Cera wymagająca, Antybakteryjny żel punktowy likwidujący zmiany trądzikowe do skóry trądzikowej i tłustej

Żel wspomaga leczenie i pielęgnację skóry tłustej dotkniętej trądzikiem. Hamuje rozwój trądzika pospolitego, reguluje nadmierne wydzielanie sebum, zapobiegając zatykaniu się porów skóry i powstawaniu wyprysków. Zawiera kwas salicylowy, który działa antybakteryjnie i przyspiesza powierzchniowe złuszczanie naskórka. Receptura kremu została wzbogacona o mocznik, zmiękczający warstwę rogową naskórka i ułatwiający dotarcie substancji leczniczych do jego głębszych warstw. Alantoina koi i łagodzi podrażnienia wspomagając równocześnie proces gojenia się wykwitów i grudek. Kompleks hydroksykwasów stymuluje proces odnowy komórek i poprawia nawilżenie skóry.

Cena: ? zł / 50 ml

Strata kasy...

Żel punktowy powinien pomagać nam w pozbyciu się pojedynczych krostek. Ale totalnie nie robi tego. Taki sam efekt przy i bez smarowania. Konsystencja do kitu, bardzo rzadka. I generalnie NIE POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: jedno jedyne

punktowy??

Nie wiem dlaczego Soraya twierdzi, że to jest żel punktowy. nie jest to żel, lecz lekka, rzadka emulsja. Pominąwszy juz nawet dużą tubę z dużym otworem (nietypowe dla punktowców) - konsystencja jest taka, że nawet 1-2 krople specyfiku starczają na posmarowanie całej twarzy (dodatkowo łatwo wylewa się z tubki znacznie więcej niz potrzebujemy). I ja tak go właśnie stosowałam- na całą strefę na noc.
Preparat nie wysusza (raczej nawilża), poprawia gojenie drobnych zmian i działa łagodnie antyseptycznie (olejek z drzewa herbacianego). Jest wydajny, niezbyt drogi, pachnie delikatnie olejkiem z drzewa herbacianego.
Myślę o nim jako o preparacie profilaktycznym. Nie sądzę (nie zauważyłam), żeby w jakikolwiek sposób przyspieszał znikanie pryszczy. Nie zauważyłam redukcji przetłuszczania.
ilość zużytych opakowań: 1op