Flora Bella EDP

Flora Bella EDP

Zapach Lalique Flora Bella został zaprezentowany w 2005 roku, a jego twórcą jest perfumiarz Bertrand Duchaufour. Jest to bogaty zapach rajskiego ogrodu pełnego kwitnących kwiatów, który z pewnością przypadnie do gustu eleganckim kobietom. Aromat sprawdzi się podczas noszenia na co dzień.

Łąka, kwiaty, skoszona trawka...

Perfumy Lalique coś w sobie mają. Pomimo różnorodności zapachów, jest w nich jakaś wspólna, Laliquowa nutka, która je wyróżnia i sprawia, że tak bardzo są mi bliskie. Po pierwszym flakonie cudownego Perles, zaczęłam kolekcjonować następne i tak doszłam do Flory Belli- która w końcu pokazała się z internecie.

Zapach trochę podobny do Tendre Kiss, na pewno w tym samym typie, chociaż Tendre jest bardziej ciepły, ma nawet prawie identyczną kwadratową butelkę. Typowo kwiatowy zapach jakich nie znoszę, no, chyba, że jest to Lalique. Czuję na sobie wiosenno-letnią łakę, dojrzewające w słońcy kwiaty, świeżo skoszoną trawkę, wypuszczające pąki gałązki drzew. Kwiaty, kwiaty kwiaty. :) Owoców nie czuję.
Istna symfonia zapachów natury. Może nie jest to arcydzieło jak Perles i Le Parfum, aczkolwiek zapach godny posiadania i noszenia. Ciepły, radosny, słoneczny, pozytywnie nastawia do świata. Świetny na wiosne i lato, chociaż aktualnie mamy zimę i też dobrze się w nim czuję. Polecałabym na co dzień, do frywolnych ubrań typu jeansy, sukienki, dresy. Na wieczór raczej nie pasuje.

Trwałość dobra, jakieś 6 godzin, na ubraniu i włosach nawet i dłużej.

Używam tego produktu od: tygodnia

Ilość zużytych opakowań: w trakcie buteleczki 100 ml.

rzeczywiscie tuberoza!

Dostalam 50ml od meza. Jest to zapach dosc ciezki, nie dla nastolatek, ale tez nie dla leciwych dam. Elegancji i swietny na wieksze okazje. Ja najbardziej wyczuwam czarna porzeczke, frangipani i przede wszystkim tuberoze. Przypadl mi do gustu, ale nie jest to moj ulubiony zapach i nie uzywam go zbyt czesto niemniej powiedziec o nim zlego slowa nie moge. Jest bardzo trwaly ( przynajmniej na mnie). Buteleczka bardzo ladna. Nie kupilabym jednak Flora Bella ponownie, bo to nie jest moj zapach ale lubie go.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50ml na zmiane z innymi

Zapach kupiony w ciemno-śliczny.

Uwielbiam kupować nowe perfumy. Mam już całkiem sporą kolekcję. Lubię ryzykować-często kupuję nowy zapach, tylko po przeanalizowaniu jego nut i z ręką na sercu: jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się zakupić w ten sposób perfum, które by mi się nie spodobały.

Tak było właśnie z recenzowaną Florą Bellą. Zasugerowałam się opisem nut zapachowych w internecie (KWC) opinii nawet nie przeczytałam i parę dni później bez przetestowania perfum zakupiłam je bez wachania.

Moja intuicja po raz kolejny mnie nie zawiodła-Flora Bella przypadła mi do gustu.
Jest to zapach wybitnie kwiatowy, intensywny, wyrazisty, ale nie przyprawiający o ból głowy, mdłości czy wymioty. Myślę, że świetnie nadaje się zarówno do pracy, na uczelnie, spotkania biznesowe jak i na wystawną kolację. Ma w sobie to coś, co czyni go intrygującym, pociągającym.

Początkowo najbardziej wyczuwam owocowe trio: czarną porzeczkę, mandarynkę i bergamotkę. Później do głosu dochodzi bukiet kwiatów: róża, fiołek, plumeria, tiare, orchidea, frezja, bez, mimoza i tuberoza, a na końcu moj ukochany duet: wanilia i goździki. W ogóle nie czuję nut ambrowych i piżmowych.

Zapach na mnie jest bardzo trwały, wyczuwam go cały dzień, nawet po wieczornej toalecie jest subtelnie obecny na skórze. Na ubraniach utrzymuje się nawet kilka dni.

