Fiber Therapy, Spajający spray do włosów 'Eliksir - regeneracja w olejku'

Produkt stworzony do włosów przeciążonych przez zabiegi koloryzacyjne i stylizacyjne. Zapewnia podwójny efekt dzięki dwufazowej formule: 1 upiekszający olejek dla blasku i miękkości 2 Regenerująca formuła ze spajającym włókna włosa Omegaplex® dla odbudowy włosa od środka przez naprawę zniszczonych włókien. Nie wymaga spłukiwania.

U mnie się nie sprawdził

Czasem po myciu nie chce mi się nakładać odżywki typowej i używam czegoś lekkiego w sprayu. Z tym sprayem się nie polubiłam.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Spray ten dość sprawnie się miesza. Psika bez problemu, nie zacina się. Ale ma jeden podstawowy mankament - jest za ciężki dla moich włosów. Czuję jak są po nim wręcz przylizane. Po sprayu do farbowanych z Delii nie mam tego problemu, a tu mam problem. Są tłuste, ciężkie. Wyglądają mocno nieciekawie. A jest przecież do zniszczonych - a takie moje są właśnie (sic!). Poza tym nie czuję regeneracji - ot takie chwilowe wygładzenie - podobne do tego po jedwabiu Farouka, czy innych produktach tego typu. Także takie nic, a przeciąża włosy.

Dla osób o cienkich, lecz zniszczonych włosach tego kosmetyku kompletnie nie polecam. Poza tym cena ok, dostępność ok, wydajność też. Ale przeciążenie włosów jego u mnie minusuje. 2 gwiazdki to maksymalna nota jaką mogę dać.

perfekcja

Produkt dostalam po raz pierwszy w akcji "testowanie" i musze wystawic kolejna recenzje. Od tamtej pory czuje, ze jestem od niego uzalezniona. Moge rozczesac wlosy bez problemu, uzywam zarowno na suche jak i mokre. Spray jest dodatkowo pieknie pachnie.

świetny produkt!

Bardzo dobry spray działający ochronnie i ułatwiający stylizowanie włosów. Włosy są po nim miękkie, błyszczące, bardzo dobrze i łatwo się rozczesują. Spray rozpyla się delikatną mgiełką, nie obciąża włosów (choć można z nim przesadzić, ale szybko można go wyczuć). Dzięki niemu włosy nawet po użyciu suszarki były błyszczące i sprężyste!
Nie zregenerował może włosów już uszkodzonych ale świetnie chronił i pielęgnował!
Nie podrażnił skóry głowy, nie wywołał łupieżu.
Estetyczna butelka, lekka, świetnie sprawdzała się podczas wyjazdów. Dobrze działający dozownik, i lekka, choć dwufazowa konsystencja czyniły ten produkt niezwykle wydajnym!
No i cudowny zapach-delikatnie słodki, nie za mocny, nie zostawał na włosach długo, ale zdecydowanie uprzyjemniał stosowanie!
Cała seria Fiber Therapy to dla mnie mega udana linia!

Krótkie włosy bez obcinania? Zobacz, jak to zrobić!

Rewelacja

Produkt ten kupiłam pod wpływem pozytywnych opinii na wizażu i nie zawiodłam się. Mam włosy rozjaśnione i lekko przesuszone z tendencją do puszenia się oraz plątania. Dodatkowo po każdym myciu suszę włosy.
Ta odżywka czyni cuda. Spryskuje nią wilgotne włosy i już podczas czesania widzę pierwsze efekty. Włosy mimo, że są wilgotne nagle stają się łatwe w rozczesywaniu. Odżywka sprawia, że moje włosy są ujarzmione, nie puszą się, ale nie są obciążone i oklapnięte. Wyglądają na zadbane i bardzo zdrowe.
Dodatkowym plusem jest słodki zapach odzywki, łatwy i szybki sposób aplikacji oraz wydajność. Minusów nie zauważyłam.
Posiadam również szampon z tej serii i także bardzo go sobie chwalę.

Całkiem niezły :)

Ma przepiękny zapach, jest baaardzo wydajny. Ma dosyć drobną mgiełkę. Trudno powiedzieć, czy moje włosy są od niego zregenerowane - na pewno wyglądają po nim dobrze i "miękko".

Must have odkąd się poznaliśmy

Kolejny zakup umotywowany opinią na WIzażu oraz promocją w Rossmanie. Szukałam czegoś uzupełniającego, odbudowującego, ułatwiającego rozczesywanie i przy tym nie przetłuszczającego. Też myślałam, że nie ma produktu, który by te wszystkie wymagania mi spełnił. Ale udało się.

Zalety:
+fajny sposób aplikacji
+dobry atomizer
+dwufazowa formuła
+nabłyszczenie
+ochrona
+ładny zapach
+nie przetłuszcza i nie obciąża
+wydajny
+nie drogi na promocji

Wady:
-nie ma

Podsumowując dla moich włosów, które są przesuszone, rozjaśniane jest bardzo dobry i stale gości na mojej półce z kosmetykami do włosów.

Świetny!

Mam włosy falowane, dość suche, farbowane na jasny blond, a więc bardzo wymagające, jeżeli chodzi o pielęgnację. Są przesuszone i łamliwe na końcówkach i puszą się po suszeniu. Kupując spray nie liczyłam na wiele, wiedząc, że to zwykły drogeryjny produkt, ale postanowiłam skorzystać z promocji ;). Tym większa była moja radość po użyciu spray'u na wilgotne włosy (po umyciu i spłukaniu odżywki produktami nie należącymi do tej linii). Włosy zostały lekko "dociążone" - brak efektu puszenia, prezentowały się świetnie, były nawilżone i pięknie pachniały. Obietnice producenta w moim przypadku zostały spełnione w 100%. Olejku używam na zmianę z kilkoma innymi, więc wolno schodzi i nie mogę wiele powiedzieć o wydajności. Jestem bardzo zadowolona z jego działania i z pewnością sięgnę po kolejną butelkę.

