Elmex, Żel z aminofluorkiem 1,25% F

Elmex, Żel z aminofluorkiem 1,25% F

Koncentrat do miejscowej fluoryzacji szkliwa zębów celem zwiększenia ich odporności na próchnicę. Zawiera aminofluorki hamujące procesy próchnicze. Fluoryzuje, remineralizuje i trwale wzmacnia szkliwo zębów. Żel zalecany jest:
-w profilaktyce próchnicy
-przy dużej aktywności próchnicy
-przy nadwrażliwości szyjek zębowych
-w przypadku odwapnień szkliwa, występujących pod wyjmowanymi szynami, częściowymi protezami i aparatami ortodontycznymi.
Żel stosuje się raz tygodniowo. Należy nałożyć 1 cm żelu na szczoteczkę i gruntownie czyścić zęby przez 1-2 min, następnie wypluć, nie płukać jamy ustnej.
Dostępny w aptekach bez recepty.
Zawiera:
Fluor 12,5 mg (Olaflur 30 mg, Dectaflur 2,9 mg, fluorek sodu 22 mg), glikol propylenowy, aromat, sacharyna na 1 g.

Cena: 25 zł / 25 g

z fluorem
ochronne
<50

Niezbędny

Żel kupiłam po tym jak poleciła mi go moja dentystka, gdyż w dwóch miejscach miałam małe ubytki szkliwa. Już po paru użyciach ból zniknął i mogłam normalnie myć zęby. Od tego czasu żel jest zawsze w mojej łazience. Profilaktycznie używam go raz w tygodniu, tak jak napisane jest na ulotce. Dzięki niemu nie mam żadnych problemów z zębami, nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz musiałam leczyć zęba, nie mam też problemów z nadwrażliwością. Bardzo mi pomógł po zdjęciu aparatu ortodontycznego, kiedy moje zęby były tak wrażliwe, że nie mogłam się nawet uśmiechać, wmasowywałam go wtedy codziennie wieczorem w zęby i po tygodniu miałam problem z głowy. Żel kosztuje około 30 zł na promocji i wystarcza na bardzo długo - około 9 miesięcy. Smak nie jest zbyt przyjemny, ale dla mnie to nie problem. Polecam go każdemu i nie mam zamiaru się z nim nigdy rozstać.

Super

Smak tego żelu przywodzi na myśl lata spędzone w podstawówce i ówczesny rytuał mycia zębów pod kontrolą nauczycielki i pani stomatolog.
Noszenie aparatu ortodontycznego wymogło na mnie mnie wzmożone dbanie o stan zębów. Mimo iż zawsze przykładałam do tego dużą wagę, tak teraz za sprawą tego żelu wiem, że robię wszystko co powinnam i co z mojej mocy by utrzymać zęby we właściwej czystości i stanie niemalże idealnym.

Żel chroni przed próchnicą, mam nadzieję że skutecznie. A faktycznie liczba ubytków zmniejszyła się do zera.

Stosowany raz w tygodniu jest wydajny, co bardzo mnie cieszy, bo wcale tani nie jest. Trudno go również dostać, nie każda apteka ma go w swoim asortymencie.

skuteczny

Żel zakupiłam z polecenia mojego stomatologa i okazało się, że było warto. Żel jest świetnym uzupełnieniem higieny zębów

Plusy:

- wydajny, wystarczy kropelka
- działa, już nie pamiętam kiedy miałam leczony ząb z powodu próchnicy
- wzmacnia szkliwo
- dostępność

Minusy:

- smak

depilacja zalety

KWC - bardzo przydatny w pielęgnacji

Niestety mam dużą skłonność do próchnicy, już kilkanaście lat temu dentysta polecił mi ten żel i przyznaję, że po jego stosowaniu ubytki są mniejsze albo nie ma ich wcale i to jest zauważalne.
Żel ma przyjemny smak, co jest raczej zaskoczeniem, wcale nie jest to jakoś uciążliwe, że nie można go wypłukać, trzeba zostawić w buzi na noc.
Niestety jest drogi i czasem trzeba się nachodzić, żeby go kupić, ale warto.

Minusy:
-drogi,
-dosyć trudno dostępny,
-bardzo małe opakowanie, mało wydajny.

Cechy neutralne:
-niezły smak.

Plusy:
-dobrze się go aplikuje,
-przynosi efekty.

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Dentystom już dziękujemy ;)

Odkąd regularnie używam tego żelu, nie muszę spędzać wiele czasu na fotelu dentystycznym...
ani jednego ubytku!

Elmex jest po prostu rewelacyjny: niweluje nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo, chroni przed próchnicą. Piękny uśmiech gwarantowany.

Smak zaskoczył mnie bardzo pozytywnie - wcale nie jest tak nieprzyjemny jak należałoby się spodziewać. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: kilka

Niezbędny

Na samą myśl o tym smaku przypominają mi się młodsze lata w szkole kiedy higienistka zbierała dzieci i wszyscy musieliśmy myć zęby tym właśnie produktem. Po latach poleciała mi go moja dentystka i z przyjemnością wróciłam do niego, must have profilaktycznego dbania o zęby. Serdecznie polecam.

Plusy:

:) dobrze myje
:) bardzo ciekawy smak
:) wygodna, estetyczna tubka
:) dostępny w każdej aptece
:) wydajny (tym bardziej, że stosuje się go tylko raz w tygodniu)
:) chroni szkliwo i zapobiega próchnicy

Minusy:

:( wysoka cena-ja za swoją tubkę zapłaciłam około 30zł w aptece

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 25g

Najlepszy lek na nadwrażliwe szyjki

Elmex żel dostał mi się w ręce mniej więcej w zeszłym roku w zimie, kiedy cierpiałam na niesamowicie bolesną nawdrażliwość szyjki zębowej. Każda najmniejsza zmiana temperatury to był ból nie do zniesienia (wystarczyło, że wyszłam na dwór i wzięłam oddech), o kawie herbacie czy nawet ciepłym obiedzie nie wspominając.
Żadne pasty do zebów na ndwrażliwośc nie działały, myślałam, że będę się pozbywać nerwów w tym zębie. Ale pani w aptece poleciła mi ten żel i stał się cud! Problem zniknął!
Wtedy używałam go codziennie w formie okładu na chory ząb, od tej pory używam go wg zaleceń producenta, raz w tygodniu szczotkuję nim zęby.

Co do jedzenia i picia po nim i tak się nie da, ponieważ zmak w ustach jest paskudny, ale wiem, że działa.

Co do zapobieganiu próchnicy, nie wiem nie zauważyłam, ale może dlatego, że jej nie ma ;)

Polecam wszystkim borykającym się z problemem nadwrażliwości. Odejmuję pół gwiazdki za smak.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 całe i kończę drugie

Rewelacja

Polecił mi go mój dentysta, zapłaciłam za niego około 30/35 zł.

+przeciwdziała próchnicy;
+przeciwdziała odwapnieniom;
+redukuje nadwrażliwość zębów;
+bardzo wydajny;
+dostępny w większości aptek, bez recepty;
+wygładza powierzchnię zębów;

-nie powinno się jeść ani pić po jego zastosowaniu (przez około godzinę), nie stanowi to dla mnie dużego problemu- używam go na noc;
-zostawia nieprzyjemny posmak w ustach- szkoda, że nie ma jakiejś miętowej nutki w jego składzie;

Mam problemy z nadwrażliwością zębów, czasami stosuje go dwa razy w tygodniu w mniejszych dawkach.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

60 gr tygodniowo i z dentystą o pogodzie

Używam od wielu lat i nie pojawiły mi się żadne ubytki.
Żel działa kompleksowo:
- skutecznie przeciwdziała próchnicy
-wzmacnia szkliwo
-zwalcza nadwrażliwość
-mineralizuje szkliwo
-regeneruje zęby po wybielaniu,usuwaniu kamienia ,piaskowaniu
-wygładza powierzchnię zębów.
Jest bardzo wydajny,dobrze sie pieni ,ma łagodny smak.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: 8-9 ?