Podaje pełen opis nut zapachowych:

-nuta głowy: czarna porzeczka, mandarynka, bergamotka, róża, fiołek,

- nuta serca: orchidea, frezja, bez, plumeria, kwiat tiare, goździk, tuberoza, mimoza,

-nuta bazy: białe piżmo, wanilia, ambra, przyprawy.

Używam tego produktu od: grudzień minionego roku.
Ilość zużytych opakowań: z 1/3-50 ml.

Quality Missala Jak dobierać perfumy

OK

Właściwie nie wiem po co się wypowiadam, nie potrafię szczegółowo opisywać zapachów, rozbieranie ich na czynniki pierwsze też mi nie wychodzi - albo lubię, albo nie. Niekóre mi się podobają, inne odrzucają lub nie zwracam na nie uwagi. Są takie, które uwielbiam na innych, i takie, które kocham na sobie.
Jakoś ostatnio przerzuciłam się na "laliki", może dlatego, że niezbyt popularne wśród ogółu, co samo w sobie jest plusem.
Do Flory przymierzałam się czas jakiś, zachęcona małą ilością opinii, w ogóle.
No i trafiłam, jest pięknie. Zapachu oczywiście nie potrafię zdefiniować, ale teraz, w ciepłe dni pachnie tak intrygująco i zmiennie, że muszę co jakiś czas "zarzucić grzywą" (głupio to wygląda), aby wwąchać się w falę otaczającego mnie aromatu. Jak mi nie przejdzie, to jeszcze nabawię się jakiegoś tiku ;).
Zapach urokliwy, podoba się też mojej córce (ISTOTNE) oraz mężowi (również istotne, chociaż mniej miarodajne).
Moja kolejna miłość po Le Parfum (okazjonalnie, tylko zimą i na wieczór), lalique pour femme (les feuilles) EDP, Amethyst. Tendre kiss trochę mnie rozczarował, encre noire i le baiser nie miałam okazji wypróbować, ale nadrobię zaległości.
Perełki kupiłam dla teściowej - fascynujące, może się skuszę, gdy zrobi się chłodniej.
Jedno wiem, Flora Bella jest dla mnie - latem napewno, czy również zimą - to się okaże.

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: zaczełam 50ml

tuberoza i bez...

bo lilak to nie lilia a właśnie bez... Kocham Donny Karan Gold, a Bella Flora bardzo jest do tych perfum podobna, właśnie przez tytułowe nuty... Choć tam większość pisała o duszących liliach. Flora nie jest tak mocna, ale trwała. Jest w niej coś chłodnawego jakby z Black Kennetha Cola. Ale dominuje słodycz upojna kwiatów, nieco orientalna wanilią.
Cudowny flakon a kartonik jak opakowanie zastępcze. Posiadam spory zapas Gold w kolekcji i nie muszę go uzupelniać w razie czego, bo mam jeszcze Florę (w drugą stronę też to działa). Gwoli sprawiedliwości - Lalique wypuścił ten zapach w 2005 roku, natomiast Donna Karan w 2006, a 2008 wersję Sparkling...
Po paru godzinach zaczął mi coś przypominać tyle, że łagodniej, co czułąm w Pour Elle od Paco...

Używam tego produktu od: paru dni swoja śliczna 50
Ilość zużytych opakowań:

O nie!

Sama nie wiem, co o tym Pięknym Kwiatku myśleć. Może tak w skrócie - ani to dla mnie kwiatek, ani piękny. A przy tym pisząc to czuję się jakoś winna, że tak nisko cenię zawartość ślicznej bladoniebieskiej buteleczki, i to skomponowaną przez znakomitego Bertranda Duchafoura.
Czuję w tym zapachu gorzkie plastikowe nuty, które po prostu mnie odrzucają - coś podobnego występowało w limitiwanej wersji L\\\'Air du Temps - L\\\'Air du Printemps, ale we Florze ten plastik jest bardziej skoncentrowany. Ewidentnie czuję też nuty kramowo-mleczne, może i coś wodnego, ale całość po prostu powoduje u mnie wstręt, jakiś organiczny dreszcz odrazy, i to jeszcze potęguje moje poczucie winy wobec tej kompozycji.
Daję dwie gwiazdki, bo zapach jest wyjątkowy na swój sposób, chyba nie pomyliłabym go z żadnym innym - ale nie byłabym w stanie go nosić. O nie.

