Vitamin+, 24H Vita-Nectar, Renewing Eye Cream (witaminowy, odnawiający krem pod oczy)

Lekki, nieperfumowany i niekoloryzowany krem ochronny, przeznaczony do każdego rodzaju cery. Zawiera witaminy A, E i B5 oraz naturalne wyciągi z ziół o działaniu ujędrniającym i nawilżającym. Wyciąg z orzechów ziemnych i migdałów chroni i wygładza delikatną skórę wokół oczu. Olej z pestek czarnej porzeczki, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 3 oraz kwas gamma linoleinowy (GLA) wspomaga naturalną odnowę skóry. Zawiera filtr UVA/UVB o faktorze SPF4.

rewelacja!!!!!

chcialabym odniesc sie do ostatniej wypowiedzi odnosnie kremu pod oczy firmy Lumene.....chce powiedziec,ze nie zgadzam sie z opinia, ze ten kosmetyk jest niedobry i tylko dla mlodych dziewczyn, ja mam 43 lata i od 10 lat uzywam tylko i wylacznie ten krem pod oczy i z cala stanowczoscia mowie REWELACJA!!!chce zaznaczyc, ze nie mam zjeszcze raz marszczek i wygladam o 10 lat mlodziej, sorry , ze sie przechwalam, ale stwirdzam fakt.......

Używam tego produktu od:10 lat, albo dalej
Ilość zużytych opakowań:mnostwo!!!

Rozczarowanie

Marka Lumene ma u mnie ogromny kredyt zaufania dzięki doskonałej kolorówce, więc do linii pielęgnacyjnej podeszłam z pełnym zaufaniem - i niestety na dzień dobry zaliczyłam skuchę.
Rozczarowała mnie już lista składników: reklamowanego na opakowaniu olejku z pestek czarnej porzeczki jest tyle, co kot napłakał, naprawdę mam poważne wątpliwości, czy taka ilość ma jakieś szanse na aktywne działanie (litościwie nie wspominam o retinolu, figurującym na OSTATNIM miejscu listy składników, bo to już naprawdę popłuczyny po nim).

No ale nic, pomyślałam, że dam mu szansę, szczególnie że żadnego innego kremiszcza pod oczy akurat na półce nie miałam. Konsystencja jest co najmniej dziwna, taka margarynowa, krem ślizga się po skórze, za cholerę nie chce do niej przywrzeć i bardzo opornie się wchłania, a kiedy to już w końcu nastąpi, zostawia za sobą śmieszną oleistą warstewkę, pod którą czuję jakby autentycznie pociła mi się skóra (gdybym nie wiedziała, że ta wokół oczu jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, uznałabym że tak właśnie jest, że bidula "dusi" się pod tą warstwą).
Pomimo takiego zaklajstrowania skóry, nawilżenie jest słabiutkie, wszystkie efekty ewentualnego przesuszenia (drobne zmarszczki, "pergaminowa" skóra) są tak samo widoczne z tym kremem jak i bez niego. Po kilkukrotnym użyciu byłam gotowa go wyrzucić, ale odezwało się we mnie powołanie wizazowe ;) i postanowiłam poświęcić się dla nauki, zacisnąć zęby na parę tygodni, co by Wam wiarygodną relację zdać ;) No i kremiszcze zarobiło drugą *: otóż pomimo wszystkich wad, jego działanie odżywcze, ujędrniające nie jest takie ostatnie. Po tym miesiącu z ładnym okładem nie widzę pogorszenia stanu skóry, a nawet jest przyjemnie sprężysta. Krem nie wpływa na poranną opuchliznę (tzn. ani jej nie usuwa, ani nie stymuluje). Nie podrażnia oczu (to duży plus) i jest dziko wydajny. Choć i tak dosmarowuję się na dzień Biodermą z filtrem (musowo), więc może przyzwoity dzienny efekt "promiennej" i "gęstej" skóry pod oczami zawdzięczam jej właśnie - co wydaje mi się tym bardziej prawdopodobne, że jeśli wieczorem poprzestaję na Lumene, wstaję rano wyraźnie pomięta i bez codziennej porcji porannej maseczki wokół oczu się nie obchodzi.

Być może krem posłuży (jeśli pominąć oczywisty dyskomfort jego stosowania) bardzo młodym dziewczynom (którym posłuży jednak większość produktów, przy wydatnym wspomaganiu naturalnej odnowy komórkowej ;) ), ale o wszelkim "odmłodzeniu" można tu zapomnieć, a i pielęgnacja mocno wątpliwa.

Krótko mówiąc kolejna marketingowa ściema i kolejna marka budująca swój "naturalny" image na naiwności klientek :/