Max Factor, Earth Spirits Eyeshadows (Pojedynczy cień do powiek)

Max Factor, Earth Spirits Eyeshadows (Pojedynczy cień do powiek)

Max Factor Earth Spirits Eyeshadows to kolekcja pojedynczych cieni do powiek w stonowanych, subtelnych odcieniach, które sprawiają, że makijaż oczu jest bardzo naturalny.
W skład cieni wchodzą idealnie zmielone mikrocząsteczki kolorowych pigmentów, które sprawiają, że kolor jest trwały, a cień nie ściera się łatwo i nie osadza w zmarszczkach.
Cienie Earth Spirits Max Factor można bezpiecznie aplikować nawet na skórę wrażliwą ponieważ są hypoalergiczne i nie zawierają substancji zapachowych.
Dostępny w 14 odcieniach.

hipoalergiczna
pojedyncze
prasowane
Efekt
matowe, satynowe

Całkiem dobry

Posiadam jasnobeżowy cień i jestem z niego zadowolona, długo trzyma się na oczach, jest wydajny. Cena przyzwoita, a jakość naprawdę niezła. Opakowanie nie należy do największych, ale na długo wystarcza. Cień jest mineralny, więc idealny na lato. Estetyczne pudełeczko, poręczne, można spokojnie wrzucić do torebki, na pewno się nie otworzy. Zapachu praktycznie brak. Dosyć ładnie świeci na powiece, podkreśla oko.

Używam tego produktu od: 4 lata

jako highlighter

Posiadam odcień 101 "Pale pebble", bardzo jasny, mieniący się "nude". Nie wiem, czy byłoby go w ogóle widać, gdybym nie nakładała go na inny cień... jest ok, ale jako rozjaśniacz punktowy, np. na środek powieki, czy na kącik

PLUSY
+subtelny kolor
+nienachalny brokat, lekko się mieni
+ poręczne opakowanie
+wydajny, używam tylko jako highlightera
MINUSY
-cena, nie współgra z trwałością
-ZBYT subtelny kolor
-znika w ciagu dnia
-jeśli nakładany prosto na powiekę - właściwie nie widać efektu

Nie jest to efekt, którego poszukuję u cieni, jeśli jednak ktoś lubi subtelny efekt na co dzień, i nie ma ciemnych powiek - myślę, że mógłby się sprawdzić. Jak pisałam wyżej - fajny jako punktowy highlighter.

Używam tego produktu od: dwa lata

Bardzo dobre cienie do powiek

Mam dwa kolory:
- 124 Modernist Pink - biała perła wpadająca w róż
- 129 Angel Eyes - ciemna, metaliczna szarość

Cienie posiadam od ok. 5 lat, a nadal zachowują swoje właściwości, mimo częstego używania mam ich w opakowaniu jeszcze dużo. Nie podrażniają, opakowanie jest całe i nierozpadnięte (to cud w porównaniu z innymi cieniami do powiek, których używałam).
Były drogie, ale z perspektywy czasu stwierdzam, że to jeden z najbardziej opłacalnych zakupów kosmetycznych w moim życiu.

Zalety:

+ PIĘKNE KOLORY
Te cienie nie są standardowe. moje się błyszczą i określiłabym je mianem perły, gdyby nie ich "nieoczywistość". Biała perła wpada odrobinkę w róż, a szara perła wygląda jak metal. Nie ma tu mowy o brokacie ani tandetnym błysku.
Moim zdaniem te kolory są wielowymiarowe, tzn. składają się z jednego koloru głównego i jego "podbicia" delikatnym odcieniem innej barwy.
Daleko im do słynnych wielokolorowych efektów Maca, ale i tak stoją o wiele klas wyżej niż płaskie kolory Inglota.

+ KONSYSTENCJA
Te cienie są mieciutkie, niby prasowane, ale jednak odrobinę kremowe. Bardzo łatwo się nakładają i rozcierają na powiece, a jednocześnie mi się nie osypują.
Przy czym zaznaczam, że ja zawsze nakładam cienie aplikatorem z gąbeczką, pędzle mnie irytują.

+ WIELOFUNKCYJNOŚĆ
Jasnego często używam jako rozświetlacza do twarzy lub bazy nacałą powiekę, a ciemnym lubię sobie zrobić kreskę małym, precyzyjnym pędzelkiem. W tych rolach spisują się znakomicie.
Nałożone na powiekę same w sobie też są ładne.

+ WYDAJNOŚĆ
Jak pisałam, mam je od 5 lat i sie nie kończą, bomba.

