcz przeciwnie. Włosy są dłużej świeże, a po oczyszczeniu ładnie odbite od nasady. Jeżeli chodzi o działanie na zmiany łuszczycowe to zawsze nasilają mi się na wiosnę, ale i tam skóra została ładnie oczyszczona. Co najlepsze po około miesiącu zmiany chorobowe się zmniejszyły, nie były uciążliwe, wszystko się zaczęło goić. A teraz mogę cieszyć się skórą wolną od choroby :) Mam jeszcze 1/2 buteleczki, kurację będę dalej stosować. Jeżeli chodzi o włosy to od pierwszego użycia można odnotować większą miękkość. Kosmki lepiej się układają i są nawilżone. Wyglądają zdrowo i zyskują lekko na objętości, a przede wszystkim szybciej rosną.