Azzaro, Azzura EDT

Azzaro, Azzura EDT

Azzaro to niezwykle wszechstronny artysta - w swoim życiu był już profesorem uniwersyteckim, projektował biżuterię, torby z drewnianych paciorków, swetry, aż w końcu został kreatorem mody. I to z ogromnym sukcesem - jego klientkami są m.in. Brigitte Bardot, Sophie Loren, Raquel Welch, Tina Turner. Styl Azzaro jest teatralny, widowiskowy, oszałamiający rozmachem.
`Azzura` to zapach emanujący ciepłem, intrygujący, korzenny, głęboki.
Jest pikantny i zadziwiający niczym zamorskie przyprawy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: niezapominajka, cyklamen, konwalia, róża, jaśmin, fiołek
nuta serca: mandarynka, czarna porzeczka
nuta bazy: jawor, cedr, piżmo, cytrusy, yuzu, bergamotka.

Cena: ok. 230zł / 50ml

Przysmalone cytusy

W pierwszym odbiorze gorycz, potem cytrus i dalej gorycz wkradająca się aż do gardła. Nie wiem czy są perfumy bardziej nie dla mnie.
Nie dla mnie... nie tak gorzko, nie tak dusząco... i chemicznie...

Używam tego produktu od: 10 minut do zmycia
Ilość zużytych opakowań: dwa psiknięcia 30 ml

letni drink

Perfumy te kupilam wlasciwie zupelnym przypadkiem, przy okazji promocji superpharm - 2 perfumy 50% taniej.
Jestem zwolenniczka slodkich perfum przez 8 miesiecy w roku, natomiast na okres od maja do sierpnia siegam po cos owocowego, nie duszacego.
Od dobrych paru lat kupuje Aqua Allegorie Pamplelune (ale o tym wypowiem sie w odpowiednim watku) i mialam nadzieje, ze te perfumy beda podobne. Nie mylilam sie. Podobnie jak AA sa gorzkie, grejpfrutowe. Na razie psikalam sie nim tylko kilka razy, w celach testowych, ale zauwazylam, ze zapach dlugo utrzymuje sie na skorze. Nie jest duszacy, a wrecz przeciwnie, odswiezajacy. Zostawiam go sobie na najblizsze wakacje. Pachnie jak letni drink :)

Używam tego produktu od: kilka razy do testow
Ilość zużytych opakowań: 30 ml w trakcie uzywania

zdecydowanie nie dla mnie

Może w pierwszej sekundzie czuję mandarynkę, może...bardzo szybko zapach słonieje, gorzknieje powodując u mnie oddruch wymiotny. Kojarzy mi się z wyjątkowa nieświeżością kogoś, kto chcąc ukryć ową nieświeżość skropił sie jakimiś tam mandarynkowymi perfumami. Później wychodzi jakaś nuta, którą wyczuwałam także w Miss Dior Cherie Eau de Printemps...jednym słowem słoność i nieświeżość.

Azzura nie jest zła i nawet rozwija się;) Ale kompletnie nie mogłabym nosić tego zapachu nawet na nadgarstku.
Butelka fajna, kolor płynu taki zachęcający...

Używam tego produktu od: -
Ilość zużytych opakowań: kawałek próbki

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Boski!!!

Zapach jest mocny i trwały, ktoś tutaj bardzo dobrze zauważył, że pachnie metalicznie. Rzeczywiście można go okreslić jako metaliczna mandarynka. Perfumy są bardzo eleganckie i kojarzą mi się z długą, czarną suknią i srebrnym dużym wisiorem. Pierwszy raz go poczułam będąc w Niemczech i dzięki temu dobrze mi się kojarzy. Miałam już EDT, EDP i próbkę. Nigdy nie kupiłam refilla, ale będę na niego polować :) Nie jest to zapach dla wszystkich, jego trzeba po prostu kochać, albo nienawidzieć.

Używam tego produktu od: 2002

chemiczna mandarynka

Przyznaję, ze posiadam Azzurę w wersji edp - bardzo mocnej... niestety w sposób dla mnie chemiczny. Kiedyś wydawało mi się, że jest to zapach w typie Burberry Oryginal bo nuty wiodących owoców sapodobnie zmiksowane, ale w Azzurze drażni mnie coś szczypiącego w nos, chemiczno metaliczno gorzkawego. Od czasu do czasu używam, bo jest trwały, mocny, charakterystyczny, ale potrafi zmęczyć nosiciela, wyczuwalny dla otoczenia, nawet nieco ogoniasty.
W wersji edp szkło jest zabudowane w metalowej ramie. Ja natomiast kupiłam sobie uzupełniacz w ślicznym etui w którym znajdował sę metalowy (jak mmini dezodorancik) flakonik i cudny mini metalowy lejek. Podejrzewam nawet ze ów "metaliczny" posmak mojej Azzury pochodzi w pewnym stopniu od jej pierwotnej buteleczki...