+ OPAKOWANIE
Małe, ale pojemne. Nie psuje się z upływem lat. Lekkie jak piórko. Bez zbędnych gadżetów.
Takie jak lubię.

Wady:

- GAMA KOLORYSTYCZNA SERII
Z chęcią kupiłabym sobie jeszcze parę kolorów, ale to, co widze w drogerii, mnie nudzi. Nie za bardzo jest w czym wybierać, przynajmniej dla mnie.

Ilość zużytych opakowań: dwa, w trakcie

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Poręczna rzecz!

Dobry cień!
mam odcień 107 Burn Bark - śliczny kolorek pasujący mi do wielu ubrań:) ale obiektywnie:
- konsystencja w sam raz - dość kremowy żeby łatwo rozporwadzać, nie osypuje się, ale nie rozpływa za razem
- błyszczy się trochę, ale nie zbyt nachalnie, więc nawet na oficjalne okazje ujdzie czasem, a na weekend to już bez problemu!
- nawet bez bazy trzyma się bardzo przyzwoicie i łatwo nakłada czymkolwiek! ja z bazą bardziej się muszę wysilić z doborem odpowedniego aplikatora
- sam ze sobą wygląda bardzo ładnie i wystarcza mi zupełnie, jeśli na szybko chcę podkreślić oko - górna powieka, kreska na dolnej i gotowe!!
- opakowanie malutke i poręczne, do wzięcia wszędzie szkoda tylko, że aplikator trzeba jakoś osobno dopasować
- żałuję, że w palceie kolorytycznej nie znalazł się jakiś naturalny beż, bo z dostępnych w sumie tylko to 107 mi odpowiada, ale i tak będę wracać! (choć ilość duża i długo posłuży)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

b db

cien almond 102 bardzo lubie ,klade go na powieke oraz na korektor pod oczami swietnie kamufluje i cementuje korektor chyba nie mialam lepszego cienia bazowego
107 burnt bark dostalam to kolor taupe , dobrze sie utrzymuje tak d 6 h bez bazy i ma eleganckie satynowe wykonczenie
- max faktor testuje na zwierzetach a chcialabym miec wiecej kolorow gdy w sklepach.pl jest tylko 6
Używam tego produktu od: dwoch lat
Ilość zużytych opakowań: dwa

dobry

-mają satynowe wykończenie-nie mylić z tandetnym perłowym którego nie znoszę
-jest bardzo drobno zmielony i wygląda naturalnie na powiece
-długo się utrzymuje
-nie osypuje się
-nie jest jakiś super intensywny ale nie o to mi chodziło (mam jasny odcień)
-powieka jest wygładzona a makijaż wygląda naturalnie-zadbany wygląd-nie jak wymalowana lala
-delikatny-nie powoduje czerwonego oka-dlatego między innymi dałam mu aż 5 gwiazdek (bo większość to własnie mi robi) nie jest drażniący
-jak nie będziemy dotykać i pocierać oka to będzie trzymał się dłużej ale i tak jest dobrze
-opakowanie małe i zajmuje mało miejsca w kosmetyczce w której nie mam już miejsca bo reszta moich cieni ma ogromne opakowania w proporcji do ich zawartości, opakowanie w dodatku wydaje się być mocne, jest zakręcane
-konsystencja cieni jest dobra-nie jest jakiś kruchy pudrowy raczej średnio twardy ale zarazem kremowy i aksamitny w rozprowadzaniu, nie naniesie się go za dużo, można stopniować intensywność
ogólnie fajny na codzienny make-up ale jeszcze nie kwc

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

za***ioza!

Kupilam na promocji za 3.90€ i nie zaluje w ogole. Piekny kolor 107 burnt bark jest po prostu nie do zdarcia. cien jest dosc perlowy ale w ogole sie nie obsypuje, kolor zostaje w tym miejscu w ktorym zostal nalozony.
+ trwaly, trzyma sie od rana do wieczora
+nie obsypuje sie
+nie roluje sie i nie wchodzi w zalamania
+idealny do nakladaia na sucho i mokro
+wyrazisty kolor
+wydajny
+tani

-opakowanie,troche tandetne i nie praktyczne

Używam tego produktu od: tydzien
Ilość zużytych opakowań: 1-zaczete

mój must have

Recenzja dotyczy cienia numer 107. Jego kolor trudno określić: stalowo- brązowy z nutką fioletu [?]. Zawsze nakladam go na bazę lub lekko przypudrowaną powiekę, dzięki czemu jest trwały i nie roluje się.

