Iwostin, Krem półtłusty

Iwostin, Krem półtłusty

Krem przeznaczony do cery suchej, wrazliwej, skłonnej do alergii i podrażnień. Preparat ma lekką konsystencję, bardzo dobrze wygładza i zmiękcza naskórek. Chroni przed wiatrem i mrozem. Znakomicie nadaje się do stosowania u dzieci.

Substancje aktywne: Witamina A, olej z pestek winogron, woda termalna z Iwonicza Zdroju.

Super.

Świetny kosmetyk na okres zimowy.
Doskonale i długotrwale nawilża, poprawia się koloryt skóry i jest bardzo delikatny, bezzapachowy.
Początkowo byłam zniechęcona toporną konsystencją kremu, ale szybko się do niej przyzwyczaiłam i nie stanowiła już dłużej problemu.
Przez chwilę po nałożeniu widoczny jest film na twarzy, ale już po minucie znika i można bez obaw nakładać makijaż. Ten krem stanowi świetną bazę pod makijaż, tworzy lekki ochronny film (nie tłusty!) na twarzy, który skutecznie chroni przed negatywnym wpływem zimnej pogody a zarazem trzyma makijaż.
Kosmetyk ma wygodne i higieniczne opakowanie (tubka), a opakowanie 150ml starczy na długo, a i cena jest zachęcająca.
Jeszcze jednym plusem jest to, że kosmetyk nie jest testowany na zwierzętach.
Odejmuję jedną gwiazdkę za brak filtra ochronnego, który jest dla mnie pozycją obowiązkową.

porządny

Właściwie to nie mam mu co zarzucić, krem ten jest na prawdę wspaniały, nie podrażnia, nie uczula skóry wrażliwej, nie zatyka porów, bardzo dobrze nawilża i natłuszcza skórę suchą, przy tej cenie, pojemności i wydajności to na prawdę cudo.Używam go wyłącznie na noc, więc nie wiem jak trzyma sie na nim makijaż.

Super krem ! polecam

Krem jest świerny zakupiłam opakowanie 150 ml po tym jak latem zaczęłam używać iwostin nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20 (świetny). Moja skóra jest bardzo wrażliwa długo nie mogłam trafić na krem który oprócz dobrego działania a przede wszystkim nie szkodzenia będzie w przystępnej cenie no i trafiłam zupełnie przypadkiem na firmę iwostin najpierw na krem w/w a następnie na półtłósty:) jest rewelacyjny początkowo po kremie nawilżającym też miałam wrażenie że topornie się rozprowadza ale po tym jak stosuję go już 4 miesiąc stwierdzam że idelanie. To chyba kwestia przyzwyczajenia zreszta jakby na to nie patrzeć krem na długo się utrzymywać i chronić przed mrozem także musi zostawiać lekki "film" na twarzy i tak właśnie jest. Zdecydowanie wydajny większą ilość stosuję zawsze na noc mniejsza na dzień a gdyby zdażylo się że po nalożeniu i odczekaniu paru minut bedę się świecić pomagam sobie dotykając miejsca świecące chusteczką higieniczną (polecam świetny sposób na błyszczenie).
Jak już pisałam mam opakowanie 150 ml a używam go intensywnie już od około 4 miesięcy :)

Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego dużego 150ml

nie chcę innego!

Potrzebowałam kremu na przesuszoną skóre i to był strzał w dziesiątkę :) obawiałam sie trochę, bo Iwostin ma część produktów dobrych, a część niewypałów, ale to jest zdecydowanie udany krem :)
skóra po nim jest nawilżona, elestyczna, wygładzona dzięki filmowi, jaki zostawia ten krem (mi akurat to nie przeszkadza), błyszczy się, ale to chyba normalne przy kremie półtłustym. Producent tego nie pisze, ale nadaje się pod makijaż i nie ma efektu blasku na kilometr :)
Nie zapycha porów ani nie powoduje (u mnie) powstawania wyprysków, wręcz jest ich mniej (skóra nawilzona, to gruczoły łojowe mniej produkuja i mniej się zapycha. :D )
Krem jest raczej gesty, więc lepiej go wklepać niż rozsmarowywać. Na całą twarz starcza mi ilość kremu wielkości ziarnka ryżu (większego ziarnka), a że uzywaja go dwie twarze od ponad miesiąca, to jest całkiem wydajny, polecam

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

na zime rewelacyjny

krem jest ciężki i twarz się po nim świeci dosyć mocno jeżeli nałoży się go sporo .jeśli mam więcej czasu rano, (albo na noc) nakładam go dużo ,ale jeśli muszę się śpieszyć albo biorę inny krem albo używam oszczędnie bo gorzej sie makijaż robi na tak natłuszczonej twarzy.
teraz plusy
+nawilża
+wygładza
+chroni przed wszystkim co związane z zimą
nie mam już czerwonej twarzy kiedy jest zimno
+ma fajne ,poręczne i higieniczne opakowanie

bardzo odpowiada mi ten krem ,ale będę używać tylko zimie kiedy jest mi to naprawdę potrzebne
na cieplejsze dni będzie za ciężki
problem z oceną ...na zime daje mu nawet 4.5*
ale obiektywnie wyjdzie troszke ponad 3*

Używam tego produktu od:miesiąca

Nie!

