Annabelle Minerals, Primer Pretty Neutral (Baza pod makijaż)

Annabelle Minerals, Primer Pretty Neutral (Baza pod makijaż)

Mineralny primer Pretty Neutral od Annabelle Minerals jest idealną bazą dla makijażu. Zapewnia skórze perfekcyjny mat, przedłuża trwałość podkładu oraz pomaga w walce z niedoskonałościami. Satynowa formuła nadaje cerze matowej elegancji. Zawartość glinek: białej, zielonej oraz czerwonej delikatnie pielęgnuje skórę, dostarczając jej niezbędnych składników takich jak: żelazo, magnez, cynk, wapń, mikroelementy oraz sole minerale. Produkt dedykowany jest do wszystkich rodzajów skór, szczególnie tych wrażliwych, problematycznych, przetłuszczających się oraz z przeznaczeniem do makijażu skóry po zabiegach kosmetycznych.

Primer nie pozostawia smug, ani plam, idealnie łączy się z cerą. Nie zmienia koloru podkładu, ponieważ po nałożeniu na skórę staje się transparentny. Może być stosowany również jako puder wykończeniowy. Primer Pretty Neutral jest niewyczuwalny na skórze, nie zapycha porów, nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry.

Dzięki zastosowaniu naturalnych składników (mika, delikatne glinki) primer jest antyalergiczny i nie wywołuje podrażnień.

Opakowanie zawiera 4 g produktu. Wygodny, zamykany pojemniczek z sitkiem zapobiega wysypywaniu się produktu. Primer ma postać pudru glinkowego.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Illite, Mica, Kaolin

Niezbędna!

Kupiłam tę bazę razem z podkładem i korektorem mineralnym AM, są to moje pierwsze minerały. Wiadomo nie jest to produkt pierwszej makijażowej potrzeby, raczej dodatek, dla porównania próbowałam również używać podkładu solo, oto moje obserwacje.
Baza przedłuża trwałość podkładu, skóra wyświeca się później (o około 2-3 godziny) a podkład w ciągu dnia nie znika, co najwyżej się wyświeca, co łatwo opanować pudrem matującym. Łatwiej aplikuje się podkład na problematyczne miejsca (mój nos nie trzyma inaczej minerałów), pielęgnacja ma mniejszy wpływ na trwałoś i aplikację podkładu (jestem w trakcie leczenia dermatologiczego więc nie mam możliwości zmiany pielęgnacji). Zdecydowanie łarwiej rozprowadza się podkład i łatwiej stosować płynne kosmetyki pod podkład mineralny. Dodatkowo działa regulująco na skórę tłustą i zmniejsza widoczność porów. Daje pewność, że podkład nie przyklei się w jednym miejscu do źle wysuszonego kremu.

Używam pod podkład mineralny

To na pozór zbędny kosmetyk, ale tylko na pozór.
Po nałozeniu kremu na twarzy pozostaje delikatna lepka , świecąca warstwa. Możemy oczywiście odczekać kilka minut i nakładać podkład mineralny, albo przyspieszyć ten proces i nałozyć własnie primer . W kilka sekund twarz staje się matowa.
Uważam , że podkład mineralny zdecydowanie lepiej rozprowadza się na twarzy po użyciu właśnie tej bazy i lepiej się trzyma.
Utrzymuje też dłużej mat niż sam podkład.
Nie wysusza skóry, nie ściąga.
Kolor jest właściwie transparentny , więc mogą go stosować wszyscy.
Nie nakładam go na podkład , ponieważ wtedy używam typowego pudru matującego.

Zbędny kosmetyk

Już na wstępie muszę przyznać, że zgadzam się z jedną z moich przedmówczyń- ta baza to zbędny kosmetyk.
Po nałożeniu cienkiej warstwy primera (nakładałam pędzlem kabuki) cera jest faktycznie jakby gładsza, ale na tym kończą się zalety, które ja widzę. Kosmetyk nie przedłuża (przynajmniej u mnie) trwałości makijażu, makijaż zaczyna błyszczeć mniej więcej po takim samym czasie, co zwykle i wymaga poprawek. Mało tego, dodatkowa warstwa kładziona pod makijaż potęguje u mnie efekt pudrowości, a tego nie bardzo lubię.
Jak dla mnie największą wadą jest to, że on zupełnie mi nie służy. Nie zauważyłam zbawczego wpływu na dość dobrą cerę, wręcz przeciwnie. Po 2-3 dniach stosowania moja twarz "kwitnie", pojawia się mnóstwo krostek na czole i brodzie, których nie mam, kiedy stosuję minerały bez tego primera. Podobno nie jest to efekt zapchania, a nietolerancji jakiegoś jego składnika.

taki sobie

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co sądzić o tym kosmetyku. Nijak mi nie pomógł. Był tylko dodatkową warstwą na twarzy. Podejrzewam go o wytworzenie krostki pod nosem. Nie wyrównywał koloru, nie tuszował, nie przedłużał trwałości makijażu. W zasadzie nie wiem co robił. Był za to niesamowicie wydajny. Jak dla mnie zbędny kosmetyk.

TAK

Fantastyczna baza! Używam jej wraz z innymi kosmetykami mineralnymi.
Plusy:
+ wydajna
+ łatwa w aplikacji
+ wyrównuje koloryt
+ wygładza
+ przedłuża trwałość makijażu
+ ułatwia równe nałożenie podkładu
+ ma dobry skład
Minusów brak.

Mieszane odczucia...

Kupiłam tę bazę, ponieważ te drogeryjne zbyt często zapychały pory i powodowały widoczne pogorszenie się stanu skóry. Tu producent zapewnia nie tylko o przedłurzeniu trwałości podkładu, ale też o zbawiennym wpływie na problematyczną cerę.
Produkt ma formę transparentnego pudru. Nakłada się doskonale, matuje, sprawia, że pory stają się mniej widoczne, ujednolica cerę. Mam wrażenie, że podkłady (zarówno mineralne, jak i zwykłe), utrzymują się nieco dłużej, ale liczyłam na lepsze i dłuższe działanie. Ciężko mi też ocenić, czy produkt ma pozytywny wpływ na stan mojej skóry. Na pewno nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula, nie zrobi nam nic złego :) Tę bazę mogę stosować codziennie, bez obaw (podczas gdy silikonowe bazy mają koszmarny wpływ na moją skórę).
Mimo wszystko za taką cenę i czytając taki opis spodziewałam się lepszych efektów i prawdopodobnie nie kupię jej ponownie, ale to opakowanie starczy mi na dłuuugie miesiące (produkt jest bardzo wydajny). Być może lepiej sprawdzi się dla mniej problematycznej i przetłuszczającej się skóry.