Jesus del Pozo, Esencia de Duende

Jesus del Pozo, Esencia de Duende

Jesus Del Pozo Esencia de Duende to świeży, owocowo-kwiatowy zapach z nieznaczną nutką drzewa. Przynosi powiew świeżego powietrza, który jest pełen owoców cytrusowych i zieleni.Sercem perfum Esencia de Duende są kwiatowe tony, które z łatwością przywołują atmosferę kwitnącej łąki zalanej słońcem. Odurzające połączenie owoców i kwiatów jeszcze wzmacnia drzewna podstawa zapachu.

Pozwól ogarnąć się przyjemnym i romantycznym tonem perfum Jesus Del Pozo Esencia de Duende. Perfumy przyciągają uwagę również eleganckim, delikatnym i romantycznym flakonem. Zapach Esencia de Duende jest świetnym wyborem dla każdej kobiety, która chce być urocza i zmysłowa. Przyniesie Ci radość w ciepłe wiosenne i letnie dni i rozpromieni Twoje wieczory w świetle świec.

Głowa
grejpfrut, bergamotka, mandarynka, kolendra

Serce
lotos, lilia, jaśmin, hiacynt

Podstawa
mahoń, drzewo sandałowe, cedr

Cena: ok. 130 zł 100 ml

Świeżakowe zaskoczenie

Świeżakolubem nie jestem i bardzo trudno jest mi znaleźć jakiś zapach z tej kategorii, który mi się spodoba. Próbkę Esencia de Duende zamówiłam raczej z ciekawości niż spodziewając się czegoś, co przypadnie mi do gustu – a tu taka niespodzianka! Nie mam pojęcia, dlaczego podoba mi się ten zapach, bo czuję tu składniki, za którymi raczej nie przepadam. Są tu cytrysy – grejpfruty i cytryny, jest wodno-orzeźwiający aromat lotosu, po trochu konwalii i hiacyntów, wyczuwam też chyba melona, wetywerię i gdzieś dalej w tle nutę świeżo skoszonej trawy, której zazwyczaj nienawidzę. Mogłabym pachnieć tą wodą w gorące letnie dni, ten wodno-kwiatowy, świeży i przejrzysty zapach kojarzy się tak wakacyjnie, urlopowo, beztrosko. Absolutnie nie męczy, nawet dzisiaj, kiedy lekki poweselny kac sprawia, że głowa mi leciutko ciąży i naprawdę ciężko znaleźć jakiś niedrażniący zapach (a nie pachnieć niczym jakoś nie umiem). Próbka Esencia de Duende przyszła mi dzisiaj z pomocą.

Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Niezły, ale

tylko niezły. Zapach po rozpryskaniu pachnie dość
mocno, ale równie szybko znika. Po godzinie jest ledwo
wyczuwalny, a po dwóch w ogóle go już nie czuć :(.
Nie wiem, czy mam taką skórę, czy to specyfika
tych oto perfum.

W każdym razie, reasumując - perfumy lekkie,
przyjemne, można powiedzieć - idealne na lato.

Tylko radzę sprawdzić trwałość wcześniej
na własnej skórze :).

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Trawka na każdy dzień

Spodobał mi się, więc go kupiłam Lekki - jak dla kogo. Na pewno trawiasty i na letnie dni. Powszednieje jak codzienność - niestety. I to mój główny zarzut do tego zapachu. Nie ma w nim nic magicznego lub seksownego, a tego poszukuję w zapachach. Niemniej jednak otoczenie go akceptuje ..lub ignoruje :) Tego właśnie nie wiem i ta niepewność nie przekona mnie chyba do ponownego kupienia tych perfum.

Ilość zużytych opakowań: 50 ml

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

WODA

Przez wiele lat marzyłam o tym zapachu i marzenie w końcu spełniłam. Ale - na zapachy jest różny czas: czasem coś mi śmierdzi, a potem się zakochuję, a czasem...
Esencia była dla mnie bezpiecznym zapachem na co dzień. Miała coś oceanicznego, lekkiego i fajnego. Żadne ACH i OCH. Ale czy zawsze perfum musi nas z nóg zwalać. Ten przynajmniej mnie nie męczył.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30 ml

nie do końca taki zielony

Na mojej półce prawie same rozgrzewające "zimowce", co roku zastanawiam się: co na wiosnę? Co na lato?

Żelaznym zestawem jest Cologne Muglera, ogródek nilowy i klasyczna woda kolońska Hermesa. Ale od czasu do czasu jestem żądna odmiany, w końcu, cytując klasyka: "człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać..." ;)

Postanowiłam polecieć z Duende, kupiłam w ciemno, bo i cena bezbolesna. Troszkę się rozczarowałam, ale tylko troszkę. Zbyt wygórowane wyobrażenia i tyle.
Zapach średnio rześki jak dla mnie, ma w sobie delikatną sensualną nutę. Może to i dobrze, ale ja oczekiwałam przede wszystkim trawiastego, energetycznego zastrzyku na wysokie temperatury. Nie uważam go także za coś unikatowego, wyjątkowego i niepowtarzalnego. Mogłabym go nie mieć, ale skoro mam, to czasami używam. Jest przyjemny, tego mu nie odmawiam. Zielono-kwiatowy, zwiewny. No, ale są lepsze.

Trwałość dobra jak na tak lekki zapach, kilka godzin go wyczuwam.

