Baldessarini Del Mar (Woda toaletowa)

Baldessarini Del Mar (Woda toaletowa)

Popularność sportów wodnych sprawia, że do ich amatorów adresuje się już nawet perfumy. Najnowszym żeglarskim hitem jest woda Baldessarini Del Mar.
Aromat mandarynki, woń drzewa cedrowego ze stoków Atlasu, nuta herbaty earl grey, a wszystko przyprawione zapachem czarnego pieprzu i zamknięte w eleganckim, "marynarskim" flakonie w stylu środziemnomorskim - czyli luksus dla pięciogwiazdkowych matrosów.

Nuta głowy - earl grey, mandarynka, czarny pieprz
Nuta serca - drzewo cedrowe, cynamon, kardamon
Nuta bazy - wetiwer, kadzidło, paczula, bursztyn

Flakon jest nawiązaniem do stylu Baldessarini:
- Ultra luksusowy, męski, elegancki:
- Ciężki, szklany flakon
- Czysto błękitny zapach
- Inspiracją powstania zakrętki flakonu były techniczne detale z jachtu

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

ideał

Mój faworyt wśród męskich zapachów. Pomijając całą marketingową otoczkę związaną z żeglarstwem uważam, że ten zapach jest jednym z lepszych inspiracji Hugo Bossa. Jestem fanem perfum HB, od zawsze odpowiadała mi nuta zapachowa jego twórców i te perfumy potwierdzają tylko moje upodobania.

1. Dojrzały, męski i bardzo oryginalny, niepowtarzalny. Wyczuwalny kardamon z cynamonem nadaje świetny akcent;

2. Kuszący... moja dziewczyna jest nim zachwycona!

3. Zapach jest świeży, lekki.

4. Surowe, klasyczne opakowanie zdecydowanie na plus!

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Morski na niby...

Z opisu nut spodziewałem się bogatej kompozycji, tu buba. Czego można się było spodziewać po stajni Bossa, na pewno nie fajerwerków.
Zapach jest ubogi i mało ma wspólnego z morzem poza tym, że jest rozwodniony. Czuć tu dużo pieprzu w otwarciu, trochę cynamonu i kardamonu w sercu, a baza to praktycznie sama paczula. I byłoby na tyle, trochę biednie. A sorki, zapomniałem o tej nucie ozonowej, która męczy przez cały czas trwania zapachu.
Przywodzi na myśl Chrome od Azzaro nie tylko samym zapachem ale i flakonem jednakże jest od niego bardziej chemiczny.
Niby jest przyjemny, ale też jest nudny i poprawny do bólu, niczym nie zaskakuje.
Trwałość przeciętna, ok 4 godziny.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

Calone

Calosc w skrocie okreslilbym jako calone w stezeniu migrenogennym. Patrzac na sklad przypomina mi sie gra w chowanego, szkoda ze mozna tylko znalezc pieprz mandarynke i cala mase calone (ten niby-ozon, morska nuta, czy jakkolwiek to nazwiemy), inne skladniki schowaly sie tak dobrze ze nikt nie potrafi ich znalezc, niestety kolejny to swiezak ktory przybliza nam zapach morza w iscie najbardziej mozliwy z syntetycznych sposobow.

Używam tego produktu od: Czasu do czasu
Ilość zużytych opakowań: 2ml

Quality Missala Jak dobierać perfumy

wariacje dużo lepsze

"regularny" del mar nie robi takiego wrazenia jak jego wariacje: marbella i karaiby (seszele pewnie beda rownie dobre). dla mnie odmiany "del mar" maja cos z ogrodkow hermesa - sa owocowe, nietoksyczne i bardzo przyjemne w noszeniu.

Na pewno baldessarini jest powiazane z hugo bossem. jednak przy tworzeniu perfum ( wszystkie projekty perfumeryjne bossa i tak naleza do Procter & Gamble) da sie zauwazyc duza odmiennosc i niezaleznosc od podstawowej lini bossa. dla mnie te produkty sa bardziej dojrzale i mniej "efekciarskie". zapachy te sa prawdziwa perelka w dobie mlodziezowych i metroseksualnych zapachow ;)

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy

Taki "se"

Mi ten zapach się kojarzy z zimą, jakimś chłodem i reklamą gumy do żucia gdzie wszystko zamarza. Zapach jest zimny, wodny, wietrzny, świeży, ale to nie to czego szukałem. Po prostu "taki se"
Za butle daje 5(ach ten napis, Del Mar)
Za zapach 3

Używam tego produktu od: probki
Ilość zużytych opakowań: probki

Tylko ten brzydki model......?

Miałem próbkę i szczerze zawiodłem sie, jak raczej lubiłem hugo bossa tak teraz mnie niemile zaskoczył dosyć że ten model jest straaszny, jakby fajniejszych boysów nie było podobno ma wyrażać pewnego siebie faceta.heh chyba jakiegoś mamisynka....kompletne zero, a zapach hmm....nie powiem zbyt dużo bo raz użyłem mam jeszcze troche w próbce, praktycznie to wogóle go nie czuć trzeba troche tego na siebie wylać, szybko sie ulatnia a zapach właśnie nie w moim guście moze sie jakiemu faciowi podobać ale ja nie kupie tego czegoś!

Używam tego produktu od:--
Ilość zużytych opakowań:połowa próbki

Ja tam lubię!!!

Zapach jest bardzo ładny, bardzo męski i bardzo kuszący. Moim zdaniem jest niewiele lepszych zapachów na rynku w Polsce. Porównywalne są moim skromnym zdaniem tylko LaCoste Essential oraz nowy Hugo Boss Boss Selection.
PS. Baldessarini jest od Hugo Boss

Używam tego produktu od:1 rok

ee tam

Po pierwsze nie jest to zapach wypuszczony przez Hugo Boss'a, a Baldessarini, więc mały byczek przy zgłoszeniu:)
Co do zapachu to hm...jest taki zwykły, morsko-morski.
Już wiele innych zapachów temu podobnych jest od dłuższego czasu na rynku.
Osobiście nie przepadam za tego typu rodziną zapachową, jest nudna po prostu.
Ale to tylko moje zdanie, chociaż ku mojemu zadowoleniu mój M. skwitował je mianem odświeżacza i nic ponad to.
Butla może być, od razu widać, że kryje w sobie rześką wodę, tylko szkoda, że tak 'nudną'.