Soin Solaire, Bio-Protective Sunscreen-Lotion [Lait-Ecran Bio-Protecteur] Bio-Ochronny Lotion z Filtrem SPF 30

Nawilżające mleczko do ciała SPF30 wzbogacone o Hyposensine- duet składników aktywnych, które zwiększają tolerancję skóry na słońce i łagodzą podrażnienia. Preparat szczególnie polecany do skór wrażliwych, naczyniowych.

Aktywne składniki:
- Sun`Ytol - W 100% naturalny wyciąg morski, ograniczający szkodliwe działanie słońca, takie jak przedwczesne starzenie skóry. Ma działanie pochłaniające spektrum promieniowania z zakresu UVA i UVB, przez co poprawia skuteczność najlepszych filtrów. Zmniejsza ilość powstajścych w skórze "Sunburn Cells" (komórek trwale uszkodzonych przez zmianę struktury DNA pod wpływem promieni UV) oraz ułatwia odtwarzanie DNA.
- HYPOSENSINE- wynik odkrycia mikroorganizmów morskich żyjących w Pacyfiku na głębokości ponad 3000 metrów. Hyposensine została stworzona w celu znacznego podniesienia progu tolerancji wrażliwej skóry.

Trochę droga przyjemność.

I to chyba największe zastrzeżenie, jakie mam do tego produktu. Jest drogi jak jasny szlag!
Ja chyba używałam jakiegoś innego produktu, niż moja poprzedniczka - recenzentka Pixie.
Nic mi nie świeciło!
Balsam ma przyjemny zapach i lekką konsystencję.
Skóra jest po jego użyciu dobrze nawilżona, lekko natłuszczona i chyba rzeczywiście ciut bardziej odporna na podrażnienia. Nie na tyle jednak, by usprawiedliwiało to cenę: sto złotych za maleńkie opakowanie!
Nie miałam poparzeń nawet po wielu godzinach pod afrykańskim słońcem, ale dla porządku dodać winnam, że po Nivei, czy Kolastynie tez nie miałam. Tyle, że Thalgo lepiej nawilża.

Moja czterogwiazdkowa ocena dotyczy samego produktu - uważam, że jest dobry.
Ale cena jest skandaliczna. Gdybyż ów balsam czynił cuda, jak niektóre inne oceniane przeze mnie kosmetyki Thalgo, uznałabym, że jest usprawiedliwiona. Niestety - nie jest.

Używam tego produktu od: Używałam podczas jednego urlopu.

Słaba ochrona

Zużyłam tylko próbkę, m.in. właśnie teraz mam ten produkt na twarzy (tak, wiem, że nazywa się "do ciała", ale w czym to przeszkadza).
Najpoważniejsze zastrzeżenie, to brak sensownych filtrów anty-UVA w składzie, deklarowana ochrona SPF30 odnosi się wyraźnie tylko do UVB. Zatem jako bloker jest po prostu zwyczajnie bezużyteczny. :( W dodatku tłusty niemiłosiernie, nie wchłania się, ale ślizga po powierzchni skóry, zostawiając wyrażną białą, błyszczącą warstwę. Zawiera jakieś pigmenty reagujące na promieniowanie UV, bo posmarowana tym skóra ... świeci na niebiesko, niczym zęby w dyskotece! Groteskowy efekt.
Mocno perfumowany, zapachem charakterystycznie "plażowym".
Bardzo wydajny.