Eludril, Płyn do płukania jamy ustnej

Eludril, Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej o zawarości 0,10% stężenia dwuglokonianu chlorheksydyny. Wskazania:
- zapalenie dziąseł i choroby przyzębia,
- infekcje jamy ustnej, gardła, poprotezowe odczyny zapalne,
- przed i po zabiegach chirurgicznych w gabinecie stomatologicznym (usuwanie złogów nazębnych, ekstrakcja zębów, wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenia chorób przyzębia).
To produkt leczniczy. Zaleca się stosowanie płynu przez okres 2 tygodni. Płyn przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. W okresie ciąży i karmienia przed użyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.
Płyn nie powinien być stosowany przez ososby uczulone na chlorheksydynę lub chlorbutanol.
Skład (100ml roztworu): dwuglokonian chlorheksydyny (roztwór 20%) 0,5ml, chlorobutanol 0,5g, etanol, gliceryna, docusat sodu, czerwień koszenilowa, naturalny miętowy środek smakowy, aromat miętowy, woda oczyszczona. Zawartość alkoholu: 42,8%v/v.

ochronne, odświeżające
z fluorem
>100ml

Dobry

Płyn est niestety bardzo drogi. Ma niezbyt przyjemny smak. Używając go mialam wrażenie, że tak jakby znieczula troche jamę ustną i czasem odnosiłam wrażenie małego odrętwienia. Płyn jest dobry do używania po usuwaniu kamienia nazębnego lub innych zabiegach.

Świetny po usunięciu ósemek - szkoda jedynie że dość drogi i mało wydajny (mała butelka w 2 tygodnie)

Jak nie jedna z recenzentek poniżej jestem w trakcie usuwania ósemek - mam dwie zatrzymane i po zabiegu usunięciu jednej z nich zaczęłam używać tego płynu.

Fakt jest faktem nie jest tani - 21 zł płaciłam za małą butelkę, ale jest b. skuteczny. Dzięki niemu dziąsło zdecydowanie lepiej się goiło, przez co ból zmniejszył się i to zdecydowanie. Odświeża też zapach z ust i ładnie pomagał usunąć resztki pokarmowe z dziury po usunięciu. Łagodził też podrażnienia. Smak ma nieprzyjemny bo mydlany, ale poza tym jest b. dobrym płynem. Opakowanie jest b. wygodne - przeźroczyste i ma dobry korek do nalewania.

Mimo wysokiej ceny na pewno kupię go po usunięciu drugiej ósemki ponownie. Polecam. Małe opakowanie schodzi w dwa tygodnie - zużyłam je do cna. Niestety za to w dziale "wydajność" obniżam ocenę ogólną do 4 gwiazdek.

Doskonały po zabiegach chirurgicznych.

Płynu używałam kilka razy.
Po raz pierwszy po usuwaniu kamienia nazębnego, tutaj raczej nie jestem w stanie wskazać konkretnych skutków.

Drugi raz po ekstrakcji zatrzymanego zęba tzn "ósemki".
Był to zabieg chirurgiczny, rozcinane dziąsło, wycinany fragment kości, usuwanie zęba. Po zabiegu pozostał ogromny obrzęk, no i rana sklepiona kilkoma szwami.
W czasie rekonwalescencji po zabiegu stosowałam płyn Elgydium.
Przyniósł mi ukojenie, świeżość i świetną higienę.
Rana bardzo szybko się zagoiła, nie było żadnych powikłań.
Pomimo stosowania tylko tego płynu jama ustna pozostała w doskonałej kondycji.

Na prawdę polecam po zabiegach.

Używam tego produktu od: 2 zabiegi

Cellulit adipocyty

Nie wiadomo czy pomoże...

Po raz pierwszy używałam tego płynu z polecenia dentystki na stan zapalny dziąsła powstały wokół nie do końca "wyrośniętych" ósemek. Byłam wówczas zachwycona jego skutecznością - po 2 dniach stosowania problem minął.
Kiedy jakiś czas później używałam Eludrilu na dokładnie tą samą dolegliwość (i w ten sam sposób) - nie pomógł prawie wcale.
I jak tu ocenić taki produkt? :confused:

Co do pozostałych cech - jego smak nie jest zbyt przyjemny, ale znośny. Po zastosowaniu odczuwam lekkie odrętwienie, podobne tak jak przy znieczuleniu.
No cena jest dla mnie trochę za wysoka, płaciłam ponad 20 zł za małą butelkę.

