Floslek, Ideal Skin Anti Acne, Antybakteryjny krem matujący

Floslek, Ideal Skin Anti Acne, Antybakteryjny krem matujący

Krem przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Matuje ją, normalizuje gospodarkę wodno-lipidową, reguluje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu nowych wykwitów, działa ściągająco, przeciwbakteryjnie, przeciwłojotokowo, przeciwzapalnie. Nie zatyka porów.

Zdecydowanie jestem na NIE!

Nie czytałam o tym kremie żadnych opinii, ani nic, kupiłam go pod \\\'wpływem chwili\\\' i to był błąd..
Kupiłam go za 18 zł i żałuję bardzo, za tę kasę mogłam mieć dużo lepszy krem. No, ale czas przejść do rzeczy! Producent objecuje, że krem ma matować, aczkolwiek nie matuje w ogóle. Ponadto okropnie wysusza! :(
Nie kupiłabym tego kremu nigdy więcej.

Minusy
- strasznie wysusza
- wcale nie matuje
- chemiczny skład
- przez to, że wysusza raczej nie polecam go pod makijaż
- cena

Plusy
+ dość szybko się wchłania

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Dewastator twarzy

Otrzymałam 4 próbki tego kremu przy zakupie kosmetykyków. Sama raczej nie zainteresowałabym się tego typu produktem, ponieważ staram się używać naturalnych kosmetyków.
Do nawilżania twarzy zazwyczaj używam oleju migdałowego, arganowego, masła shea czy kakaowego.
Zaciekawiona próbką postanowiłam jednak sprawić mojej cerze jakąś odmianę, co było dużym błędem o czym przekonałam się w dość krótkim czasie.
Od razu zaznaczę, że mam cerę mieszaną, bezproblemową. Moja skóra twarzy nigdy nie zaaregowała alergicznie na jakikolwiek krem.
Zużyłam jedynie jedną próbkę kremu Floslek i nawet tak mała ilość spowodowała spustoszenie na mojej twarzy.
Ten produkt nie powinien w ogóle figurować pod nazwą "krem", raczej \'wysuszac\'z lub \'poszarzacz\'.
Od chwili kiedy się nim posmarowałam moja skóra stała się sucha, maksymalnie ściągnięta i szara jak papier toaletowy. Wyglądała okropnie i niezdrowo jak po przebyciu ostrej anemii. W dodatku do tego stopnia wysuszyło mi policzki, że skóra schodziła z nich płatami.
Czy tak powinien działać krem matujący??? Zdecydowanie nie! Równie dobrze można potraktować twarz Domestosem...
Minęło kilka ładnych dni zanim doprowadziłam cerę do jako takiego porządku i pozbyłam się chropowato-suchych polików.
Pomijając działanie, skład tego kremu to istna tablica Mendelejewa.
Bez większego zastanowienia wyrzuciłam próbki tego kremu do kosza. Będę mieć nauczkę na przyszłość, aby nigdy nie eksperymentowac z tego typu podejrzanymi kremami...

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Słabiutki

Mam cerę mieszaną z niedoskonałościami. U mnie ten krem się nie sprawdził.
Plusy:
- fajna konsystencja,
-wydajność,
-szybko się wchłania,
-dobry pod makijaż
Minusy:
-matuje bardzo krótko,
-wysusza,
-nie pomaga w zwalczaniu trądziku,
-chemia w składzie,
-chemiczny zapach.

W zasadzie ten krem nic nie robi. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 01 pinup

Mocno wysusza :/

Dobrze sprawdza się przy maskowaniu niedoskonałości, choć jego odcień nie do końca mi odpowiadał i niestety dość mocno wysusza.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

minus za parabeny i triclosan

Bardzo dobry krem. Mój ulubiony w przeciągu dwoch ostatnich lat.

Mam cerę tłustą, porowatą, z wielkimi zaskórnikami i pryszczami. Ten kremik sprawił, że moja skóra odzyskiwała normalny wygląg, gdyż bardzo dobrze matowił (naprawdę na bardzo długo), rozjaśniał, dość dobrze nawilżał. Krem ma białą konsystencję. Na początku nie spodobało mi się to, gdyż miałam wrażenie, że jest go za dużo na twarzy i że wyglądam jak wybielona kredą, ale efekt ten minął, krem stopił się ze skórą. Wągry były mniej widoczne. Makijaż dobrze się trzymał.

Jeśli chodzi o pozbycie się pryszczy, to sam krem tego nie załatwił. Pryszczy pozbyłam się bardziej dzięki żelowi Clean&Clear przeciw wągrom (wszystko zależy od przyczyny powstawania pryszczy), ale o tym w innej recenzji.

To na tyle jeśli chodzi o efekty. Teraz pytanie o szkodliwe działanie chemii zawartej w tym kremie. Krem nie podrażniał mi skóry, sprawiał, że była ładna, więc go kupowałam. Ale nie wiem, czy składniki takie jak triclosan i parabeny, możliwe, że jeszcze i inne składniki, mogły przyczyniać się do bardziej głębokich zmian, może hamowały leczenie skóry, a jedynie działały doraźnie. Nie wiem, ale jestem na etapie badania tej sprawy. (Przeciez chemia zawarta w kosmetykach może powodować pryszcze, przetłuszczenie, alergie, świąd, pieczenie, wysypki - w internecie dużo jest informacji o szkodliwym jej działaniu, a ja mam jeszcze płacić za to, aby mieć pryszcze).

Podsumowanie:

- 4 gwiazdki za efekty, wzrost zadowolenia ze skory, możliwość robienia fajnego makijażu, brak świecenia, to że wreszcie makijaż się utrzymywał,

- minus za tą chemię, oby było jej jak najmniej.

Nie polecam

Kupiłam ten krem z myślą, że "wylecze" trądzik. Kupiłam cały zestaw tej serii Anti-acne, czyli ten krem, żel do mycia twarzy oraz peeling enzymatyczny. Połączone razem dawały naprawdę świetny efekt. Skóra była zmatowiona, promienna, nie miałam żadnych problemów skórnych do tego stopnia, że nie musiałam używac pudru. Po około 20 dniach stosowania zaczęły robić mi się krosty i zrezygnowałam z dalszej kuracji. Dowiedziałam się juz później, że moja twarz się oczyszczała i powinnam dokończyć tamte kosmetyki. Ale jeśli chodzi o ten czas, który go używałam to rewelacja ;) Do tego ładnie pachnie, rozprowadza się gładko, matowi skórę, goji i nie tworzą się nowe krosty ani wągry.

Używam tego produktu od: używałam przez miesiąc, pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

bardzo dobry

+ matuje skórę
+ niezastąpiony specyfik do walczenia z trądzikiem (oczywiście stosowany nie sam)
+ wygładza skórę
+ rozjaśnia skórę
+ rzeczywiście działa ściągająco
+ nie wysusza

- szybko się zużywa
- nieywgodnie się nakłada
- trochę błyszczy po nałożeniu na twarz
- czasami się wałkuje

Używam tego produktu od: rok

Całkiem niezły

Mam 29 lat, więc z góry zaznaczam, że nie jest to krem dla mojej cery. Kupiłam go, bo latem lubię używać czegoś antybakteryjnego i matującego.

Zacznę może od konsystencji i zapachu. Krem ciężko się rozprowadza i trzeba sporo go nałożyć, więc jest średniowydajny. Ma beżowy kolor, pozostawia lekką, jasną warstwę na skórze. Produkt z powodzeniem można stosować pod makijaż. Po jego nałożeniu skóra błyskawicznie staje się miękka. Zapach jest śliczny, pudrowy. Osobiście uwielbiam takie:). Nawilża całkiem nieźle. Myślę, że jego działanie antybakteryjnie też jest zadowalające. Zanim zaczęłam go używać walczyłam z letnim wysypem krostek. Po kilku dniach skóra się uspokoiła, nie jest też w żaden sposób podrażniona. Niestety, jak większość kremów kiepsko matuje. Po jakichś 2 godz. skóra się błyszczy. Dlatego też nie daje mu 5 gwiazdek.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Dobry krem, ale na krótko

+ pięknie pachnie
+ wyrównuje koloryt skóry
+ skóra jest gładka i miękka
+ ładnie nawilża
+ leczy niedoskonałości

- matuje na krótko (po 3-4 h świecę się)

Edit. Przy dłuższym stosowaniu efekt matu zanika zupełnie.

nie powala

+ matowi
+ nawilża
+ ładny zapach

- nie działał na mój trądzik, nic się nie zmieniało
- po kilku godzinach świeciła się twarz, zwłaszcza latem

Jak dla mnie to zwykły krem nawilżający.

Używam tego produktu od: prawie roku z przerwami

Średni.

+delikatny, nie ściągał skóry,
+wydajny,
+średnia skuteczność, ale jakaś była;)

-bardziej bielił niż matował skórę, nie świeciłam się jakieś 2h i koniec,
-zostawiał osad, niektóre podkłady go nie tolerowały

Używam tego produktu od: 7 mcy

Bardzo fajny.;)

Nie kupię ponowie, aczkolwiek krem bardzo mi się spodobał. Kupiłam przez przypadek, bez wcześniejszej konsultacji z Wizażem, co się zdarza niezwykle rzadko. :D
Krem ma przepiekny pudrowy zapach :love:, lekką konsystencję, fajny jasny kolorek, co sprawia że delikatnie rozjaśnia skórę, ten efekt utrzymuje się długą chwilę po nałożeniu. Nawet mogę sądzić że likwiduje nieco rumień, choć nie wiem jak to możliwe, przecież to krem antybakteryjny. Jednak często to zauważałam podczas stosowania. Buźka po użyciu jest naprawdę gładziutka i przyjemna w dotyku. Nie mam problemu z nadmiernym błyszczeniem, ale wydaje mi się że całkiem dobrze matuje. Stosowałam, tzn jeszcze stosuję, na zmianę z innymi kremami. Jest bardzo wydajny. Na miano KWC nie zasługuje ze względu na to że czasem mnie podrażniał. Ale tak ogólnie to bardzo POLECAM! ;)

Używam tego produktu od: 3 mies.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.