Joanna, Tradycyjna Receptura, Odżywka do włosów `Żółtko i olej rycynowy`

Joanna, Tradycyjna Receptura, Odżywka do włosów `Żółtko i olej rycynowy`

Odżywka do włosów Żółtko i Olej rycynowy przeznaczona jest do pielęgnacji włosów rozjaśnianych i farbowanych. Pozwala na  optymalne ich pielęgnowanie oraz gwarantuje łatwość rozczesywania i układania.
Żółtko – bogate źródło protein i substancji lipidowych, które warunkują prawidłowe nawilżenie włosów.Olej Rycynowy – działa silnie pielęgnująco i kondycjonująco, przywracając włosom zdrowy blask i naturalne piękno.

do włosów farbowanych
wzmacniające, nawilżające
zapachowa
bogate
Skóra głowy
normalna

Odżywka z żółtkiem

Moje włosy są długie, skłonne do przetłuszczania się, ale i puszenia u nasady. Im bliżej końca tym są bardziej zniszczone i wysuszone.
Często następnego dnia, świeżo po myciu, są szorstkie i napuszone. Innego dnia po umyciu są oklapnięte i naelektryzowane. Jest to w dużej mierze kwestia szamponu jakiego akurat używam oraz innych dodatków do pielęgnacji włosów. Często to właśnie po odżywkach moje włosy są oklapnięte, mimo że nie stosuje tego typu kosemtyków na czubek głowy, który szczególnie wygląda wtedy na nieświeży.

Odżywka jest przeznaczona do włosów farbowanych, jednak moje takie nie są, mimo wszystko, z wyżej wymienionych już powodów postanowiłam użyć tej silnie nawilżającej przez swoje składniki odżywki. Olejek rycynowy działa regenerująco, żółtko natomiast nawilżająco, więc stwierdziłam, że to okiełzna puszenie się moich włosów. Generalnie starałam się i w tym przypadku nie nakładać zbyt wielkiej ilości na włosy. Nakładać preparat głównie od połowy długości w dół, aby nie mieć oklapniętej fryzury.
Generalnie odżywka wgładziła moje pasma, pozwoliła im się lekko rozczesać nie tworząc kołtunów. Włosy lekko nabrały blasku, niestety szybko wyglądały na nieświeże i musiałam je ponownie myć albo chodzić z oklapniętymi, co nie wchodziłoby w grę kiedy musiałabym gdzieś wyjść.
Zapach jest oryginalny, świeży i tochę słodkawy. Nie utrzymuje się on we włosach.
Konsystencja jest dość rzadka, ale bardzo przyjemna i świetnie rozprowadza się na włosach. Równomiernie mogę nałożyć produkt, a ten nie tworzy nieestetycznych grud.
Opakowanie nie wyróżnia się niczym od opakowańz tej serii, a używałam też chmielowej na przetłuszczające się włosy. Odżywki są bardzo do siebie podobne nie tylko pod względem wyglądu opakowania, ale także konsystencji i działania, chciaż przeznaczone do innego rodzaju włosów.

Zdecydowana gładkość

Dziki tej odżywce moje włosy napewno są o wiele bardziej gładkie miękkie i zdyscyplinowane . Kremowa konsystencja zapachem jajeczna ale nie przeszkadzająca łatwo nakłada się na włosy nie spływa i łatwo zmywa się . Włosy nie puszą się ale jedynie lekko płaczą nie wiem czemu . Jednak za taki ładny efekt warto wypróbować. Ja lubię do niej wracać .

Nadal lepsza niż nic

Typowa odżywka supermarketowa :) to znaczy - coś tam niby robi, ale pod warunkiem, że powietrze nie jest zbyt suche, mamy związane włosy i mamy nałożone jeszcze coś na włosy. Słowem - z większością problemów sobie nie radzi, kiedy tego potrzebujemy. Dostałam ją w prezencie i z chęcią przetestowałam.
Nie jest to moja pierwsza odżywka tej firmy, większość sprawdzała się podobnie.
Trochę nabłyszcza, nie przeciąża, nie pachnie zbyt intensywnie (trochę biszkoptem :p), nie plącze i może lekko... rozjaśnia? Takie pozytywne efekty zauważyłam u siebie. Natomiast jeżeli chodzi o nawilżenie, wzmocnienie i dociążenie włosów to poradziła sobie bardzo słabo. Nie jestem w stanie upilnować rozpuszczonych, naelektryzowanych włosów po użyciu tej odżywki, która dzięki swojej bardzo wodnistej konsystencji sama spada z włosów zanim ją spłuczę.
Teraz używam jej tylko co jakiś czas.

Dosyć dobra

Dzięki tej odżywce włosy są gładsze i lepiej się rozczesują. Odżywka ma przystępną cenę, ładny zapach, konsystencję odpowiednią. Myślę że za tą cenę śmiało mogę polecić ją.

Tragedia dla rozjaśnianych włosów

Mam wlosy rozjaśniane i suche . Odzywke kupiłam w promocji jako , iz dedykowana jest dla włósów rozjasnianych i zniszczonych.
Może sprawdzi się na zdrowych niefarbowanych wlosach ale jak dla mnie... tragedia.
Pierwszy raz zdazyło mi sie ze nie jestem w stanie rozczesac wlosy po odzywce

Mało efektywna

CENA:
Jak dla mnie cena dość wygórowana jak na jakość, którą otrzymujemy w zamian.