Natomiast flakon to dramat. Totalne paskudztwo. Mam 100 ml perfum osadzonych w totalnie bazarowej estetyce. Plastikowy korek to istny koszmar, nawet solidnie nie nasadza się na flaszkę, do tego już pęka.

Na pewno nie ponowię zakupu, ale bez problemu zużyję. Warto więc moim zdaniem wypróbować, zwłaszcza że można tanio kupić, a to też jest jakiś argument, gdy najdzie chęć na polowanie ;)

Używam tego produktu od: marca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie setki

choć delikatne to trwałe

Zgadzam się z opinią że zapach na początku przypomina klasyczną lacostę.
Jest delikatny, świeży, lekko kwiatowy.
Drażni mnie w nim pojawiająca się po jakiejś godzinie nuta identyczna jak w Halloween, którą nieszczególnie lubię, ale być może to ona decyduje o trwałości perfum.
Esencia potrafi być wyczuwalna po 16 godzinach, zaskakujące jak na taki delikatny zapach.
Plusem jest że można upolować w korzystnej cenie.

Jeden z ulubionych kwiatowych zapachów

Kocham te perfumy. Od ok. 10 lat regularnie kupuję dużą butlę. Zapach radosny, świeży, kwiatowy, cudownie delikatny, ale także bardzo trwały. Nadaje się na każdą porę roku i każdą porę dnia. Wzbudza zainteresowanie innych, podoba się każdemu, kto go powącha. Buteleczka piękna, ale trzeba się pilnować, żeby nie trzymać jej za długi korek (w ten sposób potłukłam jeden flakon).

Ilość zużytych opakowań: około 8 butelek po 100 ml

Uwielbiam Jesusa!

Uwielbiam Esencię- to jak słońce zamknięte we flakoniku. Działa nawet w ponury listopadowy dzień. Kompozycja bardzo prosta, ale zarazem wyrafinowana. Kwiatowo- świeża, bardzo trwała i pięknie ewoluująca na skórze. Pod koniec wyczuwam jakby lekko pudrową nutę. Bardzo kobiecy, elegancki zapach.

Idealne na lato

Piękne, piękne, piękne i jeszcze raz piękne :)
Niestety mam tylko najmniejszą pojemność, buteleczkę 30ml.
Kojarzą mi się ze słonecznym, wakacyjnym dniem.
Są bardzo kobiece, eleganckie.
Utrzymują się na skórze b. długo i przy tym fanie się rozwija zapach.
Czuć w nich kwiaty ale daleko tu do banału, są delikatne ale mają w sobie to coś...
Nie należą do kategorii zapachów świeżych, są na to zbyt kobiece i ujmujące.
Ja czuje się w nich świetnie.
Na pewno gdy skończy mi się pierwsza butelka kupie następną!

Używam tego produktu od: maj 2010
Ilość zużytych opakowań: pierwsze 30ml

lato nad wodą

długi czas szukałam tych perfum bo zapach zapamiętany w czasie nastoletnim był moim ideałem.
Zapach jest delikatny, świeży, wodny lekko słodki bardzo wyważony nie zapowiada właścicielki chmurą na 2 metry przed:) co dla jednych jest atutem dla innych wręcz przeciwnie. Tak pachniało moje dzieciństwo i młodość latem i wiosną spędzanymi nad mazurskimi jeziorami. Zapach wszechogarniającej zieleni, czystej wody i kwiatów które obsypywaly drzewa wiosna a latem zdobiły łąki. To nie zapach seksu, uwodzenia czy intrygi to zapach natury czystej i prostej, zapach delikatny - kto miał okazję brać udział w spływie kajakowym to może pamięta zapach lata nad wodą.
Nie ma pazura, ma za to delikatną intrygująca przepiękną nutę bazy. Używam go na codzień na wieczorne randki wolę mocniejsze zapachy. Pół gwiazdki mniej za trwałość- ja go na sobie czuję krótko choć pytałam ostatnio męża i ten pod koniec dnia mówi, że czuje blisko skóry ładny zapach, bardzo długo trzyma się na ubraniach. Tak z korka mogłabym wąchać go nałogowo szkoda, że nie ma mocniejszej EDP.
Ilość zużytych opakowań: 30ml i 100ml

fajny na lato

Esencia de Duende jest dobrym zapachem na lato, jest wodno-kwiatowo-świeży, początkowo czuję cytrusy które szybko ustępują miejsca kwiatom i takiej wodnej nucie, to pewnie za sprawą kwiatu lotosu w składzie. Jest to zapach który pasuje do zwiewnego ubrania, raczej w ciepłe dni. Zużyłam latem połowę Esencii i znudziła mi się więc powtórki zakupu nie będzie ale w przyszłe lato z przyjemnością dokończę buteleczkę. Trwałość jak najbardziej w porządku. Flakon bardzo ładny.

Używam tego produktu od: lato 2010
Ilość zużytych opakowań: połowa z 50ml

I tak i nie

opakowanie okropne... A przynajmniej ten korek. Ani to praktyczne, ani ładne... Kupa plastiku i tyle. **
Zapach faktycznie z kategorii kwiatowo-zielonej. Początek jest okropny. Może nie tyle co brzydki, ale jest idealny jak zapach klasycznego dezodorantu w sprayu Nivea. Po godzinie za to robi się cudowny :love: Czysty, delikatny, wodny. Niestety nie umiem wyróżnić tu jakichkolwiek składników. Może to właśnie jest urok tego zapachu?
Trwały - 5 godzin z Esencią murowane :)

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 50 ml