Super sprawa

Jestem bardzo zadowolona z całej linii Fiber Therapy - a ten spray doskonale ją uzupełnia. Lubię pielęgnację do stosowania już po spłukaniu tradycyjnej odżywki, do pozostawienia na włosach.

Kosmetyk zamknięty jest w wygodnej butelce z atomizerem, który rozpyla odpowiednią ilość zawartości, na całe włosy wystarcza mi kilka psiknięć. Przed użyciem wstrząsamy, żeby zmieszać fazę olejkową i wodną. Odżywka genialnie pachnie, jak reszta produktów z linii - zniewalająco słodko, jak perfumy. Bardzo przyjemna w użyciu.

To, co mnie oczywiście najbardziej do niej przekonuje, to skuteczność działania. Świetnie sprawdza się przy suchych włosach, doskonale je wygładza, nadaje miękkość i sprawia, że są bardziej błyszczące. Daje rzeczywiście efekt jak po użyciu olejku. Co prawda nie używałabym jej jako samodzielnego produktu, bez zwykłej, spłukiwanej odżywki wcześniej (mam delikatne i suche włosy, potrzebują silnej pielęgnacji), może w tej roli sprawdzi się u kogoś z normalnymi, niewymagającymi włosami. Jednak dla mnie jest świetna jako produkt uzupełniający, kosmetyk "wykończeniowy" przed suszeniem włosów. Fajna będzie też awaryjnie na dni, kiedy się spieszymy i na tradycyjną odżywkę czy maskę nie mamy czasu.
Nie zauważyłam, żeby odżywka tłuściła włosy, ale też nie nakładam jej bardzo dużo - z umiarem.

Na pewno poprawia kondycję suchych włosów, zniszczonych (farbowaniem, słońcem) i dlatego w przyszłości na pewno będę po nią sięgać. Moje włosy lubią olejki, więc raczej zaprzyjaźnimy się na długo :)
Jeśli tylko lubicie kosmetyki o wyrazistych, słodkich zapachach, powinna Wam przypaść do gustu. Cała seria Fiber Therapy jest zresztą rewelacyjna.

(moje włosy: delikatne, cienkie, rozjaśniane)

Tak!

Polubiłam ten produkt od pierwszego użycia. Spryskałam wilgotne włosy po myciu, a potem drugi raz już wysuszone suszarką.
Produkt ma świetny zapach, ale intensywny - niektórym może przeszkadzać.
Nie obciążą włosów, ale je wygładza i ułatwia rozczesywanie. Włosy są miękkie, błyszczące i nie puszą się.

Wielki plus za to że efekt utrzymuje się do kolejnego mycia. Testowałam już inne odżywki w sprayu które działały, ale efekt gładkich i ujarzmionych włosów utrzymywał się max pół dnia. Ten kosmetyk pozostaje na włosach od mycia do mycia.

Używam jej od niedawna ale już widzę efekty jej działania - faktycznie wygładza strukturę włosów i widocznie poprawia ich kondycję.

Kupiłam w promocji w rossmanie za jakieś 10 pln, ale w cenie regularnej jest dosyć drogi, buteleczka jest malutka. Mam długie i gęste włosy, dosyć szybko się zużywa. To jedyny minus :)

Chyba najciekawsza propozycja z całej serii Fiber Therapy. Co prawda skład dość podobny do odżywki bez spłukiwania, jednak tutaj konsystencja bardziej przypomina olejek. Znacznie ułatwia rozczesywanie oraz dodatkowo delikatnie dociąża moje włosy, kiedy widzę, że jeszcze tego potrzebują. Zapach podobny, jednak da się wyczuć waniliowe nuty, jest dużo delikatniejszy i nie tak męczący jak u reszty produktów z serii. Jeśli ktoś nie potrzebuje masek proteinowych, to właśnie albo ten spray albo odżywka bez spłukiwania Fiber Therapy będą super rozwiązaniem.

Fiber Therapy, Spajający spray do włosów 'Eliksir - regeneracja w olejku'

Świetny produkt. Stosuję go z pozostałymi produktami z serii lub zupełnie innymi produktami i zawsze sprawdza się świetnie. Doskonale działa na końcówki, poprawiając ich kondycję i zapobiegając dalszym uszkodzeniom. Spray jest wydajny, ma świetny zapach i atomizer doskonale go rozpyla (tworzy fajną mgiełkę a nie strumień jak w przypadku niektórych produktów). Zdecydowanie mój faworyt, który zastąpił olejki do końcówek.

Testowanie

Stosuję ten produkt razem z innymi produktami fioletowej serii i zauważyłam, że moje włosy faktycznie są gładsze i bardziej miękkie w dotyku. Do tego zdrowo błyszczą i na mocno rozjaśnianych włosach nie mam żadnego problemu z ich rozczesywaniem. Włosy są uniesione u nasady i nie klapną nawet po całym intensywnym dniu. Zapach jest niesamowicie przyjemny i jestem w nim zakochana, ku mojej uciesze utrzymuje się naprawdę długo. Jest to olejek, ale nie zauważyłam aby przyczyniał się do przetłuszczania moich włosów.