Seba Med, Clear Face, Głęboko oczyszczający tonik do twarzy

Seba Med, Clear Face, Głęboko oczyszczający tonik do twarzy

Głęboko oczyszczający tonik do twarzy zalecany jest do skóry tłustej, do stosowania w przypadku gdy kostka oczyszczająca oraz przeciwbakteryjna pianka oczyszczająca nie zdołają usunąć nadmiaru wydzieliny gruczołów łojowych ze skóry. Miejscem najbardziej wskazanym do stosowania toniku jest problematyczna strefa T (czoło, nos i podbródek). Mimo tego, iż tonik zawiera alkohol, pozostałe jego składniki pielęgnujące skórę takie jak: wyciąg z oczaru, wyciąg z ogórka, zhydrolizowany jedwab - zapobiegają wysuszaniu się skóry. Jakkolwiek głęboko oczyszczający tonik do twarzy nie powinien być stosowany na skórę suchą z trądzikiem oraz na suchą i wyjątkowo wrażliwą skórę z trądzikiem leczoną środkami zawierającymi Isotretinoin, pochodne kwasu witaminy A lub nadtlenek benzoilu.

zł / 150 ml

Niepozorny winowajca

Nie wiem czy ten tonik jest jeszcze dostępny, w każdym razie - nie polecam. Otrzymałam jego próbkę w małej buteleczce niegdyś w aptece. Cieszyłam się, że będę mogła wypróbować delikatny, zapewne dobry kosmetyk.

W domu okazało się, że tonik ten ma w swoim składzie alkohol. Przebolałam to tym bardziej że podczas używania nie czułam tego w żaden sposób ani na skórze, ani w powietrzu. Tonik nawet dobrze oczyszczał twarz tak na pierwszy rzut oka i nie była ona zbytnio lepka, ani zaczerwieniona, tak jak to się często zdarza.

Ale to był koniec dobrego. Koszmar zaczął się następnego dnia gdy na mojej twarzy zaczęły pojawiać się okropne, ropne niedoskonałości. Była ich cała masa i namnażały się przez około 3 dni po czym zwalczałam je przez tydzień. Były inne niż zwykle - uporczywe i bolące. Na początku nie powiązałam tego z faktem użycia tego toniku, dopiero po jakimś czasie skojarzyłam, że to on mógł być winowajcą i powtórzyłam aplikację, aby się upewnić. Nastąpiło dokładnie to samo.

Na szczęście używałam tylko próbki tego kosmetyku, której resztę z ulgą i bez wyrzutów sumienia wylałam do umywalki. Rzadko kiedy jakiś kosmetyk wywołuje we mnie tak negatywne emocje, ale kiedy pomyślę o tym toniku, to naprawdę podnosi mi się ciśnienie, tym bardziej jeśli pomyślę, że jest to produkt apteczny.

Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Nabyłam przy zakupie całej serii Seba Med Clear Face. Muszę przyznać, że byłam w szoku, gdy odkryłam, że produkt zawiera alkohol, i to jeszcze w takim stężeniu, bo w ogóle tego nie zauważyłam - zapach mało alkoholowy, w zasadzie go nie czuć, do tego NIC nie ściąga, za to ślicznie nawilża!:D
Tonik cudownie odświeża buzię, przywraca jej komfort po myciu. Nawilża, łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, likwiduje uczucie suchości i ściągnięcia twarzy. Nie szkodzi nawet okolicom oczu i ust! Dodam, że mam wrażliwą cerę, nie żadne ekstremum, ale nie lubię alkoholu czy bardzo drażniących składników w kosmetykach, do tego rozszerzają mi się i pękają naczynka. A tu - nic! Zero szkodliwości ze strony toniku:). Cera jest taka wilgotna jeszcze jakiś czas po nałożeniu toniku, miękka. Tonik ma miły zapach, nie jest drogi (około 20 zł), łatwo dostępny w Rossmannach i Super-Pharmach, średnio wydajny - butelka starcza na około miesiąc codziennego stosowania 2 razy na dzień.
Podsumowując:
+ odświeża
+ likwiduje uczucie ściągnięcia
+ łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia
+ nawilża, zmiękcza
Chcę go jeszcze poużywać, ale najpierw poszukam dobrych toników bezalkoholowych. Dlatego nie daję 5 gwiazdek, bo wciąż męczy mnie ten alkohol w składzie - ale jeśli nie znajdę lepszego odpowiednika i w wersji bezalkoholowej - edytuję recenzję:)

Używam tego produktu od: używałam około miesiąc

Bardzo dobrze oczyscza

Jest to tonik oczyszczający i normalizujący pH i... Sprawdza się! Jest skuteczny, łatwo się nim "operuje", dobrze radzi sobie również z podrażnioną skórą...
Gwiazdkę odejmuję za bardzo niską wydajność :( Naprawdę zużywa się go bardzo szybko,a choć nie jest górno-półkowy, to nie jest najtańszy.

Generalnie polecam do oczyszczania twarzy i szyi :) Radzi sobie :)

Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte, następne jeszcze nie kupione (zrobiłam sobie przerwę na inny produkt)

Jak zrobić pastelowy makijaż na wiosnę?

* * *

Tonik posiada bardzo mocny, charakterystyczny zapach, mi sie kojarzy z wodami po goleniu jakie mozna bylo kupic jescze 15 lat temu w kioskach ruchu ;)

Mocno barwiony, co razem z mocnym zapachem tworzy wrazenie czegos bardzo sztucznego

Tonik mimo, ze zawiera alkohol, jest dośc łagodny, nie sciaga, nie wysusza

dośc dobrze oczyszcza twarz, jednak pozostawia cere lekko lepką

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca

Świetny

Jak do tej pory, ten tonik podobał mi się najbardziej.
Nie wysusza, ładnie pachnie, po zastosowaniu miałam wrażenie czystej, świeżej cery.
Z iespodziankami sobie nie radzi, dlatego ciągle jeszcze szukam ideału.
Wracam do niego kiedy tylko potrzebuję toniku, a on jest pod ręką :)

Używam tego produktu od: 2 lata

Uwilebiam

Tonik mnie uzależnił.
Kupiłam trochę przez przypadek dla TŻ po goleniu zamiast Clinique nr 2, ale zużyłam ja.
Dla mnie to taka tańsza, choć fajniejsza wersja toniku Clinique nr 2, z wodą oczarową i alkoholem. Ma więcej przyjaznych skórze składników (ogórek, jedwab, pantenol, allantoina) niż Clinique i zawiera mniej alkoholu. Oczyszcza rónie głęboko, nawet gdy dwukrotnie umyję twarz żelem, wacik potrafi być brudny. Nie podraznia mnie, choć ma alkohol w składzie, łagodzi wręcz. Pomaga goić się wypryskom, zwłaszcza rozdrapanym na plecach, na zaskórniki raczej nie działa. Buzia po aplikacji przez chwilę jest zaczerwieniona, na dekolcie takich efektów nie zauważyłam. Tonik nie matuje, zostawia lekki film i to jego największa wada. Używam go głównie na dekolt i plecy, czasem na twarz. Megawydajny, uwielbiam jego zapach, kojarzy mi się z megaczystością. Ma fajne opakowanie z małą dziurką, dzięki czemu można go precyzyjnie nalewać na wacik lub rozprowadzać dłońmi, nie martwiąc się, że wylejemy większość do umywalki. Cena ciut za wysoka, ale i tak go kupię ponownie. Póki co zakupiłam kostkę z tej serii.

dobry ale znam lepszy

ogólnie fajna seria jednak znalazłam lepszy - la roche effaclar.

tonik zostawiał trochę lepką twarz dlatego postanowiłam poszukać innego.działanie antybakteryjne i antytrądzikowe jak najbarziej OK

ogólnie nienajgorzej ale wolę la roche

Używam tego produktu od:4lata temu pierwsze opakowanie
Ilość zużytych opakowań: ok3?

bardzo dobry

Bardzo dobry tonik do cery trądzikowej. Dobrze oczyszcza, a przy tym nie wysusza zbytnio skóry. Daje uczucie odświeżenia i czystości. Przyjemnie pachnie, jest wydajny. Polecam.

Używam tego produktu od: 1,5 roku