Vianek, Seria Zielona, Normalizujący szampon do włosów

Vianek, Seria Zielona, Normalizujący szampon do włosów

Delikatny szampon do codziennego mycia włosów normalnych i przetłuszczających się. Zawiera ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej o działaniu regulującym pracę gruczołów łojowych, wzmacnia jednocześnie cebulki i hamuje wypadanie włosów. Olejek eukaliptusowy odświeża i tonizuje skórę głowy, a panthenol i kwas mlekowy nawilżają, zapewniając włosom miękkość, gładkość i elastyczność.

przyjemny

Jeden z lepszych szamponów naturalnych, jakie przyszło mi używać. Dodam, że jestem ogromną fanką mydeł do włosów z lawendowej farmy, a szamponów używam tylko na wyjazdy w góry, gdzie woda jest tak miękka, że ze spłukiwaniem mydeł mam niemały problem.
Myje dobrze i jest zaskakująco wydajny, super się pieni, co jest mega plusem. Domywa oleje, choć trzeba go użyć dwukrotnie, pozostawiając skórę głowy czystą i nieprzesuszoną! Daje uczucie lekkiego chłodzenia i przyjemnej świeżości. Dzięki niemu mogę myć włosy co dwa dni, co przy moim mega przetłuszczaniu jest rewelacyjnym osiągnięciem.

Oczyszczający

Jest to szampon mocno oczyszczający, świetnie radzi sobie np. ze zmywaniem oleju. Włosy są po nim trochę "tępe" - mam tutaj na myśli to, że wyglądają tak, jakby brakowało im odżywki :) Nie wiem, czy "znormalizowały" pracę moich gruczołów łojowych, ale włosy były bardzo świeże po jego użyciu. Zapach dość intensywny. Szampon jest wydajny, przy codziennym stosowaniu nie udało mi się go zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Dla mnie nieporozumienie

Jak lubię większość produktów tej firmy do twarzy i ciała, tak ten szampon totalnie mi nie podszedł.

OPAKOWANIE:
Twardy plastik. Otwór w korku jak dla mnie źle dozował produkt, więc przelałam szampon do innej butelki.

ZAPACH i KONSYSTENCJA:
Podobny do żelu do twarzy tej firmy. Typowa pokrzywa. Dla mnie ładny. Konsystencja jak dla mnie dziwna. Taki glut. Inna niż w przypadku normalnych szamponów.

DZIAŁANIE:
Szukałam szamponu z łagodnymi detegrentami, który utrzyma świeżość włosów. Działał jak każdy inny szampon z SLS, więc za to plus. Nie mogę jednak przeżyć jego konsystencji przy myciu. Jest tak tępy, że bardzo ciężko było mi go rozprowadzić na skórze głowy. Być może sprawdziłaby się metoda kubeczkowa, jednak chcę po prostu myć głowę, a nie się z tym cackać. W efekcie musiała zużywać dużą ilość szamponu, aby dotrzeć do każdego miejsca (3x więcej niż normalnie). Dlatego mimo składu, wolę zwykły szampon.

Hmm...

#Vianek - Normalizujący szampon do włosów normalnych i przetłuszczających się
Naprawdę świetny szampon :)
✅ Żelowa konsystencja
✅ Zapach raczej nie do określenia, dla mnie przyjemny
✅ Dobry skład
✅ Dobrze się pieni
✅ Świetnie oczyszcza włosy, dogłębnie
✅ Pozostawia czyste, świeże i zdrowe włosy
✅ Ułatwia rozczesywanie
✅ Nie powoduje podrażnień ani uczulenia
✅ Nie wysuszał włosów
✅ Wydajność zaskakująco dobra
✅ Cena nie jest niska, ale znośna

Miętowy odświeżacz

Jestem fanką szamponów i w ogóle kosmetyków Vianek i dlatego po kolei wypróbowuję ich produkty dlatego przyszedł czas na szampon i i odżywkę z serii Zielonej. Skóra mojej głowy jest normalna, włosy musze myć co 2 dni, czasem co 3, ale wtedy to już obowiązkowo, bo o ile na długości włosy wyglądają dobrze to przy skórze głowy już jest nieświeżo. Tego szamponu używam raz na jakiś czas kiedy chcę sobie maksymalnie odświeżyć włosy,a nie mam ochoty na coś low poo czy co wash. Szmapon bardzo ładnie, naturalnie miętowo pachnie i to jego wielki atut tak samo jak skład. Słabo się pieni, ale ja stosuję metodę kubeczkową, więc w ogóle mnie to nie razi. Oczyszcza nieźle tyle, że od razu trzeba wmasować we włosy odżywkę, bo są dość tępe i szorstkie. Także nie używałam tego szamponu solo i nie zamierzam, bo uważam, że odżywka w każdym przypadku jest obowiązkowa. Moje włosy po lekkim podsuszeniu zimnym nawiewem były puszyste, lekkie i odczuwalnie świeższe tyle, że czułam też, że gdzieś uciekło z nich nawilżenie. Tak, ten duet szampon z odżywką z serii Zielonej nie nawilża i trzeba mieć to na uwadze. Ja sobie z tym radzę i nie jest to dla mnie problem, ale jeśli ktoś ma problem z suchymi, skołtunionymi włosami i chce tego szamponu używać codziennie to odradzam. Tak czy inaczej to dobry produkt tylko trzeba wiedzieć jak go używać.