Pierwszy raz kupilam krem poltlusty zeby ratowac moja przesuszona zima skore... I niestety pod kazdym wzgledem mi nie odpowiada.
Mimo, ze to krem apteczny sklad mi sie bardzo nie podoba, potencjalne zapychacze w komplecie, na co niestety negatywnie reagowala moja skora.
Po 2 toporna, gesta i twarda konsystencja, trzeba naciagac twarz zeby ten krem wsmarowac... bardzo mi to nieodpowiada.
Zeby osiagnac odpowiednie nawilzenie, wbrew pozorom trzeba zaaplikowac wieksza dawke, co skutkuje okropnym swieceniem, jak po wysmarowaniu sie maselkiem...
Ewentualnie na noc, ale po co sie meczyc?

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:niecale 1

Super nawilżenie

Uwielbiam ten kremik. Stosuję go, gdyż moja skóra ma różne kaprysy. Zacznijmy od opakowania, które jest estetyczne, są na nim wszystkie potrzebne mi informacje. Szkoda jednak, że kremy Iwostin nie mają na opakowaniach jakiegoś oznaczenia. Raz przez przypadek wzięłam krem dla cery wrażliwej, zamiast tego. Nakładam krem. Łatwo się go rozprowadza. Czuję trochę nieprzyjemną warstwę kremu, która jednak po paru minutach znika. Świetnie nawilża i pozostawia skórę miękką i przyjemną w dotyku. Nie spotkałam się póki co z lepszym kremem, więc pozostaję mu ciągle wierna. Serdecznie polecam!

Używam tego produktu od: roku, dwóch
Ilość zużytych opakowań: dużo

Polecam alergiczkom

Iwostin półtłusty poleciła mi stosować moja dermatolog, gdyż mam skórę suchą i alergiczną. Rewelacja! Uwielbiam ten krem, łatwo się nakłada (nie rozumiem skąd niektóre recenzentki mają z tym problem - może przeterminowany?) Smaruję nim też nadwrażliwe na mróz oraz na inne kosmetyki usta i wszystko jest w porządku. Bardzo wydajny, więc się opłaca.Używam tego produktu od: pół roku
Ilość zużytych opakowań: j1

Rewelacja

Jest to najlepszy krem, jakiego używałam. Moja cera jest normalna, czasem się przesusza - nie wiem, jak krem sprawdzi się na innych typach skóry.
+ doskonale nawilża i lekko natłuszcza skórę
+ szybko się wchłania
+ nie zostawia tłustego filmu na twarzy
+ nie zapycha (mimo że jest dość gęsty)
+ pozwala pozbyć się suchych skórek (hurra! :D ) i uczucia napięcia skóry
+ neutralny zapach, niedrażniący, lekko apteczny
+ jest wydajny (wystarczy niewielka ilość kosmetyku do jednorazowej aplikacji, a tubka jest duża)
+ cena (za 75 ml zapłaciłam ok. 22 zł.)

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 3,5 i będzie więcej :)

Krem ten jest zbawieniem dla osób skłonnych do alergii i suchej skóry. Jest wręcz idealny - przyjemna konsystencja, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Zapach delikatny, niedrażniący. Jak na tak dobry krem wcale nie jest bardzo drogi. Wystarcza go na bardzo długi czas, a używa go moja Mama i siostra :P. Godny polecenia :)

Używam tego produktu od:1.5roku

dobry, ukojenie suchej skóry

Krem kupiłam, gdyż moja bardzo sucha skóra, po lecie i obozie była jeszcze bardziej wymaltretowana niż zwykle. Do kupna zachęcił mnie fakt, że kosmetyk polski, nie testowany na zwierzętach, hipoalergiczny i niedrogi. Pani w aptece poleciła mi właśnie ten, nie zraził mnie fakt, że jest półtłusty, nawet efekt świecenia który by wystąpił przy używaniu takiego kremu w przypadku mojej skóry mało mi przeszkadza. Skóra po nim odżyła, stała się miękka, nie zapchał jej, nie pachnie i nie smakuje, a muszę powiedzieć ze posmarowałam nim usta i teraz robie to cały czas bo świetnie na nie działa są po prostu boskie, krem do twarzy a działa cuda na ustach zupełnie jak mój kochany "Kiehls Lip Balm". Nie daje uczucie masłowatości (tak jak by sobie twarz posmarować masłem do ciała) wcale go nie czuć.
Ale ma minus: strasznie wchodzi do oczu, zwłaszcza jak na noc nakładam go trochę więcej....
Ale tak generalnie nie zachwycił mnie, szukam nadal ideału, choć do niego może i powrócę bo nie skrzywdził i ukoił moją wrażliwą skórę.

Używam tego produktu od:2 tygodnie

liczyłam na więcej

3 gwiazdki to za mało, ale 4 byłoby za dużo... Główne minusy to konieczność maltretowania twarzy w celu równomiernego rozprowadzenia ( mam małe dośw. w stosowaniu kremów półtłustych, ale b. cięzko było mi go rozsmarować ) i skromne efekty natłuszczająco-nawilżające. Po zmyciu kremu skóra była nadal przesuszona i obfitowała w skórki-raczej ich nie likwidował ani nie wygładzał ( choć niwelował bezpośrednio po aplikacji ). Jednak posiada też duże plusy: nieprawdopodobna wydajność i rzecz niesłychana - krem półtłusty, po którym buzia matowieje...a więc dobry pod make-up. Ta opinia nie jest odosobniona-w pełni podziela ją moja siostra. Morał: za mało widocznych skutków odżywczych!

Używam tego produktu od:6 m-cy