Silk Dry, Antyperspirant w aerozolu (stara wersja)

Silk Dry, Antyperspirant w aerozolu (stara wersja)

Nowy dezodorant Dove Silk Dry Spray zapewnia skuteczną ochronę przed poceniem, pielęgnację wrażliwej skóry pod pachami oraz piękny, delikatny zapach. Poza 1/4 kremu nawilżającego, zawiera ekstrakty czystego jedwabiu - jednej z najskuteczniejszych, naturalnych substancji nawilżających. Nie zawiera alkoholu.
Jego zapach, który jest zupełnie inny niż dotychczasowych dezodorantów Dove Original i Fresh. Jego autorką jest ekspert w tej dziedzinie - Ann Gottlieb, która ma w swoim dorobku takie perfumy jak Eternity, CK1 i Truth. Nutę bazową zapachu tworzy bursztyn, drzewo sandałowe i egzotyczne piżmo. Lilie, róża i jaśmin tworzą nutę serca, a zielona herbata, świeże jabłka i aromatyczne zioła - nutę głowy.

Nie

Dostałam go w prezencie w zestawie z żelem pod prysznic i mydłem. I dobrze, bo nie wydałabym na niego żadnych pieniędzy

+ opakowanie. ładne i wygodne.

- zapach :( mydlany, jak dla starych babć
- można się udusić przy rozpylaniu
- słaba ochrona
- brudzi ubrania
- obsypuje się

Mam go od 3 miesięcy i nie mogę zużyć, więc wydajnośc też na plus. W moim przypadku minus

Negatywna

+ Wydajny

- Jeśli chodzi o mnie, to praktycznie wcale nie chronił przed potem. Jeśli nie użyłam go przez 2-3h nie było po nim śladu.
- Zapach bardzo dusił
- lekko wzmaga pocenie

Ilość zużytych opakowań: Prawie całe opakowanie

Efektywny

Programowo nie kupuję kosmetyków Dove, bo mam niewyjaśnioną awersję do tej firmy. Może to podświadomość, bo ich opakowania bardzo mi się nie podobają. Ten dezodorant dostałam w prezencie i ze zdumieniem stwierdziłam, że jest bardzo dobry. Mogłam zapomnieć o poceniu. Kosmetyk zapewnia całodzienną ochronę. Pachnie delikatnie i niekolizyjnie.
Oczywiście jak każdy antyperspirant brudzi czarne koszulki na biało. Nigdy nie wierzę producentom kiedy się chwalą, że ich dezodorant tego nie robi. No i to aluminium w składzie. Ale jako dyżurny dezodorant do zadań specjalnych znajdzie miejsce na mojej półce jak tylko wykończę inne zapasy.

Używam tego produktu od: zużyłam jedno

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

przepięknie pachnie, dobrze działa u mnie zagości ponownie :)

Dostałam ten antyperspirant w zestawie świątecznym serii Dove Silk skład której oprócz tego sprayu wchodził żel pod prysznic, balsam do ciała i szampon.
Jest to pierwszy antyperspirant Dove w sprayu który używam. Powiem szczerze, że ostatnio coraz bardziej przekonuję się do firmy Dove. Bardzo polubiłam całą linie silk i na pewno ona u mnie będzie stałym bywalcem w łazience. A teraz konkretniej o tym antyperspirancie.
Pierwsze co rzuca mi się na myśl to zapach. Dla mnie przepiękny pudrowo-mydlany, nie ma tej klasycznej nuty Dove ale pachnie świeżością i czymś eleganckim w tle pobrzmiewa mi nuta takich klasycznych damskich perfum i gdy się nim psiknę w głowie przychodzi mi na myśl elegancka kobieta z okresu XX lecia międzywojennego. Jest to piękny zapach ale radziłabym sprawdzić go w drogerii zanim się na niego zdecydujecie, ponieważ utrzymuje się na skórze bardzo długo i nie każdemu może się on podobać. Niesamowitą trwałość ma ten antyperspirant bo jak się nim psiknę rano jeszcze do wieczora czuję go na ubraniu ( zależnie od intensywności dnia także i na ciele). To daje mi poczucie super świeżości przez cały dzień. Działanie tu trochę trudno mi powiedzieć na ile chroni przed potem, ponieważ ja pod pachy jako bazę używam kulki ( obecnie z tej samej serii czyli tez Dove Silk Dry) a spray rozprowadzam po "całym" ciele jako uzupełnienie ochrony. W tym duecie radzi sobie całkiem dobrze. Stosowałam go przez miniony miesiąc i raczej nie zauważyłam mokrych śladów pod pachami. Nie wiem natomiast jak da sobie radę w pełnych upałach. Przetestuję to na pewno w lecie chociaż nie wiem czy ten zapach nie będzie zbyt intensywny latem. Daje takie przyjemne pudrowe wykończenie i skóra jest nawilżona oraz matowa tak jakby przyprószona czymś kremowo-pudrowym. Nie nazwałabym tego talkiem ale coś jakby satynowa zasypka. Bardzo to przyjemne i nigdy nie spotkałam się z czymś takim w przypadku innych antyperspirantów w sprayu. Wydajność typowa jak w przypadku innych rozpylaczy u mnie starczył na miesiąc codziennego psikania. Zrobiłam swój prywatny eksperyment w tym samym dniu zaczęłam używać jednocześnie tego sprayu i kulki z tej samej linii. Spray skończył się po miesiącu a kulki mam jeszcze połowę.
Opakowanie piękne, skromne ale estetyczne bardzo podoba mi się kolor nakrętki :D
Atomizer rozpyla odpowiednią ilość kosmetyku i co ważne chmura nas nie dusi! Czego nie mogę powiedzieć o psikaczach z Nivea.
Jedyny mały minus że trochę białych śladów na czarnych ubraniach zostawia, zwłaszcza jak zbyt szybko na niewyschniętą skórę założę ubranie. Jednak producent nie gwarantował efektu niewidzialności więc nie ujmuję mu za to gwiazdki. Jeśli rozpylam go z odpowiedniej odległości i trochę poczekam to białych śladów nie ma.
Generalnie polecam, ja na pewno będę do niego wracać. Nie jest to zapach taki który by się mógł znudzić więc myślę że zagości u mnie na stałe razem z drugim moim hitem czyli Rexoną Sexy. Ale nadal szukam czegoś nowego. Po wykończeniu moich ogromnych zbiorów antyperspirantów na pewno kupię go ponownie :)
Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno ale zapewniam że nie ostatnie :)

oj nie...

Na zakup namowila mnie kolezanka... juz wiecej nie ide z nia do drogerii ;)
Ogółem wolę antyperspiranty w kulce, ale chcialam przetestowac spray no i ten w ogole sie nie sprawdzil.

- zapach strasznie duszacy, nie moglam potem oddychac
- ochrona przed poceniem - chyba tylko w spokojne dni, w dni pracujace szybko bylo czuc pot;/
- zostawia slady na ubraniu
- skonczyl mi sie w miesiac!! (chociaz moze to i dobrze, nie meczylam sie z nim za dlugo)
- zostawial pod pachami osad jak po uzyciu talku

Nie polecam.

Używam tego produktu od: parę mcy temu

śnieg w sprayu

Produkt ten zakupiła moja rodzicielka, która całe życie używa sztyftów i kulek. Wręczyła mi go mówiąc, że już dłużej go nie zdzierży i tylko utwierdziła się w przekonaniu, że dezodoranty w tej formie nie są dla niej.

Po pierwszej aplikacji z pełną odpowiedzialnością stwierdziłam, że niechęć mojej mamy do tego produktu nie jest bezpodstawna. Tego wręcz nie idzie używać, jest to zdecydowanie najgorszy dezodorant z jakim zdarzyło mi się zmierzyć.

Po pierwsze - w życiu nie widziałam takiego osadu! Dosłownie spod pachy sypie się jak śnieg, pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło. Nieważne, czy wstrząsnę opakowaniem czy nie - zawsze pachy są jak pokryte cienką warstwą pianki do golenia. I nie to, że marudzę, dramatyzuję czy przesadzam - miałam dezodoranty, które też trochę bieliły (Fa, Garnier), ale zawsze wystarczyło albo a) wstrząsnąć przed użyciem, albo b) trochę ogarnąć wszystko chusteczką po aplikacji i grało. Ta wersja Dove niestety bije wszelkie rekordy - nawet przy delikatnym psiknięciu śnieg, śnieg i śnieg. Dodam, że miałam kiedyś dwie czy trzy inne wersje dezodorantów Dove i ten problem się nie pojawiał, to ewidentnie problem z tym konkretnym produktem.

Druga sprawa: zapach jest koszmarny. Nie chodzi nawet o zapach sam w sobie, ale o jego intensywność. Mocno pudrowy, aż wierci w nosie, dusi, drażni. Jednym słowem - przesada. Nie ma mowy o psiknięciu się perfumami po użyciu tego produktu, bo zapach jest tak intensywny, że czuć go na kilometr. Dodam też, że bardzo lubię pudrowo-kremowe zapachy Dove (z klasycznym niebieskim na czele), ale Silk Dry wyjątkowo nie ma w sobie tej charakterystycznej nutki zapachowej, która dodaje mydlano-pudrowym zapaszkom Dove klasy i ponadczasowej elegancji.

Działanie nawet w porządku - jak już zetrę śnieg spod pach i przetrwam atak duszności, to okazuje się, że dezodorant zły nie jest. Pachy pozostają suche, potu nie czuć, czyli robi co powinien robić.

Wydajny, przystępna cena, dobra dostępność. Koniec zalet.

Generalnie bielenie (osad) może być kwestią przypadku, ot, zła partia, felerny egzemplarz - zdarza się, nie będę dywagować nad przyczyną. Jednak odradzam ten produkt za zdecydowanie zbyt mocny zapach, jest absolutnie przesadzony, nachalny i drażniący. Według mnie produkt nie nadaje się z tego powodu do użytku, ja już dawno się poddałam i odstawiłam go na Półkę Pomyłek Kosmetycznych. Czeka tam na Gwiazdkę, wykorzystam go jako sztuczny śnieg na choinkę ;) :D

Wizażankom radzę omijać tę wersję szerokim łukiem, do klasyka się nie umywa.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca

Powiew świeżości

Dostałam go jakis czas temu w prezencie i używam jak mi się przypomni bo nie lubie dezodorantów wolę sztyft.
Zapach bardzo ładny,świeży ,kremowy:)
Nie podrażnia zastosowany nawet zaraz po depilacji
Czasem zostawia białe plamy na ubraniu choć nie zawsze-zależy chyba od ilości psiknięć
Przy zbyt obfitej aplikacji pozostawia na skórze delikatny osad
Jeśli chodzi o pocenie to jakoś szczególnie nie mam z tym problemu więc ten dezodorant spełnił swoja rolę ale tylko w chłodne dni -w wielkie upały cienko:(
Zapach na tyle intensywny że kłóci się z moimi perfumami

Ogólnie nie najgorszy ale sama go chyba bym więcej nie kupiła:(

Używam tego produktu od: pół roku(z przerwami)

pozytywny

Zdziwilam się, gdy zobaczylam tyle negatywnych recenzji.

Dla mnie w okresie letnich upalów sprawdzil się idealnie. Dobrze chroni, po kilku godzinach nie mam mokrych pach, jest delikatny i nie podrażnia. Zapach mi odpowiada, jest delikatny, nie tworzy duszącej mgly.

Od antyperspirantów oczekuję przede wszystkim skuteczności a ten sprawdzil się w ekstremalnych warunkach. Przy pogodzie 35+ nie czulam się niekomfortowo. Nie ma mowy o pozostawianiu bialych plam pod pachami. Po calym dniu nim pachnę i nie ma mowy o nieprzyjemnych niespodziankach.

Dziwny

Plusy:
-zapach (dla niektórych może wydawać się zbyt mdły)
-minimalnie chroni przed nadmiernym poceniem się
-cena (ja kupiłam go w promocji za 7,99zł)

Minusy:
-dziś zauważyłam, że po użyciu , coś zaczęło mi się dosłownie -sypać z pod pach.
Pod pachami nie miałam białych plam, ale za to na podłodze białe \'kulki\' co było dla mnie bardzo,bardzo dziwne.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

wszystko jest mega oprócz zapachu

Zacznę od minusa. Gwiazdkę odjęłam wyłącznie za zapach, który jak dla mnie był mdły i nie specjalnie przypadł do mojego gustu. Wszystko inne na plus. Działanie, brak plam na ubraniu, wysoka jakość, brak alkoholu w składzie, zero podrażnień po goleniu. Wracam do tego produktu, ale już w innej wersji zapachowej ;)

Używam tego produktu od: ponad 1 miesiąc 2x dziennie
Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Świetny!

Antyperspirantom tej marki jestem wierna od dawna.
Też też jest super.
Ładny zapach, naprawdę spełnia swoje zadanie, czyli chroni przed potem, a do tego ma służyć antyperpirant!
Nie wymagam trwałego zapachu, od tego są perfumy.
Na pewno kupię ponownie.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ooo! było trochę tego

Bardzo dobry

+ piękny zapach
+ bardzo długo utrzymuje uczucie świeżości

czego chcieć więcej?:)

mój faworyt ze względu na zapach pośród innych dezodorantów Dove

Ilość zużytych opakowań: dwa (na zmianę z innymi rodzajami)