Moje włosy nie lubią pokrzywy

Szampon bardzo dobrze oczyszcza i odświeża włosy. Niemniej jednak pokrzywa w składzie powoduje, że włosy są sztywne , a słabe detergenty sprawiają, że włosy są bardzo splątane.

Niestety nie dla mnie

Po odstawieniu mocnych detergentów szukałam delikatnego szamponu, który sprawdzi się na mojej skłonnej do przetłuszczania się skórze głowy. Niestety ten szampon nie był strzałem w dziesiątkę. Wodnista konsystencja zmniejszała znacznie wydajność szamponu, moja skóra głowy przetłuszczała się szybciej, włosy były bardzo poplątane, szampon praktycznie w ogóle się nie pienił.

Mnie nie zachwycił.

Poszłam do Rossmann by poszukać dobry szampon na przetluszczajace się włosy. Szukałam szamponu który wydłuży z 2 dni na 3 albo chociaż 2,5 dnia. Niestety... Nawet skrócil z 2 do 1 dnia.
Moje włosy po stosowaniu tego szamponu były bardzo oklapniete. Już po umyciu nie wyglądały na zbyt świeże. Generalnie mam włosy, które po umyciu są puszyste. A te spowodowały to iż były na prawdę oklapniete. Mimo to próbowałam jeszcze kilka razy myć włosy tym szamponem. Lecz ostatecznie oddałam szampon siostrze. Ona również nie była zadowolona.
Kupując szampon skusił mnie naturalny sklad; pokrzywa, eukaliptus, kwas mlekowy i panthenol. A wiadomo, że działanie każdego z tych produktów jest super. POKRZYWA reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmacnia i hamuje wypadanie włosów. Olejek eukaliptusowy odświeża i , a panthenol i kwas mlekowy nawilża.

niestety nie

Od dawna używam delikatnych naturalnych szamponów, nie przeszkadza mi brak piany, naturalny zapach etc Zazwyczaj myję włosy co 2 dni, mam tłustą skórę głowy, włosy cienkie, gęste, długie, w dobrym stanie.

Kupiłam ten szampon zachęcona perspektywą przedłużenia świeżości fryzury i zmniejszeniem przetłuszczania.

Niestety nie dość, że szampon nie spełnił obietnic producenta to w dodatku przyspieszył przetłuszczanie włosów i z 2 dni czystych włosów miałam 1,2 dnia a potem kompletny przetłuszcz. W dodatku już pierwszego dnia włosy były oklapnięte i płaskie.

DOBRY

Całkiem fajny szampon. Ma bardzo delikatny skład, nie podrażnił mi skóry głowy, nie wywołał łupieżu. Nie zauważyłam, żeby przedłużał świeżość moich włosów a liczyłam na to. Ma bardzo ładny, delikatny ziołowy zapach, nie czuć w nim nic sztucznego. Pieni się słabo, no ale można się tego spodziewać po szamponie naturalnym. Jednak to że słabo się pieni nie wpływa moim zdaniem na wydajność tego kosmetyku, bo starczył mi naprawdę na długo.
Polecam wypróbować

Bardzo dobry wybór

Szampon z serii zielonej jest kolejnym z serii Vianek którego używam. Pierwszym był szampon odżywczy z Vianka z którego jestem bardzo zadowolona. Podobnie jest z szamponem niemoralizującym. Szampon jest wydajny, posiada naturalny skład, a włosy po jego użyciu są świeże, nie puszą się i ładnie układają. Skóra głowy nie jest przesuszona, zniknął łupież. Dobrze myje włosy nawet po zabiegu olejowania. Jak dla mnie jest to bardzo dobry wybór.

Genialny

Uwielbiam ten szampon. Wcześniej używałam produktów z SLS w składzie. Po Vianku zniknął mi łupież, a włosy są w lepszej kondycji. Zapach tez zdecydowanie na plus, jest bardzo orzeźwiajacy. Szampon nie wpłynął negatywnie na przetłuszczanie włosów ;)