Używam tego produktu od:kilka dni
Ilość zużytych opakowań:rozpoczęte 50 ml

Mniam, sama słodycz.

wszędzie widzę inne nuty !
to irytujące, bo w koncu nie wiem, co jest w środku.

w kazdym razie własnie go dostałam. to najsłodsze prerfumy jakie posiadam. choć jak się więcej psiknie to stają się mniej słodkie :P

na wstępnie muszę się przyznać, że nienawidzę kwiatowych zapachów. po prostu nie znoszę. choć uwielbiam zapach bzu. i czuć go w tych perfumach.

skusiła mnie tuberoza... "Pani pachnie, jak tuberozy. To nastraja i to podnieca."

nie czuję w nich nic kwaśnego ani nic gorzkiego. szczerze mówiąc to po prostu słodkie kwiatki... Na szczęście wanilia mnie nie drażni.

nie żałuję, że je kupiłam. są nieco pudrowe i takich właśnie chciałam. jestem zadowolona z ich zakupu :) to mój pierwszy zapach lalique.
ale niestety nie są zbyt trwałe :(( ale ja nie mam szczęścia do trwałych zapachów, takie zazwyczaj mnie drażnią.
nie wyczuwam żadnej wodnej nuty.

Używam tego produktu od: już 2 lata
Ilość zużytych opakowań: w sumie z 250 ml

nie dla mnie - a szkoda

Flora Bella to kwiaty i kwiaty, coś wodnego, coś zielonego, ale także coś kwaśniego, czego nie lubię w perfumach:( Negatywna recenzja Kropki bardzo mnie zachęciła do poznania tych perfum, ponieważ to, co skrytykowała Kropka, dla mnie byłoby idealne, gdyby tylko na mojej skórze zechciały pachnieć tak samo. Niestety, na mojej skórze te perfumy nie pachną gorzko, lecz kwaśno, a to zasadnicza różnica.
Nie jest to zapach świeży, lekki i ulotny, jest raczej zawiesisty, choć nie ciężki, mdły czy duszący.
Rozczarowałam się:(
Flora Bella z opisu wydawała mi się zapachem, którego będę nosić z dziką przyjemnością, a tu klapa. Także z planowanego zakupu Flory Belli nici:(
Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: spora próbka i na tym koniec

prześliczna i niepokojąca

Choć skład wcale tego nie potwierdza, dla mnie Flora Bella pachnie, obok mojej ukochanej tuberozy, lilią. Pływającą w chłodnawej wodzie i rozsiewającą swoją , z lekka przygaszoną, tajemniczą woń. Flora Bella, choć kwiatowa, nie ma w sobie nic niewinnego, jest jakaś z lekka niegrzeczna, dająca coś do myślenia. Ten zapach nie dusi, mimo wodnej nuty nie jest świeżakiem. To bardzo ciekawa kompozycja, idealna na lato, słodkawo-gorzkawa. Taki zapach kwiatów i letnich zarośli. Budzi refleksje. Używam tego produktu od: kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: spora odlewka

Kolejne gorzkie kwiatki :/

Rany, jak ja nie lubię takich zapachów! Czemu wszędzie ta gorycz? Co to za cholera jest ten składnik? I co to za moda wszędzie to wciskać? Ech...

Nie miłe, nie kobiece, gorzkie, kwiatowe, nijakie... jestem na nie. :(

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Pani pachnie jak tuberozy? ;-)

Chyba zostanę maniakalną fanką zapachów Lalique. Po przepieknej Tendre Kiss (muszę mieć flakonik, MUSZE ;-))) ) - niemal równie piękna Florra Bella de Lalique. Zapach kwiatowy, ale przepięknie ciepły, dyskretnie elegancki, delikatny, ale wyrazisty. Pieknie się rozwija, ukazując coraz to inne oblicze - w nadgarstek potrafię "wwąchiwać" się całymi godzinami, próbując odgadnąć, jaka nuta wybija się najwyraźniej w danej chwili.
Wyczytałam właśnie, że Flora Bella zawiera tuberozę - może to właśnie miał na myśli Tuwim, pisząc w słynnym wierszu, który potem wyśpiewywał Grechuta: "Pani pachnie jak tuberozy, to nastraja i to podnieca"? ;-))))Używam tego produktu od: miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

lilia wodna

Zapach jest bardzo ładny..Niestety oprócz kwiatów które w perfumach uwielbiam zawiera także wodną nutę, której w zapachach nie toleruję.Co prawda nie jest ona bardzo wyraźna mi jednak wystarczy, że pobrzmiewa gdzieś w tle.Gdyby nie ta nuta zapach z pewnoscią znalazłby sie na mojej liscie marzeń..A tak-niech noszą go inni:)