Le Carnet De Velours [Palette for Eyes and Cheeks]

Le Carnet De Velours [Palette for Eyes and Cheeks]

W czarnym aksamitnym pudełku przewiązanym rzemykiem znajdziemy kremowy róż, trzy dopasowane kolorystycznie kremowe cienie, malutki pędzelek oraz dosłownie zupełnie przezroczystą instrukcję, w jaki sposób wykonać makijaż. Paleta ta występuje w dwóch wersjach:
01 Palette Vanite [kolory zdecydowane, paleta ciemna]
02 Palette Verite [kolory naturalne, paleta jasna]

Skład /na pudełku podano dwa składy/:
Ingredients G627636 : ethylhexyl palimitate , hydrogenated polyisobutene , nylon - 12 , isodecyl neopentanoate , isopropyl lanolate , cera microcristalina , carnauba , talc , acrylates copolymer , butyrospermium parkii fruit , dimethicone , methylparaben [+/- titanium dioxide , iron oxides , mica , carmine , red 30 , red 7 , ultramarines ] Ingredients G637210 : talc , triisostearin , phenyl trimethicone , magnesium stearate , nylon - 12 , synthetic fluorphlogopite , calcium sodium borosilicate , dimethicone , trimethylsilicate , palmitic acid , hydrogenated polyisobutene , polyethylene terephthalate , silica , cetyl dimethicone , isobutylparaben , methylparaben , phenoxyethanol , propylparaben , ethylparaben , butylaparaben [ +/- yellow 5 lake , blue 1 lake , carmine , aluminium powder , ultramarines , bismuth oxychloride , chromium oxide greens , iron oxides , ferric ferrocyanide , manganese violet , titanium dioxide zinc oxide , mica]

Cena: 175zł/ 3 x 1.5g; 1 x 0.8g

Fantastyczne

Cienie są świetne.

- długo się utrzymują
- nie scierają się
- nie wałkują w załamaniu powiek
- wydajne
- ładna gama kolorów

Wada? CENA.

Ale czemu się dziwić?! Za luksusy trzeba płacić;)

Używam tego produktu od: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: kilka

pozytywne zaskoczenie

Otrzymałam tę paletke w prezencie. Byłam troche zawiedziona, bo całkiem niedawno weszłam w posiadanie poczwórnych cieni Shiseido, niemal bliźniaczych kolorystycznie. Poza tym nie przepadam za marką Lancome. Ale ta paletka zrobiła mi miłą niespodziankę. Cienie są mocne, wieczorowe (Shiseido to raczej wersja dzienna nie wytrzymująca imprez). Zadziwiły mnie blaskiem i trwalością. Nie zgodzę się, że brokat nie osypuja się na policzki. Odrobinę sie osypuje ale w bardzo przyzwoitej normie. Konsystencja cieni jest rewelacyjna, mięciutka i jedwabista. Musze przyznać, że spełniły wszystkie moje oczekiwania odnośnie cieni na wieczór.
Dołączony do palety kremowy róż jest dość ciekawy ale niestety ciężko sie go aplikuje. Nałożony na policzki nie odznacza sie kolorem ale ładnie modeluje twarz.
To wszystko w "gadżeciarkim", cieszącym oczy opakowaniu :) Dołączony do zestawu pędzelek jest dość cienki ale miękki i wygodny.

*****

To jest obok palety Art of Lines Guerlain moja druga ulubiona i fantastyczna paleta do makijażu oczu . Używam jej tylko wieczorami - wybrałam również odcień 01 . Kolory w tej palecie są idealne : smoła - bardzo mocna czerń ze srebrnymi , migoczącymi okruchami [ które nie obsypują się na policzki - to coś nowego ] , kolor szary - metalik i cudowny metaliczny brudny róż [ takiego różu dawno nie widziałam ] . Ja osobiście nie przepadam za zwykłymi poczwórnymi cieniami Lancome [ są dość kiepskiej jakości ] jednak cienie w tej palecie są zupełnie inne - delikatne w dotyku , prawie że kremowe . Właściwie wszystkie kolory oprócz czerni najlepiej nakłada mi się palcem , chociaż pędzlem efekt jest równie intensywny . Cienie są niesamowicie trwałe - pamiętam swoją pierwszą imprezę w tych cieniach - cienie nad ranem wyglądały bardzo dobrze . Wspaniale się łączą , kolory przechodzą płynnie jeden w drugi . Róż mnie zmartwił , kiedy oglądałam go w perfumerii - wydawał mi się brudny i za ciemny [ w perfumerii w ogóle testery tej palety są brudne - wymieszane brudnymi palcami są te wszystkie kolory tak , że w jednej z nich normalnie różu nie widziałam : D ] . W domu okazał się ten kolor strzałem w dziesiątkę - kolor jest dobrany idealnie do koloru cieni i w ogóle do ciemnego makijażu oka . Kremowy róż , z łatwością się rozciera i jest prawie niewidoczny - nadaje policzkom bardzo lekko przybrudzony odcień i taką delikatną , subtelną poświatę . Niestety jest go mało i nie jest wydajny - ale jego odcień pozwala nabierać go jedynie na opuszkę palca . Uwielbiam malować oczy tą paletą i życzyłabym sobie , by wyglądały tak wszystkie cienie Lancome - nie tylko te pochodzące z limitowanych edycji .

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

Na wieczor i na dzien

Mam palete nr 1 - rozowy, srebrny i czarny z brokatem cien do powiek polaczony z brazowym kremowym rozem. Uzywam tej palety zarowno do makijazu dziennego (wtedy uzywam rozoweg i i srebrnego) jak i wieczorowego (wtedy czarny ze srebrnym). Jestem bardzo zadowolona zarowno z trwalosci jak i kolorow. Roz tez jest fajny, chociaz nie bylam zbyt przekonana do kremowej konsystencji, ale jak na razie spisuje sie dobrze.