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań:1/3 z 50ml

Wakacje :)

Azzura to perfumy, na ktore ponownie zwrocilam uwage dopiero w te wakacje. Staly sobie w Sephorze i akurat byly w promocji. Psiknelam i... skads to znam. Okazalo sie, ze uzywala tego pare lat temu moja ciotka, za ktora nie przepadam. Skojarzenia na poczatku byly jednoznaczne i staralam sie jakos odepchnac zachwyt Azzurą. Nie wyszlo i po drugim tescie stwierdzilam, ze to cos, co musze miec. Kiedy za jakis czas wrocilam do perfumerii, juz Azzury nie bylo:( Nie zalezalo mi juz nawet na promocji, ale na tym zapachu, a nie bylo go nigdzie:( Flakon klasyczny, ale zawartosc pomaranczowa, ladny i poreczny. A zapach kojarzy mi sie wylacznie z latem i wakacjami. Z ciotka mniej, bo na niej wychodzila mydlana nuta, na mnie nie. Tylko slodycz i skorka pomaranczy. Cieply, ale rzeski zapach, kojarzy mi sie z Grecja, Wlochami... Nie powiem, ze to moj ideal, ale przydalby mi sie na kolejne wakacje. Jak tylko gdzies zobacze, to kupie.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: testy

stłamszona mandarynka...

Jak widać nie każdemu to samo pasi:) Dla mnie Azzura to zdecydowanie miejsce w pierwszej piątce najgorszych zapachów wszechczasów. Spod przytłaczającej fali ciężkiego obrzydliwego czegoś nieśmiało wychynąć próbuje stłamszona mandarynka - jedyna strawna nuta w tym koktajlu - ale jej się nie udaje.
Gwoli wyjaśnienia: perfum nie był podrabiany, stary, przeterminowany etc. Po prostu na mnie był koszmarny.

ot, ładne

O jego poszczegolnych nutach mozna sobie znalezc info a rozpisywanie sie o jakichs tam wlasnych skojarzeniach (morze, plaza, bla bla)na temat zapachu jest po prostu bez sensu.

Napisze zatem prosto: ładny, delikatny- z pewnoscia na lato, nie jest mdly czy duszacy. po jakims czasie wyczuwalna 'nuta ogorkowa' :p co mi troszke nie pasuje.

Do uzywania na codzien ok- chyba nie drazni otoczenia. Na wieczor troche malo oryginalny i raczej 'nie wodzi na pokuszenie'.

Piękny oranż

Dzięki udanej wymianie:), stałam się posiadaczką tych perfum, z czego jestem bardzo zadowolona. Mimo, że w składzie mają cytrusy, są one gorzkawe i przypalone słońcem. Zapach jest intensywny, rozgrzewający, a także elegancki. cieszę się, że nie jest to typowy świerzak, których nie lubię. Uważam, że na lato jest świetny, tymbardziej, gdy lubi się gorzkawe nuty.

bardzo fajny

Ciepły, słoneczny, radosny zapach, wymarzony wprost na lato. Uważam, że to nie jest taki typowy cytrusik, może to za sprawą tej słodko gorzkiej nutki, tej spieczonej czy usmażonej z cukrem skórki pomarańczowej, która nadaje temu zapachowi ciepło. Zawsze ilekroć nim pachnę, mam wrażenie, że przenoszę się w jakieś śródziemnomorskie, gorące, miejskie tereny, pełne kawiarenek, turystów i słońca:)Jest trwały i nie wyobrażam sobie nie mieć go latem;)

Sloneczny :)

Przyjemny zapach, choc w pierwszej chwili powalajaco slodki :) Ladnie sie komponuje z rozgrzana sloncem skora. Jest prosty, ale w zadnym wypadku nie prostacki :) Rzeczywiscie czuc w nim jakies spieczone czy kandyzowane cytrusy. Raczej go nie kupie, az takich emocji we mnie nie wzbudzil i dlatego tylko *** - tym niemniej probke zuzylam z przyjemnoscia.

Skórka pomarańczowa

Niby znośny, ale zupełnie nie mój zapach. Kandyzowana skórka pomarańczowa i niestety niewiele więcej. Wielokrotnie starałam się przekonać ale bezskutecznie. Za mało w nim charakteru, za dużo banału, gdyż bojkotuję wszelkie "cytruski"i "ogórki" w zapachach. Z resztą w toalecie mam cytrusowy odświeżacz-łudząco podobny. Flakon, owszem bardzo ładny.