OPAKOWANIE:
Wykonane z dość cienkiego, gibkiego plastiku w kolorze przezroczysto-brązowym. Szata graficzna wykonana w dość PRL-oskim stylu, a przynajmniej mi się tak kojarzy. Butelka nie wygląda zbyt zachęcająco i przekonująco, aby po nią sięgnąć w sklepie.

SKŁAD:
Woda, alkohol cetearylowy, alkohol cetylowy, olej z nasion rącznika pospolitego, Polyquaterinum-28, gliceryna, uwodorniony olej rycynowy PEG-40, chlorek cetylotrójmetyloamoniowy, glikol propylenowy, wyciąg z pszenicy zwyczajnej, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z korzenia żeń-szenia, ekstrakt z kory chinowca soczystoczerwonego, ekstrakt z pyłku kwiatowego, ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z owoców pieprzowca owocowego, tokoferol, alkohol izopropylowy, chlorek stearykonium, stearynian PEG-20, trietanoloamina, perfumy, salicylan benzylu, metyloaminoaminoamoniak, amoniak metyloamoniowy, CI:19140, CI:16255

ZAPACH:
Mdły, ciężki do określenia, dziwny, specyficzny. Nie każdemu będzie odpowiadał.

WYDAJNOŚĆ:
Jak dla mnie 2/5. Odżywka sama w sobie jest dość wodnistej konsystencji przez co trzeba jej dużo nałożyć na włosy, aby efekty i działanie były choć trochę widoczne. Lekko spływa z włosów.

DZIAŁANIE WEDŁUG PRODUCENTA:
1 )Warunkuje prawidłowe nawilżenie włosów- nie zauważyłam nawilżenia na swoich włosach
2) Działa silnie pielęgnująco i kondycjonująco- działa silnie to za MOCNO powiedziane, ponieważ efektów praktycznie nie widać na włosach
3) Przywraca włosom zdrowy blask i naturalne piękno- moim zdaniem włosy wyglądają tak, jakbym nie nałożyła w ogóle odżywki
4) Włosy optymalnie wypielęgnowane- można by powiedzieć, że optymalnie, z tym stwierdzeniem mogę się zgodzić, bo nie robi cudów na głowie, ale też nie szkodzi
5) Lśniące i elastyczne- nie zauważyłam, żeby włosy zaczęły lśnić, mogę jednak potwierdzić, że włosy wydają się bardziej elastyczne i miękkie
6) Łatwe do rozczesania i układania- rozczesać się włosów po niej praktycznie nie da!!! trzeba do tego użyć dobrego olejku lub serum na włosy, aby szczotka mogła po nich jakkolwiek sunąć bez wyrywania włosów razem z cebulkami, problemów z układaniem nie zauważyłam

EFEKTY:
Przy normalnym myciu włosów i aplikacji odżywki na 5 minut efekty po zmyciu są niezauważalne, włosów nie da się rozczesać bez wspomagaczy, jedynym plusem jest to, że włosy się nie elektryzują. Wzięłam odżywkę na dłuższy test, podczas sprzątania umyłam włosy i zaaplikowałam dość sporą ilość odżywki, po czym trzymałam ją na włosach około 1-2 godziny. Po zmyciu dalej był problem z rozczesaniem włosów, jednak już mniejszy, włosy faktycznie wydawały się miękkie, ale nic więcej.

MOJE ODCZUCIA:
Kupiłam ją na szybkich zakupach w Auchan, była pierwszą odżywką jaką złapałam w ręce. Sądzę, że odżywka sama w sobie może nie jest aż tak tragiczna jak mi się wydaje. Na etykiecie jest napisane, że odżywka przeznaczona jest do włosów farbowanych i rozjaśnianych, jednak moim zdaniem (sama mam włosy rozjaśniane) jest ona zbyt słaba do tak wymagających włosów. Olej rycynowy faktycznie jest w składzie, jednak żółtka już nie ma jak zapewnia producent. Do stosowania na co dzień do aplikacji na 5 minut na włosy odżywka jest nieskuteczna, a wręcz marnuje się czas na nią. Jeśli ktoś tego czasu ma więcej to być może przy regularnym stosowaniu i nakładaniu jej na około 1-2 godziny zobaczy jakieś efekty.

Odżywka jest bardzo tania ale za to efekty są świetne. Odkąd zaczełam stosować odżywkę moje włosy zaczeły szybciej rosnąć oraz mają zdrowy wygląd. Ja do tej odżywki używam także szamponu z tej seri. Jedyną wadą jest dostępność.

Szkoda nawet 5 zł na ten szampon

Jakość tego szamponu jest żadna. NIe nadaje się dla włosów zniszczonych i suchych. Włosy po zastosowaniu plączą się, ciężko je rozczesać. Brak jakichkolwiek pozytywnych efektów po zastosowaniu.

Nie odpowiada mi:(

Kupiłam w duecie razem z szamponem, ale podobnie jak i w przypadku szamponu te odżywka mnie nie zachwyciła. Praktycznie jednym plusem jest piękny, słodki zapach ajerkoniaku. Konsystencja dość rzadka, żółtawy kolor, ale nie spływa z włosów. Niestety nic dobrego nie robi. Obciąża potwornie, moje włoski po umyciu i wymodelowaniu wyglądały wręcz na nieswieze, tłustawe i obciążone. Więcej jest nie kupię.