Zalety:
+ pięknie podkreśla wszystkie kolory tęczówek
+ łatwo go rozetrzeć pędzelkiem na powiece
+ kolor można stopniować- nadaje się zarówno do dziennych jak i wieczorowych makijaży
+nie zauważyłam aby się osypywał
+ jest wydajny

Szczerze polecam, jestem pewna, że cień numer 107 zawsze będzie w moim kuferku :)

ciekawy

Mam odcień 102 Almond - wymarzony, neutralny subtelny beż, który często używam jako bazę.

+ opakowanie, mogę zabrać ze sobą
+ delikatny, nienachalny kolor, pólłsatynowy
+ dobrze się nakłada

- trwałość latem raczej średnia, zimą trochę lepiej

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 op.

dobry

Mam odcień Froisted Lilac, intensywny liliowy o satynowym połysku. Dobrze nakłada się gąbkowym aplikatorem, nawet bez bazy ładnie trzyma się na powiece, choć na bazie oczywście dłużej ;) Konsystencja jest łatwa do nakładania, nie za miękka i nie za twarda, nic sie nie osypuje. Nie wiem czy jeszcze go kupię, bo chyba już nie jest produkowany, zreszta lubię testowac nowości.

Uwaga, tagedia!

Miałam odcień, jak na zdjęciu, ziemisty fiolet.
Aplikacja przeciętna, można zrobić placki (nakładam cienie pędzelkiem). Kolor bardzo traci po nałożeniu, czyli pigmentacja do luftu. Trzyma się bez bazy przeciętnie. Plus, że się nie zbiera w załamaniach po pewnym czasie.
Opakowanie - tandeta, jak bezmarkowiec ze sklepu "101 drobiazgów".
W zasadzie za te pieniądze - porażka.

Używam tego produktu od: ponad 1 rok
Ilość zużytych opakowań: pół 1

zaskoczyl mnie

Posiadam dwa odcienie : bez - pale pebble i braz - burnt bark. Czailam sie na nie z 5 lat, az wreszcie kiedy MF byl o 20% taniej kupilam. Bardzo jestem zadowolona , sa takie jak oczekiwalam. Jestem fakna naturalnych odcieni poltransparentnych, ktore nie pokrywaja powieki ciezkiem kolorem. bez ladnie rozswietla, w taki niewidoczny sposob. Oko nabiera blasku. A braz jest lekko zszarzaly, jak odcien taupe i swietnie podklrsla moje szaroniebieskie oczy. Bez nakladas duzym i scietym pedzem Inglota, a braz pedzelkiem Esprit. Nie osypuja sie z tych pedzelkow, ale gdy przy rzesach robie kreske kredka i rozcieram ja brazowym cieniem przy pomocy pedzelka Zoeva( taki maly okragly pedzelek) to wtedy sie lekko osypuje. Kazdy cien mi sie z tym pedzelku osypuje, wiec nie czepiam sie MF, bo to ewidenta wina pedzelka. Z jednym wspolpracuje idealne, a z innym juz nie. Niestety u mnie sa tylko 4 ocienie tych cieni.Dwa pozostale chodz sliczne, to dla mnie za cieple w kolorach. Jednak na polskiej stronce MF dojrzalam ze wybor odcieni jest wiekszy i jesli kolor stormy blue jest taki szaroniebieski jak na moim monitorze to przy kolejnej wizycie w Pl ten cien bedzie moj ;o)
Cienie na bazie na ktora wcieram matowy bezowy cien , trzymaja sie bez zarzutu, sa lekko perlowe, ale nie tandetnie, ta perle nazwala bym delikatna satyna, co przy mojej juz starzejacej sie skorze jest porzadanym wykonczeniem. Zdecydowanie wygladam lepiej w satynowych cieniach niz matowych czy bardzo perlowych, a juz brokatowe to totalna pomylka. Dlatego ja jestem bardzo zadowolona i zaluje ze tak dlugo kolo nich chodzilam . trzeba bylo wczesniej je zakupic.
Ja wole miec moje pojedyncze cienie w jednym miejscu, dlatego wyjmuje je z opakowan i przekladam do Z-Pallety. Cienie MF przyklejone sa delikatnym klejem, wystarczy lekko podwazyc ostra koncowka noza i cienie wyciagnac. Nie potrzeba tez podklejac je magnesem, trzymaja sie w paletce idealnie.

Używam tego produktu od: ok 2-3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwoch