Fusswohl, Eisgel (Żel chłodzący do pielęgnacji zmęczonych i przegrzanych stóp)

Fusswohl, Eisgel (Żel chłodzący do pielęgnacji zmęczonych i przegrzanych stóp)

Chłodzący żel do stóp wypływa odświeżająco na zmęczone i przegrzane stopy dzięki właściwościom mentolu, kamfory i olejku miętowego. Alantoina i pantenol koja podrażnioną skórę i sprawiają, że staje się ona delikatna i aksamitnie gładka.

Przydawał się latem ale szału nie ma

Żel kupiłam latem, kiedy jeszcze były mordercze upały. Wtedy wszystko co chłodzące było na wagę złota.

Żel zapakowany jest w typową tubkę z klapką. Nic nowego, nic odkrywczego.

W środku znajduje się niebiesko-zielony żel o mocno miętowym zapachu. Po aplikacji faktycznie "chłodzi" albo raczej mrozi potrójną siłą mentolu, kamfory i olejku eukaliptusowego. Chociaż jak dla mnie ten efekt "chłodzenia" czasem był denerwujący, jakiś taki nieprzyjemny i zbyt mocny. Jakby kamfora i eukaliptus wyżerały mi skórę na stopach. Fakt - odświeża zmęczone stopy ale nie jest to jakiś efekt "wow".
Trochę się klei, nawilżenie jest znikome. Dodatkowo po aplikacji i szybkim umyciu rąk i tak go na nich czuć a to nie jest przyjemne.

Ogólnie - ujdzie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Kocham Go!

Ja uczucie chłodzenia i odprężenia czuję przez godzinę :)

Plusy:
-Cena
-Dostępność
-Wydajność
-Chłodzi
-Odpręża
-Zmiękcza naskórek i zrogowacenia

Minusy:
-Przez dłuższą chwilę czuć w powietrzu zapach spirytusu i pasty do zębów :D

Używam tego produktu od: 2 tygodni ( ale używałam go też w przeszłości)
Ilość zużytych opakowań: drugie napoczęte :)

chwilowe chłodzenie

Zawsze kupowałam żel z Yves Rocher i byłam zadowolona ale że akurat się kończył a ten był w promocji to postanowiłam go kupić. Myślałam że udało mi się kupić znacznie tańszy a naprawdę dobry zamiennik ale nie...
\\nŻel fakt chłodzi ale na krótką chwilę. Bardzo długo się wchłania i pozostawia uczucie lepkości.
\\nZakup mało trafiony. Podoba mi się tylko opakowanie.
\\nCiekawość zaspokojona, raczej więcej go nie kupię.

Cellulit adipocyty

Masakra..

Zmieniło się opakowanie, więc zmienił się może i skład? Jestem kompletnie rozczarowana, bo:
-lepi się i klei
-jest gęsty i ciężko go dobrze nałożyć na dłoń po wyciśnięciu z tubki
-nie chłodzi
-nie ochrania przed potem i nieprzyjemnym zapachem

+delikatnie nawilża
+szybko się wchłania

Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

uczucie zmrożenia

Czasem, szczególnie latem, moje stopy są tak rozgrzane i pieką, że nie mogę zasnąć. Postanowiłam więc zainwestować w ten żel chłodzący.

+ naprawdę chłodzi, pozostawia uczucie mrożenia (jeśli nogi bardzo pieką warto wcześniej wsadzić je do zimnej wody, wtedy efekt jest spotęgowany)
+ czuć mentol i kamforę, zioła - ja lubię takie zapachy
+ dobrze się rozprowadzana, trochę leje, ale łatwo wsmarowuje i bardzo szybko wchłania
+ w pewnym stopniu wygładza stopy
+ działa dość długo - jak posmaruje nim stopy przed snem, to rano jeszcze trochę czuje ten efekt chłodzenia
+ opakowanie jest ok, tubkę można przeciąć jak się kończy, ale w sumie nie trzeba, bo wszystko ładnie ścieka
+ tani i dostępny w Rossmanie

Jak dla mnie świetny, jak go kupowałam to byłam nastawiona, że może być bubel, ale bardzo miłe zaskoczenie.
Nie daję max liczby gwiazdek, może kiedyś znajdę coś jeszcze lepszego.

