Skin Stays Clean Foundation

Skin Stays Clean Foundation

Podkład pomagający utrzymać pory z dala od zanieczyszczeń? Tak, to możliwe. Taki kosmetyk prezentuje Almay. Podkład, który oczyszcza skórę, sprawia, że czuje się ona świeżo i wygląda zdrowo przez cały dzień. Podkład daje naturalne wykończenie, a podczas aplikacji delikatnie schładza skórę orzeźwiając ją. Zapewnia średnie, a wręcz lekkie krycie, gdyż jego głównym zadaniem jest wydobycie piękna odcienia skóry, a nie `fałszowanie` go. Beztłuszczowy, hypoalergiczny, bezzapachowy. Wzbogacony o witaminy A+E i olejek aloe vera. Dostępny w 12 odcieniach.

Cena: 12USD / 35ml

****

Podkład kupiłam w ramach szaleńczych zakupów, zachwycona jakością wcześniej przeze mnie testowanych kosmetyków do oczu. Muszę przyznać, że Almay, w przeciwieństwie do MACa, ma świetne i cienie, i podkłady.
Mam odcień Pale, delikatny, jaśniuteńki beżo-róż. Nie jest on jednak taki hiperjasny, jak na przykład C1 L'Oreala. Powiedziałabym, że będzie pasował ciut opalonym cerom, a nie czysto porcelanowym twarzom.
Podkład ma bardzo rzadką, wręcz leistą konsystencję. Jednak pomimo tego szybciuteńko się wchłania i cudnie stapia ze skórą. Od razu zaznaczę dwie rzeczy:
1) podkład w ogóle nie kryje. Ani niedoskonałości, ani naczynek, słowem nic. Naprawdę trzeba go używać w chwilach, kiedy buzia nie potrzebuje mocniejszych upiększaczy. Acz, co muszę mu przyznać, świetnie wydobywa z kolorytu cery to co najlepsze. Uszlachetnia ją, nieco rozświetla, ale równocześnie sprawiając, że moja mieszana twarz ordynarnie się nie świeci.
2) nie oczyszcza porów. W ogóle ciężko byłoby mi uwierzyć w jakikolwiek kosmetyk o podobnych właściwościach, a co dopiero w taki podkład. Niemniej jednak ładnie maskuje pory, optycznie je zmniejsza, tak, że cera wygląda na idealnie jednolitą i świeżą.
Podoba mi się jego beztłuszczowość, dzięki niej przez długie godziny trwa w niezmienionym stanie. Potwierdzam hypoalergiczność i brak zapachu. Kolejny raz już na Wizażu powtórzę, Almay ma świetne kosmetyki dla alergików. Działania witaminek nie zauważyłam, za to podkład dodatkowo utrzymuje poziom nawilżenia skóry (nie przesusza jej jak większość mi znanych), więc śmiem twerdzić, że to zasługa aloesu.
A... zapomniałabym. Uczucie chłodu towarzyszy przez kilka pierwszych aplikacji. A potem skóra już sie przyzwyczaja ;) Powiedziałabym, że ten chłód jest sporo łagodniejszy od tego w Color Fresco L'Oreala, czy chłodzącym korektorze Sephory. Po prostu trzeba się wczuć, żeby go wyczuć ;)

Używam tego kosmetyku od kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę 1wsze