Na prawdę działa :)

Jestem bardzo zadowolona z działania tego żelu. Świetnie nadaje się dla zębów wrażliwych, odbudowuje szkliwo. Gdy go kupowałam, pani aptekarka była mocno zaskoczona, że to właśnie dentysta mi go polecił odbierając sobie tym samym dodatkowy zarobek. Jestem młodą osobą ale już niestety na niektórych zębach po prostu nie mam szkliwa (widocznie zaciskam mocno zęby w nocy). Żel na prawdę się sprawdził, wrażliwe zęby przestały reagować bólem na niektóre produkty typu skórka jabłka itd.

Zalety:
+ odczuwalnie wzmacnia szkliwo
+ fluorowy smak (dla niektórych to wada ale ja bardzo lubię smak fluoru :D)
+ wygoda w stosowaniu, należy go używać tylko raz w tygodniu
+ wygładza pow. zębów
+ jest wydajny

Zalet można wypisać całkiem sporo, ale uważam, że najważniejsze jest że DZIAŁA. Cena początkowo wydawała się dość wysoko jak za taką małą tubkę, ale żel wystarczy spokojnie na kilka miesięcy. Teraz wiem, że działanie tego produktu jest absolutnie adekwatne do ceny.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Działa !

Zel na prawdę działa....
Wzmacnia szkliwo, zęby dużomniej się psują...
Stosuję go reglarnie raz w tygodniu na noc...
Żel niweluje nadwrażliwość zębów, u mnie takowa powstała po wybielaniu...
W dodatku jest bardzo wydajny...
Opakowanie starcza mi na rok...

Polecam!

Używam tego produktu od: od dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Na prawdę DZIAŁA ! Super Produkt !! :D

Używam go od około 10 lat i zużyłam już kilka jego opakowań. Opakowanie posiada 25g Poleciła mi go moja dentystka :) Żel stosuję raz w tygodniu przed pójściem spac. Posiada smak wapna bananowego, więc jest całkiem znośny. Konsystencję ma gęstą. Jest bardzo wydajny.Mocno się pieni. Odkąd go używam to coraz częściej dentystka mi mówi, że nic nie ma (żadnych ubytków w zębach) i wszystko jest w porządku :) A regularnie chodzę na kontrolę. Dziurki się pojawiają znacznie rzadziej bo raz na 2-3 lata a nawet rzadziej ;) i są znacznie mniejsze. Żel niweluje nadwrażliwośc, wzmacnia zęby, bardzo wygładza powierzchnię zębów posiada poręczne opakowanie. Jedzenie znacznie mniej a w zasadzie w ogóle nie przywiera do zębów. Nie podrażnia i jest łagodny (nie szczypie itp.) wzmacnia szkliwo zębów. Nawilża i nie wysusza jamy ustnej. Zęby są zdrowsze jak i znacznie mocniejsze. Według mnie ten produkt to cud, miód, malinka na moje zęby tak jak i reszta produktów z Elmexu z linii &quot;pomarańczowej&quot; :)

Plusy:

+ Działanie
+ Ubytki coraz rzadziej się pojawiają jak i są znacznie mniejsze
+ Gęsta konsystencja
+ Baaardzo wydajny
+ Mocno się pieni
+ Niweluje nadwrażliwośc
+ Wzmacnia zęby
+ Bardzo wygładza powierzchnię zębów
+ Jedzenie nie przyczepia się do powierzchni zębów
+ Nawilża jamę ustną
+ Zęby są zdrowsze i znacznie mocniejsze
+ Jakośc

Minusy:

Nie ma :)

Używam tego produktu od: około 10 lat
Ilość zużytych opakowań: Kilka opakowań po 25 gramów