Używam tego produktu od: używałam 2-3 lata temu
Ilość zużytych opakowań: dwa

dobry

Dobry płyn do jamy ustnej. Kupiłam go po usuwaniu ósemek i po usuwaniu kamienia z zalecenia stomatologa. Dobrze odświeża i odkaża,nie jest bardzo drogi. Ma całkiem znośny smak, nie jest gorzki. Na pewno jeszcze kupię.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka

Świetny.

Przeraża mnie informacja o możliwych przebarwieniach powstałych na skutek używania płynu, bo kupiłam go z polecenia dentysty po skalingu i piaskowaniu.

Minusy:
-mało przystępna ulotka
-możliwość pojawienia się przebarwień
-zalecenie by używać 2 tygodnie, bo... mógłby zastąpić mój regularny płyn do płukania jamy ustnej ;)

Plusy:
-smak
-uczucie odświeżenia i czystości
-wydajność
-rozcieńczalny wodą (200ml płynu to tak naprawdę ok 500ml roztworu)
-DZIAŁANIE - naprawdę łagodzi podrażnienia i wspomaga proces gojenia się ranek - a właśnie po to go kupiłam
-dołączona miarka

Neutrale:
-cena (21,95) - produkt spełnia wymagania, więc nie mam zastrzeżeń;
-dostępność (tylko w aptekach) - no, ale przecież to lek, nie zwykły płyn;

Wyjątkowy

Płyn ma rewelacyjny smak i rzeczywiście fajnie odświeża oddech. Ja stosuję go rano po umyciu zębów. Nie używam go ciągle, ponieważ producent zaleca stosowanie produktu max. 2 tygodnie. Eludril przepisał mi kiedyś stomatolog, ponieważ w wyniku brusksizmu błona śluzowa moich policzków uległa uszkodzeniu.

Używam tego produktu od: 2009 roku
Ilość zużytych opakowań: kilka

warto.

jak większości, płyn został mi polecony przez moją ortodontkę po zabiegu. łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie, pozostawia uczucie świeżości w ustach. warto w niego zainwestować po inwazyjnej wizycie u dentysty czy ortodonty.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże w trakcie

Stomatolog zaleciła mi ten płyn przy nadżerce powstałej na dziąśle. Po jednym dniu stosowania po nadżerce nie było już śladu. Płyn poza tym świetnie odświeża jamę ustną. Minusem jest cena płynu oraz możliwość przebarwienia zębów na kolor jasno czerwony. Oczywiście osad ten schodzi-jednak należy mieć się na baczności przed długotrwałymi "niespodziankami". Niestety płynu nie powinno się stosować jako bazowego płynu do płukania jamy ustnej, gdyż ma zadanie lecznicze (tu: polecam Listerine Zero).

Używam tego produktu od: od tygodnia

świetny po zabiegach

Faktycznie ten płyn jest świetny po poważniejszych zabiegach stomatologicznych. Używałam go po wyrwaniu ósemek czy leczeniu kanałowym. Trzeba tylko pamiętać, że nie jest to płyn do stosowania codziennego. Ja na codzień kilka razy dziennie używam Dento Fresh i jest to kolejny produkt, który warto polecić.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Bardzo dobry

Stosowałam go po chirurgicznym usunięciu ósemek dwa miesiące temu i teraz znowu go używam.

Płyn dobrze oczyszcza, ale co ważniejsze lekko znieczula i przyspiesza gojenie się ran.
Mi przynosi wielką ulgę.
Używam go parę razy dziennie, zaczęłam 1,5 dnia po zabiegu.
Jedyną wadą jest cena, ponieważ płyn jest dosyć drogi. Jego wydajność zależy od tego ile razy w ciągu dnia się go używa.

bardzo dobry

Idealny po zabiegach stomatologicznych, kiedy np nie można myć zębów, lub gdy dziąsła są podrażnione. Poleciła mi go moja dentystka, gdy czekałam na usuniecie ósemki.
Polecam! Wart swojej ceny.
Plus za miarkę, łatwo można odmierzyć ilość płynu.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie