The Art Of Lines [eyeshadow, eyeliner, kohl]

The Art Of Lines [eyeshadow, eyeliner, kohl]

Unikatowy. Magiczny. Zainspirowany sztuką kaligrafii zestaw "Art Of Lines``. Pomoże nam wyczarować każdy efekt, jaki tylko podpowie nam wyobraźnia; linie zarówno delikatne, jak i wyraziste, akcentując nasze spojrzenie w naprawdę niepowtarzalny sposób. Zainspirowana kulturą Bliskiego Wschodu paleta zachęca nas, abyśmy za pomocą sztuki kaligrafii wypróbowały nowy sposób podkreślania urody naszych oczu . Paleta zawiera sześć cieni, trzy w jednym oraz wysokiej jakości pędzle przypominające narzędzia do kaligrafii.
- wersja cienia do powiek: subtelny efekt zapewnią nam cienie nakładane na sucho, używając ich na mokro otrzymamy śmiały, bardzo metaliczny połysk i blask
- wersja eyelinera: umieść kroplę wody w miseczce i zanurz w niej cienki pędzelek, nabierz na pędzelek warstewkę wybranego cienia i narysuj linię wzdłuż rzęs
- wersja kredki: zanurz w kropli wody tym razem drugi pędzelek i rozprowadź cień wzdłuż lini rzęs powieki dolnej
- można również śmiało mieszać, łączyć ze sobą różne kolory na porcelanowej misce zarówno na mokro jak i na sucho.

Nie ma twardych reguł, a jedynie sugestie ponieważ Art Of Lines daje nam możliwość indywidualnej ekspresji i pozwala ukazać stan naszego ducha. Makijaż zmienia się w magię rytuału; począwszy od muśnięcia pędzlem, aż po subtelny gest mieszania kolorów.

Skład: talc, triethylhexanoin, nylon - 12, dipentaerythrityl hexahydroxystearate / hexastearate / hexarosinate, trimethylolpropane, triisostearate, silica dimethyl silylate, methylparaben, propylparaben, sorbic acid [ ± mica, CI 77491, 77492, 77499 (iron oxides), CI 77891 (titanium dioxide), CI 77742 (manganese violet) CI 77288 (chromium oxide greens), CI 77510 (ferric ferrocyanide), CI 75470 (carmine)

Cena: 270zł/ 6 x 1,3g

Niezbędnik

Bardzo dobry zarówno na wyjścia jak i na dzień (złoty odcień). Nie jest to zestaw moich ulubionych kolorów, raczej taki mocno podstawowy, ale może dzięki temu ta paleta odznacza się uniwersalnością na każdą okazję.
Ladny kolor na powiece, nie zbija sie w grudki, nie osypuje. Trwałość ok choć jak się podczas harcy spoci powieka to i Guerlain nie pomoże...:)
Bardzo mocna czerń (jak sadza) - na vampiric party byłaby idealna!
Polecam, chociaż nie jest wystrzałowo-super-idealny, stąd 4 (byłoby 4,5 gdyby były połówki).

Używam tego produktu od: paru lat

*****

Ta paleta to niewątpliwie jeden z moich najbardziej trafionych zakupów w tym roku . To propozycja chyba dla wszystkich – ponieważ jeżeli chodzi o kolory to jest naprawdę bardzo harmonijnie skomponowana . Cienie są bardzo wysokiej jakości , mają wysoką zawartość pigmentu i w związku z tym mają głębokie , nasycone odcienie . Nie często zdarza się , by cienie równie efektownie prezentowały się zarówno w pudełku jak i na powiekach - a tutaj tak jest . Cienie idealnie przylegają do skóry , są trwałe , bardzo miękkie [ na początku osypywały mi się odrobinę , ale już nabrałam wprawy przy ich nakładaniu , więc z czasem ten problem zniknął ] . Bardzo odpowiadają mi kolory , na moje oko to wygląda jak błękit winsora , chromoksyd – no , może zieleń oliwkowa , ochra żółta , róż permanentny i niezastąpiona biel tytanowa : można cienie rozjaśnić w miseczce dodając bieli do każdego z nich lub przyciemnić mieszając z czernią . Można mieszać kolory uzyskując kolory dopełniające : fiolety i oranże , różne odcienie zieleni . Jednym słowem , jeżeli ktoś miał kiedyś w ręku pędzle i farby , to z tych barw stworzy własną , oryginalną paletę i sprawi mu to na dodatek dziecięcą radość ( przynajmniej mi sprawia ) . Cienie doskonale sprawdzają się jako eye-liner – czerń jest bardzo wyrazista , a kreska precyzyjna , linie wykonane innymi kolorami : niebieskim , zielonym czy białym prezentują się równie efektownie i nie rozmazują się , ponieważ cienie świetnie łączą się z wodą , po wyschnięciu są trwałe . Pędzle są również wysokiej jakości : mają dobry cienki szpic , są wykonane z porządnego włosia i naprawdę bardzo dobrze maluje się nimi cienkie linie . Jako kohl również nieźle się sprawdziły ze względu na swoją miękkość i wyżej wspomnianą łatwość łączenia się z wodą . Dobrze , że jest forum moje makijaże ponieważ nie powiem , żeby na początku wychodziła mi ta czarna kreska wokół oka . Makijażystka pokazała mi niedawno jeszcze jedną sztuczkę – mieszając ze sobą z tej palety biel , złoto oraz róż ( kolory masy perłowej ) można uzyskać przepiękny rozświetlacz , który można wykorzystać nakładając go na skronie , kości policzkowe czy mieszając z odrobiną sypkiego pudru . Ten rozświetlacz daje zaskakujący efekt – mieni się różnymi odcieniami w zależności od kąta patrzenia . Cienie są bardzo wydajne , kasetka bardzo ładnie zrobiona – wieczko z dość szerokim lusterkiem , całość cicho zamyka się na niewidoczny magnesik , a mnie szkoda niszczyć ładnie wyryte napisy na cieniach – na razie nabieram cienie z boczku ;) . Przyjemny , pożyteczny i cieszący oko gadżet .

Cacuszko

Bardzo lubie Guerlain ale mimo ze paleta juz byla w sprzedazy od wiosny, to kupilam ja dopiero jesienia. Poniewaz zazwyczaj nie maluje kresek na powiekach, to uzywam tego zastawu jako cieni. I musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolona.
Zalety:
+ ciekawe kolory, pasujace do siebie. Sa to kolory dosc "podstawowe" (biel, czern, zolto-zloty, brzoskwiniowy, granatowy i ciemnozielony) ale mozna z nich wyczarowac piekny makijaz oczu, zarowno na dzien jak i wieczor.
+ bardzo trwale
+ dobrze "mieszaja" sie na powiece
+ mozna je uzywac na mokro i na sucho

Wady:
- oczywiscie cena
- ciut sie osypuja przy nakladaniu
- poniewaz sa dosyc miekkie to latwo nabrac za duzo cienia na pedzelek.

Jak na razie, jestem zachwycona. Sprobuje ich jako eye-linera i wtedy podziele sie wrazeniami :)