Używam tego produktu od: niecałych trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Ziaja lepszejsza

Jest to bardzo przyjemny żel chłodzący do nóg i stóp. Zawiera szereg ekstraktów ale przede wszystkim ma w składzie kasztanowca. Super chłodzi, choć nie na długo; zwalcza obrzęki i pozwala nogom i stopom odpoczywać. Żel jest przezroczysty z niebieskim zabarwieniem, nie lepi sie po posmarowaniu, nie drażni oczu kamforą i mentholem. Nie przesusza skóry. Mam tylko wrażenie, że wybiela skórę na łydkach, zdziera samoopalacz. Nie lubię też chłodu między palcami dłoni po smarowaniu się tym żelem. to uczucie zostaje mimo dokładnego umycia rąk. Szkoda, że na stopach tak nie mrozi.
Pojemność i cena zadowalają. Dostepność - zawsze w Rossmannie. Kosmetyk jest nie testowany na zwierzętach.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

bez rewelacji

na minus:
Chłodzi owszem,ale tylko na chwile jeśli oczekujemy czegoś na dłużej to nie uzyskamy tego przy pomocy tego żelu .
Jeśli chodzi o nawilżanie - niespecjalnie
na plus:
wygodne opakowanie
niska cena

żel Fusswohl + klimatyzacja = szron ;)

Ale działa także samodzielnie. Bywa, że latem stopy mam tak gorące, że jajka można by usadzić :P Ten żel to odpowiedź o jaką mi chodziło.
Coś cudownego po podróży, w upały, na opuchnięte stopy. Zgadza się - nie nawilża, ale nie takie jego przeznaczenie. Przynosi za to ulgę, zapach siarczysty, aż wierci w nosie.

Konsystencja jak na żel przystało, chłodzący kolor, bardzo szybko się wchłania. Działa szybko, wyraźnie chłodzi, a jak dołączy się do tego klimę, to robi się wręcz masakra :D Pozytywna rzecz jasna.

Używam tego produktu od: lipiec 2012
Ilość zużytych opakowań: jedno całe w 3 tygodnie

Bardzo dobry!

Żel bardzo fajnie chłodzi stopy:)Ma świeży mocny zapach:)Daje stopom efekt odprężenia:)
Na dodatek jest tani:)
Z pewnością znowu go kupię:)
Naprawdę polecam:)

Używam tego produktu od: 5miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1całe

Chłodzenie w tubce

Żel ten stosowany od tak na stopy nie daje praktycznie żadnego efektu. Jednak po kąpieli, zabawie z pumeksem oraz dość mocnym peelingu idealnie wchłania się w skórę dając przyjemne uczucie mrowienia i chłodzenia. Pod tym względem bardzo przypadł mi do gustu, bo takie uczucie jest jak najbardziej pożądane, kiedy za oknem panują wielkie upały. O żadnych właściwościach pielęgnacyjnych nie ma mowy- chyba, że ktoś lubi mentolowy zapach, można to wtedy potraktować jako formę aromaterapii ;)

Żel jak to żel ma bardzo żelową konsystencję ;) Kolor ma jasnoniebieski i bardzo intensywnie pachnie miętową świeżością (nie jest to stricte mięta)- wiem, że niektórzy nie mogą go przestać wąchać ;) Niby wszystko z nim dobrze, ale jak przed chwilą przysiadłam i przeanalizowałam skład, to muszę przyznać, że jest on niezbyt przyjazny. Dlatego więcej się na niego nie zdecyduję, a jeśli tego nie zużyję do przyszłych wakacji to i tak chłopak wyląduje w koszu ;)

Ilość zużytych opakowań: pół tubki

polecam, działa! chłodzi na długo

po całym dniu pracy odruchowo wrzuciłam ten produkt do koszyka podczas zakupów w drogerii. Moje stopy były zmęczone, nieświeże i spuchnięte, więc zależało mi na kosmetyku, który da im ukojenie. Ten żel zadziałał dokładnie tak jak chciałam! Wykonałam peeling stóp, a następnie nałożyłam odrobinę produktu na stopy. Natychmiast poczułam ulgę, a uczucie delikatnego chłodzenia utrzymało się przynajmniej przez 2 godziny. Skóra była gładka, miękka i zrelaksowana.

Kosmetyk ma dwie małe wady:
- intensywny, kamforowy zapach , który podczas aplikacji aż szczypie w nos. Na opakowaniu jest podany skład żelu, więc osoby szczególnie wrażliwe na mentolowy zapach po prostu nie powinny go kupować.
- nie nawilża (jednak producent nie wspomniał na opakowaniu o właściwościach nawilżających, więc nie odejmuję gwiazdki)

Używam tego produktu od: kilkunastu dni

Chłodzi, ale efekt krótko się utrzymuje

Żel kupiłam z myślą o pielęgnacji moich zmęczonych po 8 godzinach w pracy na wysokich obcasach stopach. Niestety nie sprawdził się w tej roli. Kosmetyk ma fajną konsystencję i kolor. Przyjemnie i intensywnie pachnie. Bardzo się klei, dlatego używam go właściwie tuż przed spaniem tak żeby po aplikacji nie zakładać już kapci czy innego obuwia. Efekt chłodzenia jest, ale tylko na początku - po kilku minutach już właściwie nic nie czuć. Pielęgnacji w postaci nawilżenia skóry stóp nie zauważyłam. Na plus żelu zaliczam: niską cenę, przyjemny zapach i wydajność to jednak za mało, abym ponownie zdecydowała się na jego zakup.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze